» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
1453 / 1455
»»

hamez66 ::

LeQuack je izjavil:

A se da sploh "day tradati" kripto, glede na to da so provizije za nakup/prodajo tako velike? Pri delnicah imaš te nizkocenovce kjer imaš fiksno par evrov provizije in je to to.


Zakaj se ti zdi, da so provizije previsoke?

Na binance je prodaja in nakup na spot 0.1%, če kupiš bnb, se ta realno zniža na 0.075%.

Pri trgovanju z vzvodi so provizije še nižje - 0.02 (maker) oz 0.05% (taker), se pa potem plačuje funding fee (oz če si na drugi strani, dobivaš plačano, da si v poziciji).

Brez problema bi lahko z dnevnim trgovanjem naredil v nekaj dneh več dobička kot bi ga z vlaganjem v slovenske obveznice, recimo (v enem letu). (seveda tudi brez problema narediš enako visok minus, če gredo stvari v nasprotni smeri)

Na slovenski borzi so provizije bistveno višje, pa zadeva kljub temu nekako deluje. Prometa na kriptu na neki levi borzi je nekajkrat več kot na uradni slovenski borzi.

V glavnem, v kriptu je veliko priložnosti za zaslužek, je pa lažje služiti denar takrat, ko je prometa relativno (glede na ostala obdobja) veliko, ko ga je pa malo je pa tudi manj "dumb moneya". Imaš ziheraške fore, kjer lahko pobiraš "dnevno provizijo" (s prej omenjenim funding feejem), včasih na vodi začutiš, da bo šla neka zadeva gor in vržeš nekaj denarčkov notri,... kar se mene tiče, če vlagam recimo do 10% razpoložljivega, je moja pamet dovolj mirna, da dobro vstopam in izstopam, ko pa so moji vložki višji, pa potem postanem živčen, panično prodajam in podobno.

Tudi tista ideja, da bi nekdo na slo teh naredil nek kovanec, ni tako slaba. Meme coini se prodajajo. Če na osnovno stran napišeš, da gre za meme coin, ki je samemu sebi namen in ne garantira nobenega doprinosa, in če si ne vzameš prevelikega kosa pogače kot founder coina, je fair game. Nekaj let nazaj bi rekel drugače, zdaj ko je bil PEPE eden najbolj trgovanih coinov, pa Dog Wif Hat in podobni, je pa to fair game. Vlagate/mo v bullshit in velik del teh kovancev na dolgi rok propade. Na voljo je 10 let zgodovine tega bullshita in kdor vlaga v to, se mora zavedati, da "izdelava" novega coina ne stane veliko in da je vse bullshit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

Tookie ::

IgorCardanof ::

hamez66 je izjavil:

LeQuack je izjavil:

A se da sploh "day tradati" kripto, glede na to da so provizije za nakup/prodajo tako velike? Pri delnicah imaš te nizkocenovce kjer imaš fiksno par evrov provizije in je to to.


Zakaj se ti zdi, da so provizije previsoke?

Na binance je prodaja in nakup na spot 0.1%, če kupiš bnb, se ta realno zniža na 0.075%.

Pri trgovanju z vzvodi so provizije še nižje - 0.02 (maker) oz 0.05% (taker), se pa potem plačuje funding fee (oz če si na drugi strani, dobivaš plačano, da si v poziciji).

Brez problema bi lahko z dnevnim trgovanjem naredil v nekaj dneh več dobička kot bi ga z vlaganjem v slovenske obveznice, recimo (v enem letu). (seveda tudi brez problema narediš enako visok minus, če gredo stvari v nasprotni smeri)

Na slovenski borzi so provizije bistveno višje, pa zadeva kljub temu nekako deluje. Prometa na kriptu na neki levi borzi je nekajkrat več kot na uradni slovenski borzi.

