» »

Miklavž vs Božiček vs Dedek Mraz - December čas obdarovanja

Miklavž vs Božiček vs Dedek Mraz - December čas obdarovanja

shadeX ::

Ne glede koliko si star, je še vedno lepo videt ko si z obdarovanjem pričaramo nasmeh na lica pa naj bo za to kriv Miklavž, Božiček ali pa Dedek Mraz :)

Jaz sem dobil Kinder čokolado, nekaj pomaranč in nove hišne copate, ki sem jih tako potreboval, pa sem jih vedno pozabil kupiti, kadar sem bil v trgovini. Zelo uporabno, sploh ker bližnja oseba ve kakšne potrebe imam (se mi zdi da je v tem primeru bolj sporočilo tisto, ki ima nekaj vrednosti, bolj kot sama materialna dobrina) :)

Ste letos že koga obdarili, mogoče kaj tudi dobili ali čakate na druga dva "dobra moža"? :)

AndoD ::

Miklavž (Sv. Nikolaj) z luciferjem, parkeljni in angelčki je zakon in to je edini pravi mož, ki ima pravo zgodovino in tradicijo. Vsako leto se ga razveselimo in nam zmeraj kaj prinese.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AndoD ()

Machete ::

Moji froci so zmešani kdo je kdo. Danes je bil božiček baje. I'm trying hard but I fail. Zelo mi gre na k da so 3. na kupu pa še rd po možnosti vmes. Nobenega čara več. Če se zmeniš, da bo sam en, so pa pri babicah in ostali žlati potem v poljubni kombinaciji in je zmeda še večja.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

BivšiUser2 ::

Lepo papcamo mandarine pa koledarček. Je bilo nekdaj kar težko najti številko vratc na njem. Čudno, da ni več šib zraven.:))
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

SimplyMiha ::

Za Miklavža vedno priboljški na mizi navsezgodaj zjutraj - suho sadje, parkeljni, nekaj malega sladkarij (pa ne preveč!).
Božiček in Dedek Mraz sta nerelevantna - ob nastopu novega leta se odpre kup daril, ki je "zorel" v kotu pod kičastimi okraski, ne glede na to kdo jih je prinesel.

Toliko kar zadeva domače okolje. Raznih Božičkov in Dedkov Mrazov je na javnih dogodkih dovolj.

pero50 ::

Jaz vsako leto dobim pižamo in copate. Nič od tega ne nosim, zato jih pa tudi dobim, ker ljudje mislijo da tega nimam.

BivšiUser2 ::

SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

firbec ::

pomaranče, mandarine, čokolade, parklne, medenjake......to je to
Ne pa tisto sranje od Helloweena, pa Happy Mothers day, Valentines Day......

Meiniken ::

Miklavž pa je to, to. En mal sadja, čokolade, štumfi, parkeljni... pa si fertik :D

Samael ::

pero50 je izjavil:

Jaz vsako leto dobim pižamo in copate. Nič od tega ne nosim, zato jih pa tudi dobim, ker ljudje mislijo da tega nimam.

Tole me je pa nasmejalo :))
Hvala.

FormerUser ::

Miklavž edini relevanten, definitivno, tako ameriška kot sovjetska varianta dobrega moža delujeta nekako prisiljeno.

Mr_Globus ::

Eh Dedek Mraz je edina mozna opcija za nas nevernike :))

~Panter~ ::

Sv. Miklavž, to je to :)
Se zbere cela familija na kupu, pride, prinese, otroc srečni. Nič zmede z ostalima dvema :)
Pod smrekco tud nič. Tam je prostor za jaslice :D
Pogum ni odsotnost strahu, je le sodba, da je nekaj drugega pomembneje od strahu

PacificBlue ::

Obdarujemo samo otroke. Tak imamo dogovor, ker smo številčni. In ker načeloma ne potrebujemo nekih stvari, ki se kupijo samo zato, ker moras nekaj kupit.

