» »

Smiselnost TV paketov in alternative

Smiselnost TV paketov in alternative

«
1
2 3

neocodexx ::

Minilo bo že skoraj 10 let odkar sem odjavil TV naročnino, ker jo preprosto nisem uporabljal in je niti malo ne pogrešam, me pa zanima če je še kdo tu podobnega razmišljanja. Recimo par razlogov, zakaj:

Osnovna programska shema ni imela glavnih programov ki so me zanimali (Discovery, Natgeo ipd.) - torej doplačaj, in karkoli ni bilo v 1080 HD se je vidlo grozno na velikem zaslonu - torej doplačaj, slovenski programi me ne zanimajo (plačuješ RTV + premium naročnino za TV in še kar te filajo z oglasi nonstop - !?), nemški prav tako ne, poleg tujih dokumentarnih in glasbenih edino mogoče HBO ampak seveda - doplačaj!

Sicer takrat še niso bili vsi programi na voljo v 1080, sedaj pa vidim da se je to precej izboljšalo, ampak kljub temu - dajmo malo preračunati:

Samo internet: 35EUR
(+8EUR) Osnovna shema (samo slovenski programi polni reklam): 43EUR
(+17EUR) Standard: 52EUR (dodani tuji, Natgeo še vedno ni na voljo v HD! v letu 2020 bi za tak program pričakoval že 4K)
(+21EUR) HD: 56EUR (o glej, tu pa je Natgeo v HD za par EUR več - ne hvala)
(+10EUR) HD+HBO: (skupaj nanese +31EUR... ??!)

Kaj drugega dobimo za 20EUR:

Youtube Premium (7EUR/m)

To je v bistvu storitev ki jo izmed vsega uporabljam še največ. Prvič sem dobil zastonj za pol leta ob nakupu Samsungove tablice in zdaj verjetno nikoli več ne bom odjavil. Premium popolnoma odstrani vse video in text oglase na vseh napravah, doda funkcijo predvanjanja videa in glasbe z izklopljenim zaslonom, avtomatske downloade in offline predvanjanje. Kaj bi drugega še želel? Imam občutek da so Youtube video adi z leti postali vse bolj in bolj nadležni, in glede na to koliko časa porabim na njem je to vsekakor boljša investicija kot TV naročnina (ki ima še dodatne svoje oglase, pa še dražja je:)).

Prime Video (6EUR/m oz. 3EUR/m prvih 6 mesecev)

Za 3EUR/m se absolutno splača preizkusiti, ker za to ceno dobiš vse vsebine v 4K in HDR. Sicer ne ponujajo tako veliko kot Neflix, imajo pa dosti svojih originalnih serij in za tiste 3EUR se sigurno splača preizkusiti, imaš dovolj časa da pregledaš vsaj vse njihove originalne vsebine če ne drugegea. Prav tako nobenih reklam.

Netflix (8EUR, 10EUR HD, 12EUR 4K)

Oziroma še ceneje s kakšnim VPN, ampak recimo da vzameš najdražjo opcijo 4K ter vse ostalo prej omenjeno...

7EUR+6EUR+12EUR= 25EUR

Ker pa verjetno ne boš laufal Prime in Netflix hkrati, bi to potem bilo točno 19EUR samo z Netflixom 4K in Youtube, ali pa 10EUR za prve pol leta Prime in Youtube.

Kaj sploh je na naši nacionalni da bi bilo vredno plačevati več od tega? Saj niti nimajo enega 4K programa, Amazon pa ponuja vse v 4K brez izjeme in to za 3EUR lol. Ker če primerjaš ceno HD paketa + HBO (30EUR) da dobiš nekaj primerljivega z Netflixom (10EUR) (in naši še vedno brez 4K) jaz preprosto ne vidim razloga da bi še nazaj. Mogoče malo pogrešam Discovery in Natgeo, še nisem najdel alternativne rešitve za to je verjetno ni, ampak operaterjeva ponudba je res predraga če bi uporabljal samo za to, če me pa zanima kaj drugega za gledat pa je itak kvalitetne izbire na Netflixu in Youtube toliko, da ne dohitevaš, in to za pol cene manj.
  • spremenilo: neocodexx ()

Mato989 ::

Ja pac nasi so nategovalci... Namesto da bi vsak program stal nekaj 10 centov do 2e in bi si sam skup sestavil shemo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

2dark ::

Dobro, da eni radi plačujejo, da lahko potem mi revni gledamo zastonj. Hvala tistim.