V glavnem, v kriptu je veliko priložnosti za zaslužek, je pa lažje služiti denar takrat, ko je prometa relativno (glede na ostala obdobja) veliko, ko ga je pa malo je pa tudi manj "dumb moneya". Imaš ziheraške fore, kjer lahko pobiraš "dnevno provizijo" (s prej omenjenim funding feejem), včasih na vodi začutiš, da bo šla neka zadeva gor in vržeš nekaj denarčkov notri,... kar se mene tiče, če vlagam recimo do 10% razpoložljivega, je moja pamet dovolj mirna, da dobro vstopam in izstopam, ko pa so moji vložki višji, pa potem postanem živčen, panično prodajam in podobno.

Tudi tista ideja, da bi nekdo na slo teh naredil nek kovanec, ni tako slaba. Meme coini se prodajajo. Če na osnovno stran napišeš, da gre za meme coin, ki je samemu sebi namen in ne garantira nobenega doprinosa, in če si ne vzameš prevelikega kosa pogače kot founder coina, je fair game. Nekaj let nazaj bi rekel drugače, zdaj ko je bil PEPE eden najbolj trgovanih coinov, pa Dog Wif Hat in podobni, je pa to fair game. Vlagate/mo v bullshit in velik del teh kovancev na dolgi rok propade. Na voljo je 10 let zgodovine tega bullshita in kdor vlaga v to, se mora zavedati, da "izdelava" novega coina ne stane veliko in da je vse bullshit.


Launchanje memecoinov je glokobo ukoreninjena industrija in brez vez, znanja, casa in dovolj kapitala, nimas niti najmanjsih moznosti, da uspe.
Poleg tega je pa trg izjemno zasicen in memecoini imajo sedaj rok trajanja par dni, potem pa vsi nanj pozabijo.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

dope1337 ::

@LeQuack

Na dexih je standardni fee za usdc->btc swap 0.03%
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

solv ::

Helium se lepo dviga. Lažji je od zraka in gre na ATH!

FireSnake ::

Rossi V je izjavil:

rsr mojo tarčo 2 izpolnil ,3 tarča je 0,19
so boljše priložnosti na marketu zdaj


Matic,tarce vam raje ne omenjam



ltc 400
qnt sem vam že omenil moja tarča 600
snx tarča 26
vet 0,17
fil 29. itd itd


glede fet
Ko sem vam ga omenil pri 0,22 je bila moja tarča 4/5 USD

Mislim da jo bom povečal


Tole še vedno drži?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

solv ::

Vsi pravi kriptaši so na morju. Treba je ogreti jahte počasi...

LeQuack ::

solv je izjavil:

Vsi pravi kriptaši so na morju. Treba je ogreti jahte počasi...


Dvomim, ker za to bi moral prodat coine in jih pretvort v slabe valute. Vsi vedo da nikoli ne prodaš svojih coinov.
Quack !

solv ::

Prodaš samo en manjši del. Toliko da pokriješ jahto in Lambota. To je samo kak odstotek kovancev.

DarwiN ::

Padamo.. 40k naslednja stopnička. Ste kar pogumni tisti, ki ste trenutno long.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

DeeJay ::

Binance & coinbase hacked
Don't f with me.

PrihajaNodi ::

Vir?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

hamez66 ::

Bučke. Če bi bilo res, bi že kje pisalo. Razen če je on heknil oboje? :D

FireSnake ::

DarwiN je izjavil:

Padamo.. 40k naslednja stopnička. Ste kar pogumni tisti, ki ste trenutno long.


Jaz držim.
Mam toliko drugega dela, da niti ne sfolgam spremljati.

PrihajaNodi ::

Na 30 pol pa 120
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

solv ::

Že skoraj 30% od vrha. Res škoda da nisem prodal na ATH. Kar tako pušit 30% ni enostavno.

FireSnake ::

Če nisi investiral tistega, kar lahko izgubiš si naredil veliko neumnost in se s tem ne ukvarjaj.
Če si pa, pa ne jamraj.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

miha98 ::

Pomojem smo v nekih čudnih časih , ko bo padlo ko kamen ta bitkojn... verjetno bomo dosegli 20k ali še manj... To je tudi naša priložnost , da dobro zaslužimo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miha98 ()

DarwiN ::

Torej shortaš? :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

PrihajaNodi ::

Stagflacija je tu. Najhujsi mozno scenarij. Folk ne dobi sihta (zda) inflacija pa raste
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Špricer ::

PrihajaNodi je izjavil:

Stagflacija je tu. Najhujsi mozno scenarij. Folk ne dobi sihta (zda) inflacija pa raste


Res je. Stroški dela spet rastejo v ZDA. https://www.bls.gov/news.release/eci.nr...

