» »

Prenosnik HP ProBook 4710s tezava

Prenosnik HP ProBook 4710s tezava

T-Mac ::

Pozdravljeni,

zanima me ce ima kdo kako idejo kaj se je moralo zgoditi mojemu prenosniku HP 4710s. Uceraj zvecer je se normalno vse delovalo, edino lahko pripomnim da je vcasih malo hecala tipkovnica in ce sm malo pritisnil nanjo je bila spet normalno odzivna. Danes ko sem ga dal iz spanja je zalaufal ventilator ampak slike nikjer. Crn ekran, popolnoma crn brez kakega odtenka, kakor da je ugasnjen. Ugasnil sem ga nato nazaj vklopil in normalno zalaufa ampak brez slike. Kar sem opazil da tipka TAB na njej 4 v nekem razmaku lucka utripne in potem nic drugega samo slisi se ventilator s popolnoma crnim ekranom ne sivim popolnoma crn. Je sel monitor? Je kaj prislo v stik? Sedaj bom priklopil locen lcd da probam tako da vidim? Ali je mozno da je slo kaj drugega. Monitor je kar drag in mislim da se ne splaca menjat?

Hvala za nasvete

BigHugo ::

LP BigHugo

T-Mac ::

Hvala BigHugo. Sem preveril se enkrat 5x utripne Caps Lock enakomerno kot sekunda priblizno in ne TAB ki je bila pomota

tony1 ::

Enega takega imam doma, in še dela (sem pa večkrat menjal pasto in ventilator).

Obstaja možnost, da je zaradi HPjeve nekakkovosti in vsesplošnega jebivetrstva šla grafična na plati. Če se ti da zajebavati, lahko laptop razstaviš in daš kakšnemu znalcu narediti reball lotov grafične na plati (ali daš sam peči v pečico plato).

No, saj je še kar dolgo zdržal.

Linka nisem bral, na HPjih pa včasih pomaga že, če odstraniš napajalnik in baterijo in nato kakšnih 10 sekund držiš pritisnjen knof za vklop. Nato daš nazaj baterijo, priklopiš napajalnik in probaš normalno prižgati komp.

Han ::

Nov panel je okrog 100 eur s poštnino vred.

tony1 ::

Če je panel, preveriš zelo enostavno: priklopi laptop na zunanji ekran.

T-Mac ::

Sem ze malo bral. Neki clanek govori tudi da bios resetiram, torej dam ven tisto malo baterijo na plati? Bom se malo poigral, ker imam cas :) Priklopil sem monitor in nic... Torej plata, bios, napajalnik... Res je da sem menjal ze par let nazaj ventilator, je kar glasen bil uceraj in te dni ko sem ga se uporabljal

hojnikb ::

5 kratn utrip caps locka pomeni pri hpju defektno matično. Vrži v smeti in kupi drugega.
#brezpodpisa

Han ::

Če prodaš po delih, kar je še delujoče in uporabno, lahko še kaj iztržiš...

hojnikb ::

za kakih par sixpackov ti mogoče še rata nabrat :)
#brezpodpisa

zavajon ::

hojnikb je izjavil:

5 kratn utrip caps locka pomeni pri hpju defektno matično. Vrži v smeti in kupi drugega.

Enkrat sem za nekega HP-ja (ni bil ravno ta model, a precej star) dobil matično na ebayu za par 10€, tako da bi bilo za preveriti to opcijo.

T-Mac ::

Ja sem gledal cca 40€ pride samo zdj je tako, tukaj lahko nekaj vlagam pa gre potem se nekaj drugega... Novi kompi pa niso ravno toliko bajno dragi... Razmisljam o nakupu novega iz tega bi pa vn potegnu disk kupu enota in imam kot zunanji disk :) Neka opcija

mlinaric ::

tony1 je izjavil:

Enega takega imam doma, in še dela (sem pa večkrat menjal pasto in ventilator).

Obstaja možnost, da je zaradi HPjeve nekakkovosti in vsesplošnega jebivetrstva šla grafična na plati. Če se ti da zajebavati, lahko laptop razstaviš in daš kakšnemu znalcu narediti reball lotov grafične na plati (ali daš sam peči v pečico plato).

No, saj je še kar dolgo zdržal.

Linka nisem bral, na HPjih pa včasih pomaga že, če odstraniš napajalnik in baterijo in nato kakšnih 10 sekund držiš pritisnjen knof za vklop. Nato daš nazaj baterijo, priklopiš napajalnik in probaš normalno prižgati komp.


Po vsej verjetnosti je res šla ločena grafična, reballing pa ni rešitev saj je problem v bistvu v grafičnem čipu. AMD/ATI nekakovost.

bf4ed ::

Vzameš disk ven, jaz ti pa dam 20€ za ostalo.

antartide ::

tony1 je izjavil:



Obstaja možnost, da je zaradi HPjeve nekakkovosti in vsesplošnega jebivetrstva šla grafična na plati. .


