» »

Kdaj bi naj podjetje zaposlilo študenta?

Kdaj bi naj podjetje zaposlilo študenta?

1
2
»

FrRoSt ::

Smurf je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Zanimivo je, da je Slovenija glede sistema studentskega dela svojevrstni fenomen, saj kar sem se pogovarjal s tujci iz cele Evrope prakticno nobena od drzav takega sistema nima.

Ja, imas pa potem zastonj pripravnistva kar ni ravno boljsa alternativa.

Jaz ne vidim problema v studentskem delu, sploh sedaj, ko se placujejo it tega tudi pokojninski prispevki. Ce ze kaj, je potrebno naresti strozje pogoje za status (pa ze to je danes bistveno tezje kot pred leti).

:)):)):)):)):))

Biser na Biser in kaj dobiš!??

Biserno BUTALSKO ogrlico! 8-)

Ni problema v študentsken delu sploh! 8-OPotem ga je pa potrebno samo še razmalce razširiti, tja do penzije, ali pa še čez.... :D

Tem našim Sončkom pa je potrebno povedati, da so lahko srečni in sijejo kakor Sonce, ker lahko sploh opravljajo delo preko študenta.... Pravzaprav bi si morali vsak dan, preden odidejo na svoje študentsko delo; ker morda nekoč še tega ne bo več! - oblizniti kar vseh svojih 20 prstov! Sem napisal!? Torej vsak dan, preden grejo na študentsko delo! ;)

borisk je izjavil:

Ne, boljše da ga še 5 let izkoriščajo, pa potem brca v rit...

Kot delodajalcu mi gredo takšni delodajalci na jetra, ker so nelojalna konkurenca. Če so pravila, naj veljajo za vse...

PROBLEM je v tem, da so BUTASTA pravila! Ki jih po vrhu še neben (malokdo) sploh upošteva!

To se zgodi, ko hočeš zaščititi vse in svašta!

Veliko Babic, kilavo dete! pravi slovenski pregovor. :O
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FrRoSt ()

borisk ::

FrRoSt je izjavil:


PROBLEM je v tem, da so BUTASTA pravila! Ki jih po vrhu še neben (malokdo) sploh upošteva!

To se zgodi, ko hočeš zaščititi vse in svašta!


kaj je butastega v tem, da če ima delovno razmerje obliko kot redna zaposlitev, da potem pripadajo tudi vse pravice za delojemalca?? Študensko delo je potrebno ukinit ali zelo omejiti njegovo trajanje (čez poletne mesece) ali obdavčit še bolj kot je...

mrsofa ::

FrRoSt je izjavil:


Tem našim Sončkom pa je potrebno povedati, da so lahko srečni in sijejo kakor Sonce, ker lahko sploh opravljajo delo preko študenta.... Pravzaprav bi si morali vsak dan, preden odidejo na svoje študentsko delo; ker morda nekoč še tega ne bo več! - oblizniti kar vseh svojih 20 prstov! Sem napisal!? Torej vsak dan, preden grejo na študentsko delo! ;)




Kaj pa je tvoj problem?
Kaj sem lahko srecen? Da delam v sluzbi stvari, katero opravljajo ljudje z opravljeno uni izobrazbo? Pa zato dobim 600€?
Uh ful sem srecen ja. Res, pa gledam sodelavce kako dobijo dopuste, placane bolniske. Ce si jaz zlomim nogo pa sem 3mesece v bolnici bom pac umrl od lakote. Ker place ne bo. Pa ne regresa, potnih itd... Pa ko pride dohodnina, moras placat fajn 600€. Potne stroške pa ne moram uveljavlat ker imam preveč ur in sem že jaz in firma v prekršku.
To, da lahko grem domov kdaj hocem? Mam prevec obveznosti, da bi kr vstal pa odšel za 2 tedna na dopust, in se enkrat, za to kar nisem tam, nisem placan.

Res ne vidim, nic dobrega v teh študenskih delih.
Pač jaz osebno sem prisel do zaključka, da delam dokler ne najdem pravi šiht in spizdim.

FrRoSt ::

borisk je izjavil:

FrRoSt je izjavil:


PROBLEM je v tem, da so BUTASTA pravila! Ki jih po vrhu še neben (malokdo) sploh upošteva!

To se zgodi, ko hočeš zaščititi vse in svašta!


kaj je butastega v tem, da če ima delovno razmerje obliko kot redna zaposlitev, da potem pripadajo tudi vse pravice za delojemalca?? Študensko delo je potrebno ukinit ali zelo omejiti njegovo trajanje (čez poletne mesece) ali obdavčit še bolj kot je...

V tem ni NIČ butastega! Problem pa je, da smo v tem ni nič BUTASTEGA! POVSOD drugod pa JE!!

Zato pa bi morali plačevati vsi enake % od vsakega dela za zdravstvo, pokojninsko zavarovanje in podobno! Ne pa, da imaš 100 različnih tarif in kategorij, skozi katere delaš take in drugačne obvoze in krivine! To je vsa UMETNOST!

