» »

Kuhinjska napa

Kuhinjska napa

Avenger ::

Mama je skoraj ne uporablja, potem gre pa vsa para gor v omare pa dviga se vlažnost itd. Ne uporablja zato, ker pravi da je preglasna. In je glasna, ja. Torej, pogledal sem kaj bi se dalo naredit in sta nekako dve opciji:
lahko obstoječ ventilator prestavim gor nad omaro in speljem cevi odvod - dovod
 cev

cev



vse skupaj oblečem v škatlo ali knauf in dodatno obložim s kameno volno.

Druga varianta pa da dam ven originalen ventilator, nabavim novega. Potem enako kot prva varianta, nad omaro, cevi, škatla, volna.

Ma kdo kakšne pripombe, predloge, je plan v redu? Nekako ne morem ocenit, ali bi bila druga varianta kaj bolj tiha, in ali bi ventilator zdržal paro in toploto od kuhanja. Piše 60°, ampak ne bi smelo bit problematično, poleg vroče pare se vsrka tudi veliko hladnega zraka...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.
  • spremenil: Avenger ()

solatko ::

Nape so pač glasne, je pa užitek, ko jo ob koncu kuhanja ugasneš in te ovije tišina.
Delo krepa človeka

Avenger ::

Trdim, da so glasne zato, ker dizanjer teh nap ni bil nikoli za štedilnikom več kot 5 minut. Če bi jih delal jaz, bi v osnovi upošteval blagostanje človeka za štedilnikom.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

fikus_ ::

Za malo denarja malo muzike. Takšne nape so delane iz tankih pločevin in poceni motorčki, zato je glasno. Precej bo pomagalo, če boš dal ventilator v cev in ga primerno pritrdil, da ne bo vibracij na ohišje.

psychoshorty ::

Pozdrav,

obujam temo, saj nisem bolj primerne nasel: Iscem vasa priporocila, za vgradno 60cm napo. Trenutno sem imel eno od Ikee, katera je zasla v leta in nasplosno ze pri nakupu nisem bil zadovoljn z njeno "mocjo" odvajanja (640m3/h). Napa je bila takrat cez 400€.

Danes se dobi vgradne nape ze za 100€. Ima kdo od vas izkusnje? Najbolj pomembno bi mi bilo, da res dobro odvaja in da se lahko filter pomiva v pomivalcu.

Hvala!

edi123 ::

Imam skoraj leto dni staro napo Faber tweet ev8 led bk a55. In od danes naprej ne vlece vec kot bi morala. Imam na izpuh in ven piha normalno vlece pa ne.

V ponedeljek klicem na servis ker je itak v garanciji.

Ampak ima kdo kaksno idejo kaj naredit? Nekaj dosti ni za naredit ko odpres gor napo...

c3p0 ::

Filter redno pereš?

edi123 ::

Je kot nov


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup gospodinjskih aparatov - Bosch, Electrolux, Gorenje

Oddelek: Loža
345918 (253) koyotee
»

Gospodinjski aparati Gorenje, mnenja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12016277 (1163) hazlhof
»

Indukcijska kuhalna plošča (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
31368992 (8666) kuglvinkl
»

Prisilno prezračevanje stanovanja (lokalni prezračevalni sistem)

Oddelek: Loža
3211066 (9786) fosil
»

izvlečna kuhinjska napa vprašanje

Oddelek: Loža
225848 (4721) nokia6310

Več podobnih tem