» »

Tv antena

Tv antena

janja76 ::

Pozdravljeni. Kupila sem digitalno anteno DVB-T/T2 zunanja v upanju, da bom ulovila kaksen hrvaski program, glede na to, da smo blizu hrvaske meje. Pa na zalost ne ulovim niti enega, pa me zanima, ce mi kdo mogoce lahko razlozi kako to. Prej sem namrec na sobno anteno ujela 2 hrvaska programa in vse slovenske, ki so v zraku, ta antena naj bi bila mocnejsa, pa kljub temu lovi samo slovenske programe. Je tezava v nastavitvah, ali v anteni? Hvala v naprej 😊

Pac-Man ::

Premalo podatkov.

Katero anteno, kam je usmerjena & montirana, kdo je delal, s koliko ohmskim kablom...
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

zcetrt ::

A niso Hrvatje nekaj spreminjali kodeka signala ali nekaj takega? Je morda s tem težava?
4.

Djuro ::

Ja, Hrvaška je spremenila kodek na DVB-T2. Nisem čisto blizu meje, sem pa prej lovil cca. 10 hrvaških programov, sedaj nič več. Moraš imeti ali TV ali pa ločeni TV sprejemnik, ki podpira omenjeni protokol.


.... prej si lahko 50 let uporabljal isti TV ....

mancini ::

Ti potrebuješ kaj takšnega: https://www.bigbang.si/probox-hd1000-dv...
Ker ti tv ne podpira tega signala oz kodeka, verjetno imaš tv ki je star več kot 3 leta

Ti ne bi rabila nove antene ampak stb (digitalni sprejemnik)

starfotr ::

Seveda rabi zunanjo anteno, če želi boljši signal oz. več kanalov.

DVB-T2 je vzrok, ja. Rabiš še sprejemnik.

mancini ::

Sem še enkrat prebral, torej imela je sobno anteno in jo zamenjala z novo, zunanjo. To je ok (jaz sem mislil da je zamenjala zunanjo z zunanjo).
Vzrok zakaj več ne lovi s sobno nič, je ker so hrvati prešli z lanskim decembrom na nov signal.
Tako da se posipam s pepelom, nova antena je ok nakup, še vedno pa je potreben primeren digitalen sprejemnik.
Poudarjam primeren, ker v naših trgovinah je več kot polovica teh sprejemnikov, ki niso primerni za hrvaški DVB-T2 H.265/HEVC. Tako da previdno pri nakupu, se pa s tem ki je primeren za hrvaške kanale, lepo lovi tudi naše, tako da brez skrbi, da morda OP ne bi imela še SLO kanalov

janja76 ::

Hvala za pomoc. Ampak imam tudi dvb sprejemnik, ker sem prej imela analogen tv in s sobno anteno sem lovila dva hrvaska programa se nekaj dni nazaj, ko pa sem priklopila zunanjo (plavut) pa lovim samo slovenske.

starfotr ::

Obrni jo v smer HR.

Pac-Man ::

DVB-T in DVB-T2 sta različna standarda. Če sprejemnik ni T2 rabiš novega.

DVB-T @ Wikipedia
DVB-T2 @ Wikipedia
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

johanblond ::

janja76 je izjavil:

Hvala za pomoc. Ampak imam tudi dvb sprejemnik, ker sem prej imela analogen tv in s sobno anteno sem lovila dva hrvaska programa se nekaj dni nazaj, ko pa sem priklopila zunanjo (plavut) pa lovim samo slovenske.

Lahko potrdim, tudi pri starših so izginili hrvaški signali (prehod na nov kodek, 5 let start LG Full HD televizor ne lovi več).

bauci ::

Imam Sony xg in lovi na sobno anteno 8 hrvaških programov - okolica NM, pogled na Trdinov vrh.

m3k ::

Mirko tipka na radirko ////

markasaso12 ::

Pozdravljeni tudi jaz imam vikend blizu Slovenske meje v kraju Donja Voća tudi sam uporabljam DVB-T 2 + zunanja antena Ribja kost katera je usmerjena proti Sloveniji Pohorju in slovenskih programov sploh ne dobim oziroma samo pozimi verjetno vpliva tudi vreme razmišljal sem da bi kupil ojecevalec za Dvb-t2 anteno kateri bi pa moral bit močan tudi bolj močnih anten zunanjih ne delajo več?? Lep pozdrav. ?

