» »

T-2 wifi ne dela na MacBook Air

T-2 wifi ne dela na MacBook Air

googleg1 ::

Zdravo,

Ravno so mi priklopili optiko zraven katere sem dobil tudi router z wifijem. Na hitro sem stestiral z Androidom, iPhone in Windows 10, vse delovalo brez tezav. Nato poizkusim povezati se MacBook Air in dobim genericno napako: "Cannot connect to this network". Poizkusil sem tudi rocno dodati SSID, brez uspeha.

Predno zacnem tezit na T-2 tehnicno podporo me samo zanima ce je imel kdo podobne tezave.

Lp

jukoz ::

Glede na to da ti deluje z dvema telefonama in enim PCjem, bo verjetno problem na Macbooku. Prišparaj si čas s teženjem T-2 in pogooglaj kaj bi to bilo. Mimogrede, kje je pa Macbook kupljen?

MadMen ::

Katero opremo pa imaš od T-2?

nsa_ag3nt ::

Wifi dela brez zaščite (wep, wpa 1-2) ?
Izbrani kanal je 1, 6 ali 11 ?
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

googleg1 ::

Macbook air dela na drugih wifi omrezjih. Router ima WEP2 zascito z PSK. Do roiterja ne vem ce sploh lahko dostopam glede na go, da je zaklenjen s strani T-2.

harvey ::

Edino pravilno, da se do routerja ne da dostopati. Kam bi pa prišli operaterji, če bi vsak po svoje uraril, zato pokliči tehnično pomoč in ti bodo pomagali, ne grizejo, verjemi.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Scorpy84 ::

Poskusi se prek wps povezati.

Mikrohard ::

Na horizontu lahko spreminjaš WiFi nastavitve (SSID, kanal, zaščito, ...).

googleg1 ::

Oh, hvala za to informacijo. Bom malo prebrskal če kakšen parameter vpliva na povezavo. Pa kanal bom nogoče spremenil.

googleg1 ::

Težava še vedno ni odpravljena. Ta vikend sem si vzel več časa in ve potestiral vendar brez uspeha. Nastavil sem vse možne kombinacije enkripcije vključno z open network vendar se mac noče povezati. Spremenil sem tudi SSID in geslo vendar brez uspeha. Mac nekaj časa melje in nato javi napako, da se ne more povezati. Brez da bi zahteval geslo.

Klical sem tudi podporo, kjer so naknadno resetirali wifi, spemenili geslo in gledali loge. Pravijo da se vidi zahtevo za povezavo, vendar da mac ne zahteva IPja. Žogico so prevalilo na mojo stran in pravijo da je keiv računalnik.

Na macu sem poizkusil čimbolj resetirati wifi nastavitve. Izbrisal sem vse shranjene wifi avtentikacije in vrnil na default vse nastavitve. Gledam sem tudi loge, vendar nisem tako domač v OSX svetu, da bi prepoznal kaj uporabnega.

Še kakšna ideja ?

Scorpy84 ::

Na macu nastavi privzeti ip naslov, ce mas na routerju naslov 192.168.0.1 na macu nastavi namesto enke npr. 15 ...

googleg1 ::

Zdravo. Poizkusil sem tudi to.

Vendar na koncu je bila resitev problema rocno dodajanje SSID z geslom. V prvem postu sem napisal, da sem to že poizkusil in ni delovalo. Možno je, da sem se zatipkal ker včeraj je delovalo.

Vzrok problema, kjer macbook ni zahteval gesla pa ostaja nepojasnjen.

Hvala vsem za predloge.

          ::

Če se ne motim, sem enkrat med popravki, ki so se nameščali za OSX videl tudi odpravo težav pri povezljivosti na WiFi omrežja. Ali imaš nameščene popravke in zadnjo verzijo OSX-a?

googleg1 ::

Imam vse popravke, nisem pa na zadnji verziji. Sem se na Sierra. Je bilo treba najprej backupirat slike (ni moj racunalnik).

Je plan posodobiti na zadnjo verzijo ta teden in lahko potem se enkrat poizkusim, ce bo vprasal za geslo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: googleg1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linksys WRT54G In Tomato Firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7418332 (11269) Hayabusa
»

Vzpostavitev brezžičnega interneta

Oddelek: Omrežja in internet
163152 (2886) barbara2
»

Nezaželjene povezave na enem WiFi

Oddelek: Omrežja in internet
151289 (959) darkolord
»

Kronično vdiranje v router - problem. (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7416904 (14398) Vanadium
»

Wifi in prijavljanje v winXP

Oddelek: Omrežja in internet
232013 (1685) bluefish

Več podobnih tem