» »

kdaj je Black Friday ?

kdaj je Black Friday ?

polozweii ::

Ker imam za nakupit par stvari bi počakal na Black Friday, ampak ne vem kdaj sploh je.
Na aliexpress je naprimer v četrtek (11.11.) ob 14h po našem času.
Pri nas ga vidim že imajo na neki spletni prodajalni čeprav bi po končnih cenah bolj ustrezal naslov akcija -5%.

Kdaj je black friday drugod? Naprimer na ebay, in na spletnih trgovinah v ecropi? Ali pa je to različno, odvisno od prodajalca?

Matek ::

Bolje ispasti glup nego iz aviona.

infiniteLoop ::

Letos je 23 November
None of us is as dumb as all of us.

shadeX ::

Uradni BF je 23 Nov, ampak trgovci to izkoriščajo že prej, ker se v tem času prodaja drastično poveča (nekateri kupci ta čas izkoristijo tudi za nakupovanje božičnih daril - dober mesec prej).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

jb_j ::

Najbrž na črni petek v novembru.

ginekk ::

V Thanksgiving tednu... le ta pa se vedno začne na četrti četrtek v novembru (zmotno je da zadnji četrtek). Drugače vsled večjega posla se je pojavil še Cyber Monday, ki sledi Black Friday.

__Devil__ ::

"Komj čakam", da spet zapravim nekaj na zdravi hrani, če ima kdo kakšne dobre strani iz UK, ki se splača pogledat za oblačila ali hrano se priporočam. Sigurno nebomo zgrešili 23. novembra.

SimplyMiha ::

Ima kdo časovni stroj, da preskočim ta dva meseca? Dovolj mi je potrošniške norije. :|

martincek1 ::

Men je pa Black Friday zakon, ker nisem impulziven kupec in včasih kupim to, kar imam že dalj časa ogledano. Tiste -25% cene me ne premaknejo.

polozweii ::

pa preden kupiš stvar ki ima ceno -50% pogledaš kakšna je cena drugod ali kar planeš po nakupu?

Primer diska na mimovrste ki naj bi bil znižan za 50% in ga prodajajo za 40€
https://www.mimovrste.com/ssd-diski/wd-...

Cene v drugih trgovinah se začnejo le 3€ nad njihovo znižano ceno:
https://www.ceneje.si/Izdelek/8980830/r...

louser ::

Ali nima trenutno črnega petka, nego ima 11.11.

martincek1 ::

polozweii je izjavil:

pa preden kupiš stvar ki ima ceno -50% pogledaš kakšna je cena drugod ali kar planeš po nakupu?


Saj pravim, da imam stvari dalj časa ogledane, torej točno vem kakšne so cene in dalj časa spremljam. V Sloveniji sem zadnja leta kupil samo Logi miško, ker sem jo potreboval isti dan, in sem pač šel v BigBang in skeširal 100e.

KAVINSKY ::

polozweii je izjavil:

pa preden kupiš stvar ki ima ceno -50% pogledaš kakšna je cena drugod ali kar planeš po nakupu?


Nisi še pogruntal, da ima Mimovrste vsak izdelek po defoltu znižan. Psihološka fora, prvo nabijejo ceno v višave, potem pa dodajo velik popust. Pri BF pa dodajo še to, da kažejo kioliko izdelkov je še na zalogi, tako se hitreje odločiš za nakup.

D3m ::

martincek1 je izjavil:

Men je pa Black Friday zakon, ker nisem impulziven kupec in včasih kupim to, kar imam že dalj časa ogledano. Tiste -25% cene me ne premaknejo.


Zame je vsak dan black friday, ko zbijam ceno trgovcem. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

DePalmo ::

Hvala za datum, sedaj vem na kateri dan se moram izogniti vsem trgovinam. Verjetno vas je zelo malo opazilo da na "črni petek" cene narastejo in ne padejo, kot obljubljajo.

shadeX ::

D3m je izjavil:

martincek1 je izjavil:

Men je pa Black Friday zakon, ker nisem impulziven kupec in včasih kupim to, kar imam že dalj časa ogledano. Tiste -25% cene me ne premaknejo.