Drugače pa, če imaš dobrega kolega , ti da npr. up. ime in geslo in se prijaviš na tvin oz. od T2.. Njemu daš pa polovičko zraven pri tv-ju.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

floyd1 ::

OP: Prav razmišljaš. Midva plačujema trojčka le še zaradi otrok - risanke in (zadnje čase) fuzbal. Že leta plačujem jebene športne kanale, ki jih do pred kratkim nihče ni gledal. Ampak - krivi smo si seveda sami. Naša odločitev, naš denar.
Ne zdi pa se mi normalno, da za trojčka poleti plačam več kot za elektriko. Narobe svet...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

damirj79 ::

Namestiš Youtube Vanced in dodatno kar še ta bi je Micro-G in prišparaš še teh 7€ za Youtube premium. Je pa res, da to deluje samo na android napravah, za drugje pa pač ni ravno rešitve.

T-h-o-r ::

Dvomim, da je vredno imeti TV. Tudi glede športa in risank za otroke. Kvalitetni športni streami so povsod dostopni, risanke pa še bolj. Prav tako dokumentarci. Edino, kar je težje, je za vsako stvar dobiti slo. podnapise, sploh za razne ne-anglosaške dokumentarce.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Naabo ()

PrimoZ_ ::

floyd1 je izjavil:

OP: Prav razmišljaš. Midva plačujema trojčka le še zaradi otrok - risanke in (zadnje čase) fuzbal. Že leta plačujem jebene športne kanale, ki jih do pred kratkim nihče ni gledal. Ampak - krivi smo si seveda sami. Naša odločitev, naš denar.
Ne zdi pa se mi normalno, da za trojčka poleti plačam več kot za elektriko. Narobe svet...


Otroci povsem lepo gor rastejo brez risank. Pravzaprav še boljše.
Če pa je že treba pa lahko tu https://4d.rtvslo.si/zivo/tvs1 pogledajo živžav če bi rad kako deževno nedeljo malo lenaril na kavču.

neocodexx ::

damirj79 je izjavil:

Namestiš Youtube Vanced in dodatno kar še ta bi je Micro-G in prišparaš še teh 7€ za Youtube premium. Je pa res, da to deluje samo na android napravah, za drugje pa pač ni ravno rešitve.


Uh to je pa hud app, sploh nisem vedel da obstaja, sem mislil da rabiš root... Bi mogoče delalo tudi na AndroidTV?

(zaradi tega se tudi sam nisem ubadal sploh preverjati appov in romov ker bi potem moral rootati več naprav, tv pa sploh odpade pa imam s Premium rešeno vse obenem)

IL_DIAVOLO ::

Meni se zdi totally worth it.

House, mentalist, monk, kaksen kulten film v poznih večernih urah, fuzbal v nedeljo po kosilu, kaksen dokumentarec na id.

Meni se to zdi nujni luksuz. Tako kot radio v kuhinji, se v kopalnici razmišljam, da bi si dal :)

T-h-o-r ::

housa in mentalista morš na tv gledat? hh
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

IL_DIAVOLO ::

Pase ko si jesti delam ali preprosto ko jem :)

neocodexx ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Meni se zdi totally worth it.

House, mentalist, monk, kaksen kulten film v poznih večernih urah, fuzbal v nedeljo po kosilu, kaksen dokumentarec na id.

Meni se to zdi nujni luksuz. Tako kot radio v kuhinji, se v kopalnici razmišljam, da bi si dal :)


To misliš za ta HD paket za 20€? Kako pa najdeš kultne filme brez motečih reklam, je zadovoljiva kvaliteta za ta denar (v primerjavi z Netflix ipd.)? Je pa res da jaz ne gledam športa (če že, potem kakšen e-sport ali twitch..:)) tako da je tudi malo stvar navad, dokumentarci so pa tudi meni fajn ampak se dosti najde na youtubu je pa res da moraš tam malo bolj preiskat oz. poznati dobre kanale.

T-h-o-r je izjavil:

housa in mentalista morš na tv gledat? hh


Ja saj malo tudi to, zakaj bi plačeval 20€ za to če imaš alternative ceneje, v višji kvaliteti in brez reklam.