ToniT ::

Lahko probaš obrniti anteno proti Boču, če je kaj bolj odprto. Obstajata še oddajnika v Podlehniku in Žetalah.
Je pa Donja Voča kar precej zaprta proti Sloveniji.
Ojačevalec po mojem ne bo kaj dosti pomagal. Pozimi pa gre bolje, ker ni listja na drevesih in je več odbojev signala.
Preveri več različnih lokacij antene. Včasih pomaga premik za kak meter, pa stvar dela.

starfotr ::

Probaj usmerit v oddajniške lokacije Pohorje, Boč ali Pečarovci. Na povezah spodaj imaš ob vpisu naslova v Sloveniji izpisan kot, kam moraš usmerit. Potem pa na telefonu prižgi kompas in ti bo pokazalo kot v stopinjah. Imej kalibriran kompas.

https://www.rtvslo.si/oz
https://www.rtvslo.si/oz/oddajanje/dvbt
https://www.rtvslo.si/oz/oddajanje

Kakšna je ta antena? Ali je podobna kot Iskra P-2845? Ali je kot Iskra P-3235 MIDI?

Če bo potrebno, lahko naročiš novo anteno. Lahko, da bo potreben ojačevalnik, lahko da ne. Mnoge nove antene imajo možnost, da imajo ojačevalnik vgrajen kar v anteno, tako ni potrebe po zunanjem ojačevalniku. Za napajanje ojačevalnika rabiš napajalnik. Nekateri DVB-T sprejemniki ali celo vgrajeni sprejemniki v TV imajo možnost, da napajajo ta ojačevalnik, to je potrebno vklopiti v nastavitvah sprejemnika.

Če tega ni, je treba kupiti napajalnik posebej. Na primer: https://www.iskra.si/sl/Antenski-sistem...

Če imaš več anten (za npr. Slovenijo eno, za Hrvaško drugo), moraš signal združiti: https://www.antene-zupancic.si/antenski...

Pazi, da ima ta zadeva prehod za napajanje, v primeru da imaš napajalnik in ojačevalnik.

V primeru večih TVjev, rabiš še delilnik/odcepnik: https://www.antene-zupancic.si/dvbt-del...

Tudi tu pazi, da ima ta zadeva prehod za napajanje, v primeru da imaš napajalnik in ojačevalnik.

Upam, da so kabli v dobrem stanju. Drugače je bolje vse skupaj menjat.

Vse elemente v sistemu moraš imeti na F konektor, bo najbolje.

markasaso12 ::

Uporabljam to anteno imam 2 takšni ena je usmerjena proti Pohorju ena pa proti ivanjščici imam pa ojecevalec in na katero sta povezani 2 antene 1 db

Zgodovina sprememb…

markasaso12 ::

Pozdravljeni razmišljal sem da bi združil 2 anteni v 1 razdelilec pa me zanima kakšen razdelilec more to bit za 2 anteni za Dvb-t2 anteno? Lp :)

Daniel ::

Sicer je že starfotr povedal praktično vse ampak še enkrat...

Imata ti anteni slučajno ojačevalec v sebi? Ker če ga imata in za njima še enkrat priklopiš ojačevalec boš imel več težav kot koristi. Spredaj se sname črn pokrovček in se pogleda ali je vgrajen ojačevalec.

Kateri ojačevalec imaš?

Za združitev dveh anten lahko uporabiš https://www.antene-zupancic.si/antenski...

Ali pa še bolje, če antene nimajo vgrajenega ojačevalca uporabi kvaliteten ojačevalnik, recimo nekaj takega https://www.antene-zupancic.si/antenski...

Rabiš še napajalnik za ojačevalnik

Še ena opcija je, da uporabiš boljše antene, ker tale, ki je na prilepljeni sliki je precej "generična"

https://www.antene-zupancic.si/zunanje-...


Letos sem v Šilu na Krku z uporabo ene majhne antene z ojačevalcem ujel signal predvidevam, da z nanosa, vsi Slovenski programi delajo brez problema, tako, da bi tudi tebi moralo uspeti ujeti nekaj uporabnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Daniel ::

Sicer pa v prvi objavi si napisal:

razmišljal sem da bi kupil ojecevalec za Dvb-t2 anteno

v drugi objavi pa

imam pa ojecevalec in na katero sta povezani 2 antene 1 db

Glede na precej dvoumne informacije iz tvoje strani je težko svetovati.

markasaso12 ::

To uporabljam za 2 anteni ribja kost torej sta anteni brez ojačevalca



Zgodovina sprememb…

starfotr ::

Ti si najdi nekoga ki montira antene v tvoji bližini. Bo bolj pametno.