Vse to še napihuje trošenje. Zgleda bo to propad. Kmalu bo vse prihranke pobralo državljanom in bodo živeli v prikolicah z 2 službama.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Špricer ()

Gregor P ::

... in vse to zato, ker je kripto zadnjih par dni malo negativen :D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Špricer ::

Gregor P je izjavil:

... in vse to zato, ker je kripto zadnjih par dni malo negativen :D


Malo negativen? 30% od ATH.

miha98 ::

DarwiN je izjavil:

Torej shortaš? :)


Niti ne vem , kaj to pomeni..

Gregor P ::

Špricer je izjavil:

Gregor P je izjavil:

... in vse to zato, ker je kripto zadnjih par dni malo negativen :D


Malo negativen? 30% od ATH.
Kaj pa je to kaj takega? A si začel spremljati kripto šele včeraj? :-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Špricer ::

Gregor P je izjavil:

Špricer je izjavil:

Gregor P je izjavil:

... in vse to zato, ker je kripto zadnjih par dni malo negativen :D


Malo negativen? 30% od ATH.
Kaj pa je to kaj takega? A si začel spremljati kripto šele včeraj? :-)


Dokler ni 40% je še vse ok.

PrihajaNodi ::

Gregor P je izjavil:

... in vse to zato, ker je kripto zadnjih par dni malo negativen :D


Ne, ne to se je ze prej zacelo, od korone. Nekak nastiman za ta scenarij. Mogoce gre kripto do 120 mogoce pa se prej na 30 k pogledat. Kdo bi vedel.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Špricer ()

Špricer ::

PrihajaNodi je izjavil:

Gregor P je izjavil:

... in vse to zato, ker je kripto zadnjih par dni malo negativen :D


Ne, ne to se je ze prej zacelo, od korone. Nekak nastiman za ta scenarij. Mogoce gre kripto do 120 mogoce pa se prej na 30 k pogledat. Kdo bi vedel.


Katastrofa.

PrihajaNodi ::

še pride
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Špricer ::

PrihajaNodi je izjavil:

še pride


Zato se pa rossi ne oglaša. Pogrešam negativce kot npr warkraft pa še en patron katerega nicka se ne spomnim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Špricer ()

˙janezvalva ::

Lep odboj, potem ko je Fed chair Powell izjavil, da zaenkrat ne nameravajo in ne bodo višali obrestnih mer.
Upam, da se na tedenski obdrži cena za BTC pri 58500 USD.

Siso ::

xrp se pa neverjetno dobro upira

PrihajaNodi ::

Ja ze ceu bull stoji na mestu
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Siso ::

Kje s pa ti vidu bull, x2 ,x3

solv ::

Še malo in se Fear & Greed Index preklopi iz Neutral na Fear. Potem pa panično reševanje investicij.

LeQuack ::

A ni 1 BTC še vedno 1 BTC? Jaz ne razumem zakaj bi morala primerjava z USD vrednosti vplivati na karkoli.
Quack !

solv ::

Vpliva na to kaj si lahko kupiš, ko prodaš. Če samo držiš dokler ne crkneš, nisi naredil ravno veliko s to investicijo.

LeQuack ::

solv je izjavil:

Vpliva na to kaj si lahko kupiš, ko prodaš. Če samo držiš dokler ne crkneš, nisi naredil ravno veliko s to investicijo.


Jaz sem pa mislil da je fora kriptovalut, da so valute in da jih ne rabiš pretvarjati v lesser valute.
Quack !

globoko grlo ::

Kaj je zdej to? Vse zelen???
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Rossi V ::

Težke manipulacije marketa.

dope1337 ::

Denar tako ali drugače ni vreden nič dandanes. Vse kar šteje so točke!
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Špricer ::

Rossi V je izjavil:

Težke manipulacije marketa.


