» »

Kje kupit macbook air M1 v Sloveniji

Kje kupit macbook air M1 v Sloveniji

thelole ::

Hej!

Me zanima, ce je komu v sloveniji uspelo kupit m1 macbook air. Sem na zalost ravno spoznal, da so cene pri nas vsaj 10% drazje kot npr v nemciji ali pa v angliji in dosti drazje kot v US kjer se laptop prodaja za $999. Na zalost amazon.de prodaja samo z nemskim layoutom tipkovnice, amazon.co.uk imajo pa zdaj carino po brexitu se mi zdi.

Sem tudi opazil, da m1 airi niso na zalogi niti na istyle niti na epl.si. V bigbang imajo pa samo zlatega...

Me zanima, ce je komu v sloveniji ratal kupit m1 macbooka in s kere spletne strani je bilo to.

Lp, Tad

slotech5 ::

Na mimovrste je na zalogi osnovni model silver.

Ales ::

thelole je izjavil:

... cene pri nas vsaj 10% drazje kot npr v nemciji ali pa v angliji
Klasika...

in dosti drazje kot v US kjer se laptop prodaja za $999.
Večina ljudi ne razume, da se v ZDA cene navajajo brez davka.

A110 ::

Trenutno nima veze. se vedno je to ze v evrih cca 800e. z nasim davkom bi bilo 1000e, je pa njihov dosti nizji

LeQuack ::

Ales je izjavil:

thelole je izjavil:

... cene pri nas vsaj 10% drazje kot npr v nemciji ali pa v angliji
Klasika...

in dosti drazje kot v US kjer se laptop prodaja za $999.
Večina ljudi ne razume, da se v ZDA cene navajajo brez davka.


Večina ljudi tudi ne razume da so plače v USA ali Nemčiji 3x višje.
Quack !

thelole ::

Ales je izjavil:

thelole je izjavil:

... cene pri nas vsaj 10% drazje kot npr v nemciji ali pa v angliji
Klasika...

in dosti drazje kot v US kjer se laptop prodaja za $999.
Večina ljudi ne razume, da se v ZDA cene navajajo brez davka.


Imas prav v principu. Se vedno pa velja da so prinas zalostne cene. Na amazon.co.uk se osnovni model prodaja za £950 (z davk vred!) kar je 130eur ceneje kot pri nas...

Na mimovrste je model ki ga jaz iscem (512gb) izven zaloge ☹️

techfreak :) ::

Fizicni layout tipkovnice je enak za UK/DE/SI, razlika je samo v tem kar gor pise.

Pred kratkim sem hotel nekaj kupiti na Amazon.co.uk, in na zadnjem koraku pred placilom ti izpise kaksen bo koncni znesek. Kolikor razumem, ti vzamejo ceno brez davka, dodajo postnino, ter na to se 22% DDV. Zraven tudi pise, da uporabljajo posrednika, tako da bi domneval, da ne rabis placati carine.

Zgodovina sprememb…

Frgazor ::

thelole je izjavil:


Me zanima, ce je komu v sloveniji ratal kupit m1 macbooka in s kere spletne strani je bilo to.


Da, v bigbangu, 3 tedne nazaj v space gray barvi. Pridejo in grejo, to moraš ves čas spremljat, ker najkasneje v pol ure izginejo. Razen zlatih, ki jih nihče noče.

Cena pa je kakršna je. Jaz sem zavestno preplačal 100€ glede na amazon, da ne rabim gledat nemških kvak na osvetljeni tipkovnici. Normalno v Sloveniji ne kupujem tehnične robe.

          ::

thelole je izjavil:

Imas prav v principu. Se vedno pa velja da so prinas zalostne cene. Na amazon.co.uk se osnovni model prodaja za £950 (z davk vred!) kar je 130eur ceneje kot pri nas...


Moraš upoštevati tudi precej višje plače in višji standard, ki ga imamo v Sloveniji napram Veliki Britaniji ali Nemčiji. Aja ... ;((

Jaz imam naročenega takega z nemško tipkovnico, kakor tudi vse ostale pred tem. Tudi v Nemčiji prihaja do zastojev pri dobavi. Sicer si ga pa lahko direkt iz Applove spletne trgovine v Nemčiji naročiš na Cheaperandmore ter pri naročilu izbereš tip tipkovnice.

