» »

Kam Na Morje Z Dojenčkom - Senca(hrvaška)

Kam Na Morje Z Dojenčkom - Senca(hrvaška)

«
1
2

Frišn Fotr ::

Torej z mojo imava 9 mesečnega dojenčka.

Šli bi na morje pa ne vemo kam, nora biti naravna senca.

Dosedaj sva hodila Pag, Krk, Brač ipd kjer je sence malo oziroma nič.

Plaža z naravno senco obstaja še kje razen Simonov Zaliv v Izoli?

Je pa fajn da je tud kaj za hodt naokoli pač vozičkanje pa to.

Predlogi in izkušnje dobrodošle :)

Machete ::

Skoraj povsod je senca, odvisno je prej od parcele, kot širše lokacije, če govoriva o kempih. Ajde Pag sumim, da ni ravno senčen. Krk, Cres, Lošinj je vse ok, samo moraš met srečo ali pa plačat tadrago parcelo. Dlje pa verjetno ne bosta rinila.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

sloxl8 ::

Lošinj, hotel Vespera. Sence, kolikor ti srce poželi in izvrstna hrana. Je pa nekoliko več vožnje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sloxl8 ()

WizzardOfOZ ::

Rab, San marino.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Invictus ::

Najameš apartma, hišo s klimo...

Poleg tega greš z dojenčkom na morje septembra, če lahko, ko ni folka, in so temperature še dovolj v redu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

chucki ::

Krk (čižići) odlično za male otroke. Imam apartma v tem kraju. V solinah imaš drevesa ter travnato obalo, lahko lepo šotor postaviš
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

rejven ::

Invictus je izjavil:

Najameš apartma, hišo s klimo...

Poleg tega greš z dojenčkom na morje septembra, če lahko, ko ni folka, in so temperature še dovolj v redu...


Glede sptembra se strinjam, je pa vsaj po mojih iskušnjah, najbolje kamp ( recimo mobilna/glamp šotor), da se tamali puza okoli. Obsolutno bi se izognil hotelu.
Da ni istra, pa blizu, je za mulce prijazn camp recimo Camp Soline pri Biogradu, blizu obale, ma tud mivko, potke okrog relativno ravne, edino ne vem kako zgleda tam glede v vrhuncu sezone, bil sem par let nazaj v predsezoni, camp 3/4 prazen pa še vedno precej ljudi na plaži.Sence dovolj.

codeMonkey ::

Pomer ima kul (bivsi) kamp, kjer je senca prakticno do vode. Je pa glamping tam okoli 300+ EUR na noc. Alternativa je najem apartmaja v vasi.



September je pa top predlog.

Zgodovina sprememb…

mahoni ::

Septembra bo scalo. Ze sedaj scije.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

kixs ::

Septembra bo otrok star eno leto in lahko gredo tudi kam juzneje... ce bo le korona to dopuscala.

mn ::

Če je sedaj 9 mesecev, bo verjetno septembra mati morala s porodniške nazaj v službo.

kixs ::

Sej ima se letni dopust za porabit.

c00L3r ::

Pag, Povljana. Vzemi apartma na čisto zahodnem delu naselja. Je dolga plaža z borovci. Tam bila lani s punco, ves čas v senci.

mahoni ::

Jaz bi se z malim otrokom izogibal otokom. Kar je ziher je ziher. Otrok se poskoduje, ga upici kaj, dobi alergijsko reakcijo. Pa ajde ti se vozi s trajektom do kopna. Edin ce mas helic.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

Machete ::

Potem do 18. leta najbolje ne na otoke.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

mahoni ::

Machete je izjavil:

Potem do 18. leta najbolje ne na otoke.

Ma ne, to je ok, ampak pri dojenckih je stvar malo drugace, se hitro kaj zalomi in pol mas sfukan dopust za brezveze.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

GupeM ::

Kakšni predlogi, hahaha. Bolj verjetno se ti bo 3-15 letni mulc polomil, kot pa dojenček. Sicer imajo pa tudi na otokih lekarne, zdravstvene domove, reševalce, policaje in podobno. In če je nujno, gre zadeva seveda na helikopter.

l0wc4 ::

Nekdo je omenil Čižiči na Krku, odlično mesto. Dosti sence, lepi apartmaji tik ob morju. Bili septembra dokler otrok ni bil v šoli.

mahoni ::

GupeM je izjavil:

Kakšni predlogi, hahaha. Bolj verjetno se ti bo 3-15 letni mulc polomil, kot pa dojenček. Sicer imajo pa tudi na otokih lekarne, zdravstvene domove, reševalce, policaje in podobno. In če je nujno, gre zadeva seveda na helikopter.