Zame je vsak dan black friday, ko zbijam ceno trgovcem. ;)


Kako na mimovrste zbivaš ceno?

Alien123 ::

Zakaj bi sploh kdo kaj kupoval pr naših? Sploh nevem kako še lahko poslujejo

shadeX ::

Zato ker:

- Cene se za večino artiklov ne drastično razlikujejo v primerjavi s tujino
- Če gre z nakupom v tujini kaj narobe (pokvarjen izdelek,..), te izdelek lahko na koncu stane več kot če bi ga kupil pri slovenskem trgovcu (pošiljanje sem in tja, lahko tudi večkrat, itd).

D3m ::

shadeX je izjavil:

D3m je izjavil:

martincek1 je izjavil:

Men je pa Black Friday zakon, ker nisem impulziven kupec in včasih kupim to, kar imam že dalj časa ogledano. Tiste -25% cene me ne premaknejo.


Zame je vsak dan black friday, ko zbijam ceno trgovcem. ;)


Kako na mimovrste zbivaš ceno?


Preko telefona.
|HP EliteBook|R5 6650U|

shadeX ::

Dejansko si to sprobal? Zanimivo.

Daliborg ::

shadeX je izjavil:

Zato ker:

- Cene se za večino artiklov ne drastično razlikujejo v primerjavi s tujino
- Če gre z nakupom v tujini kaj narobe (pokvarjen izdelek,..), te izdelek lahko na koncu stane več kot če bi ga kupil pri slovenskem trgovcu (pošiljanje sem in tja, lahko tudi večkrat, itd).


Odvisno od izdelovalca. Jaz imam same dobre izkušnje s tujimi dobavitelji znanih znamk. Če se gre pa naprimer od Intel-a produkt pa direktno njim pišem in sami dajo svoj DHL/UPS/Fedex Account in me ne stane tudi centa da reklamiram (RMA) izdelek oz. dobim povrnjenega brez dodatnih stroškov. Tako da to da te bo stalo več je navaden bullshit. Tuji dobavitelji tudi manj komplicirajo glede reklamacij z mojimi iskušnjami dočim v SLO kot zakleto vedno rešujejo do zakonsko določenega roka oz. še malce čez.
Lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

D3m ::

@shadex

Pazi....to je moja služba. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

shadeX ::

Tako da to da te bo stalo več je navaden bullshit.


To je relativno. So bili že primeri na slo-techu, ko je folk imel s tujino same probleme.

Pazi....to je moja služba.


Ah makes sense. Po drugi strani ne vidim razloga, da se tudi sam ne bi naučil določenih skillov, če je že mogoče. 10x bom poklical pa bo že popust.

Vprašanje je koliko se mi splača :))

DePalmo ::

Alien123 je izjavil:

Zakaj bi sploh kdo kaj kupoval pr naših? Sploh nevem kako še lahko poslujejo

Isto sem jaz razmišljal in nisem kupoval pri nas že dolgo časa, zadnje čase pa gledam tudi pri nas. In evo primer, Xiaomi Mi A2, tujina med 220 in 250 USD, pri nas 240 EUR z dve leti garancije. In bom rade volje doplačal tistih par 10 EUR za tisto garancijo, pa še prej bo pri meni.

Če bi pa pri nas bil isti telefon 300 ali več, nebi bilo dvoma, tujina.

Alien123 ::

Idi malo grafične gledat oz nasploh za racunalnik

gendale2018 ::

D3m je izjavil:

@shadex

Pazi....to je moja služba. :)

kaj pa delaš?
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

D3m ::

Komerciala.
|HP EliteBook|R5 6650U|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Black friday (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21451165 (18428) jopar
»

Že praznujete Dan zahvalnosti?

Oddelek: Loža
282985 (2066) STASI

Black Friday - dan zapravljanja

Oddelek: Problemi človeštva
212853 (1882) vostok_1
»

Black friday (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7418290 (9188) r0b3rt
»

Black Friday v SLO? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11135697 (27478) MuadDib

Več podobnih tem