Že tale tema ti ponudi vso butavost! Kar na krožniku ti jo prinese! :D Kako se stvari odražajo v praksi!

Eno so zakoni in papir, ki prenese vse, drugo pa je REALNO STANJE in PRAKSA.

Da ti še tole povem in razložim: Sklenili so, da sploh ne bodo več redno zaposlovali. Se ne izplača, pravijo. Ker takoj ko nekoga redno zaposlijo, se svaljka, tudi po več mesecev, po bolniški! Zato sedaj zaposlujejo samo preko sp. Je porebno povedati, da je to kao protizakonito!???

In ne govorim o nekem fuking.doo z nekaj zaposlenimi, apak o javnem zavodu s cca. sto zaposlenimi.

In nihče NIČ!

Kaj ti pomagajo zakoni na papirju in povsem svoja in drugačna praksa!?? Dober namen še ne pomeni dobre rešitve....

O nadzoru, kazni in podobnih zadevah pa raje ne bi! Bi preveč zabredla v močvirje.... ;)

mrsofa je izjavil:


Kaj pa je tvoj problem?
Kaj sem lahko srecen? Da delam v sluzbi stvari, katero opravljajo ljudje z opravljeno uni izobrazbo? Pa zato dobim 600€?
Uh ful sem srecen ja. Res, pa gledam sodelavce kako dobijo dopuste, placane bolniske. Ce si jaz zlomim nogo pa sem 3mesece v bolnici bom pac umrl od lakote. Ker place ne bo. Pa ne regresa, potnih itd... Pa ko pride dohodnina, moras placat fajn 600€. Potne stroške pa ne moram uveljavlat ker imam preveč ur in sem že jaz in firma v prekršku.
To, da lahko grem domov kdaj hocem? Mam prevec obveznosti, da bi kr vstal pa odšel za 2 tedna na dopust, in se enkrat, za to kar nisem tam, nisem placan.

Res ne vidim, nic dobrega v teh študenskih delih.
Pač jaz osebno sem prisel do zaključka, da delam dokler ne najdem pravi šiht in spizdim.

NO, še enkrat me vprašaj, kaj je moj problem, pa ti bom povedal! OBLJUBIM! :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FrRoSt ()

mrsofa ::

Daj umir se malo, ker delas samo zmedo.

Smurf ::

FrRoSt je izjavil:


NO, še enkrat me vprašaj, kaj je moj problem, pa ti bom povedal! OBLJUBIM! :))

Da ne znas koherentno napisati svojih misli. Ni treba sprasevati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

FrRoSt ::

Smurf je izjavil:

FrRoSt je izjavil:


NO, še enkrat me vprašaj, kaj je moj problem, pa ti bom povedal! OBLJUBIM! :))

Da ne znas koherentno napisati svojih misli. Ni treba sprasevati.

Za razliko od drugih (tukaj), ki to znajo. :D

Jaz sem vedno vesel, če mi kdo kaj pove in razloži, še posebno, ko gre zame. Saj to, kako te vidijo in dojamejo drugi, je pomembno. Predvsem pa je pomembno, da te pravilno razumejo oz. razumejo to, kar si hotel povedati....

Hvala. Bom skušal izbolšati svojo koherenco. :) Vaja dela mojstra, ali kako že pravijo!? ;)

Tolikoomojihproblemihinvprašanjih. 8-)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Raindancer ::

Tvoja situacija ni rožnata.

Ker si izkoristil vse poti, je zdaj edino, kar ti preostane, da se pogovoriš s šefom tam in razjasnita zadeve - ali boš ti dobil službo, ali pa ti po koncu študenta naj napiše priporočilo in te izplača kar ti je dolžan, pa gresta vsak po svoji poti.

Če greš na sodno, je mogoče, da te bo bremenilo tvoje podaljševanje, v kolikor si delodajalcu povedal, na kakšen način si 'podaljšal' tisto leto študija. Ali pa, če si sodniku ali komu drugemu na strani zakona zdi sumljivo, da si vlekel študij, glede na zakone, ki si jih omenjal.

Že v času študija si pridobi status iskalca zaposlitve na ZRSZ in začni iskat delo - neformalno. CV in prošnje lahko pišeš že preden končaš študij, pa da mogoče dobiš kake veze za službo. Po koncu študija pa se boš moral vpisat na ZRSZ kot brezposeln, vendar glede an to, da že imaš nekaj delovne prakse, upam, da do tega ne bo prišlo. Odvisno pa bo od tebe.