Daniel ::

markasaso12 je izjavil:

To uporabljam za 2 anteni ribja kost torej sta anteni brez ojačevalca





In kako imaš sedaj priklopljeni dve anteni na to? A menjuješ anteno, ki je ojačana glede na program, ki ga gledaš? Ojačanje si poskusil kaj dvigniti na tistem potenciometru?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

starfotr ::

Lahko je tudi preveč ojačano. Tudi to je lahko problem.

Scorpy84 ::

Daniel je izjavil:

Letos sem v Šilu na Krku z uporabo ene majhne antene z ojačevalcem ujel signal predvidevam, da z nanosa, vsi Slovenski programi delajo brez problema, tako, da bi tudi tebi moralo uspeti ujeti nekaj uporabnega.


To loviš z oddajnika/repetitorja, ki je v območju Trpčane oziroma ne daleč od Novkračine, tako da imaš vidno pot do oddajnika, oddaja oba multiplexa. Se ga precej da loviti po krku in tudi višje ležeče naselje okrog crikvenice, celo brez uporabe ojačevalca.

markasaso12 ::

Dve anteni imam priklopljeni ojačanja nisem poskusil dvignit bom ga dvignil če bo kakšna razlika :)

Daniel ::

markasaso12 je izjavil:

Dve anteni imam priklopljeni ojačanja nisem poskusil dvignit bom ga dvignil če bo kakšna razlika :)


Ja kako imaš priklopljeni, ce ima ojačevalec samo 1 vhod?

Scorpy84 je izjavil:

Daniel je izjavil:

Letos sem v Šilu na Krku z uporabo ene majhne antene z ojačevalcem ujel signal predvidevam, da z nanosa, vsi Slovenski programi delajo brez problema, tako, da bi tudi tebi moralo uspeti ujeti nekaj uporabnega.


To loviš z oddajnika/repetitorja, ki je v območju Trpčane oziroma ne daleč od Novkračine, tako da imaš vidno pot do oddajnika, oddaja oba multiplexa. Se ga precej da loviti po krku in tudi višje ležeče naselje okrog crikvenice, celo brez uporabe ojačevalca.


Tudi možno, takrat sem cel dan preživel v risanju linij na google earth in iskanju oddajnikov pa tega nisem videl, zato sem sklepal, da je iz nanosa, ki je najvišji, čeprav vidne linije ni. Bom preveril.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Scorpy84 ::

Ne vidis ga med oddajniki, ker je repetitor. Na oddajniki in zveze je pa zabelezen na mapi.

Daniel ::

Ilirska bistrica, 534M nadmorske višine. Možno, da je to to, ker Slovenski programi spodaj lovijo bolje, kot nekateri Hrvaški.

markasaso12 ::

Ojačevalec ima 2 vhoda tale je samo primer tale ima 1 vhod moj je pa isti pa ima 2 vhoda

Daniel ::

Potem pa tako napiši, drugače se lovimo okrog tega. Pač, še zmeraj lahko poskusiš tudi s kakšno boljšo anteno.

markasaso12 ::

Sem jih iskal ampak imajo zelo malo moči te antene zunanje večino so do 30 db ali 45 db :) če bi vsaj imela 50 db ali 100 db

Zgodovina sprememb…

Daniel ::

To je skupaj z ojačevalcem več kot dovolj za ojačanje še tako šibkega signala.

starfotr ::

markasaso12 je izjavil:

Sem jih iskal ampak imajo zelo malo moči te antene zunanje večino so do 30 db ali 45 db :) če bi vsaj imela 50 db ali 100 db


Ti nimaš pojma o čem govoriš, kajne?

V-i-p ::

Nekaj takega bo, ja. Niso to procenti :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sobna antena za TV

Oddelek: Zvok in slika
3316142 (1576) Daniel
»

Seznam DVB-T programov v Sloveniji

Oddelek: Zvok in slika
1110652 (10223) Kamion
»

DVB-T antena

Oddelek: Zvok in slika
284322 (2809) 737
»

TV več ne lovi pop tv in A kanala

Oddelek: Zvok in slika
3211319 (9777) Alexius Heristalski
»

DVB-T (mpeg4) pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
26956894 (33606) Alexius Heristalski

Več podobnih tem