Gambino ::

Kateri dobri mož je pravi ? Vsi so izmišljeni! Tudi bog je izmišljen. Verjamem v boga samo ne tistega, ki naj bi nas ustvaril temveč v tistega, ki ga je ustvaril človek :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gambino ()

bvt ::

Gambino je izjavil:

Kateri dobri mož je pravi ? Vsi so izmišljeni! Tudi bog je izmišljen. Verjamem v boga samo ne tistega, ki naj bi nas ustvaril temveč v tistega, ki ga je ustvaril človek :)

Ja, bog je izmisljen, zato, ker nas tako ucijo. Bog v prvotnem hebrejskem jeziku oznacuje moskega in zensko, kar je izgubljeno v prevajanju. Oznacuje veliko vec kot si predstavljajo v ateiste vzgojeni zahodnjaki.

dedekmraz ::

Kako to misliš, izmišljen?

D3m ::

Bog ni izmišljen.

Hitler je to vedel.

|HP EliteBook|R5 6650U|

ToniT ::

pero50 je izjavil:

Jaz vsako leto dobim pižamo in copate. Nič od tega ne nosim, zato jih pa tudi dobim, ker ljudje mislijo da tega nimam.

Kdo to misli? Žena? Ljubice?
Drugim pa bi v principu moralo biti vseeno....

MIHAc27 ::

Ko sem jaz bil še otrok, je vedno nosil le Miklavž pri nas doma. Če je bilo organizirano v službi, je bil pa Dedek Mraz.

Sedaj pa se je kar razpaslo da so dobri trije možje. Jaz še vedno obdarujem samo za Miklavža. Ko pridejo k dedku in babici, pa otroka dobita še kako malenkost 'od Božička' (ostali odrasli pa prinesemo vsak 1 darilo, potem pa žrebamo. 75% daril je itak alkohol :)

D3m ::

MIHAc27 je izjavil:

Ko sem jaz bil še otrok, je vedno nosil le Miklavž pri nas doma. Če je bilo organizirano v službi, je bil pa Dedek Mraz.

Sedaj pa se je kar razpaslo da so dobri trije možje. Jaz še vedno obdarujem samo za Miklavža. Ko pridejo k dedku in babici, pa otroka dobita še kako malenkost 'od Božička' (ostali odrasli pa prinesemo vsak 1 darilo, potem pa žrebamo. 75% daril je itak alkohol :)


Rekorderji. :D


https://www.rtvslo.si/zdravje/novice/al...
|HP EliteBook|R5 6650U|

donvito ::

dedekmraz je izjavil:

Kako to misliš, izmišljen?

Ja tako, kot tudi ti. :))

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Slopek ()

Ganon ::

Ne obdarujem in ne sprejemam daril, sem že pred leti potegnil črto. Je pa bil Miklavž tisti, ki mi je kot otroku nosil darila. Takrat je bilo luštno.

SimplyMiha ::

Gambino je izjavil:

Kateri dobri mož je pravi ? Vsi so izmišljeni! Tudi bog je izmišljen. Verjamem v boga samo ne tistega, ki naj bi nas ustvaril temveč v tistega, ki ga je ustvaril človek :)

Saint Nicholas @ Wikipedia

jype ::

A, Turk je bil, zato ga mate tako radi!

GrX ::

Gambino je izjavil:

Kateri dobri mož je pravi ? Vsi so izmišljeni! Tudi bog je izmišljen. Verjamem v boga samo ne tistega, ki naj bi nas ustvaril temveč v tistega, ki ga je ustvaril človek :)


Torej verjameš zgolj v denar? No, zakaj pa ne..


MIHAc27 je izjavil:

Ko sem jaz bil še otrok, je vedno nosil le Miklavž pri nas doma. Če je bilo organizirano v službi, je bil pa Dedek Mraz.

Sedaj pa se je kar razpaslo da so dobri trije možje. Jaz še vedno obdarujem samo za Miklavža. Ko pridejo k dedku in babici, pa otroka dobita še kako malenkost 'od Božička' (ostali odrasli pa prinesemo vsak 1 darilo, potem pa žrebamo. 75% daril je itak alkohol :)


Vam toplo priporočam http://www.aa-slovenia.si/ Pa srečno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

bvt ::

Miklavz. Ena najlepsih tradicij, kar jih obstaja. Skrivnostno darilo, pričakovanje, presenečenje. Vse to ima tak en čar. Toplino, druzinsko vzdusje. Res lepo. Magicno.

gendale2018 ::

Za Miklavža bi 16c32t tr + 128 eccja

Za božička vego 64 + 4k hdr ips

Za dedka mraza pa 4tb nvme ssd in 6x12tb hdd
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

SimplyMiha ::

jype je izjavil:

A, Turk je bil, zato ga mate tako radi!

