» »

Cena asfalta na m2

Cena asfalta na m2

Terminathor ::

Je kdo delal lani oz dela asfalt in ima ceno za m2?

Magic1 ::

Verjetno zelooo varira glede na količino in stopnjo priprave terena.
Magic

feryz ::

Seveda smo delali. 18 evrov, enoslojni.
Brez priprave. Ta je več kot toliko.

bauci ::

S pripravo terena cca 40€. Ponudba 14 dni nazaj.

Likalnik ::

Ima kdo kakšen kontakt od gradbenega podjetja na Gorenjskem...kateri zrežejo asvalt, skoplejo, položijo cev in valjanec, zasujejo in položijo asvalt?

trenutno ne dobim nobenega pametnega izvajalca kateri bi lahko vse to naredil...ampak vsi delajo samo določen del...eni samo zrežejo, drugi bi samo kopali...

prosim za info, če kdo koga pozna iz Gorenjskega konca

wcpapir ::

feryz je izjavil:

Seveda smo delali. 18 evrov, enoslojni.
Brez priprave. Ta je več kot toliko.


Daj malo povej kaj je priprava.

Načeloma imam dvorišče pomoje pripravljeno, 40cm tampona, na vrh pesek ki mi že stoji dve leti, razmišljal sem da potegnem finega preko na lato in to je to, potem rabim asfalterja. A je to priprava ali ne ? Nevem neravnine cm, dva se pokrijejo ali ?

V glavnem jaz bom imel vse rešeno naklone in vse rabim samo talno oblogo :)

mallard ::

Likalnik je izjavil:

Ima kdo kakšen kontakt od gradbenega podjetja na Gorenjskem...kateri zrežejo asvalt, skoplejo, položijo cev in valjanec, zasujejo in položijo asvalt?

trenutno ne dobim nobenega pametnega izvajalca kateri bi lahko vse to naredil...ampak vsi delajo samo določen del...eni samo zrežejo, drugi bi samo kopali...

prosim za info, če kdo koga pozna iz Gorenjskega konca


Bauimex vprašaj, pri mojih doma so delal točno to.

Likalnik ::

mallard je izjavil:

Likalnik je izjavil:

Ima kdo kakšen kontakt od gradbenega podjetja na Gorenjskem...kateri zrežejo asvalt, skoplejo, položijo cev in valjanec, zasujejo in položijo asvalt?

trenutno ne dobim nobenega pametnega izvajalca kateri bi lahko vse to naredil...ampak vsi delajo samo določen del...eni samo zrežejo, drugi bi samo kopali...

prosim za info, če kdo koga pozna iz Gorenjskega konca


Bauimex vprašaj, pri mojih doma so delal točno to.


Najlepša hvala za to...bom jih kontaktiral

fikus_ ::

wcpapir je izjavil:



Načeloma imam dvorišče pomoje pripravljeno, 40cm tampona, na vrh pesek ki mi že stoji dve leti, razmišljal sem da potegnem finega preko na lato in to je to, potem rabim asfalterja. A je to priprava ali ne ? Nevem neravnine cm, dva se pokrijejo ali ?

V glavnem jaz bom imel vse rešeno naklone in vse rabim samo talno oblogo :)


Če imaš spodaj gramoz, je 40 cm tampona ok. Za predele kjer zmrzuje malo premalo.
Fino izravnavo lahko delaš sam, ali asfalter. Potem je še tukaj postavitev robnikov, če želiš.
Predlagam debelino asfalta 5 cm grobi + 4 cm fini, če bo povozno z avtomobili. Dve plasti se menda bolje obneseta (?).
Nekateri dajejo 8 cm samo grobi ali fini, je ceneje in hitreje kot dve plasti.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

feryz ::

wcpapir je izjavil:

Daj malo povej kaj je priprava.

Načeloma imam dvorišče pomoje pripravljeno, 40cm tampona, na vrh pesek ki mi že stoji dve leti, razmišljal sem da potegnem finega preko na lato in to je to, potem rabim asfalterja. A je to priprava ali ne ? Nevem neravnine cm, dva se pokrijejo ali ?

V glavnem jaz bom imel vse rešeno naklone in vse rabim samo talno oblogo :)
Če je res tako in imaš robove zaključene, bodo asfalterji samo malo popraskali in položili zadevo. Kar rabijo.
Torej bi moral dobiti zadevo za par evrov več.
Meni so najprej tlakovce zmetali ven, potem pobrali pol metra in sestavili nazaj. Pa še par robnikov so dali, par jaškov so poravnali in take zadeve.
Okrog 30 evrov je bilo, ja. 300 m2. Plus ddv seveda. Khmmm.

