» »

Senzor temperature za peč

Senzor temperature za peč

denisek123 ::

Pozdravljeni

Upam, da je tema v pravi kategoriji. Zanima me ali obstaja kakšen senzor temperature za peč, ki bi to temperaturo javljal na nek prikazovalnik oz. enoto. V mislih imam nekaj takega kot so vremenske postaje, kjer je senzorski del zunaj na prostem, prikazovalnik s podatki o vremenu pa v hiši. Zaželjeno bi bilo, da je možno nastaviti tudi kakšno opozorilo na določeni temperaturi.

Hvala
Intel Core i3 3217u/GeForce 720M/WIN 10

"NaN" ::

Se ti peč pregreva?

denisek123 ::

Ne, ampak bi to služilo bolj kot nek pokazatelj kdaj je temperatura padla in kdaj je potrebno spet zakuriti.
Intel Core i3 3217u/GeForce 720M/WIN 10

"NaN" ::

Pa imaš kakšen termostat na peči? Ponavadi moraš sneti pokrov, da prideš do njega.

Če ga ni, lahko uporabiš kaj takega:
https://www.merkur.si/termostat-emos-ce...
Potem pa lahko od njega potegneš en kabel do tja, kjer bi rad imel indikacijo in zvežeš na lučko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: "NaN" ()

b3D_950 ::

esp8266 + ds18b20(glej waterproof variante) če hočeš custom in za drobiž na ebayu. gledaš pa lahko preko web browserja.

ali pa kakšna cheap variant vremenske postaje in malo predelaš, da zdrži +100°C.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

denisek123 ::

Sem razmišljal o teh arduino variantah ampak bi rajši bolj kompaktno zadevo. Rad bi pa to dal direktno na peč, da se odčita približna temperatura. Ni potrebno termostatsko.
Intel Core i3 3217u/GeForce 720M/WIN 10

Stari maček ::

Boš zadovoljen s temle?

spyker123 ::

Stari maček, to zgleda bolj za merjenje temperature vode..OP pa hoče imeti termostat, ki meri temperaturo kotla oz peči, ki bi imel prenosno enoto..to tudi sam iščem, da ni potem treba preverjati oz. hoditi brez veze v kurilnico, če gori, na primer..sam sem že premišljeval, da bi enostavno priklopil staro wifi video varuško s pogledom na display peči..

espacious ::

Sedaj sicer imam sedaj seltrona wdc20, ki sicer ima tudi wifi vmesnik, a je drag. Wifi kamera mi je vec let sluzila za vpogled temp peci. Banana pi + usb kamera + motioneye.
LP, espacious

Assass1n ::

Saj bi šlo, jaz sem namestil v ta namen tale termometer.
https://www.ebay.com/itm/Digital-LCD-Th...
Ampak so dve slabosti. Prva je ta da je potrebno napeljat kabel od peči do mesta kjer stoji. V mojem primeru ga imam zraven sobnega termostata v hodniku. Termometer sem odprl in nalotal žice da se mi izzide dolžina.
Tukaj je pa druga slabost kaže mi namreč cca 10°C premalo. Ampak ko ga pogledaš upoštevaš :)
Sondo se namesti v samo peč, zgoraj se odstrani pokrov in je v sami peči že pripravljeno mesto za tipala, vrjetno imaš kakšnega že notri za naprimer vklop termostata bojlerja če ga imaš ali pa za termometer na sprednjem delu peči.
starimaček je dal kar uporabno zadevo, ampak meni ni všeč da bi moral to preverjat na telefonu, najraje bi preprost termometer brez žice... Sem iskal ampak ga žal nisem našel.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

wifi termostat z regulatorji radiatorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7224622 (12922) JanK
»

Termometer za centralno peč na drva..?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
215667 (3696) feryz
»

Ventilacijska pečica dela slabo

Oddelek: Loža
374279 (3473) feryz
»

ogrevanje hiše s termostatskimi ventili

Oddelek: Loža
4821349 (13194) vinetu
»

Plinski kondenzacijski kotel_glasnost in nastavitve

Oddelek: Loža
1812769 (12518) Dr.S

Več podobnih tem