» »

one drive vs google drive?

one drive vs google drive?

tomlin ::

Meni je iz »oblaka« MS onedrive izginilo ogromno "dokumentov", k sreči se jih je večina obdržala v google drive. Uporabljam brezplačni verziji obeh orodij. Vaše izkušnje????????
  • spremenilo: tomlin ()

Bizkit45 ::

ne verjamem da bi ti kar "izginilo". Si mogoče na eni od naprav, ki je linkano na ta acc, izbrisal datoteke?
Izkušnje? Oboje je isto, pač datoteke v oblaku. Sam sem navajen na google drive, kjer android avtomatsko shranjuje slike v oblak (pač nimam takšnih "nasty" :) za tisto je polaroid edina prava stvar ;)
na kratko, imej tisto kar ti je bolj všeč in pride prav, oboje je isti šmorn

tomlin ::

Bizkit45 je izjavil:

ne verjamem da bi ti kar "izginilo". Si mogoče na eni od naprav, ki je linkano na ta acc, izbrisal datoteke?
Izkušnje? Oboje je isto, pač datoteke v oblaku. Sam sem navajen na google drive, kjer android avtomatsko shranjuje slike v oblak (pač nimam takšnih "nasty" :) za tisto je polaroid edina prava stvar ;)
na kratko, imej tisto kar ti je bolj všeč in pride prav, oboje je isti šmorn



Z rolanjem po mnenjih na netu, in mojih izkušnjah ni oboje isti šmorn. Mislim, da je mnogo bolj zanesljiv google drive.

Aramis ::

Zakaj potem sprašuješ, če že imaš mnenje kaj je bolj zanesljivo?

tomlin ::

Moje izkušnje so eno, izkušnje drugih so drugo!!!!!!!

Aramis ::

Drugi trdimo da je isti šmorn

GupeM ::

Tudi po mojih izkušnjah je oboje ista palačinka. Če pa kaj ne dela, je pa šmorn, ja.

Nikonja ::

Itak da je isti šmorn posebej ker v pogojih od obeh, sicer mal bolj skrito, piše da lahko skenirajo in pregledujejo vse tvoja dokumente in slike. Jaz iskreno ne upam ne-kriptirane podatke nalagat na nobeden cloud in nobenem ne predlagam da počne tega.

Machete ::

MS je znižal ceno 200GB paketa z 3,99 na 3 eur. Hip hip hura.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Anney ::

Kje si ti našel 200GB na MS.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

vres.ales ::

Jaz imam MS family paket, ker se še najbolj splača, glede na vse ponudnike prostora v oblaku

Machete ::

Anney je izjavil:

Kje si ti našel 200GB na MS.

Stara naročnina.

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Netrunner ::

Jaz sem onedrive zamenjal za pDrive :) googla drive-a pa nikoli nisem maral
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

kriptobog ::

Onedrive ti je boljsi. Vzames m36 pa imas se licenco za office zraven.
Samo od sebe pa brez skrbi, da ni nic izginilo.

TheBlueOne ::

Jaz kupim vedno tistih pet ali sedem office licenc za 50€ letno na Amazonu. Vsaka ima 1TB one drive. Takrat je imel samo OneDrive v tapoceni paketih, da lahko gres nazaj v cas za en mesec, ne vem kako je sedaj.

vres.ales ::

Meni pa ne uspe kupit te butaste licence na amazonu. Pa sem vnesel nemški naslov za dostavo pa mi vseeno ni pustilo nabavit licence.
Pa 100€ na leto še je vedno ceneje kot Google pa Dropbox pa še office je zraven

nejcek74 ::

tomlin je izjavil:

Meni je iz »oblaka« MS onedrive izginilo ogromno "dokumentov", k sreči se jih je večina obdržala v google drive. Uporabljam brezplačni verziji obeh orodij. Vaše izkušnje????????

precej hecna zgodba:
- kadar pobrišem veliko količino datotek vedno dobim mail, ki mi to pove
- onedrive ma tudi koš, kjer lahko najdem pobrisane datoteke
btw, imam onedrive ker se mi zdi skupaj z officeom ugodna rešitev. Brezplacnim orodjem ne zaupam, ce ne razumem zakaj so brezplačna.

dunda ::

Moje izkušnje z OneDrive so slabe. Večkrat sem že poskušal to shrambo uporabiti za dodaten arhiv svojih fotografij. Pa mi nikakor ne uspe. Poskušal na različnih računalnikih (2xWin, 1xLinux), na dva različna M$ računa in v različnih obdobjih (recimo preko dveh obdobja dveh let). Slik in map je sicer veliko, pa vseeno ne ekstremno veliko. Kopiranje vedno nekje crkne in potem zlepa ne ugotovim, kaj je uspel skopirati, ker gre kopirati po neki svoji logiki in v stotinah map seveda potem ne moreš odkriti. Sem obupal. Sam sicer prisegam na pCloud in NextCloud (znotraj podjetja).
Danes bi se lotil kopiranja na OneDrive s pomočjo skripte, ampak sem ga zaradi nezanesljivosti in premalo funkcionalnosti odpisal.
Z Google Drive imam boljše izkušnje, nimam pa tam toliko prostora.
https://www.kacnje.eu

Machete ::

To je res. Vmesnik je dokaj lesen, sploh glede nalaganja in informacij o procesu in statusu.
Če meni kdaj cepne zavihek ali se obesi nalaganje, kar povozim vse skupaj z vsem, potem kopira itak samo tisto, česar še nisi, oz, te vpraša, če želiš povozit. Not ideal.
Tudi hitrosti prenosa dol so včasih pomilovanja vredne, kar ni sprejemljivo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

tomlin ::