Je pa res da potem ni vse na enem mestu, če bi odjavil TV, kje bi potem dobil šport prenose, čisto razumem da je to nekomu veliko bolj komot sploh če gledaš v širšem obziru na celo familijo.

Če si pa zelo selektiven kaj in kako se gleda, potem v mojem primeru to ne pride več v poštev, je gledanje tvja malo bolj organizirano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

IL_DIAVOLO ::

More like 40 8-)

-valvoline- ::

vojvodina.net ter gledalica.net anyone? Res da je vse z hr/sr podnapisi ampak je dzaba. Treba je nastimat brskalnik z pravim adblockerjem (ublock), pa ne rabis nic druga.
Za najbl sveze serije ter epizode vseh zanrov pa project free tv, zal brez podnapisov.

Zgodovina sprememb…

neocodexx ::

-valvoline- je izjavil:

vojvodina.net ter gledalica.net anyone? Res da je vse z hr/sr podnapisi ampak je dzaba. Treba je nastimat brskalnik z pravim adblockerjem (ublock), pa ne rabis nic druga.


Sicer izgleda res bolj ghetto varianta, imajo pa vsaj izbiro to pa res. Škoda sam ko ni ravno primerno za TV, kjer bi rad to gledal :/

-valvoline- ::

Zakaj ni primerno za tv? Slika je top, jaz se ne spomnim kdaj sem nazadnje uporabljal torente.

neocodexx ::

Mislim glede vmesnika pa to, kako potem to gledaš na androidtv?

-valvoline- ::

neocodexx je izjavil:

Mislim glede vmesnika pa to, kako potem to gledaš na androidtv?

Ah ja, hehe. Jaz uporabljam tiny pc na win7 z navadno brezzicno misko namest boxa, 100x boljsa opcija. Za box pac nekega browserja rabis z fajn adblockerjem, sprovaj brave browser.

Zgodovina sprememb…

00mare00 ::

Se strinjam da nas na teh TV paketih lupijo na veliko. Samo če pogledaš pa z drugega vidika.
Internet rabiš. Da se boš preko telefona lomil na majhnem ekranu in tipkovnici (vsaj meni osebno) ni sprejemljivo. Neka normalno povezava na optiki te stane od 30€ naprej.

Potem pa so TV paketi. Seveda ponujajo za nek majhen denar nadgradnjo predhodnega paketa z več programi. Vendar ko prideš do vseh želenih programov, pa mogoče še v HD tehniki, res na koncu doplačuješ še dodatnih 30€. So pa ti paketi sestavljeni res tako, daje v naslednjem dražjem paketu par programov ki bi jih gledal, zato seveda plačaš dodatnih nekaj € za tista dva programa in seveda 30 drugih programov, ki jih itak ne boš gledal. In kot je že "floyd1" rekel da za TV plačuješ na koncu več kot pa za celotno elektriko po hiši. Kar ti lahko samo to pove da je TV ratal nujno zlo oziroma luksuz, kot primer da ima skoraj vsak svoj avto.

Spomnim se reportaže, da so bili že vsi ti ponudniki pod drobnogledom ravno zaradi ponudbe programov in kako smo potrošniki popolnoma nemočni glede izbire programov. Tukaj mislim da bi vsekakor moral nekdo narediti rez in rešit zadevo. To da si sam sestaviš programsko shemo (vsak program ima svojo ceno) je vsekakor najboljša zadeva, samo ponudniki bodo pa imeli manj profita, zato dvomim da se bodo "sami" odločili za to.

Netflix in ostale zadeve so vsekakor alternativa, vendar odvisno kaj kdo potrebuje.

T-h-o-r ::

Ne vem, zakaj se noben ne fajta glede tega.

Naj dajo nek minimalen paket, kjer si sam namečeš not programe (z izjemo HBO in tega sranja, ki je dražje od običajnih zadev)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

predi ::

Jaz dam za:
  • internet
  • začetno shemo (HD; NatGeo, Discovery, BBC Earth, Animal Planet, Travel Channel, History, etc.)
  • HD; HBO(brez Go)+Cinemax
  • HD Cinestar Premiere 1 in 2
48,5€ na mesec (zadnjo postavko imam sicer gratis za vedno, čeprav nihče ne zna pojasniti zakaj). Torej lahko zraven dodam še Prime (za polno ceno) in bom še vedno v tvojem cenovnem rangu.