Tako da moj predlog: Dobi si referenco od dosedanjega delodajalca, zato rabiš, da gresta narazen v dobrih odnosih. Tako da boš moral v vsakem primeru naliti šefu čistega vina - razen če ne greš študirat naprej - da te zanima, če te bodo po koncu študenta zaposlili ali ne. Če da, fino, potem upam, da dobiš službo z ugodnimi pogoji zate. Če ne, potem bo pač nekaj neudobja in iskanja službe. Glede na to da si IT kader, boš verjetno imel nekaj več možnosti za zaposlitev, odvisno pač, kaj delaš in kako pomembne projekte.

Lep pozdrav in veliko sreče,

Raindancer

akrk ::

tony1 je izjavil:

akrk je izjavil:

To kurčevo študentsko delo bi morali ukiniti, ker se le izkorišča. Moral bi se tudi izjemno poostriti nadzor nad s.p.-ji. Če so znaki del. razmerja naj podjetja fašejo takšne kazi, da bodo v bodoče 2x premislila, če se bodo šla še naprej te igrice. Isto velja za razne Addecce, Workforce... kjer delaš za eno drugo firmo plača pa preko njih. Groza kaj se to grejo delodajalci. Pa ne samo mali ampak tudi Lek, Krka... ena banda večja od druge.

Opticom je izjavil:

Imajo druga podjetja prav tako super kolektive, odlicno opremo in boljse odnose do svojih delodajalcev in studentov. Samo malo pogledat je treba.


Takih podjetij je žal zelo, zelo malo.


Ej, fant, žal se zdi, da si z zgornjim stavkom prespal nekaj let. Trenutno je na trgu dela blazno pomanjkanje kadra vseh vrst (IT in tehničnega kadra pa še posebej), in tako ugodnih razmer za iskalce dela ni bilo že vsaj od 2005 naprej.


Ma kakšno pomanjkanje nekaj. Odpri zaposlitveni oglasnik, prečrtaj firme, ki imajo par zaposlenih, firme, kjer so lastniki (falirani) družboslovci, firme, ki specifičen kader iščejo že mesece in mesece, če ne leta (imajo totalno nerealna pričakovanja), pa še kakšno, ki med pogoje zapiše cel roman pa mi potem povej, koliko delovnih mest je s področja IT? Sploh kakšno?

Raptor F16 ::

mrsofa je izjavil:

Zdravo,

Imam eno vprašanje. In sicer preko študentskega servisa delam že 3 leta. V tem času me delodajalec ni hotel zaposliti, saj naj bi bilo delovno mesto predvideno za študenta. Zadnji 2 leti sem bil prisiljen si kupiti status preko srednje šole (200€), da sem lahko nadaljeval delo. Gre se za delo za računalnikom, dela je več kot dovolj, odprtih imam ogromno projektov in delam 6-8 ur na dan. Letos bom tudi diplomiral, kar ne bo glede zaposlitve prineslo nobenih sprememb.

Ali sem vstran vrgel 3 leta življena? Meni se zdi absurdno, da me po tolkih letih vržejo in na moje mesto dajo pač enostavno drugega študenta.


Zakaj kampiraš?

Nateguješ samega sebe. Podjetje ima verjetno z razlogom tako delo razpisano za študente, ti pa to zlorabljaš hkrati pa ironični po drugi strani tudi oni tebe izrabljajo.

To kdaj te bodo redno zaposlili se moraš pogodit z vodstvom, ne pa nami. Če ti bodo tam rekli ne, mi itak ne moremo na daljavo vplivati na njihove odločitve.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

FrRoSt ::

Raindancer je izjavil:

Tvoja situacija ni rožnata.

Ker si izkoristil vse poti, je zdaj edino, kar ti preostane, da se pogovoriš s šefom tam in razjasnita zadeve - ali boš ti dobil službo, ali pa ti po koncu študenta naj napiše priporočilo in te izplača kar ti je dolžan, pa gresta vsak po svoji poti.

Če greš na sodno, je mogoče, da te bo bremenilo tvoje podaljševanje, v kolikor si delodajalcu povedal, na kakšen način si 'podaljšal' tisto leto študija. Ali pa, če si sodniku ali komu drugemu na strani zakona zdi sumljivo, da si vlekel študij, glede na zakone, ki si jih omenjal.

Že v času študija si pridobi status iskalca zaposlitve na ZRSZ in začni iskat delo - neformalno. CV in prošnje lahko pišeš že preden končaš študij, pa da mogoče dobiš kake veze za službo. Po koncu študija pa se boš moral vpisat na ZRSZ kot brezposeln, vendar glede an to, da že imaš nekaj delovne prakse, upam, da do tega ne bo prišlo. Odvisno pa bo od tebe.

Tako da moj predlog: Dobi si referenco od dosedanjega delodajalca, zato rabiš, da gresta narazen v dobrih odnosih. Tako da boš moral v vsakem primeru naliti šefu čistega vina - razen če ne greš študirat naprej - da te zanima, če te bodo po koncu študenta zaposlili ali ne. Če da, fino, potem upam, da dobiš službo z ugodnimi pogoji zate. Če ne, potem bo pač nekaj neudobja in iskanja službe. Glede na to da si IT kader, boš verjetno imel nekaj več možnosti za zaposlitev, odvisno pač, kaj delaš in kako pomembne projekte.

