» »

A1 ULTRA

A1 ULTRA

««
3 / 13
»»

scythe ::

Ojačali glih ne bodo, mogoče nadgradnja čez kakšno leto, zdaj je glavna naloga da čimveč krajev pokrije 5G. Me pa malo firbec zanima, kje je omejitev nastavljena. Pri oddajniku, routerju ali RTL6300 anteni? RTL6300 antena dela kamot brez routerja, dela samo internet.

Tale post mi je zanimiv na drugem forumu:

Če sem povezan žično s prenosnikom direktno na A1 5G NR CPE anteno je Speedtest (ali AKOS test) tam nekje 420 / 120 Mbit/s - super tudi zvečer - je pa res antena na terasi direktno vidno do antene (signal vseh 5 ledic).

Če dam na A1 5G NR CPE anteno tudi A1 Zyxell router in potem žično na prenosnik dobim recimo 120-150 / 80 Mbit/s - malo čudno ??
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

Evolve ::

starfotr je izjavil:

Kakšne optike? Tema govori o Ultri. To je 5G.

In ja, imajo multicast. Imajo pa tudi HLS.


do bazne postaje more nekako pridit signal mar ne?

TS ima do baznih postaj optiko, A1 se šlepa po luftu.. zato kurac od hitrosti nekje :))

kitl76 ::

Očitno eni mislijo da bazna net potegne iz zemlje ven.:))

V-i-p ::

kitl76 je izjavil:

Očitno eni mislijo da bazna net potegne iz zemlje ven.:))

Saj ga. Preko optike ;).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

mag3 ::

Evolve je izjavil:

starfotr je izjavil:

Kakšne optike? Tema govori o Ultri. To je 5G.

In ja, imajo multicast. Imajo pa tudi HLS.


do bazne postaje more nekako pridit signal mar ne?

TS ima do baznih postaj optiko, A1 se šlepa po luftu.. zato kurac od hitrosti nekje :))


Nevem od kje tebi ta informacija... Vse 5g bazne so povezane prek optike.

lebang1 ::

scythe je izjavil:

Ojačali glih ne bodo, mogoče nadgradnja čez kakšno leto, zdaj je glavna naloga da čimveč krajev pokrije 5G. Me pa malo firbec zanima, kje je omejitev nastavljena. Pri oddajniku, routerju ali RTL6300 anteni? RTL6300 antena dela kamot brez routerja, dela samo internet.

Tale post mi je zanimiv na drugem forumu:

Če sem povezan žično s prenosnikom direktno na A1 5G NR CPE anteno je Speedtest (ali AKOS test) tam nekje 420 / 120 Mbit/s - super tudi zvečer - je pa res antena na terasi direktno vidno do antene (signal vseh 5 ledic).

Če dam na A1 5G NR CPE anteno tudi A1 Zyxell router in potem žično na prenosnik dobim recimo 120-150 / 80 Mbit/s - malo čudno ??


Sem testiral in pri meni ne drži...

levo wifi, desno kabel direkt iz antene.
Pozna se le na pingu.

Je pa res, da je težko govoriti o neki hitrosti, ker neprestano niha.
Tukaj so recimo 3 meritve v razmaku 10 minut. Pa imam vse črtice signala.

scythe ::

Tudi sam sem testiral isto in nisem opazil razlike, sem pa danes vtaknil Telekom sim iz telefona v tale RTL6300 in dela bolje na moji lokaciji od A1. Tako da ima A1 oddajnik omejitve na določenih lokacijah, tudi sami so mi tak potrdili. Tudi programska oprema je katastrofa na tem CPE-ju, lahko bi bila bolj dodelana ali pa vsaj na nivoji TP-Link CPE.

Obstaja kakšen dober program za testiranje povezave oz. hitrosi, da bi lahko delal graf par ur? Da vidim kakšna nihanja so kaj ponoči in podnevi...
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: scythe ()

_Denny_ ::

scythe je izjavil:

Obstaja kakšen dober program za testiranje povezave oz. hitrosi, da bi lahko delal graf par ur? Da vidim kakšna nihanja so kaj ponoči in podnevi...

https://www.speedtest.net/apps/cli + https://github.com/nikiluk/automate-ook...
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Denny_ ()

scythe ::

Hvala!