Spet kažeš nepoznavanje zgodovine. Ne igraš dovolj zgodovinskih iger, zgleda. No, ja, Crusader Kings II se začne leta 769...

Turki so se začeli priseljevati na Anatolijo v 6. stoletju. Tale Nikolaj je živel v letih 270 - 343.

Nikolaj se je rodil grškim staršem.

Zgodovina sprememb…

FoxKnox ::

Saint Nickolas ali po naše Sveti Miklavž je edina resnična oseba, ki je dejansko živela in se ji dejansko priznava dejanja obdarovanja v času svojega življenja.
Božiček je kapitalistični produkt Cocacole in nima z Božičnimi prazniki nič skupnega, razen spodbujanja ljudi k nesmiselnim zapravljanjem in bolestnim nakupovanjem daril ob koncu leta.
Dedek mraz pa je itak samo ruski odgovor na Ameriškega rdečega moža.
Tko da vse razen Miklavža je izmišljotina

SimplyMiha ::

Dedek Mraz je precej starejši od Američana, tako da ne more biti odgovor nanj. Izvira iz slovanske mitologije.

Ales ::

FoxKnox je izjavil:

Saint Nickolas ali po naše Sveti Miklavž je edina resnična oseba, ki je dejansko živela in se ji dejansko priznava dejanja obdarovanja v času svojega življenja.
Božiček je kapitalistični produkt Cocacole ...

To o kokakoli je samo urbana legenda, ki ji kot kaže folk še vedno naseda. Nekdo je razširil to po spletu, folk pa slepo širi okrog.

bvt ::

Tisti, ki pisete kako Miklavz ne obstaja ste zgresili bistvo te tradicije. Preberite si kdo je bil Miklavz (resnicna oseba). Skrivaj je cez okno metal in pomagal druzini, ki je bila v stiski. Zelel je biti anonimen. Tako da je lahko Miklavz pravzaprav vsak skrivni darovalec. V tem je point te zelo lepe tradicije in spostovanja dobrotnika Miklavza.

Jype gre direkt povedat, kar je cist zgresen pristop. Fora je ostat anonimen dokler se da oziroma dokler anonimni darovalec zeli obdarovat. Miklavz nikoli ni povedal oziroma se izdal ampak je bil zasacen pri delu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bvt ()

maco-maco ::

Božiček (Santa Claus, also known as Saint Nicholas) naj bi itak nastal iz Miklavža.
The Children's friend. Number III. leto 1821 (pred kokakolo) bil je rdeč in bel, kučmo je imel. Prenekater okrasek je v podobi rdeče mušnice, tako da je čisto mogoče, da je produkt zadetosti.
Kaj?

A. Smith ::

maco-maco je izjavil:

Božiček (Santa Claus, also known as Saint Nicholas) naj bi itak nastal iz Miklavža.
The Children's friend. Number III. leto 1821 (pred kokakolo) bil je rdeč in bel, kučmo je imel. Prenekater okrasek je v podobi rdeče mušnice, tako da je čisto mogoče, da je produkt zadetosti.


Damn, prehitel si me.

Ironično pri vsem tem je, da so Američani najprej skopirali evropskega miklavža, potem so nam ga pa, kot božička, prodali nazaj. Talk about capitalism >:D
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

jype ::

Ko sem pa prilepil japonsko različico božička, so me pa pobrisali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

A. Smith ::

- a se je nekdo delal norca (bolj verjetno)

- a je nekdo pomešal božička, božič in veliko noč
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Darila (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8111009 (9384) Pika na i

Božič - Religija

Oddelek: Loža
141736 (1466) bluefish
»

Božič in praznovanje tega praznika (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17427233 (24140) LitralSM
»

Božiček, do kdaj ?

Oddelek: Loža
499969 (8138) Ziga Dolhar
»

dedek mraz v srbiji ;D

Oddelek: Loža
323543 (3099) Thrivial

Več podobnih tem