Poleg tega so imeli Nemci (mogoče imajo še vedno?) nekaj časa znižane davke na 16%.

c3p0 ::

Seveda DE. Če bi bilo možno kupit prenosnik brez oznak na tipkovnici, bi ga kupil. V posmeh tistim, ki gledajo tipke, medtem ko tipkajo.

Frgazor ::

Predstavljaj si koliko od tistih se posmehuje tebi nazaj, ker moraš na tisti drobiž v razliki v ceni gledat.

Mike_Rotch ::

Mimovrste, Bigbang, EPL, iStyle.

Zaloge ni veliko, ampak redno dobivajo nove kose.

Zaenkrat še vedno ni 16gb modelov, vsaj kolikor sem gledal.

Sicer pa je na Amazonu dobrih 100 eur cenejši, če te ne moti nemška tipkovnica. Pa bistveno boljši customer service imaš. Rok za vračilo 6 mesecev, pri garanciji ne komplicirajo itd.

VaeVictis ::

BTW, je že kdo kupoval po načinu staro za novo na EPL ali iStyle?

Ima kdo kake izkušnje s tem?
Let's Go Brandon!
Slo-tech.com je postal greznica in izguba časa!
Adijo!

c3p0 ::

Frgazor je izjavil:

Predstavljaj si koliko od tistih se posmehuje tebi nazaj, ker moraš na tisti drobiž v razliki v ceni gledat.


Če si kriptomilijonor res, večina pa se za vsaj 100EUR prihanka ne posmehuje nikomur. Če ne druga, je to fajn večerjica za dva v skoraj poljubni restavraciji.

Nazadnje je sicer pri trenutnem MBP bilo bližje 400EUR, pri tem znesku pa se že Ana Roš poveseli obiska.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

opeter ::

techfreak :) je izjavil:

Fizicni layout tipkovnice je enak za UK/DE/SI, razlika je samo v tem kar gor pise.

Pred kratkim sem hotel nekaj kupiti na Amazon.co.uk, in na zadnjem koraku pred placilom ti izpise kaksen bo koncni znesek. Kolikor razumem, ti vzamejo ceno brez davka, dodajo postnino, ter na to se 22% DDV. Zraven tudi pise, da uporabljajo posrednika, tako da bi domneval, da ne rabis placati carine.


Na pozabite, da bodo zdaj zaradi izstopa Velike Britanije iz EU zaračunali tako carino (odvisno od vrednosti zadeve) kot slovenski DDV pri Carinski pošti RS.

Če hočete hrvaško tipkovnico in relativno ugodno ceno, preverite še avstrijski Electronic4you.
https://www.electronic4you.si/

Je pa treba na čakati 3-4 tedne.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zimonem ::

100e te pride graviranje znakov. Je pa malo lažje uveljavlat garancijo pri nas. Zakaj nihče ne mara zlatih, še najmanj se umažejo.

Mike_Rotch ::

Je pa malo lažje uveljavlat garancijo pri nas.


Pred kratkim sem na Amazonu vrnil skoraj 3 mesece star prenosnik. Vprašali so me samo kaj želim, popravilo, store credit ali denar nazaj. Rekel sem, da denar nazaj. Pošljejo UPS nalepko, ti samo daš paket šoferju in čez par dni dobiš refund.

lopov ::

opeter je izjavil:

techfreak :) je izjavil:

Fizicni layout tipkovnice je enak za UK/DE/SI, razlika je samo v tem kar gor pise.

Pred kratkim sem hotel nekaj kupiti na Amazon.co.uk, in na zadnjem koraku pred placilom ti izpise kaksen bo koncni znesek. Kolikor razumem, ti vzamejo ceno brez davka, dodajo postnino, ter na to se 22% DDV. Zraven tudi pise, da uporabljajo posrednika, tako da bi domneval, da ne rabis placati carine.


Na pozabite, da bodo zdaj zaradi izstopa Velike Britanije iz EU zaračunali tako carino (odvisno od vrednosti zadeve) kot slovenski DDV pri Carinski pošti RS.

Če hočete hrvaško tipkovnico in relativno ugodno ceno, preverite še avstrijski Electronic4you.
https://www.electronic4you.si/

Je pa treba na čakati 3-4 tedne.