Pretiravaš... Mam HP iz leta 2008.. Ki je totalno uničen. Dobil sem ga 2 leti nazaj. 2 leti je delal 24 ur vžgan, včasih je bil vžgan po 400 dni brez se ugasnit in še vedno ta totalno uničen laptop (in tudi star dekado) , dela kot stroj, nikoli ne umre. Če ga ne bi sam ugasnil pri obnovi studia, bi bil vžgan še več kot 400 dni!

Nevem kolko je res to kar praviš glede HP-ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antartide ()

bf4ed ::

Odvisno od serije,in ponavadi crkujejo tisti ko imajo zmogljivejšo grafično ko se segreva malo bolj.

Jaz imam HP ProBook 4310s letnik 2008/09...s tem da ima intelovo grafično, prepotoval parkrat atlantik, sibirijo...navlačil sem ga vse naokoli in še zdaj ga uporabljam dnevno. Kurva samo noče in noče crknit da bi novega kupil.:))

tony1 ::

antartide je izjavil:

tony1 je izjavil:



Obstaja možnost, da je zaradi HPjeve nekakkovosti in vsesplošnega jebivetrstva šla grafična na plati. .


Pretiravaš... Mam HP iz leta 2008.. Ki je totalno uničen. Dobil sem ga 2 leti nazaj. 2 leti je delal 24 ur vžgan, včasih je bil vžgan po 400 dni brez se ugasnit in še vedno ta totalno uničen laptop (in tudi star dekado) , dela kot stroj, nikoli ne umre. Če ga ne bi sam ugasnil pri obnovi studia, bi bil vžgan še več kot 400 dni!

Nevem kolko je res to kar praviš glede HP-ja.


Človek božji, to je 11 let star laptop. Opozarja o tem, kakšni so HPjevi laptop danes (in to že vsaj 5 let)... Tudi na šihtu imajo sodelavci Delle in HPje npr. iz 2007, ki jih še vedno nosijo po terenu... Zakaj pa tako stare? Ker so vmes vsak že 2 novejša laptopa vrgli stran :-)

Skratka, HP, ki ga lahko kupiš danes je navaden šrot. Tudi VW izpred 20ih let je bil super avto (enega gledam pred bajto in noče crkniti), tisto, kar kupiš danes je pa vse ena srednja žalost...

antartide ::

tud res.

T-Mac ::

Malo sem gledal prenosnike. Ker ne rabim za nic kaj posebaj samo lepo da odpira internet strani, delo z excelom, wordom cena cca 200€ nov 1 leto garancije model pa je hp probook 250 g6 4qx07esr. Nima edino ssd diska kar mi ne igra neke vloge in tudi vrjetno ne bo kaj bolj hiter in mi vec pomen 1TB kot 256GB ostalo je ok procesor intel celeron n4000 1.1 Ghz dual core, 4gb rama, graficna intel hd graphics dvd-rw hp renew

Han ::

Odsvetujem celotno HP serijo 250. Plastik fantastik z ventilatorjem ves čas na 100%, slabim (temnim) ekranom in precej zanič tipkovnico. Danes kupit računalnik brez SSD je brca v temo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

bf4ed ::

Ne kupuj to. Sploh pa celeron na 1GHz.

Sem mel že v rokah te poceni prenosnike. Počasno ko 15let stari prenosnik.

T-Mac ::

Imate prau, sem se pozanimal vse skupaj. Kaj pa tale model:

https://www.mimovrste.com/prenosniki/hp...

Han ::

Za to ceno še kar ok, ne pričakuj pa zelo dobre izkušnje.

hojnikb ::

z ssdjem je stvar cist ok, ce glih ne pricakujes workstationa...
#brezpodpisa

T-Mac ::

Za 360EUR mislim da je tale prenosnik top, ce mi pa najde kdo za to ceno se boljsega je pa dobrodosel :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Mac ()

tony1 ::

Kupi rabljenega Lenovo Thinkpada T serije... Išči na ebayju Lenovo Thinkpad T Serie A-ware...

Ušesa ti bodo hvaležna.

T-Mac ::

Ce gledamo novi prenosnik je za to cena najboljse kar lahko dobis, rabljen je druga pesem, ne ves ali ti bo delal 1 mesec ali 1 leto ali kolikor ze... Novi ima garancijo in tako si potem miren. Za svoje osnovne potrebe je supr ce sem prej imel probook 4710s in bil zadovoljen


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP Probook 4710s - grafična?

Oddelek: Pomoč in nasveti
12897 (679) bambam20
»

Prenosnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
172534 (1781) solatko
»

HP8710w zamenjava grafike

Oddelek: Strojna oprema
312137 (1632) _koki_
»

Je šla grafična ali napajalnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
371789 (1324) _Denny_
»

Kupiti prenosnik HP?

Oddelek: Kaj kupiti
313477 (3033) spirit

Več podobnih tem