Kakšne manipulacije? A ni bistvo dex, da ni vpliva na trg? V tvoji privat kripto grupi so vsi greedy. Kaj je zdaj to? Ali so gate že polne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Špricer ()

Rossi V ::

A ti si spet živćen ko pada vidim ;-)

Špricer ::

Rossi V je izjavil:

A ti si spet živćen ko pada vidim ;-)


Meni je ok. 50 eur ob vsaki korekciji dca ne bo škodilo financam.

Rossi V ::

Špricer je izjavil:

Rossi V je izjavil:

A ti si spet živćen ko pada vidim ;-)


Meni je ok. 50 eur ob vsaki korekciji dca ne bo škodilo financam.



točno tako,tako da umiri živce

akacija ::

če kdo ima oz. je imel odprte kakšne orderje na Bitstampu? nekaj se čudno dogaja, 14:55 mi je sprožilo trigger, ki je bil že dopoldan nastavljen: ETHEUR sell order - Stop Market, Trigger price 2719 in vklopljen Trailing Stop. Slučajno pogledam ob pol štirih, pozicije več ni... Po grafu pa je takrat bila cena za Eth 2784€. V history pa piše: Stop Sell oreder Triggered at 2788,1€ in pod kolono ip je 127.0.0.1

Špricer ::

akacija je izjavil:

če kdo ima oz. je imel odprte kakšne orderje na Bitstampu? nekaj se čudno dogaja, 14:55 mi je sprožilo trigger, ki je bil že dopoldan nastavljen: ETHEUR sell order - Stop Market, Trigger price 2719 in vklopljen Trailing Stop. Slučajno pogledam ob pol štirih, pozicije več ni... Po grafu pa je takrat bila cena za Eth 2784€. V history pa piše: Stop Sell oreder Triggered at 2788,1€ in pod kolono ip je 127.0.0.1


Vprašaj merlaka in ostale kripto milijonarje, če imajo še kaj na menjalnici, ali so vse pretopili v varne nepremičnine.

Rossi V ::

Špricer je izjavil:

akacija je izjavil:

če kdo ima oz. je imel odprte kakšne orderje na Bitstampu? nekaj se čudno dogaja, 14:55 mi je sprožilo trigger, ki je bil že dopoldan nastavljen: ETHEUR sell order - Stop Market, Trigger price 2719 in vklopljen Trailing Stop. Slučajno pogledam ob pol štirih, pozicije več ni... Po grafu pa je takrat bila cena za Eth 2784€. V history pa piše: Stop Sell oreder Triggered at 2788,1€ in pod kolono ip je 127.0.0.1


Vprašaj merlaka in ostale kripto milijonarje, če imajo še kaj na menjalnici, ali so vse pretopili v varne nepremičnine.



Prijazno je vprašal,če nimaš odgovora....utihni

In ne bodi živčen


oz....kaj šele bo

hamez66 ::

Trailing stop se sproti prilagaja na razmere na trgu:

what is trailing stop order

A trailing stop order is a type of order used in securities trading to automatically adjust the stop-loss price as the market price moves in a favorable direction. It's essentially a way to lock in profits or limit losses while letting a winning trade run.

Here's how it works:

Setting the order: You specify a certain percentage or dollar amount below (for long positions) or above (for short positions) the current market price as the initial trailing distance.
Price movement: If the market price moves in your favor, the stop price automatically adjusts to maintain the same distance from the current price.
Locking in profits or limiting losses: If the price reverses and hits the trailing stop price, a sell order (for long positions) or buy order (for short positions) is triggered, exiting your position and hopefully locking in some profit or limiting your loss.
Key points to remember about trailing stops:

Only moves favorably: The trailing stop only adjusts in the profitable direction. If the price goes against you, the stop price stays put.
Not a guaranteed profit: Trailing stops don't guarantee profits, and there's always the risk of the price reversing before the stop is triggered.
Needs monitoring: It's important to monitor your positions and adjust the trailing stop parameters as needed.

akacija ::

 pic

pic

.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: akacija ()
««
1453 / 1455
»»