Lep pozdrav in veliko sreče,

Raindancer

Da naredim še malo ZMEDE! :)

Si pravnik!?? Mislim in upam, da ne! Imaš kakšne izkušnje s podobnimi situacijami iz svoje bližine ali službe!? Mislim, da ne! Daleč od tega! Misliš, da je ITjevec!? No, jaz mislim, da ni! Vsak, ki dela za računalnikom ni ITjevec... In tudi izvijač v rokah te ne naredi mehanika...

Pa ni nič narobe s teboj in temi tvojimi priporočili in nasveti. Celo podpiram jih. Samo potrebno se bo/je soočiti z zidom realnosti....

In da ne bom ustvarjal še več zmede, ker je situacija že tako zakomplicirana in zmedena, je najbolje, da se v tej temi ne oglašam več, razen če me kdo kaj vpraša.... ;)

Je pa potrebno enkrat odrasti in si naliti čistega vina, tudi o sistemu, kakršen je in kako nam ga je uspelo takega sploh ustvariti....

In čisto za konec res še tole: tudi tukaj pogrešam razne uporabnike, kot so npr. @Lakotnik29 in podobni.... 8-)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

tony1 ::

akrk je izjavil:

tony1 je izjavil:

akrk je izjavil:

To kurčevo študentsko delo bi morali ukiniti, ker se le izkorišča. Moral bi se tudi izjemno poostriti nadzor nad s.p.-ji. Če so znaki del. razmerja naj podjetja fašejo takšne kazi, da bodo v bodoče 2x premislila, če se bodo šla še naprej te igrice. Isto velja za razne Addecce, Workforce... kjer delaš za eno drugo firmo plača pa preko njih. Groza kaj se to grejo delodajalci. Pa ne samo mali ampak tudi Lek, Krka... ena banda večja od druge.

Opticom je izjavil:

Imajo druga podjetja prav tako super kolektive, odlicno opremo in boljse odnose do svojih delodajalcev in studentov. Samo malo pogledat je treba.


Takih podjetij je žal zelo, zelo malo.


Ej, fant, žal se zdi, da si z zgornjim stavkom prespal nekaj let. Trenutno je na trgu dela blazno pomanjkanje kadra vseh vrst (IT in tehničnega kadra pa še posebej), in tako ugodnih razmer za iskalce dela ni bilo že vsaj od 2005 naprej.


Ma kakšno pomanjkanje nekaj. Odpri zaposlitveni oglasnik, prečrtaj firme, ki imajo par zaposlenih, firme, kjer so lastniki (falirani) družboslovci, firme, ki specifičen kader iščejo že mesece in mesece, če ne leta (imajo totalno nerealna pričakovanja), pa še kakšno, ki med pogoje zapiše cel roman pa mi potem povej, koliko delovnih mest je s področja IT? Sploh kakšno?


Sarcasm detektor mi ne dela, ampak, reci, da se zaje6avaš?

akrk ::

Ko bi se vsaj zajebaval. Stanje je vse prej kot rožnato.

Da niti ne omenim, da so tako skoraj vsa IT delovna mesta v Ljubljani. Število mest že malo izven LJ zeloooo hitro limitira proti 0.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: akrk ()

tony1 ::

To z Lj verjetno drži, ampak saj ne greš tja za vse življenje. Ko boš prilezel do penzije greš nazaj uživat na deželo.

Glede količine delovnih mest pa: se ne strinjam. Danes se programerje dela iz mehanikov, iz natakarjev pa sistemce. In če so brihtni, v nekaj letih iz njih rata sposoben kader. Če so povprečneži pa prilezejo tja do... nivoja povprečnega šolanega inženirja računalništva. Dejansko so firme, ki vzamejo vsakega, ki stopi skozi vrata. Če le ne zahteva ful preveč $$$.

akrk ::

tony1 je izjavil:

To z Lj verjetno drži, ampak saj ne greš tja za vse življenje. Ko boš prilezel do penzije greš nazaj uživat na deželo.

Glede količine delovnih mest pa: se ne strinjam. Danes se programerje dela iz mehanikov, iz natakarjev pa sistemce. In če so brihtni, v nekaj letih iz njih rata sposoben kader. Če so povprečneži pa prilezejo tja do... nivoja povprečnega šolanega inženirja računalništva. Dejansko so firme, ki vzamejo vsakega, ki stopi skozi vrata. Če le ne zahteva ful preveč $$$.


Ok, ti to kar nekaj na pamet. Če ne, pa mi povej eno takšno firmo... Samo eno... Poleg tega pa v vsaki resni, malo večji firmi zahtevajo 6/2 stopnjo, po možnosti iz računalništva torej razni natakarji, mehaniki že v osnovi odpadejo. Jap, ti kar nekaj na pamet nabijaš...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: akrk ()

FrRoSt ::

:)):)):))

Ne moreš verjeti, v kakšnih mehurčkih nekateri živijo! :D

Le kje jih najdejo!?? 8-)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Urbano#Desno ::

Kje pa ti iščeš arkr?