Ne da mi trenutna situacija sicer paše. Ko sem nazadnje računal, bi me internet only + par spletnih VOD servisov prišlo dražje, ker se od kabelske televizije ne moreš nikakor ločiti, če želiš kabelski internet, na optiko pa ne morem.

-valvoline- ::

predi je izjavil:

Jaz dam za:
  • internet
  • začetno shemo (HD; NatGeo, Discovery, BBC Earth, Animal Planet, Travel Channel, History, etc.)
  • HD; HBO(brez Go)+Cinemax
  • HD Cinestar Premiere 1 in 2
48,5€ na mesec (zadnjo postavko imam sicer gratis za vedno, čeprav nihče ne zna pojasniti zakaj). Torej lahko zraven dodam še Prime (za polno ceno) in bom še vedno v tvojem cenovnem rangu.

Ne da mi trenutna situacija sicer paše. Ko sem nazadnje računal, bi me internet only + par spletnih VOD servisov prišlo dražje, ker se od kabelske televizije ne moreš nikakor ločiti, če želiš kabelski internet, na optiko pa ne morem.

Avstrijski HOT ze ponuja neomejen LTE za 20e mesecno. Odstevanje se je torej zacelo, kmalu se bomo koncno lahko znebili lopovskim trojckom in raznoraznih izsiljevalskih pogodb za casovno obdobje. Fucking nateguni.
https://www.hot.at/mobilesbreitbandinte...

00mare00 ::

predi je izjavil:

Jaz dam za:
  • internet
  • začetno shemo (HD; NatGeo, Discovery, BBC Earth, Animal Planet, Travel Channel, History, etc.)
  • HD; HBO(brez Go)+Cinemax
  • HD Cinestar Premiere 1 in 2
48,5€ na mesec (zadnjo postavko imam sicer gratis za vedno, čeprav nihče ne zna pojasniti zakaj). Torej lahko zraven dodam še Prime (za polno ceno) in bom še vedno v tvojem cenovnem rangu.

Ne da mi trenutna situacija sicer paše. Ko sem nazadnje računal, bi me internet only + par spletnih VOD servisov prišlo dražje, ker se od kabelske televizije ne moreš nikakor ločiti, če želiš kabelski internet, na optiko pa ne morem.


Pri katerem ponudniku pa imaš tako ceno?

predi ::

00mare00 je izjavil:

predi je izjavil:

Jaz dam za:
  • internet
  • začetno shemo (HD; NatGeo, Discovery, BBC Earth, Animal Planet, Travel Channel, History, etc.)
  • HD; HBO(brez Go)+Cinemax
  • HD Cinestar Premiere 1 in 2
48,5€ na mesec (zadnjo postavko imam sicer gratis za vedno, čeprav nihče ne zna pojasniti zakaj). Torej lahko zraven dodam še Prime (za polno ceno) in bom še vedno v tvojem cenovnem rangu.

Ne da mi trenutna situacija sicer paše. Ko sem nazadnje računal, bi me internet only + par spletnih VOD servisov prišlo dražje, ker se od kabelske televizije ne moreš nikakor ločiti, če želiš kabelski internet, na optiko pa ne morem.


Pri katerem ponudniku pa imaš tako ceno?
Telemach, Silver 2 + HBO/Cinemax paket.

OK.d ::

Itak je bedarija plačevati za to, saj tudi nimaš več časa konzumirati vse vsebine katero ti jo ponujajo, ko moraš cele dneve prebiti v službi.
LPOK.d

solatko ::

-valvoline- - Pozanimaj se, kako je s torrent-i, stream filmi, športom,...... Samo legalne zadeve pa so minimizirane na internetu.
Delo krepa človeka

-valvoline- ::

solatko je izjavil:

-valvoline- - Pozanimaj se, kako je s torrent-i, stream filmi, športom,...... Samo legalne zadeve pa so minimizirane na internetu.

bmk kako je. mam tudi piratski iptv preko alix za 20e letno z 10.000 programov. Vedno vec bo tega.

starfotr ::

Alterantiva je, da se povsem odpoveš TV. To je najboljša zadeva v lajfu.