Avenger ::

Če pridejo samo asfaltirat, v enem sloju 3-4cm, prej seveda emulzija, bo okol 18€ in bi rekel, da je to dobra cena, če je bilo par let nazaj to 17€, če me spomin ne vara. Vse v zvezi z nafto je šlo pa nenormalno gor.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

fikus_ ::

3-4 cm asfalta je premalo, minimalno 6+ cm, če se z avtom vozi gor.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

nejc_nejc ::

Cena se prakticno spreminja dnevno.
Predlagam 5+3 ali 6+4 odvisno od namena.
3 cm 0/8, 4 cm 0/11
Za obcutek, prvega vidis na plocniku, drugega pa na vecji cesti oziroma AC.
Lahko tudi v eni plasti, za dovozno pot ali pred gosp. poslopjem.
enoslojni 6cm ali vec je iz zrn 0/16 ali 0/22_8cm in vec.
Kdor dela z manjsimi zrnavostmi ni "asfalter".

borut_p ::

Plocniki so enoslojni. Tudi vecina dvorisc je enoslojnih. Dajati vec kot 6cm enoslojnega je nesmisel.
Ce imas samo za avto, daj enoslojnega 22 - je malo grobi ampak zadosca potrebam

nejc_nejc ::

Plocnike enoslojni ja, v pes coni.
Vecina dvorisc ni enoslojnih.
Debelejsega od 6 cm dajes, ko dnevno z TAVELKIM traktorjem, ali kaksnimi sleparji gor noris.
In ti bi 0/22 za avto....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejc_nejc ()

Dober dan ::

AC22 v enem sloju nikakor ne daš na dvorišče, saj je to groba nosilna masa. Dvoslojni asfalt je sestavljen iz nosilnega sloja AC22 in obrabnega sloja z manjšo frakcijo. Za lažjo predstavo, številke pomenijo milimetre v velikosti zrn. Npr. AC22 je zrno veliko do 2,2cm.

Možne kombinacije za dvorišča:

Dvoslojni asfalt:
- AC22 a4 in AC4 a4 v debelini 5+3cm
-AC22 a4 in AC8 a4 v debelini 5+3cm
-AC22 a4 in AC 11 a4 v debelini 5+4cm ali 6+4cm, ampak to se redko dela, ponavadi na farmah, skladiščih

Enoslojno asfalt:
-AC11 a4 v debelini 6 cm
-AC16 a4 v debelini 6cm (je bolj groba masa, ampak še vedno ni tako kot binder. Problem pri tej masi nastane tam, kjer je ročna izvedba, saj se lahko zgodi da se začnejo kamenčki luščit.)

Danes se najdejo biseri in dajejo AC8 a4 v debelini 6cm v enem sloju. Zadeva izgleda noro dobro, nima pa dolge življenske dobe, saj ta frakcija nima nosilnosti. Najpogostejše težave so ugrezanje kolesnic. S časoma se na mestih, kjer je pogosto ali vedno parkiran avto, naredijo jajčaste luknje.

Za težke obremenitve se vgrajuje masa z oznako a3. Najprej povej, kaj bi rad asfaltiral, količino kvadratov, in ali se lahko dela strojno ali samo ročno. Pripravo ponavadi delajo pripravljalci, gradbinci.

nejc_nejc ::

Nisi uposteval tehnoloske debeline AC22 5cm... ter vljucujoce dopustno odstopanje nivelete podlage. AC16 5cm.

Nasplosno je na forumih zoprno razlagati o asfaltih, ker ne ves ali bi govoril razumljivo ali striktno z asfaltersko terminologijo, ki je 80% ljudi nebi razumela.

redtech ::

Asfalt za 3 avtomobile, 7 cm fini, 35e kvadrat, brez tampona, štajerska.

nejc_nejc ::

Napisi, kaj ti pise na racunu ali ponudbi. ACxy.... fini???

phnj90 ::

En kolega bi si naredil parkirišče za hišo, ene 75m2 oblike L, navpična črta menda v garažo, vodoravna pa menda parkirišče z nadstreškom še za 2 avta, 1 ni pod streho, 1 pa je v garaži. Kako bo to izgledalo, noben ne ve, pač kolega nekaj sanjari tam in hoče imet še nekje 30m robnikov okrog. Pa izkop in niveliranje in valjanje in podobno pa potem ene 5-10 cm asfalta, smo se ravno na pivo menili. Koliko bi ga to okvirno stalo, kakšne 3 jurje pa že? Koliko je sicer cena samega asfalta za takšno parkirišče, če se kdo spozna - pol, več, manj? Ali bi bilo boljše (in ugodneje), če da res položit kakšen vremensko odporen beton z armaturo kot mu je en predlagal - ima to sploh smisel in izgled?

bauci ::

En mesec nazaj, 240 m2 6cm asfalta cca 8.500€ - asfalt +polaganje.

phnj90 ::

Vprašam, da znam povedati naprej. To je verjetno samo asfalt in polaganje - ostalega (robnikov, nivoja, valjanje) ni bilo potrebno delat? Kaj je v teh 8500€/240m2 ~36€/m2 vse zajeto?

bauci ::

To je dostava, asfalt, polaganje. Utrjevanje (pesek, valjanje), robniki, ... še nisem dobil računa.

feryz ::

Ufff, že 36 €/m2 je asfalt!? Lepo so podražili.

nejc_nejc ::

phnj90 je izjavil:

......Ali bi bilo boljše (in ugodneje), če da res položit kakšen vremensko odporen beton z armaturo kot mu je en predlagal - ima to sploh smisel in izgled?