Je že kdo najdel ¨stock¨ firmware za tega RTL6300, jaz ga ne najdem na internetu. Vidima da je ¨stock¨ firmware lepo dodelan.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

nokia6310 ::

Še vedno nisem izvedel če dela Multicast vlc player na A1 ultra? Ni to tema o optiki. Me pa vseeno zanima če lahko kdo to namesto mene stestira? Torej še enkrat: Na T2 optiki dela Multicast tv čisto super. Tu pa sploh ne. Obljubljali pa so, da naj bi.

mag3 ::

nokia6310 je izjavil:

Še vedno nisem izvedel če dela Multicast vlc player na A1 ultra? Ni to tema o optiki. Me pa vseeno zanima če lahko kdo to namesto mene stestira? Torej še enkrat: Na T2 optiki dela Multicast tv čisto super. Tu pa sploh ne. Obljubljali pa so, da naj bi.


Noben ni obljubljal multicasta na ultri, tu ti predvajanje preko VLCja ne bo delovalo. Deluje pa predvajanje preko VLCja na vseh fiksnih A1 omrežjih.

zrno ::

Meni ne dala teletext. Klical, resetirali box in spet nič.Ali še komu to dogaja?
l.p

ZveeZ ::

Telewhat?!;))

mag3 ::

zrno je izjavil:

Meni ne dala teletext. Klical, resetirali box in spet nič.Ali še komu to dogaja?
l.p


Če imaš ultro ti teletext ne bo delal.
V katerem letu ti živiš?
Tu imaš online teletext, če ga že tak nujno potrebuješ:
https://teletext.rtvslo.si/

zrno ::

Ok. Živim pa v 69 letu :-).Včasih sem pa prebral novice na txt. Zanimivo je, da, ko sem ih klical niso nič povedali da to nebi delalo . "Matrali" so se da to popravijo.
l.p

Tsunamii ::

Hmm.. danes dobil paket A! ..menili da dobim se zunanjo enoto ..in dobil brez. Signal je verjetno dosti slabsi če je samo notranja enota? Sicer testiram ko bom doma.

starfotr ::

mag3 je izjavil:

zrno je izjavil:

Meni ne dala teletext. Klical, resetirali box in spet nič.Ali še komu to dogaja?
l.p


Če imaš ultro ti teletext ne bo delal.
V katerem letu ti živiš?
Tu imaš online teletext, če ga že tak nujno potrebuješ:
https://teletext.rtvslo.si/


Mimogrede, teletekst je zelo živa stvar. Ogromno ljudi ga uporablja. In zdi se mi, da bo še dolgo živel glede na to, da ponuja hitre in jedrnate informacije, brez balasta. Ter brez reklam oz. je teh res minimalno.

Mikrohard ::

Dolgo bo mogoče živel sam na RTV-ju... drugače je pa iz leta v leto manj programov s teletekstom.

scythe ::

Zdaj sem testiral 3 dni tale A1 Ultra z zunajo enoto. Oddaljen 1003m, čista zračna linija do oddajnika, brez kakšnih stavb...itd.

-Speedtest 98/55Mbps(32ms) če je lepo vreme zunaj, na RTL6300 enoti 4-5 črtic za 5G signal
-Spedtest 24/29Mbps(42ms) če je slabo vreme, tako kot danes(dež, oblačno, megla..). Na RTL6300 enoti 4-5 črtic za 5G signal
- A1 TV katastrofa, počasno premikanje med programim 2-4sec rabi, tukaj je T2 ali NEO svetleča leta pred A1.
- Če preklaplaš programe, začne konkretno zaostajati slika + zvok, potrebno je resetirati komunikator in dela spet brez problema kakšne pol ure, potem spet vse ¨trokira¨.
- Ping pri internetu je med 30-89ms.
- Na uTorrentu mi je vleklo max 15Mbps, ni mi jasno zakaj noče več, porti so odprti. Isto se dogaja če vlečem kaj iz Steam-a dol, več kot 15Mbps ni šlo.
- RTL6300 ima slabo dodelano programo opremo od A1, bolje da bi pustili orginal in samo nastavili za naše 5G omrežje.
- RTL6300 dela tudi na drugi SIM kartici(na SIM kartici moraš izklopiti PIN kodo in dela), sam sem testiral od Telekoma. Povezava od Telekoma(198/85Mbps(52ms)) konkretno boljša od A1, saj nima omejiteve pri oddajniku tako kot A1. Potrebno je preko Moj Telekom vklopiti 5G, plačaš 3EUR na mesec. Mogoče še testiram Telemach 5G, če bo kdo posodil sim kartico.