Sem pogledal electronic4you pa ne vidim, da bi bila možnost izbire tipkovnice. Kako se to uredi? Air ni na zalogi, gledal sem M1 Pro.

Zimonem ::

Mike_Rotch je izjavil:

Je pa malo lažje uveljavlat garancijo pri nas.


Pred kratkim sem na Amazonu vrnil skoraj 3 mesece star prenosnik. Vprašali so me samo kaj želim, popravilo, store credit ali denar nazaj. Rekel sem, da denar nazaj. Pošljejo UPS nalepko, ti samo daš paket šoferju in čez par dni dobiš refund.

To je bolj "stvarna napaka". Kar je vsekakor lažje na amazonu. Bolj je hudič tisto po letu dni. Pa da popravijo. Je pa res da so tudi naši mečkači.

luky ::

thelole je izjavil:

Hej!

Me zanima, ce je komu v sloveniji uspelo kupit m1 macbook air. Sem na zalost ravno spoznal, da so cene pri nas vsaj 10% drazje kot npr v nemciji ali pa v angliji in dosti drazje kot v US kjer se laptop prodaja za $999. Na zalost amazon.de prodaja samo z nemskim layoutom tipkovnice, amazon.co.uk imajo pa zdaj carino po brexitu se mi zdi.

Sem tudi opazil, da m1 airi niso na zalogi niti na istyle niti na epl.si. V bigbang imajo pa samo zlatega...

Me zanima, ce je komu v sloveniji ratal kupit m1 macbooka in s kere spletne strani je bilo to.

Lp, Tad


Decembra 2020 sem kupil MacBook Air M1 Space Gray pri Big Bangu. Super zadeva.
luky!

Frgazor ::

c3p0 je izjavil:

Frgazor je izjavil:

Predstavljaj si koliko od tistih se posmehuje tebi nazaj, ker moraš na tisti drobiž v razliki v ceni gledat.


Če si kriptomilijonor res, večina pa se za vsaj 100EUR prihanka ne posmehuje nikomur. Če ne druga, je to fajn večerjica za dva v skoraj poljubni restavraciji.


Za 100€ ne rabiš bit miljonar, da jih zaslužiš v času, ko ti mencaš in po celem netu iščeš cenejšo opcijo. Da ne omenjam, da potem na lepem novem računalniku gledaš svetleče umlaute. Čudovit prihranek.

opeter ::

lopov je izjavil:

Sem pogledal electronic4you pa ne vidim, da bi bila možnost izbire tipkovnice. Kako se to uredi? Air ni na zalogi, gledal sem M1 Pro.


Pošlješ jim mail na slovenija@electronic4you.at (tukaj lahko pišeš v slovenščini).
Več o tem pa na jabuk.si, glej stran 9.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

techfreak :) ::

opeter je izjavil:

Na pozabite, da bodo zdaj zaradi izstopa Velike Britanije iz EU zaračunali tako carino (odvisno od vrednosti zadeve) kot slovenski DDV pri Carinski pošti RS.

You authorise Amazon to designate a carrier ("Designated Carrier") to act as your direct representative/ agent with the relevant customs and tax authorities in the country of importation, to clear your merchandise, process and remit your Import Fees (if any) for each item. Title and risk of loss for each item will transfer to the recipient upon delivery to the Designated Carrier.

"Import Fees Deposit" represents an estimate of the Import Fees that may be levied on the items in your order for delivery to countries or regions outside the mainland UK. By placing your order, you agree to allow Amazon to collect the Import Fees Deposit for the applicable items in your order. This deposit will be used, on your behalf, to reimburse the Designated Carriers for the import fees that they have paid on your behalf to the appropriate authorities of the destination country or region.

You further agree that the Designated Carriers may disclose to Amazon the amount of actual Import Fees levied on the item you have purchased from Amazon and/or Merchant ("Actual Import Fees"). In the event that the Import Fees Deposit exceeds the Actual Import Fees, Amazon will refund the difference to you.

Mozno, da ze upostevajo stroske carinjenja tukaj zraven, same carine pa pri elektronskih napravah ni.

Zimonem ::

techfreak :) je izjavil:

opeter je izjavil:

Na pozabite, da bodo zdaj zaradi izstopa Velike Britanije iz EU zaračunali tako carino (odvisno od vrednosti zadeve) kot slovenski DDV pri Carinski pošti RS.

