» »

Ali so šefi sploh pravični, da naredijo kaj takega?

Ali so šefi sploh pravični, da naredijo kaj takega?

1
2
»

Thrivial ::

Tak posnetek pac ni pridobljeno po ustrezni poti... :)

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

planetparty ::

Brez skrbi, firma ne gre v stečaj...dobiva namreč finančne injekcije iz Irske ;)

pivmik ::

to se mi zdi da velja le za Policijo in ostale organe, ne pa za osebe.
LP, Gregor GRE^

MadMicka ::

kokr jaz vem, če nekoga snemaš, ne da bi on vedu, je tak dokaz v pravdi nedovoljen, ker bi z izvajanjem tega dokaza kršili pravice tistega, ki je bil proti svoji volji sneman....v kazenskem pravu pa je dovoljen, če je to tajno snemanje dovolil sodnik...

če pa npr. ukradeš nekomu pogodbo in kot dokaz navajaš to pogodbo, pa je izvajanje takega dokaza v pravdi dovoljeno, saj s tem ne kršiš njegovih pravic, .... za razliko od kazenskega postopka, kjer bi bil tak dokaz pridobljen na nedovoljen način in kot tak neupoštevan...

vem pa zazihr ne...

DavidJ ::

A ni nobenega ... khm ... prednostnega sistema v pravu? Tako kot imajo v križišču prvo besedo semaforji, če oni ne deljao znaki, če njih ni pa znana pravila.

Zanimiva stvar, tole. :)
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

DavidJ ::

Npr. da bi bil ta na nezakonski način pridobljen dokaz veljaven, vendar tistemu, ki mu je bila ta krivica vzeta, še vedno ostane možnost pritožbe nanjo?

Vprašanje laika. :8)
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

undefined ::

> kokr jaz vem, če nekoga snemaš, ne da bi on vedu, je tak dokaz v pravdi nedovoljen, ker bi z izvajanjem tega dokaza kršili pravice tistega, ki je bil proti svoji volji sneman....

Torej, ko boš sodišču predložil nek tak posnetek kot relevanten dokaz (priznanje, lahko se gre tudi za bolj kritično - umor), boš ti obtožen kršenja pravic zasebnosti?? Pa saj nismo še v Ameriki, ali pač? :)

Thrivial ::

Kolikor jaz vem je za snemanje potrebno:

- jasno seznanjenje tistega, ki bo posnet s snemanjem pogovora

ali

- nalog

Glede na to, da kot navadne civilne osebe naloga verjetno ne moremo dobiti, preostane samo prvo. IMHO.

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

undefined ::

Potemtakem je tudi slikanje lahko kršenje pravic zasebnosti. Torej v primeru hujšega dejanja, recimo umora, ko boš videl dogajanje, si boš prvo umislil it naslednji dan do sodnika po nalog? :\

MadMicka ::

IceMan, to ne. Če naletiš na kaznivo dejanje moraš storit, kar je v tvoji moči, da zadevo preprečiš oz. da pomagaš najti storilca in kaj je boljšga, kot če ga posnameš na fotko :)

Davids, pri dokazovanju ni nobenih formalnih pravil v smislu, da listina šteje več kot npr. izjava priče, ali da izjava priče šteje več kot izjava stranke. Vendar v praksi pa se dejansko upošteva nek vrstn red, pač v odvisnosti od okoliščin.

undefined ::

> Če naletiš na kaznivo dejanje moraš storit, kar je v tvoji moči, da zadevo preprečiš oz. da pomagaš najti storilca in kaj je boljšga, kot če ga posnameš na fotko

V tem primeru imaš potem tudi pravico posnet šefa, ako se gre za kaznivo dejanje. Torej ne srat nekih klamf o zasebnostnih pravicah, ako tu sploh ne pridejo v poštev. :)

planetparty ::

Zdaj pa več res ne vem kaj naj naredim, sneam ali ne snemam?