Mas prov. Ko nimas izkusenj, pac ne ves in te je malo "strah". Ampak o vorstkejz scenarije itak ne mores razmisljat.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

r3dkv1c4 ::

Rab, za dojenčke top, ne Rajska plaža(Lopar).
Recimo Padova 1,2,3....imaš tudi za vozičkat ob obali do Raba.

mahoni je izjavil:

Jaz bi se z malim otrokom izogibal otokom. Kar je ziher je ziher. Otrok se poskoduje, ga upici kaj, dobi alergijsko reakcijo. Pa ajde ti se vozi s trajektom do kopna. Edin ce mas helic.

Kje ti živiš?
V zaklonišču?

Shintaro in njegova poletna fantazija
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

WizzardOfOZ ::

l0wc4 je izjavil:

Nekdo je omenil Čižiči na Krku, odlično mesto. Dosti sence, lepi apartmaji tik ob morju. Bili septembra dokler otrok ni bil v šoli.


Voda v čižičih je po mojih merilih neprimerna za dojenčka v juliju in avgustu. Je preveč zaprt zaliv in voda ne kroži tako kot recimo v kakem drugem zalivu. Pa preveč ljudi, ki dviguje mivko in mulj, pa je voda res svinjska. Septembra je pa tisti zaliv super. (govorim iz prve roke - mam vikend tam).
Je pa tista mivka zanimiva za otroke. Definitivno je kar se mivke tiče, boljša plaža San marino na Rabu, ki je ravno tako mivkasta. Veliko daljša, predvsem pa urejena. Zdej je na vsakih 10m koš za smeti. In te koše celo praznijo. Imajo pa tudi dolge spregajalne poti v senci dreves, pa veiko več dobrih gostiln je okoli te plaže (več kot v čižičih, solinah in klimnem skupaj).
Greš pa na krk v valbisko in od tam na rab s trajektom, pa se rešiš vse tiste vožnje po jadranski magistrali.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

koyotee ::

Ja do Stinice je pa res daleč, da bi kompliciral s trajektom s Krka, lol.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

WizzardOfOZ ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Rab, za dojenčke top, ne Rajska plaža(Lopar).
Recimo Padova 1,2,3....imaš tudi za vozičkat ob obali do Raba.


Tudi rajska plaža je zanimiva. Letos bo še posebaj.
Sem bil zdaj dol. Ljudi je 80% manj kot ob normalnem letu v takem času. Leta 2019 nisi dobil v takem času nič prostora v kampu, hoteli so bili nabito polni. Čez ta vikend je pa delal od petih samo en hotel, pa še ta ni bil povhen, v kampu so pa šotori po 30m narazen en od drugega, pa so leta 2019 v tem času bili skoraj en na drugega naslonjeni. V kampu ne vem če je 10% kapacitet zapolnjenih, hoteli so pa manj kot 20%. Vse je prazno.

Poštimal so pa ogromno sprehajalnih poti čez cel lopar, pločniki so sedaj povsod, ogromno je tudi kolesarskih poti narejenih, plaže so očiščene,... V glavnem se dela na vsem.

koyotee je izjavil:

Ja do Stinice je pa res daleč, da bi kompliciral s trajektom s Krka, lol.


Tebi pa meni ne. Ampak nekomu z dojenčkom v avtu pa definitivno tistih 100km ovinkov ni fajn. Sploh če je še kaka nesreča, pa moraš čakat par ur, da se promet sprosti. Pa nesreč je tam kar dosti.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

Na Lošinju npr imajo tudi bolnišnico, tako da moraš imeti orenk nesrečo, da se ti na Cresu/Lošinju ne bi kaj izšlo z dojenčkom. Razne ose ga lahko pičijo tudi doma, na ježka verjetno dojenček še ne bo stopil...