Jaz opažam isto kot tony1 boljšega časa za iskanje službe v IT še ni bilo kot je zadnje 2 3 leta (vsaj ne od 2008).
Tako da če imaš danes problem v mesecu dveh najti službo potem delaš nekaj zelo narobe.
Razen če živiš ne vem v Ledavi in želiš zaposlitev v radiju 10 km od bajte.

Urbano#Desno ::

mrsofa je izjavil:

Po izkušnjah vem, da so nazaj klicali študente, ki so odšli in jim ponujali pogodbe. Mogoče moram isto naredit. Samo nočem doma brez dnarja sedet 2 meseca.

@Ales, to mislim zato, ker bi lahko delal kjer drugje, ko bi me cenili in bi dobil pogodbo, ne pa da zapravljam čas tukaj kjer ni prihodnosti...

Saj gledam okol ja, samo prav bedno se počutim, da po tolkih letih dobim tako beden odgovor.


Potem pa glej naprej dokler ne najdeš.
Jaz bi na tvojem mestu naredil naslednje
1) zagotovi / našparaj za 3-4 mesece življenja
2) ko imaš izpolnjeno prvo točko šefu reci da te od naslednjega ponedeljka ni več in da lahko prideš nazaj na pogodbo za ND
3) če šefe reče jebi se si najdi novo šlužbo, ker če delaš vsaj malo strokovno delo na IT področju bi jo moral dobiti v mesecu dni
4) v vmesnem času naštudiraj kakšno novo zadevo ki je tržno zanimiva

akrk ::

Urbano#Desno je izjavil:

Kje pa ti iščeš arkr?

Jaz opažam isto kot tony1 boljšega časa za iskanje službe v IT še ni bilo kot je zadnje 2 3 leta (vsaj ne od 2008).
Tako da če imaš danes problem v mesecu dveh najti službo potem delaš nekaj zelo narobe.
Razen če živiš ne vem v Ledavi in želiš zaposlitev v radiju 10 km od bajte.


A to opažaš tako, da vsake toliko časa na hitro, površno preletiš IT oglase ali dejansko iščeš zaposlitev v IT, veš iz prve roke, hodiš na razgovore itd.? Jaz namreč slednje in je vse skupaj ena velika greznica. Dobrih služb (beri: dobra plača, normalni odnosi/šefi, zanimivo delo, korekten odnos, pa da ravno ne zahtevajo top 0.1% genijev) je zelo malo.

Urbano#Desno ::

akrk je izjavil:



A to opažaš tako, da vsake toliko časa na hitro, površno preletiš IT oglase ali dejansko iščeš zaposlitev v IT, veš iz prve roke, hodiš na razgovore itd.? Jaz namreč slednje in je vse skupaj ena velika greznica. Dobrih služb (beri: dobra plača, normalni odnosi/šefi, zanimivo delo, korekten odnos, pa da ravno ne zahtevajo top 0.1% genijev) je zelo malo.


Trenutno aktivno ne iščem druge zaposlitve. Vsake toliko časa (recimo na 3 mesece) grem na kakšen razgovor čisto neobremenjeno in če bi nujno rabil službo bi jo lahko dobil zelo hitro, ampak ker sem z trenutno zaposlitvijo zadovoljen sem lahko malo izbirčen (kaj želim delati, kakšni so poslovni prostori - recimo sovražim odprte pisarne, kakšna je ponujena plača...). Poznam pa precej ljudi ki so menjali v zadnjem času in dobili novo zaposlitev praktično takoj ko se sprdnili da jim v trenutni firmi ni več kul. Delam od 2008 in stanje v letih 2009 - 2015 je bilo precej drugačno kot je danes. Res pa je da to velja za Ljubljano in situacija v drugih mestih je lahko precej drugačna samo Slovenjia je tako majhna da vsaj začasna selitev ne bi smela predstavljati težave. Vidim pa zadeve tudi iz druge plati, kakšen je odziv na oglase za zaposlitev ko damo mi ven razpis in če je drugje podobno me ne preseneča da vsak z nekaj osnovami, kakšno referenco in normalnim nastopom na razgovoru dabi šlužbo.

Urbano#Desno ::

Dejstvo je pa da če iščeš prvo službo je ok če vzameš tudi nekaj kar je slabše plačano / ima slabše pogoje in potem iščeš dalje, ker imaš boljšo pogajalsko izhodišče in nakaj izkušenj če zaposlitev menjaš kot če iščeš iz zaposlitev in si trenutno na zavodu.

tony1 ::

akrk je izjavil:

Urbano#Desno je izjavil:

Kje pa ti iščeš arkr?