One drive mi razmeče mape in datoteke da jih njih iskanje požre še pa še časa, in preden mi jih ponovno iz oblaka naloži na moj računalnik pa traja še 2x toliko, skratka beda, posebno za shranjene fotke. Nekoliko boljši je, vsaj zame, google drive: hitreje mi najde tudi več let stare datoteke. Nimam plačljivih "oblakov", sicer pa jih plačujem z dovoljenjem "pregleda vsebine" in posledično nadležnimi oglaševalci. Sicer pa če so kakšni pomembnejši dokumenti obstajata še vedno dva HDD-ja za shrambo.

tomlin ::

Bom uporabil kar to temo, da ne odpiram nove.
Zanima me, kaj je z več kot eno letom starim pompom, da bo google chrome v kratkem dvignil prostor na google drive iz 15gb na 1tb??
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

DejchSLO ::

Imam OneDrive še iz časov Microsoft telefona, pa ga sploh ne rabim. Tistih 5GB free ni praktično nič, pa tud zase osebno ne vem kje bi mi to dejansko prav prišlo, če hočm kaj shranit pač raje fuknem na USB ključ.

GupeM ::

Super.

135063 ::

tomlin je izjavil:

google drive iz 15gb na 1tb??

vključenega 1tb storage na uporabnika precej pripomore k odločitev za mso family licenco... skoraj ne verjamem, da bi ti 'dal' google samo za ciljanje reklame...

tomlin ::

Ima kdo izkušnje s Terabox.com
1tb dajejo free?
za koliko časa?
je varen šifriran material?
posiljujejo z nakupom dodatnega prostora? etc.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Goran's Blog ::

Sam uporablja One Drive že vrsto let za fotografije.
Ne vem mene je cool, za sedaj brez problema.

tomlin ::

Tole mi ponuja wiki (prevod v slo)
Zato sprašujem!?
Onedrive in google drive poznam, sta sicer OK

TeraBox je brezplačno orodje za shranjevanje v oblaku za varnostno kopiranje dokumentov, skupno rabo datotek in shranjevanje videoposnetkov. Registrirajte se za 1024 GB stalnega brezplačnega prostora za shranjevanje v oblaku! Omogoča spletni predogled in samodejno varnostno kopiranje fotografij in videoposnetkov.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

tomlin ::

Tole je nedvomno zanimivo shranjevanje filmov do 4gb.
A kdo to uporablja, za rumplkamro starih filmov:)

Quora (prevod)
Vsekakor je TeraBox idealna izbira za shranjevanje filmov. Filmske datoteke so običajno precej velike in pogosto presegajo velikost 1 GB. Mnogi drugi ponudniki shranjevanja v oblaku ponujajo le nekaj gigabajtov brezplačnega prostora, kar je premalo za shranjevanje obsežne zbirke filmov. Za dostop do večje zmogljivosti za shranjevanje morajo uporabniki običajno plačati drago naročnino.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

tomlin ::

Morda se bo obneslo. Mimogrede sem naložil dva filma 5gb na to čudo. Predvajata se lepo enako kot s hdd diska. Za dokumente in fotke bom pa uporabil šifriranje. Morda bo delovalo. če se pa sesuje, pa tudi ni tragedija.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

KTr1sk ::

TeraBox mi kaže samo 10gb free :(
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

tomlin ::

KTr1sk je izjavil:

TeraBox mi kaže samo 10gb free :(


Kje ti kaže ta podatek?
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Anney ::

Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

tomlin ::

No ja tale kitajski oblak zahteva previdnost!
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Machete ::

Hello.
Ali je to napača?

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

GupeM ::

Da. 100 GB bi moralo pisat.

Machete ::

Škoda :) Sem si pa kar mislil, da je malo prehudo hehe.

Tudi za brezplačen account imajo napako: 5 TB prostora za shranjevanje v storitvi OneDrive
(To je 5GB, če se prav spomnim). Mogoče rabijo kak AI, da jim pregleda tekste..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

wajdouc ::

Včasih se mi zdi, da pri M$-ju zaposlujejo indijce, kadar se gre za web UI in tekst ;((

tomlin ::

Onedrive in googledrive, isto sr..nje drugo pakovanje. S tem, da imam googledrive tudi v linuxu, kar mi zadostuje
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Dober dan ::

Js preferiram onedrive predvsem zaradi slik. Telefon uploada v onedrive, iz onedrive pa jih imam takoj na kompu. Google photos je pa meh.. ni proper zadeve za windows. Ne da se mi pa ročno uploadat slike v google drive vsake kvatre..

Goran's Blog ::

Na one drivu je 7€ za 1TB (1000 Gb).
Vsaj blo je toliko, sedaj pa ne vem ali se je podražalo ali ne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dropbox, Onedrive, Google drive,...? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7614313 (7888) crniangeo
»

Kateri free cloud storage (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5213263 (11411) Anney
»

Microsoft ne bo več ponujal neomejenega oblačnega prostora naročnikom na Office 365 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
8327087 (21556) Lonsarg
»

Microsoftov oblak OneDrive prinaša več prostora

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
4910209 (6240) Mr.B
»

Microsoft na One Drive ponuja neomejeno hrambo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5224792 (21789) Mr.B

Več podobnih tem