IL_DIAVOLO ::

Si morda gorenjec? :D

-valvoline- ::

Od vseh tv programov je meni najboljsi pink classic, kljub temu da je v sd :D
Vedno top izbira zanimivih oldschool filmckov, tudi crno belih.

Old Spice ::

Samo internet: 35EUR
(+8EUR) Osnovna shema (samo slovenski programi polni reklam): 43EUR
(+17EUR) Standard: 52EUR (dodani tuji, Natgeo še vedno ni na voljo v HD! v letu 2020 bi za tak program pričakoval že 4K)
(+21EUR) HD: 56EUR (o glej, tu pa je Natgeo v HD za par EUR več - ne hvala)
(+10EUR) HD+HBO: (skupaj nanese +31EUR... ??!)


Zanimivo. V fully loaded konfiguraciji zadeva košta že kar precejšnjih 66 eur.

Jaz plačam T2-ju za internet in WiFi storitev 27 eur. Ostalega nimamo. Vidim da kar precej prihranimo.

nekikr ::

V tej fully loaded konfiguraciji imaš tudi mobilno naročnino, ki ima vsega "neomejeno" in pri konkurenci samo za mobitel naročnino stane okvirno 20€ mesečno. Torej ni 69€ ampak je že 49€. Za 500/100 povezavo, vseh programov preveč in kar obstaja v HD... To ni taka reč.

Old Spice ::

Vse OK in prav, če to rabiš. Če ne rabiš je pa to preč vržen denar.

KTr1sk ::

damirj79 je izjavil:

Namestiš Youtube Vanced in dodatno kar še ta bi je Micro-G in prišparaš še teh 7€ za Youtube premium. Je pa res, da to deluje samo na android napravah, za drugje pa pač ni ravno rešitve.

saj tudi recimo ublock origin adblocker na brskalniku blokira oglase, kaj več pa naredi youtube vanced na androidu?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

c3p0 ::

0EUR + travnik za par serij, nisem vštel TV davka. Da plačaš, potem pa še bedaste reklame gledaš, no go.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

IL_DIAVOLO ::

Ce zivis sam, potem bos seveda gledal na vsak evro. Manj je tudi tega "druzenja" in ti seveda zadostuje travnik.

Mato989 ::

nekikr je izjavil:

V tej fully loaded konfiguraciji imaš tudi mobilno naročnino, ki ima vsega "neomejeno" in pri konkurenci samo za mobitel naročnino stane okvirno 20€ mesečno. Torej ni 69€ ampak je že 49€. Za 500/100 povezavo, vseh programov preveč in kar obstaja v HD... To ni taka reč.


To je 1/13tina od oke minimalca... ni slabo... koliko pa plačujejo drugje procentualno glede na minimalne plače?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

neocodexx ::

c3p0 je izjavil:

0EUR + travnik za par serij, nisem vštel TV davka. Da plačaš, potem pa še bedaste reklame gledaš, no go.


Točno to me najbolj moti. Od začetka smo plačevali samo RTV naročnino, pa je bilo zato na nacionalki manj reklam, ostale komercialne televizije pa so bile polne teh. No, sedaj še vedno plačujemo RTV, poleg tega pa še TV naročnino, oz. še dodatno naročnino če hočemo HD. Reklam pa povsod še več kot prej. Res da to mogoče izgleda kot first world problem, ampak čakaj malo - kdo tu koga pelje?

Pri Youtubu in ostalih servisih če plačaš, ne vidiš niti ene same reklame. Npr. Hulu ima zanimivo opcijo - 6$ na mesec z reklamami ali 12$ brez. Pošteno. Določene zadeve celo v 4K, če so na voljo, brez dodatnih plačil. Pri nas pa 30€ za večinoma komercialne programe polnih reklam, niti ni 4Kja ali kakšnega on demand servisa (vsaj da bi jaz vedel) da bi bil primerljiv vsaj z Amazon če ne kaj drugega.