Jaz opažam isto kot tony1 boljšega časa za iskanje službe v IT še ni bilo kot je zadnje 2 3 leta (vsaj ne od 2008).
Tako da če imaš danes problem v mesecu dveh najti službo potem delaš nekaj zelo narobe.
Razen če živiš ne vem v Ledavi in želiš zaposlitev v radiju 10 km od bajte.


A to opažaš tako, da vsake toliko časa na hitro, površno preletiš IT oglase ali dejansko iščeš zaposlitev v IT, veš iz prve roke, hodiš na razgovore itd.? Jaz namreč slednje in je vse skupaj ena velika greznica. Dobrih služb (beri: dobra plača, normalni odnosi/šefi, zanimivo delo, korekten odnos, pa da ravno ne zahtevajo top 0.1% genijev) je zelo malo.


Vidim po tem, da nekaj sodelavcev vsak mesec gre v kakšno novo službo (predvidevam, da ne na slabše; pa jim že prej ni kaj dosti manjkalo) in po tem, da vsak mesec v firmo pride nekaj novih zaposlenih.

Tako ugodnih razmer na trgu dela za delojemalce ni bilo že 15 let.

Phantomeye ::

xmetallic je izjavil:

akrk je izjavil:

Moral bi se tudi izjemno poostriti nadzor nad s.p.-ji. Če so znaki del. razmerja naj podjetja fašejo takšne kazi, da bodo v bodoče 2x premislila, če se bodo šla še naprej te igrice.

Menda ti je jasno, da v IT sektorju večina preko s.p. dela na lastno željo?


ker obstaja samo IT sektor a ne. Problem je tam, kjer nimaš izbire kot da odpreš S.P.

bajsibajsi ::

mrsofa je izjavil:

Res ne vidim, nic dobrega v teh študenskih delih.
Pač jaz osebno sem prisel do zaključka, da delam dokler ne najdem pravi šiht in spizdim.


Dobro jutro.

Do enakega oz. podobnega spoznanja je prišlo ze mnogo "studentov" pred teboj, cim so ugotovili, da se jim je obdobje (zlorabljanja) studentskega statusa zakljucilo.

Zgodovina sprememb…

bajsibajsi ::

Urbano#Desno je izjavil:

Jaz bi na tvojem mestu naredil naslednje
1) zagotovi / našparaj za 3-4 mesece življenja
2) ko imaš izpolnjeno prvo točko šefu reci da te od naslednjega ponedeljka ni več in da lahko prideš nazaj na pogodbo za ND
3) če šefe reče jebi se si najdi novo šlužbo, ker če delaš vsaj malo strokovno delo na IT področju bi jo moral dobiti v mesecu dni
4) v vmesnem času naštudiraj kakšno novo zadevo ki je tržno zanimiva


Relativno slab zgornji nasvet se lahko bistveno ugodneje popravi z malenkost spremenjenim scenarijem.

Glede na to, da mu je precej jasno, da ga verjetno ne bodo zaposlili, si naj najde novo sluzbo. Ko najde drugo, ustrezno, sluzbo, naj, da "odpoved" v trenutni (oz. naredi dokoncen dogovor s trenutnim sefom). Ker bo ze imel domenjeno novo sluzbo, bo v taksnem primeru bistveno lazje zavrnil trenutno oz. si izpogajal boljse pogoje, v kolikor mu sefe ponudi redno delo v trenutni sluzbi.

Le v taksnem primeru ima optimalen pogoj za lastno win-win situacijo.

akrk ::

xmetallic je izjavil:

akrk je izjavil:

Moral bi se tudi izjemno poostriti nadzor nad s.p.-ji. Če so znaki del. razmerja naj podjetja fašejo takšne kazi, da bodo v bodoče 2x premislila, če se bodo šla še naprej te igrice.

Menda ti je jasno, da v IT sektorju večina preko s.p. dela na lastno željo?


Še en bullshit. Ti si lahko redno zaposolen in odpreš popoldanca, d.o.o., če bi se že rad šel biznismena. Večina s.p.-jev, tudi v IT, je umetno ustvarjenih na željo delodajalcev! Pač ni regresa, ni bolniške, takšnega delavca lahko skenslaš iz danes na jutri...

Go-ahead ::

V osnovi je bilo študentsko delo najverjetneje zamišljeno za 14 dni ali mesec nadomeščanja ljudi, ki so odšli na dopust.

Vse ostalo je nategovanje:
- države; ni pravih vplačil v proračun za zdravstvo, pokojnine in ostalo socialo.
- nategovanje študentov; nizko plačilo, ni potnih stroškov, ni malice, plača na bolniški?, zmanjkuje časa za študij, ne zmorejo si ustvarit družine, kupit stanovanja,
- nategovanje ostalih državljanov s strani podjetij, ki zaposlujejo takšno delovno silo. Nemalokrat se kitijo z naslovi kot so družini prijazno podjetje

Rešitev:
- ukiniti študentske servise in njihove storitve prenesti na zavod za zaposlovanje.
- ukiniti agencije za prekarce in tudi to prenesti na zavod za zaposlovanje.
- javno objavljati seznam podjetij s podatkom o številu opravljenih delovnih ur zaposlenih preko študenta, prekarcev, lahko tudi dolgoročnih s.p-jevcev.


