» »

Menjava karierne usmeritve

Menjava karierne usmeritve

Kekokekič ::

En lep pozdrav vsem :)

Torej stvar je v tem, da si resnično želim menjati službo in ubistvu celotno karierno usmeritev. Trenutno delo me ne veseli in si želim menjati tako službo kot tudi usmeritev.

Glede ternutne službe ne bom izgubljal preveč časa. Nadrejeni je izgubil kompas, dela nam nalagajo vedno več, o povišicah nočejo niti slišat. Ideje skregane z logiko, itd, itd... Po nazivu sem v tem podjetju tehnična podpora, dejansko pa imam naloge iz več področij in je čisto odvisno od dneva - včasi sem prodaja, včasih nabava, včasih produktni vodja, včasih marketing, včasih tehnična podpora, včasih razvoj, včasih pa vsega po malem. Na splošno me to delo oz. to področje ne zanima kot sem že napisal tudi na delu sem precej ne-motiviran in nardim, kar pač morem. Ni toto. V to podjetje sem prišel kot študent in očitno ostal predolgo.

Težava, ki jo imam sedaj, ko želim menjati je ta, da so znanja, ki sem jih pridobil v tem podjetju precej specifična za to delovno področje. Ta znanja bi mi prišla prav, če bi se želel zaposliti v tej panogi v drugem podjetju, kar pa me ne zanima. Rabim menjavo. Edino, kar lahko do neke mere izkoristim je stik s strankami. Tega imam v tej službi precej in mi lahko pride prav tudi drugje.

Seveda precej redno pregledujem portal moje delo in še nekaj drugi strani in nekako najbolj v oči mi je padel poklic sistemskega inženirja. Tudi kakšen inženir omrežij mi izgleda kul. Sem odprt tudi za druge predloge. Vem, da moram ciljat na Junior pozicije, ker realno nimamo dovolj znanj za kaj več. Tudi za Junior pozicijo se bo treba še nekaj stvari naučiti...

Učit se mam namen načeloma sam z pomočjo gospoda Googla. Namen te teme je ubistvu, da zberem predloge - kaj, kje in kako se naučiti, da se da službo dobiti ;((. Glede na to, da sem po izobrazbi inženir telekomunikacij imam v načrtu obnovit ta znanja in jih nadgraditi - Mogoče s kakšnimi Cloud certifikati(GCP, AWS, Azure..), itd. Tudi kakšno opremo sem pripravljen nabavit, kakšen tečaj plačat, če se splača in bom kej odnesu od tega (Udemy mi je že poznan. Kakšnih povezav do kakšnih ok tečaj bom zelo vesev :)). Torej kaj bi bilo najbolj koristno, da se nekaj dejansko povleče iz tega (v smislu znanja) in da se potem lahko dobi kakšno ok službo v IT/Networking smeri - Najverjetneje Junior pozicija. Vsi predlogi zelo dobrodošli :)

Hvala.

HotBurek ::

Mogoče s kakšnimi Cloud certifikati(GCP, AWS, Azure..)

Naj te boh štrafa za te slabe misli. A že ni bilo dost globalizma, pa ga zdej rabimo še več, al kwa?

Imaš pa moj blagoslov, da, v kolikor še nisi zmigriral na linukse na desktop mašini, to nemudoma storiš. To je prvi korak.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

tony1 ::

Če te zanimajo omrežja si poglej CCNA Study guide avtorja Todd Lammle (uradno Cisco press literaturo raje pusti pri miru, ker je precej slabša).

Opremo za učenje (ene dva routerja in en switch) kupi za kakšnega stotaka na Ebayju (ko boš cert naredil ga b.p. prodaš naprej), išči kar 'CCNA kit'. Lahko se igraš tudi z emulatorji, ampak ker sem stare šole kozel zagovarjam še vedno fizično opremo za začetek za boljši občutek...

Mike_Rotch ::

Seveda precej redno pregledujem portal moje delo in še nekaj drugi strani in nekako najbolj v oči mi je padel poklic sistemskega inženirja. Tudi kakšen inženir omrežij mi izgleda kul. Sem odprt tudi za druge predloge. Vem, da moram ciljat na Junior pozicije, ker realno nimamo dovolj znanj za kaj več. Tudi za Junior pozicijo se bo treba še nekaj stvari naučiti...


Sem ravno v procesu menjave službe. Sicer delo v Sloveniji nikoli ni bila resna opcija, ampak sem za foro malo spremljal oglase na mojedelo pa ne vem ali bi se smejal ali jokal.