FTad ::

KTr1sk je izjavil:

damirj79 je izjavil:

Namestiš Youtube Vanced in dodatno kar še ta bi je Micro-G in prišparaš še teh 7€ za Youtube premium. Je pa res, da to deluje samo na android napravah, za drugje pa pač ni ravno rešitve.

saj tudi recimo ublock origin adblocker na brskalniku blokira oglase, kaj več pa naredi youtube vanced na androidu?


youtube vanced naredi vse to - blokira oglase in predvajas lahko glasbo v ozadju (ko brskas po fb-ju npr), prav tako, ko zaklenes zaslon. Torej vse to, kar ponuja youtube premium

neocodexx ::

Mato989 je izjavil:

nekikr je izjavil:

V tej fully loaded konfiguraciji imaš tudi mobilno naročnino, ki ima vsega "neomejeno" in pri konkurenci samo za mobitel naročnino stane okvirno 20EUR mesečno. Torej ni 69EUR ampak je že 49EUR. Za 500/100 povezavo, vseh programov preveč in kar obstaja v HD... To ni taka reč.


To je 1/13tina od oke minimalca... ni slabo... koliko pa plačujejo drugje procentualno glede na minimalne plače?


Saj s internetom so daroljubni to vsaka čast ampak če je že toliko interneta navoljo, zakaj potem dodatno računajo 1080p HD, ki za 500mbps povezavo ni niti pljunek v morje? Netflix HD stream je cca 5 mbitov, dvomim da je pri nas kaj več, max 10, torej vsaj 10 TVjev bi gladko delalo že na 100mbit povezavi. Poglejte v Avstraliji kjer pa je povprečna hitrost 10mbps in jim ob večernih urah še HD Netflix šteka, o 4K lahko sanjajo. Pri nas pa nategujejo s tem HD paketom kot da smo še vsi na ADSLu.

V trgovine bo letos folk že letel po prve 8K televizije ker je to naslednji trend, obenem pa še vedno plačeval 30EUR/mesec za 1080p HDTV :))

Da NE omenjamo bitratov, ampak to je že druga tema. Sem včeraj začel gledat 5. sezono Peaky Blinders in webrip je tako v K da to ni za gledat. Ogromno temačnih scen v tej seriji, ki video s slabim bitratom popolnoma uničijo. Sem pregledal prve 4 sezone na 1080p blurayu, in je velika razlika - bolje od 4K streama. Tako da bom kar počakal da še za tole pride bluray ven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

Glugy ::

Mato989 je izjavil:

Ja pac nasi so nategovalci... Namesto da bi vsak program stal nekaj 10 centov do 2e in bi si sam skup sestavil shemo...

Evo točno to. Kaj men pomaga 100 kanalov za 20 evrov če me od teh noben ne zanima. Rajš dam 3 evre za 3 kanale k vem da jih bom res gledu. Ne pa da subvencioniram kanale k me ne zanimajo. No sej zato televizije že dolgo nimam več naročene. Ker se mi zdi debilno plačevat več kot rabš. Zakon bi moral nalagat nekaj v tem smislu k drgač bodo ponudniki za vse večne čase zahteval subvencije s strani uporabnikov za kanale k sploh niso skor nobenmu v interesu za gledat. Namest da plačaš res sam tiste kanale k jih gledaš in gotovo.

Mato989 ::

Glugy je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ja pac nasi so nategovalci... Namesto da bi vsak program stal nekaj 10 centov do 2e in bi si sam skup sestavil shemo...

Evo točno to. Kaj men pomaga 100 kanalov za 20 evrov če me od teh noben ne zanima. Rajš dam 3 evre za 3 kanale k vem da jih bom res gledu. Ne pa da subvencioniram kanale k me ne zanimajo. No sej zato televizije že dolgo nimam več naročene. Ker se mi zdi debilno plačevat več kot rabš. Zakon bi moral nalagat nekaj v tem smislu k drgač bodo ponudniki za vse večne čase zahteval subvencije s strani uporabnikov za kanale k sploh niso skor nobenmu v interesu za gledat. Namest da plačaš res sam tiste kanale k jih gledaš in gotovo.


Še najbolje bi bilo pay per view... danes omogoča tehnologija da bi ti celo beležilo TOČNO koliko min kater kanal gledaš in lepo toliko plačaš na voljo bi bli pa VSI... pol bi pa samo obračun prišel... da bi se ponudniki trudili z GLEDLJIVIM programom!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

neocodexx ::

Mato989 je izjavil:

Glugy je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ja pac nasi so nategovalci... Namesto da bi vsak program stal nekaj 10 centov do 2e in bi si sam skup sestavil shemo...

