» »

Nasvet glede nakupa

Nasvet glede nakupa

Pj ::

Prosil bi vas da mi malo pomagate pri nakupu. Sicer sem si že nagledal stvari vendar je tehnologija v kratkem času tako napredovala in nisem več na tekočem.

Kupil bi procesor AMD Athlon XP 2600+ Box 333 MHz, mamo plato ASUS A7V8X,Trdi disk Western Digital 40 GB IDE 7200rpm 8MB cache, Pomnilnik DDR LONG DIMM 256 MB PC-3200 400MHz in CDRW Teac 52/24/52 Oem pa me zanima če ima kdo kakšne slabe ali dobre izkušnje z to strojno opremo.

Dolgo sem se tudi odločal katero mamo plato bi izbral saj mi je prijatelj rekel da nforce vlada jaz pa sem si izbral plato na VIA chipsetu...samo ta je glede na ostale funkcije boljša od dražje A7N8X...a je razlika med nforce in via chipseti res tako bistvena? Kaj bi vi izbrali če bi kupovali novo plato.

Zanimajo pa me tudi nove tehnologije kot naprimer AGP 8x, novi RAMi PC3200, novi trdi diski SATA in Serial ATA vodilo...a mi lahko kdo to malo razjasni? lepo prosim...torej a je AGP 8x res toliko boljši kot se piše?

Hvala že vnaprej ;)

Lep pozdrav Pj

kuglvinkl ::

nForce2 je hitrejši od KT600.
Your focus determines your reallity

Yeznick ::

Z VIA so bili zmeraj neki problemi. Ne cisto povsod,
bili pa so (in so) pogostejsi pri njej kot pri kakem
drugem proizvajalcu čipsetov.
Jaz osebno bi ti priporočal ABIT NF7-S v2.0 na NFORCE čipoju,
ki ni pretirano draga, je pa izjemna plošča, stane pa okoli 30k v Mlacomu.
O njej se govorijo samo dobre stvari. Prberi si kak review in bos videl.

LP,
Yeznick

sidd ::

pa vriter raje lite-on vzemi...baje so bolši(mam ga sam)diskpa glede na ceno se tud splača 80 gb vzet, logično WD.navijal verjetno ne boš, torej je box verzija procesorja čisto v redu.n-force čipovje pa je hitrejše(priporočam abit nf7-s), sicer pa je to čisto moje mnenje.naj še drugi kaj povedo:))
lp
sidd

SonGoku ::

8-) ASUS rules!!!8-)

sidd ::

aja...pozabil sem še zvočno omenit na abitki.ma soundstorm na 5.1 sistem...4x usb 2x firewire,2x usb itd.malo poglej po netu pa boš vido.se splača.
kaj pa grafična kartica? zdaj sem vido da ni nič omenjena:)) .
lp
sidd

sidd ::

sistem...4x usb 2x firewire,2x usb itd.malo poglej po netu pa boš vido.se splača

popravek....2x sata
lp

sidd

p.s. ti svetujem abitko:D sicer pa se sam odloči, kaj rabiš!

SonGoku ::

gelde AGP-ja : AGP8x ma pretok 2.1Gb/sec AGP4x pa 2.0Gb/sec torej je razlika minimalna= 5%.Ampak AGP8x je že stndard ki se dobi že na vsaki mama plati.Glede HDD raje vzami 80Gb pa ni nujno da z 8MB cacha saj ti bo 40Gb kmalu premalo ( particioniranje diska C,D,...)8-O .Glede kolobocije o pekaču pa ne panike zganjat.vsi imajo dobre in slabe lastnosi.V PC-formatu je bil za naj. izbran ASUS 52x24x52.Če boš kupil AMD-jev proc. vzami raje nf7-s ali pa IC7,Epox...Glede pomnilnika je bolje da vzameš 2x 256mb saj ti drugače mama plata ne bo podpirala dual chanela.vzami 2x256mb TwinMos ali Crossair.ti so zakon!

lp8-)

Pj ::

Grafično imam Inno3d GeForce4 MX 440 64MB...glede trdega diska nerabim večjega saj nimam takšne povezave da bi kaj dol vlekel igerc pa tudi ne nabijam cele dneve pa če tudi bi jih, bi tu pa tam disk počistil...pa še to morem povedat da imam omejena sredstva ;) in da nemorem kupovat samo tisto ko je najboljše...pekača še nimam in bi ga potreboval ampak nebom nek vaški pirat da bi mogo met tha best ;) na matični pa mi je pomembno da ima vsaj 4 USBje in vsaj 3 slote za RAM da mi nebo treba starih vstran metat pa vsaj 2 IDE priključka ker bom dal še stari disk not...res je da vsi hvalijo nforce sam te plate z enakimi zmogljivostmi kot VIIne so neprimerno dražje od ostalih...približno tako kot je pentium dražji od athlona...bom premislil glede te plate ki ste mi jo priporočali

hvala

Pj ::

U zajle vidim da ima ta plata Front Side Bus 400MHz kar imajo redke plate ki so namenjene athlonovim procesorjem...

tisto glede pomnilnika ne razumem dobro...jaz že imam 160 RAMa v tej stari plati in bi ga rad prenesel v novo tako da nimam namena kupovat več pomnilnika vseeno me pa zanima kaj to je ta dual channel

zaj sem si še malo ogledal plate pa sem našel plato ASUS A7N8X-X ki se mi glede na FSB 400MHz pa glede na nforce2 chipset dopade...ima mogoče kdo kakšne izkušnje z njo?

thnx :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pj ()

Ch4N93 ::

jaz že imam 160 RAMa v tej stari plati in bi ga rad prenesel v novo

Kolko pa je ta tvoja plata stara?
Ker če imaš stare SDR RAM-e ti ne bodo prav nič koristili
na novi plati (nekompatibilnost - ne pašejo v novejše plate)!!
Opiši malo tvoj star sistem.

LP
Ch4N93

Pj ::

Imam DDRame, Windows 98 SE, Intel Celeron 433MHz ---> zaj me mogoče razumene zakaj bom stvar nadgradil... potem imam Inno3D GeForce 4 MX 440 64MB, zvočno Creative sound blaster Avdio PCI 128, za matično pa newem točno vglavnem noter grejo samo stari intelovi procesorji...mislim da je neka Quantom LPS naprej pa več newem...ima 2 USB izhoda, 5 x PCI, 1 x AGP...3 slote za DDRam...mislim da je to vse...

nodes ::

Plata ABIT nforce + procesor + RAM 256MB... to je vse.... 60KSIT in še lepo nadgradljiv bo čez kakšno leto.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CPu+Plata+Ram

Oddelek: Kaj kupiti
381836 (1265) Racko
»

Kakšno mat. ploščo za AMD 2800 (čipovje)

Oddelek: Kaj kupiti
261356 (1174) Dead_Eye
»

Katero nForce2 plato (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
47930596 (17191) Jaffa
»

Radeon 9700 na Celeron 800 ...

Oddelek: Pomoč in nasveti
151432 (1253) Fury
»

Nekaj vprašanj za poznavalce

Oddelek: Kaj kupiti
141496 (1276) monster-x

Več podobnih tem