"Ponujamo kreativno delo v mladem kolektivu, redno plačilo in urejeno delovno okolje" je stalnica. Pa zadolžitve kot bi iskali 7 različnih ljudi, ne enega in na koncu še ultimate joke, ko ponudijo 3 jurje bruto za senior pozicijo, ki se na tujem trgu plačuje 3x do 4x toliko.

Poglej malo po tujih portalih kaj imaš na voljo. Pa ni treba biti preveč skromen. Prijavi se na par pozicij tudi, če ne izpolnjuješ v celoti vseh pogojev, vsaj, da vidiš pri čem si.

https://remotive.io/
https://euremotejobs.com/
https://weworkremotely.com/

Podobnih portalov je še precej, ampak po mojih izkušnjah je že tukaj gor izbire dovolj, da si najdeš zanimivo in solidno plačano (za slovenske razmere) delo.

Plače sicer nihajo konkretno, odvisno od države in firme, ampak, če ciljaš na bolj junior pozicijo na level 2 supportu lahko pričakuješ vsaj cca. 30-35k eur letno. Če imaš malo sreče oz. se dobro pripraviš in vložiš nekaj truda v iskanje, lahko dobiš tudi kaj takega: https://weworkremotely.com/remote-jobs/...

Salary: We have an internal transparent salary matrix for each team. For this role, the salary options are $73,000, $77,000, or $83,000 USD. Read more about how we approach compensation here!


Konkurence je sicer veliko ampak jaz s solidno napisanim CVjem pridem do intervjuja v cca. 75% primerih. Od prvega intervjuja do dejanske ponudbe je sicer še daleč, ampak recimo, da lahko v 2-3 mesecih najdeš službo, tudi, če si zelo izbirčen glede plačila, pogojev dela in predvsem vrste dela.

Če rabiš pomoč pri sestavi CVja, cover letterja oz. karkoli drugega, z veseljem pomagam.

salesky ::

Delo v tujini je overated (sploh če imaš družino), razen če ti uspe kot delo od doma.

Če si res bil "deklica za vse" bi moral relativno enostavno najt nekaj zase, le odločit se moraš v katero smer (to veš samo ti) se podati.

Mike_Rotch ::

salesky, pišem o remote delu, seveda. Če delaš stvari, ki jih je možno delati remote ne vidim smisla, da ne bi te možnosti izkoristil.

Še posebej, če imaš družino. Remote delo skoraj vedno sovpada s fleksibilnim urnikom, tako, da bistveno lažje poskrbiš za otroke. Po mojih izkušnjah je tudi bistveno manj raznih ad hoc sestankov, tako, da si ni problem vzeti časa za kosilo, vmes skočiti ven na kavo, odtečt oz. odkolesarit kak kilometer itd.

Invictus ::

salesky je izjavil:

Delo v tujini je overated (sploh če imaš družino), razen če ti uspe kot delo od doma.

Če si res bil "deklica za vse" bi moral relativno enostavno najt nekaj zase, le odločit se moraš v katero smer (to veš samo ti) se podati.

Overated ?!?!?! Predvsem je glede na slovenske plače overpaid :)).

In ta korona je prisilila tudi velike firme (po zahodnoevropskih standardih, ne slovenskih), da vpeljujejo delo na daljavo, celo za redne zaposlene in to celo iz druge države.

Bolje za našo stroko, remote delo in dobro plačilo ne bo več.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

triglavski ::

salesky je izjavil:

Delo v tujini je overated (sploh če imaš družino), razen če ti uspe kot delo od doma.

Če si res bil "deklica za vse" bi moral relativno enostavno najt nekaj zase, le odločit se moraš v katero smer (to veš samo ti) se podati.


ker sem delno v podobni poziciji lahko rečem da širina je ni pa prave globine in zato ni tako lahko. zato OP tudi išče predloge.
sam sem tudi začetni fazi pridobivanja dodatnih znanj tako da bom z zanimanjem spremljal tole temo.

glede del na mojedelo ali optius se pa vsake par dni se najde kak dober oglas, so pa kar redki. plače ne bom sploh omenjal kar sem do sedaj videl ker mislim da bom šel denarno kratkoročno na slabše.

Mato989 ::

Jaz sem trenutno v fazi iskanja nekaj za popoldanski s.p. kak customer support, hvala Mike za one strani bom se kar prijavil malo okrog in ponudil svoje znanje...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delo v Agiledrop.si? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5716838 (10204) kffa
»

Ali so v Sloveniji sploh še kakšni developerji? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
28058509 (28106) LeQuack
»

Menjava službe

Oddelek: Loža
459997 (3831) Kekokekič
»

Rad bi izboljšal tehnično znanje v programiranju

Oddelek: Programiranje
91578 (921) nejcr

Več podobnih tem