Jaz bom vrnal tale A1 Ultra, saj sem pričakoval da bo TV delal bolje. A1 Ultra je za internet dober, za TV pa žal ne, stvari bo še trebal konkretno dodelati. Zdaj samo čakam, da Telekom ponudi takšno opcijo kot jo ima A1, saj se neki govori, da naj bi šli hibrid modemi ven in prihaja ¨nekaj¨ novega.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: scythe ()

V-i-p ::

Ne vem kaj je enim smešno, teletext je precej uporabna zadeva. Sveže info, kratko, jedernato, brez balasta, itd... no, da ne gremo off, če komu pomaga imam sam (plačljivo - brez reklam) še na telefonu. Zdaj pa kar v smeh :).
https://play.google.com/store/apps/deta...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

lebang1 ::

Opremo sem odnesel s sabo na test še na drugo lokacijo na severno primorsko.
Tudi tam se ponuja Ultra, oddaljenost od oddajnika je 2000m in ni v vidnem polju (zakriva del sosedove strehe in drevesa v daljavi.)

Še največjo hitrost sem dosegel v soboto dopoldan ob priključitvi opreme 70/28 Mbps.
Povprečje čez vikend je bilo tam okoli 40/20, pa ping cca 40ms.
Testiral tudi med ploho, katera ni vplivala na hitrost.

Zanimivo, da je bil v Ljubljani test na telefonu enak ali boljši kot prek Ultre, tukaj pa ne. 5G na telefonu je bil (ob anteni) nekje 30/3 Mbps.

Opazil sem, da ima Speedtest aplikacija opcijo tudi preverit povezavo za gledanje videov. Skoraj ves čas mi je javilo, da lahko gledam v 4K (2160p), le enkrat slabše (1440p).





PS: teletext je ql :)

ZveeZ ::

Jaz sem dobil zunanjo enoto Askey RTL6300. Montiral sem jo na dimnik v smeri proti oddajniku. Spet imam signal 3 out of 5 kakor z notranjo enoto.
Povezava je sicer stabilna. 30 do 40ms ping, 120-200mbit dl, 40-60mbit ul tekom celotnega vikenda.
Mislite, da se mi splaca premestiti na drog kjer je bila vcasih tv antena, cca 2m visje od trenutne pozicije?
Mi je pa zanimivo kako "slab" je signal 220m od oddajnika.

lebang1 ::

Imaš vidno linijo do oddajnika?
Če imaš voljo lahko testiraš druge pozicije, pa poveš kako bo.

Moj zgornji test sem pa imel 2 črtici signala od 4. Antena je bila kar poležena na okensko polico in ni bila postavljena pokonci, ker sem opazil, da signal je tak isti.

ZveeZ ::

lebang1 je izjavil:

Imaš vidno linijo do oddajnika?
Če imaš voljo lahko testiraš druge pozicije, pa poveš kako bo.

Moj zgornji test sem pa imel 2 črtici signala od 4. Antena je bila kar poležena na okensko polico in ni bila postavljena pokonci, ker sem opazil, da signal je tak isti.

Kjer je sedaj antena ni vidne linije. Par strehic zahebe situacijo:) bom stestiral naslednji teden razlicne lokacije.
Edit: meni ravno tako falijo 2 crtici do polnega signala
Sej overall sem zadovoljen. Linija zgleda stabilna, hitrosti so mi dovolj.
Ce bo tako ostalo do konca meseca, ukinem coax linijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZveeZ ()

MarkoMan ::

Dobil sem Ultro na test. Ljubljana. Prej sem se šlepal 7 let na podatke s telefona (hofer, telemach, bob)

Čez dan so hitrosti nižje (zaenkrat tm do 150), grantirajo mislim da 75Mbit, čez noč se hitrost dvigne do 300.