Mogoče pa bo lahko javnost prenehala uporabljati storitve podjetij z dvomljivo kadrovsko politiko. Jaz sem za.


HOFER se mi je že priskutil.

FrRoSt ::

Je POTREBNO še kaj povedati in DODATI za tole Študentsko DELO!??

In kako smo tukaj pristali!??

Čisto tako, zaradi razumevanja (stvari, procesov) in higijene!? 8-)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Urbano#Desno ::

bajsibajsi je izjavil:

Urbano#Desno je izjavil:

Jaz bi na tvojem mestu naredil naslednje
1) zagotovi / našparaj za 3-4 mesece življenja
2) ko imaš izpolnjeno prvo točko šefu reci da te od naslednjega ponedeljka ni več in da lahko prideš nazaj na pogodbo za ND
3) če šefe reče jebi se si najdi novo šlužbo, ker če delaš vsaj malo strokovno delo na IT področju bi jo moral dobiti v mesecu dni
4) v vmesnem času naštudiraj kakšno novo zadevo ki je tržno zanimiva


Relativno slab zgornji nasvet se lahko bistveno ugodneje popravi z malenkost spremenjenim scenarijem.

Glede na to, da mu je precej jasno, da ga verjetno ne bodo zaposlili, si naj najde novo sluzbo. Ko najde drugo, ustrezno, sluzbo, naj, da "odpoved" v trenutni (oz. naredi dokoncen dogovor s trenutnim sefom). Ker bo ze imel domenjeno novo sluzbo, bo v taksnem primeru bistveno lazje zavrnil trenutno oz. si izpogajal boljse pogoje, v kolikor mu sefe ponudi redno delo v trenutni sluzbi.

Le v taksnem primeru ima optimalen pogoj za lastno win-win situacijo.



Mnja verjetno je res bolje da najprej najde in potem gre. Pa še to prednost ma da studentsko delo nima odpovednega roka in je lahko takoj (recimo v enem tednu) v drugi firmi.

Urbano#Desno ::

akrk je izjavil:

xmetallic je izjavil:

akrk je izjavil:

Moral bi se tudi izjemno poostriti nadzor nad s.p.-ji. Če so znaki del. razmerja naj podjetja fašejo takšne kazi, da bodo v bodoče 2x premislila, če se bodo šla še naprej te igrice.

Menda ti je jasno, da v IT sektorju večina preko s.p. dela na lastno željo?


Še en bullshit. Ti si lahko redno zaposolen in odpreš popoldanca, d.o.o., če bi se že rad šel biznismena. Večina s.p.-jev, tudi v IT, je umetno ustvarjenih na željo delodajalcev! Pač ni regresa, ni bolniške, takšnega delavca lahko skenslaš iz danes na jutri...



Lej v moji bivši firmi je dejansko bilo tako da smo bili redno zaposleni vsi razen najbolje plačanih in parih ki so se fajn spogajali. Razni višji in nižji šefi pa so skoraj vsi furali sp-je in jih verjetno še vedno. Dejansko se na sp gledalo kot na nek benefit, ker firma ima fiksno idejo da za tvoje delo nameni recimo 4k na mesec in jih ne zanima ali je to bruto bruto preko plače al pa kot plačan račun za sp. Ker je šlo večinoma za ključne kadre sem prepričan da bi vsakdo od njih lahko samo rekel in bi bil čez teden dni redno zaposlen, bi pa imel precej manjši neto dohodek.

FrRoSt ::

Urbano#Desno je izjavil:


Lej v moji bivši firmi je dejansko bilo tako da smo bili redno zaposleni vsi razen najbolje plačanih in parih ki so se fajn spogajali. Razni višji in nižji šefi pa so skoraj vsi furali sp-je in jih verjetno še vedno. Dejansko se na sp gledalo kot na nek benefit, ker firma ima fiksno idejo da za tvoje delo nameni recimo 4k na mesec in jih ne zanima ali je to bruto bruto preko plače al pa kot plačan račun za sp. Ker je šlo večinoma za ključne kadre sem prepričan da bi vsakdo od njih lahko samo rekel in bi bil čez teden dni redno zaposlen, bi pa imel precej manjši neto dohodek.

Bistvo taga je, da ima država manjše prihodke, čeprav naj tako delo ne bi bilo dopustno!

So pa zato DRUGI obdavčeni bolj!

Država pa NEUČINKOVITA! 8-)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Urbano#Desno ::

FrRoSt je izjavil:


Bistvo taga je, da ima država manjše prihodke, čeprav naj tako delo ne bi bilo dopustno!