Ja, tko čez palc, kar ti bodo za asfalt rekli, x 3. Izgled je subjektivno mnenje.

phnj90 ::

Znanec pravi, da ima neko ponudbo za celotno storitev, od izkopov, izravnav, robnikov, polaganja, valjanja... Mu kar javim, da naj išče drugega izvajalca, vi ste tu zaprepadeni že pri veliko nižjih stroških.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: phnj90 ()

BorutO ::

Nobenemu ni prišlo na misel, da bi recimo tudi pomislil na temperaturno razliko? Se pravi, pozimi se lahko nekje temperature spustijo tudi do -25, še dva dni nazaj je pa bilo lahko 10 stopinj plusa .... ali pa poleti, ko temperature pridejo vse do 35 lahko ali več ... Tudi temperature lahko vplivajo na kakovost in trpežnost asfalta ... Tanjši je, prej pride do razpok. Tako, da se mi zdi, da je za slovenske razmere boljše, če se za dvorišče okoli hiše in isto okoli gospodarskega objekta asfaltira tip AC20, AC22 pa po potrebi, če gre za najnižjo lokacijo, kjer se voda hitro nabere in stoji v sami okolici asfalta.

Predvsem zna to biti največji problem tako kot včeraj, ko je bilo polno snega, se je topil tako hitro, da so bile skoraj povsod same luže, a zvečer pa se je že naredila ledena podlaga ... Sicer še ni tako velikega minusa, da bi uspelo zmrzniti pod asfaltom ... ampak, kaj pa, če bi bilo danes -10 ali več?

phnj90 ::

bauci je izjavil:

To je dostava, asfalt, polaganje. Utrjevanje (pesek, valjanje), robniki, ... še nisem dobil računa.

Ok, znanca zanima celotna vrednost investicije, čeprav mogoče nista direktno primerljivi.

edi123 ::

Je, kdo pred kratkim delal asfalt na štajerskem oz. okolica Ptuja? Cena me zanima za dvorišče.

bauci ::

Ni glih okolica Celje ampak na tejle povezavi dobiš okvirno ceno za občutek https://www.cgp.si/Prodaja-materialov/K...

c3p0 ::

Vprašaj na Asfalti.

trancer01 ::

Če so cene takšne, bo pri nas še dolgo makedam.:))

yoco ::

A mogoče kdo ve zakaj se mi pojavijo "madeži" na asfaltu skoraj vsako jutro, popoldne ko pa posije sonce se posuši, naslednje jutro pa isti proces? Je pa dvoslojni grobi asfalt.


djabi ::

A ni to zaradi kondensa ali kakšne podtalne vode?

Pri nas je sicer podobno. Hiša se nahaja v bolj hribovitem delu.

yoco ::

djabi je izjavil:

A ni to zaradi kondensa ali kakšne podtalne vode?

Pri nas je sicer podobno. Hiša se nahaja v bolj hribovitem delu.

Jaz tudi mislim, da je kondens krivec. Naša hiša je malo v hribu, zraven je gozd. Zato razmišljam, da bi postavil betonsko škarpo po celi dolžini dvorišča in pod zemljo napeljal drenažo.

djabi ::

Se opravičujem, kondenz se piše z z-jem. Moja napaka. Sicer pa ne vem, kaj bi bila rešitev.

Pri nas je vlažno na sredini asfalta in to praviloma poleti (v dopoldanskem času), občasno pa tudi pomladi ali jeseni. Odvisno od vremena.

fikus_ ::

" Je pa dvoslojni grobi asfalt. "

To bi lahko bil vzrok. Vlaga prehaja skozi asfalt, kjer ni dobro potlačen, je porozen. Popoldne če je lep dan, se pa posuši.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vroč asfalt

Oddelek: Loža
273719 (1028) nejc_nejc
»

Prenova hiše (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
609251 (5344) bonanno
»

Odstranjevanje plevela iz fug tlakovcev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8222910 (20070) louser
»

Močan udarec v odrezan del asvalta

Oddelek: Na cesti
202399 (1236) Daniel
»

Obcestni napisi

Oddelek: Loža
233744 (3013) ahac

Več podobnih tem