A1 tv je res počasen, tko da že razmišljam, da bi stestiral še na X tvboxu in aplikacijo od tvja, če je kej boljše.
vsak zacetek in zacetnik je tezek

eF ::

scythe je izjavil:

Hvala!

Je že kdo najdel ¨stock¨ firmware za tega RTL6300, jaz ga ne najdem na internetu. Vidima da je ¨stock¨ firmware lepo dodelan.


Kje se da videt, kako izgleda ta "stock" firmware?
Važno je, da je še vedno vse pod kontrolo.

flyko ::

Ali je komu uspelo povezati voyo in račun od ultre? Explore TV in android tv se očitno ne razumeta, kot sem videl še ni appa- . Ali se da to uredit kako z sideloaded apps ali kaj podobnega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: flyko ()

ZveeZ ::

flyko je izjavil:

Ali je komu uspelo povezati voyo in račun od ultre? Explore TV in android tv se očitno ne razumeta, kot sem videl še ni appa- . Ali se da to uredit kako z sideloaded apps ali kaj podobnega?

App za android tv naj bi izsel nekje ob koncu leta (besede a1 tehnika).
Kar se voyota tice, deluje bp na prilozenem tv boxu.

archer ::

A lahko kdo pove izkušnje, kako tale 5G deluje v slabem vremenu, kot je zdaj? Npr. hud naliv vpliva na signal? Za kakšen sneg bomo morali še malo počakati...

kaspet ::

archer je izjavil:

A lahko kdo pove izkušnje, kako tale 5G deluje v slabem vremenu, kot je zdaj? Npr. hud naliv vpliva na signal? Za kakšen sneg bomo morali še malo počakati...


Jaz sem včeraj med močnim nalivom testiral prenos (Sppedtest/Akos) pa je prenos enak kot med lepim vremenom - malce presenetljivo.
Imam pa zunanjo anteno na 430m direktno vidnost antene in full signal (////).

lebang1 ::

Tudi pri meni dež ni imel vpliva.

ZveeZ ::

Jaz se cakam na dez, da sprovam. Mogoce bo jutri padla kaksna kaplja.

lebang1 ::

Tsunamii je izjavil:

Hmm.. danes dobil paket A! ..menili da dobim se zunanjo enoto ..in dobil brez. Signal je verjetno dosti slabsi če je samo notranja enota? Sicer testiram ko bom doma.


Si testiral?

brujo ::

Imam zadevo par dni in deluje prav solidno.
Problem je ta, da na noben način ne morem vzpostaviti
port forwardinga na interni strežnik.
Modem je ZTE. Setup je zelo enostaven.
Toda port 80 je vedno zaprt.
A mogoče A1 zapira porte 80,443...?
Na bakru in Zyxelu je to vse lepo delovalo .

Sem po pomoti napisal Zyxel namesto Fritz.Box

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: brujo ()

starfotr ::

Najbrž si za CGN za IPv4, zato ne moreš nič. IPv6 dobiš native.

brujo ::

Priznam, da ne razumem.
CGN ?
Ipv6 native ?
V Zte setupu je vse ipv4.
Nastavis port forward na pc in to je vse.

brujo ::

Mogoče sem razumel.
Moj javni ip ni samo moj in zato ni možen vstop.

bandidosss ::

Podobne "težave" imam sam na Ultri. Vse deluje kul, nimaš pa javnega IP-ja. Sem se nekaj mučil s klicnim centrom (saj so prijazni, ampak nimajo določenih odgovorov in preden jih dobiš lahko rodiš), vendar po nekaj posredovanjih še vedno nič drugega kot privatni dynamic IPv4. Niti v statičnega trenutno ne morejo spremeniti, ker imajo kao še neke težave. Tako lahko npr. dostopam do strežnika samo dokler se IP ne spremeni, deluje pa takšen dostop samo iz A1 mobilnih podatkov (znotraj njihovega omrežja, ker si na privatnem IP-ju, ki ga najdeš v modemu). DDNS pa mi itak ne zazna pravega, ker vedno potegne zunanji public IP, ki si ga vsi delimo ... Preko kakšnega VPN-ja bi morda šlo.

starfotr ::

Saj imate IPv6. Zmenite se za statiko /56 ali /48 in uživajte.

bandidosss ::

Meni se ne da več, ker je ta Ultra samo trenutna ... A za IPv6 pa lahko dobiš statiko? In public?

starfotr ::

IPv6 je public. Native.