DSmidgy ::

Seveda snemej - škodit ne more.

hruske ::

litera scripta manet -- založ se z oprijemljivimi dokazi.

pivmik ::

Če te nekdo muči in maltertira cele dneve je po mojem dovoljeno skrito snemanje za to da ti dokažeš da to je maltretiral.
Ne smeš pa posneti na skrito enga tipa ki si ga v WCju drka al kaj podobnega, če tebi ni storil ničesar.
LP, Gregor GRE^

Business ::

Koliko sem seznanjen s strani sindikatov, te po novem zakonu o delovnem razmerju delodajalec odpusti brez da bi podal razlog. Delodajalec si pač lahko sam izbira ljudi. Ker pa si bil zaposlen za nedoločen čas, pa mislim da ti pripada odškodnina. Predlagam ti, da greš na inšpekcijo za delo in se pozanimaš o stvari. Glede povračila s tvoje strani pa ti svetujem, da dobro premisliš preden kaj napraviš. Stvar namreč lahko še samo poslabšaš in imel boš še več problemov. Če pa veš za nepravilnosti, pa lahko o le teh obvetiš pristojne službe. Kar bodo napravili je v njihovih rokah. Predlagam pa ti da pozabiš na vse skupaj, si omisliš drugo službo in začneš novo poglavje v svojem življenju. Seveda grenak priokus ostane dolgo, po drugi strani pa si lahko srečen da si se rešil tirana.Vsepovsod pa le ni tako slabo in če si priden delavec imaš velike možnosti da najdeš kaj boljšega. Zdaj pa brž na borzo dela imaš 8 dni časa da si porihtaš zadeve za peneze. Moraš vedet da se to pač dogaja in žal se je to zgodilo tudi tebi. Bo že bolje!

LP
Business

P.s. pozanimaj se o odpovednem roku!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Business ()

Valery ::

Zelo pesimistično gledam na tvojo zmago, ker je pravičnosti vedno manj. Poskusi si resnično najti službo drugje. Upam, da na slabše skoraj ne moreš naleteti. Pa vso srečo!

planetparty ::

Še vedno nisem dobil nič, nobene pisne obrazložitve, po moje ne vejo kaj naj napišejo not8-O >:D

MadMicka ::

Kaj pa plačo za mesec avgust si dobu?

Pa če zdej do 18.10. ne dobiš plače za mesec september, pejt spet k inšpektorju, da denarno kaznuje firmo in direktorja >:D

planetparty ::

Plačo so nakazali nekaj dni nazaj, na njihovo srečo>:D ;)
Drugače pa sodelujem z inšpekcijo za delo, imam pa kontakte do ene druge oškodovane osebe, ki pravtako namerava v tožbo8-)

Lime ::

Snemaš lahko kolikor hočeš, če si sam udeležen v pogovoru.

planetparty ::

Bom rekel pač, da sem sebe snemal, potem pa so oni začeli kričati v mojo besedo;)

Yohan del Sud ::

Lih kar sem videl po TV, da se tvoj šef (kao) seli nazaj na Irsko in pušča za seboj 42 nezaposlenih... In ti se vsi borijo da do tega ne bi prišlo...

Komplicirana zadeva, ni kaj... Veliko različnih zgodb... 8-O

MadMicka ::

aja, jaz te zgodbe ne poznam, drugače pa, še najboljš za robibrka bi blo, da gre podjetje v stečaj, on pokasira kar se da od jamstvenega sklada in od zavoda za zaposlovanje, nato pa si najde drugo službo :D

planetparty ::

Yohan del Sud, kje si to videl na TV?

Povej malo, kaj so pametnega rekli:D

Yohan del Sud ::

Včeraj Dnevnik (ali 24 ur - fotr pretika ko zmešan). Nek določen irec se je zaradi birokratske zmede baje na od naše države in manj od občine oglasil pri določenem mariborskem odvetniku in se zanimal za likvidacijo podjetja. Neuaradno, a po televiziji... Delavci so zbrali 42 (baje vsi) podpisov proti zaprtju podjetja. :O

planetparty ::

Jaz poznam te delavce, in menim, da niti polovica ne želi biti več pod tiranijo...iz tega razloga ne vem kako so mogli vsi dati podpise (ne izključujem prisile....);(

Zgodovina sprememb…

Turtle ::

IN VSE TO NAŠTETO SEM DELAL ZA 71.000 neto, koliko pač je min. plača


minimalna plača znaša za mesec september okoli 110.000 SIT neto....prijavi ga na občini....oziroma na davčem uradu, saj NE sme dajati manjšega neto plačila kot je to