Evo točno to. Kaj men pomaga 100 kanalov za 20 evrov če me od teh noben ne zanima. Rajš dam 3 evre za 3 kanale k vem da jih bom res gledu. Ne pa da subvencioniram kanale k me ne zanimajo. No sej zato televizije že dolgo nimam več naročene. Ker se mi zdi debilno plačevat več kot rabš. Zakon bi moral nalagat nekaj v tem smislu k drgač bodo ponudniki za vse večne čase zahteval subvencije s strani uporabnikov za kanale k sploh niso skor nobenmu v interesu za gledat. Namest da plačaš res sam tiste kanale k jih gledaš in gotovo.


Še najbolje bi bilo pay per view... danes omogoča tehnologija da bi ti celo beležilo TOČNO koliko min kater kanal gledaš in lepo toliko plačaš na voljo bi bli pa VSI... pol bi pa samo obračun prišel... da bi se ponudniki trudili z GLEDLJIVIM programom!


Haha, keep dreaming:) danes gre vse ravno nasprotno v tej smeri - kot da bi rekel da bi rad nazaj koliko minut si porabil na telefonu, te časi so mimo:) zdaj bi vsi radi še čimveč naročin in "convenient" servicov pobrali, da potem že pozabiš da jih plačuješ oni pa imajo lepo steady stream in growth.

IL_DIAVOLO ::

Tako kot net pred 10 leti? Ne hvala.

neocodexx ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Tako kot net pred 10 leti? Ne hvala.


In pa 128 kbit/s dual ISDN z 200 pinga si bil pravi car:)

solatko ::

Če provajder blokira travnike (v več državah je to standard) je paket 50/10MB čisto dovolj.
Reklame so nujno zlo, saj s tem živijo ponudniki. Če hočeš čisto, to kar dobro zaračunajo, saj z reklamami zaslužijo neprimerno več, kot z naročnino.
Nas še vedno rešujejo nelegalni stream servisi in travnik, ko provajderje stisnejo tako, kot drugod, bo heba, saj je ponudba legalnega za SLO švoh.
Delo krepa človeka

floyd1 ::

To bi bilo zanimivo videt. In vprašanje, če bi se jim izplačalo. Naenkrat bi večini folka več kot zadostoval najcenejši net preko telefona. Veliko bi blo odpovedi "stacionarnega" neta.

Horas ::

t2 t4 oranžni paket net 100/10 +tv xl hd shema vsi dokumentarci, hbo, cinestar, športni kanali... + gsm 2 številki + domač fon. za 40eur z točkami, ki jih dobiš kar tako. pride drugače 60eur. če pa to ni pocen. pač domač fon pa gsm ne uporablaš če maš drugje. je pa bolje da se prestaviš, saj uporablja telekmomvo omrežje.

aja še to. v tv imam 12 4k kanalov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

Reycis ::

Nam se obnese, ker trije koristimo eno naročnino in pride telesmeh samo 19€. Toplo priporočam vsem. Bolj sem jezen, ker so spet povečal ceno paketu več.

-valvoline- ::

Je en catch pri t2 ter telemach paketih, popust velja zgolj za 1 leto, potem je polna cena. Ko ti potece pogodba in hoces podaljsat ti obstojec paket ne velja vec (t2) ti kar nabijejo neko naspanano ceno za slabsi shit paket k ga nikol ne bos vzel, racunajo na to da za 20-30e doplacila mesecno ne bos sel drugam (btw kljub poteku pogodbe placas 20+e da se jih losas). Lopovi.
Pri t2 je pri najcenejsem trojcku hitrost interneta mizernih 1mbs(10mbit) in to na optiki, v letu 2020 slabse k adsl pred 20 let.

Zgodovina sprememb…

«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1886568295 (473) starfotr
»

Pop TV in Kanal A plačljiva? (strani: 1 2 3 469 70 71 72 )

Oddelek: Omrežja in internet
3594573410 (25706) BorutK-73
»

T-2 ukinitev TV-ja zaradi previsokega računa (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8021549 (11455) Bellzmet
»

Peticija za umik Pop tv-A kanal iz ponudbe ponudnikov. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15441124 (34769) next3steps

Več podobnih tem