Za statiko se pa zmeni. Upam, da bodo dali.

bandidosss ::

Zakaj pa je potem IPv6 na modemu drugačen kot tisti, ki mi ga pokaže npr. Google? In DDNS isto ne dela ... Začne se pa z 2a00.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Reserve...

starfotr ::

Zato, ker gre za povsem drugo filozofijo, kot pri IPv4.

nokia6310 ::

mag3 je izjavil:

nokia6310 je izjavil:

Še vedno nisem izvedel če dela Multicast vlc player na A1 ultra? Ni to tema o optiki. Me pa vseeno zanima če lahko kdo to namesto mene stestira? Torej še enkrat: Na T2 optiki dela Multicast tv čisto super. Tu pa sploh ne. Obljubljali pa so, da naj bi.


Noben ni obljubljal multicasta na ultri, tu ti predvajanje preko VLCja ne bo delovalo. Deluje pa predvajanje preko VLCja na vseh fiksnih A1 omrežjih.

Zakaj pa potem deluje prek tv boxa? Kako to sploh deluje?

starfotr ::

Multicast vs. HLS.

Ang3lo ::

Jaz dobim precej mešane rezultate, čeprav 5G anteno vidim direkt skozi okno v 1. nadstropju in je nekaj stavb stran. Na zunanji anteni dobim komaj 2 plavi črtici, če jo dam na vrh omare (če jo dam zunaj ni nič drugače) in jo postavim pokonci. Vezano jo imam direkt na svoj 5Ghz router preko cat6 kabla in od tam kabel na računalnik.

Speedtest mi na slovenske strežnike sicer poveže nekje 50-70/30, kar bi še nekako bilo OK. Ampak tujina je pa samo 20/20 na speedtestu in recimo do seedboxa v Latviji (po kablu imam trenutno 20/2). Samo youtube pa predvaja brez problema 4k, in Steam povleče 6-10 MB/s, kar je v redu, tako da ne vem kaj naj si mislim.

starfotr ::

Misli si to, da je to za navadne userje, ki gledajo malo YT ipd. Ni pa to za heavy leecherje in seederje. Za tiste je brezžični internet neumnost. Rabijo žično povezavo.

Najbrž so naredili kak QoS, da so torrenti bolj na spodnji lestvici.

Ang3lo ::

Zdaj sem še malo testiral in Steam pride recimo celo do 14MB/s, kar je preko 100mbit, youtube pa samo do 40mbit, oboje precej stabilno. Medtem ko ftp in http dolpoteg iz nekaterih strani je bolj 20mbit in občasno skoči do 40mbit.

lebang1 ::

Dol s partisa sm neki potegnu, mi je prišlo do hitrosti 18.3 MiB/s (povprešna sicer 13.7 MiB/s)
Trenutno mi sicer speedtest kaže 210/100 Mbps

Ja, je treba še enote pretvarjat :) Glede na speedtest bi mi moralo iz partisa dol vlečt tud do 25 MiB/s

rokyyy ::

Pozdravljeni,

10 dni nazaj sem dobil mail od A1, da je uporaba novih paketov A1 Ultra na mojem naslovu možna, ko pa hočem preko neta skleniti pogodbo in vpišem naslov pa mi napiše, da brezžična storitev na mojem naslovu ni možna. Sicer se nameravam jutri oglasiti v njihovi poslovalnici ampak me zanima, če je kdo imel podobne težave?

Lp.
««
3 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kater 5g modem (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
784354 (634) nenno80
»

Kater LTE modem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
997463 (2339) Pistol01
»

A1 Ultra net

Oddelek: Pomoč in nasveti
141933 (1256) Patrik0
»

težave z internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
171743 (1118) Voluharr
»

Carrier Aggregation

Oddelek: Omrežja in internet
183709 (2962) rofl_1

Več podobnih tem