Business......če je sam podal odpoved ni obligiran do nobenega povračila....pravzaprav je zelo vrjetno obligiran da dela še 1 mesec, kolikor je po navadi odpovedni rok.....če so te odpustili potem si upravičen do nadomestila v višini 6 NETO plač.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Turtle ()

pirat ::

minimalna plača znaša za mesec september okoli 110.000 SIT neto....prijavi ga na občini....oziroma na davčem uradu, saj NE sme dajati manjšega neto plačila kot je to


Ja, right, ti ZDR še nisi videl od blizu kaj.... 110.380 SIT je minimalna BRUTO plača za september 2003 (neto pride okrog 76 tisoč SIT) pa še to po zakonu velja, le za delavce, ki so opravili vse delovne ure, predvidene za ta mesec. Če delavec dejansko ne dela (ni na delovnem mestu, je postavka lahko še nekaj nižja - minimalna plača....
Je pa tko. Če je delodajalec prasec (kar je v tem primeru jasno da je) je najbolje čim prej oditi stran, zadevo pa predati v roke dobremu odvetniku in se s tem ne obremenjevati več (če kakšna odškodnina naknadno pride cool, če ne, pa ni konec sveta) svojo energijo pa raje posveti iskanju nove in boljše plačane službe. Končni rezultat tega je vedno boljši kot samo jamranje...
lp, pirat

Turtle ::

Se opravičujem....BRUTO plača.....je.....Kar se tiče česa jest še nism vidu, pa zase zadrž če te kej mot....

planetparty ::

;(( 8-O Sem dobil informacije, da namerava irec pobegniti, ali kajkoli že iz Slovenije. Baje je celo zlorabil delavce in jih poslal k županu8-O (nisem siguren če je tako...). Ve kdo kaj več? Iz TV ali časopisa?

MadMicka ::

jaz bi sam dodal:
1. pirat, ZDR nima nobene veze z minimalno plačo
2. niti ni res, da če delavec ne opravi vseh ur, da ne dobi minimalne plače, pač odvisno, če gre za bolniško, lahko dobi manj, če je premalo dela, ne sme dobiti manj
3. niti nima župan nobene formalne veze z delavci in podjetjem, drugo je koliko lahko neformalno vpliva na situacijo
4. tudi nimajo podpisi delavcev nikarkšne veze z likvidacijo podjetja, itd.
5. če kdo hoče kdo kaj konkrentega vprašat, na dan z besedo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

planetparty ::

Do kdaj pa sploh lahko zavlačuje z mojo obrazložitvijo za odpoved? Inšpektor pravi, da ni zakonskega roka...;((

MadMicka ::

Dokler dobivaš 100% plačo, pa si doma, ni nobenga problema. Delodajalec ti odpovedi ni dolžan dati. Takšna situacija lahko traja celo do tvoje penzije :D

Na vsak način bi si jaz na tvojem mestu iskal drugo službo. Ko jo najdeš, daš tukaj predlog za sporazumno prenehanje oz. podrejeno odpoved.

planetparty ::

Jaz sem jim dal 3 priložnosti za sporazumno rešitev, vendar "niso imeli časa"

Od zdaj naprej pa nisem več pripravljen na NOBENE kompromise, ker so mi za...... življenje...
Proti njim se bom boril z vsemi pravnimi metodami, da dokažem noupravičeno odpoved in številne druge kršitve delovnega razmerja in obenem tudi nakažem na pranje denarja in poslovno goljufijo

planetparty ::

Dečki, po dolgem času se oglašam, zadeva je še vedno na začetku8-O , plačo dobivam, sem pa doma :)
Očitno ne upajo izpisati razloga za odpoved, vsaj inšpektor tako reče...
Meni je tako zelo ok, delovna doba teče, plača je...pa še celi dan sem doma:D

Samo nadure pa potne naloge in mojega lastnega denarja mi še niso izplačali, pa ne vem kaj motajo

Zgodovina sprememb…

MadMicka ::

Tko je treba :)

p.s.: a si stopu do odvetnika oz. do pravnika?

poweroff ::

Ja, to je pa ameriški kapitalizem. Ane, Thomas? :D
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ni plače (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10415051 (9779) Daliborg
»

Neizplačilo plače, kaj storiti ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13134610 (24144) St235
»

Delovne naloge ki niso navedene v pogodbi o delu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5917443 (15505) NonPlusUltra
»

Kaj če ''tolčem plave'' (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5320446 (18124) Invictus

Več podobnih tem