» »

Klima smrdi

Klima smrdi

-žiga- ::

Par let stara klima, letos začela smrdeti (klasičen klima vonj, ko nekje ostane voda in se naredijo bakterije).
Sprej za čiščenje ni pomagal. Takoj, ko se je nehalo imeti vonj po spreju, spet smrdi.
Kaj lahko še preverim in kater servis je zanesljiv, da bi naredil učinkovito čiščenje (torej kaj več, kot tisti sprej, ki sem ga že sam neuspešno uporabil).

Ganon ::

Še enkrat dobro očisti filtre in uporabi kvaliteten sprej. Če klimo izklapljaš, jo prej pusti, da se osuši. Prestavi na ventilacijo in na najvišjo stopnjo pihanja.

sbawe64 ::

Program hlajenje, predvidevam.

Preden jo ugasneš, naj 10 minut deluje v programu ventilator.
Pri nekaterih znamkah lahko to funkcijo vklopiš, da klima samodejno deluje 10-15 minut kot napisano zgoraj (x-fan).


Enak postopek lahko uporabiš v avtu, tam zelo verjetno x-fan primerljive funkcije ni.




X Fan is a protective function that helps to protect your air conditioning. When you switch off your air conditioning, there will be water residue within the coils of your air conditioning. When you put the X Fan mode on it will run for a few minutes to dry out the coils and will switch off automatically
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

-žiga- ::

Ganon je izjavil:

Še enkrat dobro očisti filtre in uporabi kvaliteten sprej. Če klimo izklapljaš, jo prej pusti, da se osuši. Prestavi na ventilacijo in na najvišjo stopnjo pihanja.


Kater sprej priporočaš?
Tokrat sem vzel edinega, ki so ga imeli.
Glede na te, ki sem jih našel v raznih spletnih trgovinah je bila cena x2, mi je pa jasno, da to ne pove, kaj dosti o kvaliteti:)

Za ventilacijo, ki ga omenjata, oziroma za vklop tega programa bom pa preveril in nastavil, če se da.
Gre za klimo Gree.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: -žiga- ()

sbawe64 ::

Gree ima to funkcijo.
2020 is new 1984
Corona World order

Ganon ::

-žiga- je izjavil:

Ganon je izjavil:

Še enkrat dobro očisti filtre in uporabi kvaliteten sprej. Če klimo izklapljaš, jo prej pusti, da se osuši. Prestavi na ventilacijo in na najvišjo stopnjo pihanja.


Kater sprej priporočaš?
Tokrat sem vzel edinega, ki so ga imeli.
Glede na te, ki sem jih našel v raznih spletnih trgovinah je bila cena x2, mi je pa jasno, da to ne pove, kaj dosti o kvaliteti:)

Za ventilacijo, ki ga omenjata, oziroma za vklop tega programa bom pa preveril in nastavil, če se da.
Gre za klimo Gree.


https://www.tecnosystemi.com/en/product...

Če ima to funkcijo, dobro, če nima, nič hudega. Kot omenjeno, preklopiš na ventilacijo in pustiš nekaj časa, da se osuši.

-žiga- ::

Našel funkcijo.
Upam, da že to reši problem, če ne še enkrat poskusim temeljito sčistiti.

Ganon ::

Ta funkcija oz. postopek samo preprečuje, da bi se v klimi kaj zaredilo. Pri tebi je škoda že narejena. Najprej očisti in se kasneje drži tega.

starfotr ::

Včasih so v lekarni imeli asepsol, danes tega ni več. Ne vem kaj je sedaj aktualno, malo povprašaj in kupi ustrezno čistilo ter zadeve spucaj.

fikus_ ::

Sedaj pomaga samo temeljito čiščenje, ko razstaviš del klime.

V bodoče pred izklopom samo ventilacija, da se klima posuši.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

mat xxl ::

Naroči si čiščenje z Ozonom, edino to pomaga, je pa procedura ........

FireSnack ::

Če ima rahlo po vodi potem ventilator pomaga, če je že plesen pa bo treba profesionalca poklicat da jo temeljito očisti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ozonski čistilci zraka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
525561 (4006) pirx
»

Klima smrdi in ne hladi

Oddelek: Loža
5941 (628) hunter01
»

smrad po klimi

Oddelek: Na cesti
379214 (6687) TheBlueOne
»

Problem z rošenjem stekel

Oddelek: Na cesti
419104 (7681) energetik
»

Rošenje šipe v avtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7419958 (17718) clothes

Več podobnih tem