» »

Bi pomagali majhnemu otroku v recimo trgovini, če je videti izgubljen?

Bi pomagali majhnemu otroku v recimo trgovini, če je videti izgubljen?

1 2
3
»

filip007 ::

Vsi zase, vsak zase, celota je pa potem organizacija organiziranih.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

vostok_1 ::

Včasih je res bilo več grobijanstva, ampak začuda so si redno pomagali drug drugemu.

Vprašite ta stare, ki vam bodo povedali, kolikokrat so komu ponudili prostor za prespat in hrano za na pot. Kolikokrat so priskočili na pomoč kako streho popravit ali vrečo krompirja ponudit.

Danes v izobilju, pa se vsak zase briga. Najbrž ker smatra, da drugim že ne more biti tako hudo.
Pa tudi ne želi se vpletat v kake spore, ker je več dela kot koristi.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Samael ::

Meni se zdi vse to bolj kot ne izgovor, zakaj ne biti človek, ne iti iz cone udobja in raje tapkati po zaslonu telefona, se delati, da ne vidiš in si ob tem misliti "ah, bo že kdo drugi pomagal, kaj se bom jaz jebal s tem", kot pa narediti "pravo stvar", biti tisti, pomagati.
Saj kolikokrat se pa dejansko zgodi to, kar je nekdo našel nekje v nekem naključnem članku na netu in tu to navaja kot argument, zakaj ne pomagati? Izgovor, nič drugega kot izgovor in iskanje umetno sproduciranih argumentov, kako ta lasten komfortizem opravičiti.

Ja, nekje v Himalajskem gorovju je nekdo zmrznil (smo prebrali v internetnem članku), nevaren šport, na mejah človekove zmogljivosti, zato ti ne boš več hodil na Šmarno goro, ane? Da se ti ja kaj ne pripeti ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

louser ::

jype je izjavil:

poweroff je izjavil:

Lije kot iz škafa. Pelješ se z avtom. Ob cesti pešači otrok, ki gre iz šole. Do najbližjega naselja je še vsaj kilometer. Ustaviti in mu ponuditi prevoz ali ne?
Nikakor ne! Naj se malo utrdi, da ne bo odrasel v vostoka.

Mi smo za časa osnovne šole večkrat štopali. I nikomu ništa

gustek_si ::

Vazelin, čisto enostavno rešiš situacijo tako da se delaš da malega ne vidiš in greš dalje svojo pot. Frekvenca ljudi je v trgovskih centrih velika in med temi se bo sigurno našel en super prijazen človek ki bo pomagal. Kot smo že ugotovili je takih čez 90% tu na forumu, kaj šele v realnem svetu.

Samael ::

Rešiš situacijo? Misliš njegov lastni issue?
Ker ne, "situacije" tako kot praviš ne rešiš, samo rep med noge stisneš. Izgubljeno dete, torej situacija, ostaneta.

Mehmed ::

Samael je izjavil:


Saj kolikokrat se pa dejansko zgodi to, kar je nekdo našel nekje v nekem naključnem članku na netu in tu to navaja kot argument, zakaj ne pomagati? Izgovor, nič drugega kot izgovor in iskanje umetno sproduciranih argumentov, kako ta lasten komfortizem opravičiti.


Ehm, clanek sem prilepil, da prihranim opu iskanje, ne kot argument za nic.
Jaz ne silim v otroke v trgovinah enostavno ker niso ogrozeni, ne zaradi teh scenarijev. Nic hudega mu ne bo ce je par minut brez starsev, naucil se bo da jim ne bezi vec, oni pa da bolje pazijo nanj. Umetno ustvarjanje krize samo zato da bi jo lahko potem reseval mi je neumno.

Unknown_001 ::

vostok_1 je izjavil:

Vazelinov strah ni povsem odveč.

Je pa res, da je mnogo faktorjev kako te percipirajo. Če zgledaš kot 100kg klošar na kolesu, ki neki gnjavi prestrašenega otroka na plaži...you're pretty much done for.
Če si nek lepotec v poslovni obleki z laptopom v roki, skoraj sigurno ti ne bo hudega.
Vrjetnost, da je en ali drugi pedofil je skoraj enaka.

Večina ljudi je zelo površinskih in padejo na prvo žogo. Saj vidite kako popularen je clickbait na spletu.
Pa saj ni en zgoraj govoru kako bi nekomu z dvigalko lobanjo počil?
Slučajno naletiš na nekega izgubljenega otroka kakega bolj "južne" omare s kratkim sprožilcem, ki je v bližini.

Moj nasvet...če ste moški previdno. Ženske so praktično imune na to.


Strah ni odveč za zmedence, ki bi šli nekaj na svoj način reševat brez pooblastil. Če v bližini res ni nikogar, ki bi lahko bil skrbnik otroka, pokličeš policijo ali ga spremiš do policijske postaje, podaš izjavo za zapisnik in greš domov. Ne smeš pa froca peljat k sebi na dom ali bognedaj vabit v avto.

kuglvinkl je izjavil:

A mogoč govorimo o strahu pred seboj? Sam vprašam.


Seveda govorimo, ampak ne bodo priznali. Ta tema je namenjena iskanju izgovorov za "odklanjanje minimalne pomoči", ker se nekdo boji lastne sence.

Otrok, katerega so pozabili/ se je izgubil / so mu izginili starši mora čim prej do ustreznih institucij, kjer bodo poskrbeli za njegovo varnost in osnovne pshične in fiziološke potrebe.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Samael ::

Mehmed je izjavil:

Samael je izjavil:


Saj kolikokrat se pa dejansko zgodi to, kar je nekdo našel nekje v nekem naključnem članku na netu in tu to navaja kot argument, zakaj ne pomagati? Izgovor, nič drugega kot izgovor in iskanje umetno sproduciranih argumentov, kako ta lasten komfortizem opravičiti.


Ehm, clanek sem prilepil, da prihranim opu iskanje, ne kot argument za nic.
Jaz ne silim v otroke v trgovinah enostavno ker niso ogrozeni, ne zaradi teh scenarijev. Nic hudega mu ne bo ce je par minut brez starsev, naucil se bo da jim ne bezi vec, oni pa da bolje pazijo nanj. Umetno ustvarjanje krize samo zato da bi jo lahko potem reseval mi je neumno.

Ker vsaka situacija, vsaka zgodba pade ravno v okvirje tvoje univerzalno namišljene sheme, aneda?

Kako fajn je ta internet, kjer lahko vsakdo najde članek, ki bo potrjeval njegovo osebno mnenje, hkrati pa se bo dalo iz njega posplošiti vse na njegovo namišljeno situacijo in jo predstavljati kot edino absolutno resnico.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nizozemski raziskovalci z virtualno deklico odkrili več tisoč spletnih pedofilov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Varnost
17948492 (41825) imagodei
»

V brazilskem mestu osnovnošolce opremili s čipi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
11827719 (23599) outlawman
»

Evroposlanec predlaga namestitev "črne skrinjice" v vsako računalo, telefon, tablico (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
13431665 (25854) MrStein
»

Francoski zakon o cenzuri interneta LOPPSI 2 sprejet (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
6122076 (20178) Grey

Več podobnih tem