Lani smo bili na morju s prijatelji, so imeli 6 mesecev staro punčko. Na plaži so jo imeli stalno namazano s sončno kremo in v zložljivem polšotoru. Nobenega problema. Sicer so si otroci različni, tako karakterno kot glede tega, kako prenašajo vročino, sonce, vodo, tako da to je vseeno malo gemblanje. Načeloma pa velja, da otroci bistveno manj komplicirajo kot odrasli.

Sploh pa: a na predelih okoli morja na Hrvaškem nimajo dojenčkov? Kako pa njim uspe preživeti poletje in vročino?
- Hoc est qui sumus -

koyotee ::

imagodei je izjavil:

Na Lošinju npr imajo tudi bolnišnico, tako da moraš imeti orenk nesrečo, da se ti na Cresu/Lošinju ne bi kaj izšlo z dojenčkom. Razne ose ga lahko pičijo tudi doma, na ježka verjetno dojenček še ne bo stopil...

Lani smo bili na morju s prijatelji, so imeli 6 mesecev staro punčko. Na plaži so jo imeli stalno namazano s sončno kremo in v zložljivem polšotoru. Nobenega problema. Sicer so si otroci različni, tako karakterno kot glede tega, kako prenašajo vročino, sonce, vodo, tako da to je vseeno malo gemblanje. Načeloma pa velja, da otroci bistveno manj komplicirajo kot odrasli.

Sploh pa: a na predelih okoli morja na Hrvaškem nimajo dojenčkov? Kako pa njim uspe preživeti poletje in vročino?


Verjetno grejo k nam v hribe, ali pa v Zagreb za vsak slučaj, če jih kak komar piči.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

crniangeo ::

Krk cizici, pa čim manj komplicirat z otrokom. Več ko se komplicira bolj komplicirate samemu sebi. Izkušnje. Pr prvi kompliciral za vsak drek, pri drugi ye pa blo vse ueasy in je tudi sama takšna..
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

gtx970op ::

Vsepovsod imaš bolnišnice in lekarne če je to potrebno, vse se pa itak krije iz turističnega zavarovanja.

Sem bil na dominikanski republiki z pol letnim otrokom, vse brez problema. (ampak trenutno je potrebno it na južno stran otoka zaradi problema morske trave na severu). Jesen pa tudi ni primerna zarad monsunov, pač najboljše je v zimi.

Z leto in pol starim pa v Dubaju ampak ta destinacija tudi ni it za poleti.

Z dvoletnim pa na hrvaški obali in je bilo za popizdit gužva. V senci so bile dobesedno brisača ob brisači, pravtako na soncu cela plaža zabasana in se verjetno nekaj let ne mislim vrnit. Mogoče bi kdaj spet poskusil kak Rab, če je tam mogoče kaj manj gužve...

WizzardOfOZ ::

Povsod se najde plaže brez gužve. Tiste najbolj obljudene so pa pač brisača ob brisači. Ker večina niti noče it 10 minut peš, kje da bi šel recimo 30 minut peš po soncu, da pride do dobre plaže.

Na rabu (san marino) 30 minut iz kampa (komot greš z vozičkom) prideš do lepših plaž. Pa ne čisto neobljudenih, ampak vedno najdeš prostor zase in za družino.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

imagodei je izjavil:

Na Lošinju npr imajo tudi bolnišnico, tako da moraš imeti orenk nesrečo, da se ti na Cresu/Lošinju ne bi kaj izšlo z dojenčkom. Razne ose ga lahko pičijo tudi doma, na ježka verjetno dojenček še ne bo stopil...

Lani smo bili na morju s prijatelji, so imeli 6 mesecev staro punčko. Na plaži so jo imeli stalno namazano s sončno kremo in v zložljivem polšotoru. Nobenega problema. Sicer so si otroci različni, tako karakterno kot glede tega, kako prenašajo vročino, sonce, vodo, tako da to je vseeno malo gemblanje. Načeloma pa velja, da otroci bistveno manj komplicirajo kot odrasli.

Sploh pa: a na predelih okoli morja na Hrvaškem nimajo dojenčkov? Kako pa njim uspe preživeti poletje in vročino?