So pa zato DRUGI obdavčeni bolj!

Država pa NEUČINKOVITA! 8-)


Tudi to je res.
Je pa zanimivo da sp-je furajo na eni strani tisti, ki so top shit na nekem področju in pa na drugi strani tisti ki praskajo za prispevke vsak mesec vmes pa smo večinoma kar po rednih zaposlitvah. :=)
Zabaven svet :D

FrRoSt ::

Zabaven in zanimiv. :D
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Phantomeye ::

Urbano#Desno je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

Urbano#Desno je izjavil:

Jaz bi na tvojem mestu naredil naslednje
1) zagotovi / našparaj za 3-4 mesece življenja
2) ko imaš izpolnjeno prvo točko šefu reci da te od naslednjega ponedeljka ni več in da lahko prideš nazaj na pogodbo za ND
3) če šefe reče jebi se si najdi novo šlužbo, ker če delaš vsaj malo strokovno delo na IT področju bi jo moral dobiti v mesecu dni
4) v vmesnem času naštudiraj kakšno novo zadevo ki je tržno zanimiva


Relativno slab zgornji nasvet se lahko bistveno ugodneje popravi z malenkost spremenjenim scenarijem.

Glede na to, da mu je precej jasno, da ga verjetno ne bodo zaposlili, si naj najde novo sluzbo. Ko najde drugo, ustrezno, sluzbo, naj, da "odpoved" v trenutni (oz. naredi dokoncen dogovor s trenutnim sefom). Ker bo ze imel domenjeno novo sluzbo, bo v taksnem primeru bistveno lazje zavrnil trenutno oz. si izpogajal boljse pogoje, v kolikor mu sefe ponudi redno delo v trenutni sluzbi.

Le v taksnem primeru ima optimalen pogoj za lastno win-win situacijo.



Mnja verjetno je res bolje da najprej najde in potem gre. Pa še to prednost ma da studentsko delo nima odpovednega roka in je lahko takoj (recimo v enem tednu) v drugi firmi.


Ja ... samo velja tudi obratno. V trenutku si brez službe. Odpovedni rok velja tudi, če te odpustijo (če si redno zaposlen, sicer krajši), kar pomeni, da imaš čas poiskati službo in hkrati sočasno še vedno imeti službo.

korenje3 ::

Opticom je izjavil:

Te zaposlijo, ali gres drugam. Te samo izkoriscajo, ker si za njih poceni delovna sila.


točno tako.
podjetja so prav vesela poceni delovne sile za splošna rutinska dela.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

FrRoSt ::

korenje3 je izjavil:

Opticom je izjavil:

Te zaposlijo, ali gres drugam. Te samo izkoriscajo, ker si za njih poceni delovna sila.


točno tako.
podjetja so prav vesela poceni delovne sile za splošna rutinska dela.

Menda za to ne potrebuješ visokokvalificiranih nesposobnih kadrov, ali kako!? ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

xmetallic ::

akrk je izjavil:

Še en bullshit. Ti si lahko redno zaposolen in odpreš popoldanca, d.o.o., če bi se že rad šel biznismena. Večina s.p.-jev, tudi v IT, je umetno ustvarjenih na željo delodajalcev! Pač ni regresa, ni bolniške, takšnega delavca lahko skenslaš iz danes na jutri...

s.p. se ne odpira zato, da se greš biznismena. V IT sektorju se s.p. uporablja zato, da se plača minimalno davkov in prispevkov. Plače v tej panogi so pogosto precej višje od povprečja kar v slovenskem rigoroznem davčnem sistemu pomeni tudi veliko večje obdavčitve. Razlika v neto prihodkih med s.p. in redno zaposlitvijo za enak bruto znesek je lahko tudi 1000EUR in več na mesec. Trditve, da ni regresa, bolniške, dopusta so tudi napačne. Pri mnogih delodajalcih (IT sektor) ima zaposleni preko s.p. enake privilegije kot redno zaposleni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

korenje3 ::

FrRoSt je izjavil:

korenje3 je izjavil:

Opticom je izjavil:

Te zaposlijo, ali gres drugam. Te samo izkoriscajo, ker si za njih poceni delovna sila.


točno tako.
podjetja so prav vesela poceni delovne sile za splošna rutinska dela.

Menda za to ne potrebuješ visokokvalificiranih nesposobnih kadrov, ali kako!? ;)


dovolj je da zna pisat po microsoft excel.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smisel študentskega dela?

Oddelek: Loža
388761 (7106) Phantomeye
»

Kako do statusa študenta ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13838698 (22303) BCSman
»

Alternativa študentski napotnici (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6220118 (17840) Furbo
»

Nasvet glede zaposlitve? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10317643 (15451) Jerry000
»

Študentsko delo -> "malo delo" (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
59890289 (72226) tx-z

Več podobnih tem