You authorise Amazon to designate a carrier ("Designated Carrier") to act as your direct representative/ agent with the relevant customs and tax authorities in the country of importation, to clear your merchandise, process and remit your Import Fees (if any) for each item. Title and risk of loss for each item will transfer to the recipient upon delivery to the Designated Carrier.

"Import Fees Deposit" represents an estimate of the Import Fees that may be levied on the items in your order for delivery to countries or regions outside the mainland UK. By placing your order, you agree to allow Amazon to collect the Import Fees Deposit for the applicable items in your order. This deposit will be used, on your behalf, to reimburse the Designated Carriers for the import fees that they have paid on your behalf to the appropriate authorities of the destination country or region.

You further agree that the Designated Carriers may disclose to Amazon the amount of actual Import Fees levied on the item you have purchased from Amazon and/or Merchant ("Actual Import Fees"). In the event that the Import Fees Deposit exceeds the Actual Import Fees, Amazon will refund the difference to you.

Mozno, da ze upostevajo stroske carinjenja tukaj zraven, same carine pa pri elektronskih napravah ni.

Razlika med šablona v državah. V ostalem pa v nejasnih pogojih trgovanja med EU in UK.

opeter ::

techfreak :) je izjavil:

Mozno, da ze upostevajo stroske carinjenja tukaj zraven, same carine pa pri elektronskih napravah ni.


Zanimivo, potem se je to spremenilo.
Meni so pred ene sedmimi ali osmimi leti nazaj za eno bralno glavo za skener iz Japonske lepo zaračunali carino. Pa seveda tudi DDV, ker je bila vrednost seveda čez 150 evrov.

Spomnim se, da je bila na nekatere naprave za zajem slike, razne kamere, nekatere tiskalnike ipd. bila carina. Vsaj tako je bilo preteklosti.
Bi pa moral sedaj preveriti, kako je danes.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Ales ::

Za nekatere elektronske naprave in dele je (še vedno) carina. Ali se je kaj večjega spremenilo v zadnjih 7-8 letih ne vem, ker ne spremljam toliko, ampak čisto možno je, da bi še vedno prav isto plačal za tisto bralno glavo...

opeter ::

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

c3p0 ::

Frgazor je izjavil:


Za 100€ ne rabiš bit miljonar, da jih zaslužiš v času, ko ti mencaš in po celem netu iščeš cenejšo opcijo. Da ne omenjam, da potem na lepem novem računalniku gledaš svetleče umlaute. Čudovit prihranek.


Ne, najdem jo v par minutah. Enako kot da bi pri nas šel iskat, le da nemci imajo dejansko uporaben idealo.de, mi pa brezvezen ceneje.si, v bistvu tam hitreje najdem ugodno ponudbo. Črk nikoli ne gledam.

Ti dam TRR, da mi nakažeš 100€? Lahko tudi v kriptu.

Frgazor ::

Dobro ti ne gledaš črk, jaz pa hočem, da je zadeva, ki jo bom uporabljal par let, popolna. Tebi je 100€ ogromno za nekaj brezveznega kot so tipke, meni je 100€ malenkost, da dobim točno tisto kar hočem. Pa verjemi, da nimam težav s slepim tipkanjem. Se pa nikomur ne posmehujem, ker razmišlja ali zmore drugače kot jaz.

100€ si pa zasluži sam. Meni jih tudi ni nihče podaril.

orue ::

Kaj pa italijanske trgovine? Imajo res 2 letno garancijo na Apple? Mediaworld na primer? Pa Unieuro?
Koliko je vredno to dodatno leto garancije pri Air M1 za 1150eur? 100 eur?
Tipkovnica je pa ita ...

c3p0 ::

V bistvu je več kot to, 100€ je za entry level model. Glej raje razlike pri tistem s 1TB diska in 16GB RAM. Nimaš pa umlautov, vsakemu svoje.

Če ti 100€ ni nič, še jih vedno lahko nakažeš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon Kindle (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Kaj kupiti
1303324190 (1779) Furbo
»

DHL Carina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6116498 (446) Machete
»

Amazon nakup

Oddelek: Loža
112250 (1980) St235
»

Kindle 2011

Oddelek: Novice / Android
3913484 (9839) WarLord11

Več podobnih tem