Ma to je neko kompliciranje. Trenutno pišem s plaže, ob meni pa spi 4 mesečna hčerka, medtem ko sta partnerka in sin v vodi. Med enajsto in šestnajsto ponavadi nismo na soncu. Vsaj s ta malo ne. Starejši sin je pa tudi takrat, ampak ne pretiravamo. Na hitro v vodo za par minut, potem pa nazaj v senco.

Sem tudi jaz bolj take sorte, da sem ali bel, ali pa po par minutah rdeč kot jagoda, če se ne namažem s SPF 30 ali več, tako da se tudi sam "izogibam" soncu.

koyotee ::

Če hočeš mir na Rabu greš povsem na sever(Lopar). Na plaži sicer ni nobene gostinske ponudbe, edino sladoledar z barko se pripelje vsake toliko. Imaš pa tudi senco in precej prostora zase, saj moraš malo peš, da prideš do morja, prava milina.



P.s. Dostop ni ravno prijazen za z dojenčkom.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

borut_p ::

Mi smo jo popokal na Losinj. Rentali smo mobilno hisico, zunaj postavili mini bazencek in je bila ciato srecen otrok

WizzardOfOZ ::

koyotee je izjavil:

Če hočeš mir na Rabu greš povsem na sever(Lopar). Na plaži sicer ni nobene gostinske ponudbe, edino sladoledar z barko se pripelje vsake toliko. Imaš pa tudi senco in precej prostora zase, saj moraš malo peš, da prideš do morja, prava milina.



P.s. Dostop ni ravno prijazen za z dojenčkom.


Na katero plažo? Ciganka je lepo dostopna z vozičkom, Sahara tudi. Kak manjša vmesna pa ni. Ampak za tja je pa otrok v kengurujčku, pa uživa, ko okol gleda.

To je recimo plaža sahara (za ostale, ki ne vedo kako zgleda):




Pa tudi za tiste, ki so še brez otrok in radi kolesarijo se splača it na rab. Pa tisti, ki radi s kajakom preživijo dopust tudi. Od San marina do Ciganke (rabiš en dan za tja in nazaj), pa se vmes kopaš na vseh teh plažah (tudi tistih malo skritih in manjših). Ali pa trekking po plažah loparja in obisk vseh tabel na poti (na vsaki je napisano kaka zgradba kamenja je,...).

Pa tole recimo se splača malo pogledat in prebrat
https://www.hribi.net/trenutne_razmere/...
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

matobeli ::

Mi smo bli parkrat na Kamenjaku, izven sezone je fajn ker ni skoraj nič ljudi, blizu, voda je kolkortolk čista, ena izmed manjših plaž ima tudi mivko in ker je majhna je od mivke do sence ravno 10m.

Drugač pa Bohinj, Nadiža, Kolpa.

Zdej je v šoli in se mi kar mal kolca po izvensezonskem dopustu. Tko da je za iskoristit prvih 6let pri prvem otroku.

WizzardOfOZ ::

matobeli je izjavil:

Zdej je v šoli in se mi kar mal kolca po izvensezonskem dopustu. Tko da je za iskoristit prvih 6let pri prvem otroku.


Mislim da nas je več na tem kolcanju. A veš kako je Hvar septembra lep, pa ma tamala šolo takrat?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Ma vse je lepše septembra kot pa v prvi polovici julija :)

mahoni ::

Kaj pa Rovinj? Je to za kej? Bi se sam sov za par dni namocit rit z otrokom.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

WizzardOfOZ ::

V bistvu je sedaj v istri gužva, ker je blizu meje. Dlje ko greš, bolj je prazno. Rab je recimo konkretno prazen.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Sparkxl ::

Eni ste res rahlo posebni, da izbirate dopust na podlagi sence za dojenčka wtf. Lani smo bili z 8 mesečnim dojenčkom na plaži brez sence nonstop, v pol šototu z ogromno sončne kreme. In smo preživeli. Tako kot še polno ostalih dojenčkov okrog nas. Par let nazaj z 4 mesečnim v egiptu, kjer za naravno senco še niso slišali. Vsi preživeli

Machete ::

Kompliciranje ni vredu, ampak vseeno ne bi bil tvoj dojenček.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

WizzardOfOZ ::

Nekateri se izredno radi sončite, drugi smo pa na soncu samo ko smo v vodi, na plaži sedimo pa v senci. Meni osebno se ne paše pražit z ležanjem na soncu. Pač vsakemu svoje. Ker če bi vsi sikali senco, je nebi našli, tako da dobro, da ste taki, ki se radi sončite z ležanjem na plažah.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

vnetidebater ::

Šobec, Slovenija.

