» »

Zavarovanje nepremičnine

Zavarovanje nepremičnine

1
2
»

;-) ::

Komot so ja ;) če želiš lahko še harmoniko, slike in bilokak vrednejši predmet.

fikus_ ::

Mateja, lepo od tebe, si napisala par stvari, ampak tukaj se oglašuje drugače.

UganiKdo ::

Mateja88 je izjavil:

Pozdravljeni,

Pri zavarovanju hiše bodite pozorni, da imate dovolj visoke zavarovalne vsote za:

- osnovne požarne nevarnosti
- vremenske ujme (!vihar in ostale)
- izliv vode (!zelo pogosta škoda)
- lom stekla (še posebej, če imate kakšne večje - dražje zasteklitve)
- vlom
- potres

Poleg naštetega pa naj bo zavarovanje sklenjeno na novo vrednost ter za pravilno kvadraturo, da ne pride do podzavarovanja. Zavarujte nepremičnino ter opremo hiše/stanovanja. V večstanovanjskih zgradbah so v večini primerov preko upravnika zavarovane le osnovne požarne nevarnosti, ki pa pokrivajo vašo etažno lastnino, ne pa tudi opreme stanovanja. Če želite povišati kritja vam v teh primerih pripada določen subsidiarnostni popust.

Povpraševanje naslovite na agencije, ki delajo za več zavarovalnic, saj bodo glede na vaše zahteve in predpostavke točno vedeli pri kateri zavarovalnici skleniti zavarovanje. Oziroma vam bodo naredili več ponudb med katerimi boste lahko izbirali.

Vedno povprašajte katere popuste lahko dobite (paketni, popust na višino premije, popust zaradi uporabe alarma, protivlomnih vrat...) in kakšne so trenutne akcije.

Ponudbe in primerjave večih zavarovalnic lahko dobite na info@fiserzavarovanja.si ali 040 846 346.

Lep dan

mokre sanje zavarovalnih agentov. Osebno zavarujem samo v enem primeru (poleg seveda zakonske obveze). Tam kjer je potencialna škoda, glede na verjetnost tveganja tako velika, da bi bil eksistenčno ogrožen. Trenutno je to zgolj in le nepremičnina. Zavarovanje vozil, vlomi, stekla in podobno je verjetnost dogodka glede na nastalo škodo preprosto preveč v korist zavarovalnice, da bi realno imel od tega kakršnokoli dejansko dodatno vrednost. Kar sem imel v življenju še zavarovano je bil rent a car v kaliforniji, ker si preprosto nisem mogel privoščit, da bi, ne glede na verjetnost dogodka, prišlo do težav. BTW, solatko bi tam užival, ker je tudi AO opcijski.

solatko ::

UganiKdo - Solatko v življenju še ni imel kaska, samo minimum obveznega, ima pa zavarovani nepremičnini in to dobro, kar se je izkazalo, ko so za veliko noč, sinu vlomili v stanovanje in je v štirinajstih dneh, dobil izplačano vse, kar je imel račune.
Delo krepa človeka

UganiKdo ::

Zato pa pravim, da bi ti bila kalifornija všeč, ker tudi AO ne poznajo. Vlomi, ki jih omenjaš so mi osebno brezvezno zavarovanje, ker je v okolju kjer živim verjetnost dogodka izjemno nizka, hkrati pa škoda, ki bi mi pri tem nastala zanemarljiva. Dejstvo je da zavarovalnice niso dobrodelna ustanova, ker pomeni, da so veliki večini zavarovanja strošek brez dodane vrednosti. Osebno zato ne zavarujem stvari, kjer škoda ne predstavlja eksistenčnega tveganja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

solatko ::

UganiKdo - Polno zavarovanje stanovanja pač vsebuje tudi vlomne tatvine. Tudi meni so zavarovanja brez veze, če prav moram reči, da, od kar so na trgu tudi druge zavarovalnice, sem začel razmišljat malo drugače. Gre za to, da te ob neljubem dogodku, nič ne stane, da poravnajo škodo, ki jo nenarmrno narediš drugim in posledično nisi v takem primeru skregan z vsemi sosedi.
Ena počena odvodna cev, ti lahko naredi nekaj 10k€ škode pa sploh ne veš tega, če se to dogaja pod kuhinjskimi omarami in ti voda namoči tri stanovanja pod teboj za njihovimi omaricami, opazijo pa šele, ko že vse odstopa. To se je zgodilo v bloku v LJ, ko je iz 8-ega nadstropja, namočilo zidove kuhinj in jedilnega kota do 3-jega andstropja.