Frišn Fotr je izjavil:


Je pa fajn da je tud kaj za hodt naokoli pač vozičkanje pa to.


ja, Šobec.

Frišn Fotr je izjavil:

T
Plaža z naravno senco obstaja še kje razen Simonov Zaliv v Izoli?


Šobec.

Frišn Fotr je izjavil:


Šli bi na morje pa ne vemo kam, nora biti naravna senca.


ŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠobec.

Vam Šobec ne diši ker je zelo blizu Bleda? Slovenija (pa tudi Avstrija) imata ogromno čudovitih jezer kjer je možno kampirati, najeti apartma ali pa hiško. Naprimer Jasna v Kranjski gori je pravljična.

Težko razumem zakaj bi človek rinil na hrvaško.

Zgodovina sprememb…

mahoni ::

vnetidebater je izjavil:


Težko razumem zakaj bi človek rinil na hrvaško.

Morje? Lepi otoki, cudovite plaze.

Samo slovencljani ne marajo hrvaske. Vsi moji avstrijski kolegi imajo radi dopust na hrvaskem.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

vnetidebater ::

Meni plaže ne pomenijo nič ker se nikdar ne pražim pod soncem.

Za enkrat se vreči v vodo pa se človek komot zapelje do kakšnega čudovitega jezera.


Dont get me wrong, potujem ogromno. Samo te obsedenosti s hrvaško pa res ne razumem.

Zgodovina sprememb…

mahoni ::

Pa saj plaze ne pomenijo samo prazenje pod soncem. Tudi sam tega ne maram, mam pa rad raziskovanje in hojo po bolj odrocnih plazah. Jaz ko sem na morju, se vedno osamim za vsaj par ur in to je meni pocitek.

Jezer pa ne maram.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

energetik ::

Sparkxl je izjavil:

Eni ste res rahlo posebni, da izbirate dopust na podlagi sence za dojenčka wtf. Lani smo bili z 8 mesečnim dojenčkom na plaži brez sence nonstop, v pol šototu z ogromno sončne kreme. In smo preživeli. Tako kot še polno ostalih dojenčkov okrog nas. Par let nazaj z 4 mesečnim v egiptu, kjer za naravno senco še niso slišali. Vsi preživeli
Lahko rečemo tudi, da ste vi posebni. Sori, še sam se nočem niti minute pražit na soncu, samo toliko da se posušim ko pridem iz morja. Kaj šele, da bi cel dan pražil otroke na plaži brez sence. OK, septembra je drugo, ne pa julij. Na žalost je tavečja že v OŠ, in septembri za nas odpadejo.

Sparkxl ::

Tisto s pol šotorom si spregledal? Tudi jaz sovražim praženje na soncu

cerial ::

Kamp Stupice v Premanturi, morda. Blizu SLO, res veliko sence, pa tudi zelo miren kamp.

GupeM ::

Ma tisti polšotori so bolj za okras. Sicer dajo nekaj sence, ampak spodaj je pa 45 °C in zrak da se zadušiš.

Ni je čez senco od dreves.

energetik ::

Točno to. Imamo tudi polšotor. Ma da samo malce posveti gor sonce, je notri savna. Da bi dojenca imel cel dan pod tem na plaži, ni šans. Nekaj drugega je marela in vetrič ki piha spodaj.

Machete ::

Dobro, da jim ni dojenček dejasnko umrl od vročinskega šoka. Tisti šotori, kot že rečeno, so navaden pekel.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kampiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8110376 (1458) Mato989
»

Morje hrvaška? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9428861 (2492) Pithlit
»

Dopust 2017 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8929298 (26619) maco-maco
»

Obmorsko dopustovanje z majhnim otrokom

Oddelek: Loža
3412880 (11927) l0g1t3ch
»

kje je čar morja? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26143763 (36139) opeter

Več podobnih tem