Glede avta ali motorja pa sem najmočnejše zavarovanje sam, da pač vozim zbran in takrat, ko sem za to razpoložen.
Delo krepa človeka

Mateja88 ::

Moj namen je bil zgolj izpostaviti najbolj pomembna kritja pri zavarovanju stanovanjskih objektov in s tem odgovoriti na vprašanje te teme.
Načeloma niso problem manjše škode. Problem so večje škode, kot je dal primer solatko. Kaj če lastnik tega stanovanja nima zavarovanega izliva vode? Ali pa ima zavarovalno vsoto za izliv 1000 ali 2000€...ali ima zavarovanje odgovornosti, ki bo krilo škodo ostalim stanovalcem?

Prav je, da vsak sam presodi kje so njegova največja tveganja in tisto ustrezno zavaruje in to pri usposobljeni osebi, ki mu lahko nudi dolgoročni servis, ki po možnosti ni omejen na delovni čas na šalterju.

Pa lep dan.

barakus ::

Ali zna kdo svetovati kakšno zavarovanje hiše bi bilo smiselno za osebo, ki ima 85 let? Letos ji poteče 15 letno zavarovanje pa ne vemo kaj ji svetovat.

Razmišljam nekaj v smeri potres, požar, razlitje vode, radi bi nekaj kar pokrije morebitno škodo, če bi oseba pozabila štedilnik prižgan ali razlitje vode, ker je pozabila zapreti pipo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barakus ()

starfotr ::

Po moje ne rabi nič, glede na leta.

solatko ::

barakus - Polno zavarovanje na novo vrednost, vse ostalo je loterija.
Delo krepa človeka

Mare2 ::

barakus je izjavil:

Ali zna kdo svetovati kakšno zavarovanje hiše bi bilo smiselno za osebo, ki ima 85 let? Letos ji poteče 15 letno zavarovanje pa ne vemo kaj ji svetovat.

Razmišljam nekaj v smeri potres, požar, razlitje vode, radi bi nekaj kar pokrije morebitno škodo, če bi oseba pozabila štedilnik prižgan ali razlitje vode, ker je pozabila zapreti pipo?

V vsakem primeru zavarovanje hiše kot zgradbe in zavarovanje stanovanjske opreme. ;)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

wcpapir ::

barakus je izjavil:

Ali zna kdo svetovati kakšno zavarovanje hiše bi bilo smiselno za osebo, ki ima 85 let? Letos ji poteče 15 letno zavarovanje pa ne vemo kaj ji svetovat.

Razmišljam nekaj v smeri potres, požar, razlitje vode, radi bi nekaj kar pokrije morebitno škodo, če bi oseba pozabila štedilnik prižgan ali razlitje vode, ker je pozabila zapreti pipo?

Osnovno zavarovanje pokrije vecino zadev ki se ti pri hisi zgodijo. Potres nevem ce bomo docakali, krije se skoda, ki je nastala ob potresu 5 stopnje po Rihtarjevi lestvici...pa še soudeležba je pri vseh zavarovalnicah.

Izliv vode je smiseln...ampak potegne za sabo zavarovanje opreme. Talne obloge stejejo v zavarovanje stavbe - tukaj je tako tako ;)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

počena cev skupni prostori - plačam jaz?

Oddelek: Loža
263490 (2245) Tidule
»

Zavarovanje stanovanja

Oddelek: Loža
91609 (1027) Likalnik
»

Katera zavarovanja imate in kaj ste že koristli?

Oddelek: Loža
457107 (5500) ;-)
»

Starejše stanovanje: zavarovanje premičnin ali nepremičnin?

Oddelek: Loža
152377 (1926) Magic1
»

Zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5224423 (23041) igor37

Več podobnih tem