» »

NLB ukinitev certifikatov ?

NLB ukinitev certifikatov ?

««
9 / 14
»»

tony1 ::

a) Treba je razumeti, da je bančništvo *izjemno* regulirana dejavnost. In regulacija gre po principu otroškega telefona: v Bruslju nekaj spravijo skupaj, na Banki Slovenije to (na pol) preberejo in (kot vidimo, slabo in polovičarsko) spravijo v predpis, ki ga morajo pa Slo banke upoštevati do pike. Od tod (brezvezna) ideja, da SMS ni pravi za 2FA, in sedaj ukinitev certov.

b) Glede brezstičnih kartic pa: po mojem kompliciraš brez potrebe. Zakaj? Ker bo ob morebitni zlorabi banka (kartični provajder?) kril 100% tvojih izgubljenih sredstev. To je bilo že večkrat potrjeno na sodišču, tako da kar brez strahu. Kartičarji tako na veliko uvjajajo brezstičnost in z levo roko višajo limit zato, ker so preprosto izračunali, da bodo tako zaslužili veliko več kot pa izgubili (z nekaj več zlorabami).

Potrošnik pa pri tem ni in ne more biti oškodovan.

WizzardOfOZ ::

tony1 je izjavil:

a) Treba je razumeti, da je bančništvo *izjemno* regulirana dejavnost. In regulacija gre po principu otroškega telefona: v Bruslju nekaj spravijo skupaj, na Banki Slovenije to (na pol) preberejo in (kot vidimo, slabo in polovičarsko) spravijo v predpis, ki ga morajo pa Slo banke upoštevati do pike. Od tod (brezvezna) ideja, da SMS ni pravi za 2FA, in sedaj ukinitev certov.


V bistvu so to ECB priporočila. Nekdo je na googlu prebral, da cert ni več varen, ecb da priporočila in banka slovenije instantno pošlje revizije po bankah, kjer ugotovijo, da naše banke uporabljajo certe in izdajo priporočila, da morajo nehat delat s certifikati. (seveda, če "priporočil" ne upoštevaš, dobiš pa še inšpekcijo, ki pa da odločbo, ki pa ....) Zato se bankam, čeprav bi z veseljem še imele take zadeve, ne splača kregat z BS, ampak pač zadevo ukine, da ne bo BS srala po banki.

Nekoč je bilo tako in v bodoče bo enako. V jugoslaviji so v beogradu sprejel butast zakon. V sarajevu in zagrebu so se mu smejali in papir vrgli v predal, v sloveniji se je ta zakon do zadnje pike natančno izvajal. In nič drugače ni sedaj ko smo v EU.

Še bolj zanimivo je to, da švabo reče mrhovišč za medvede ne rabimo (s pripisom ker nimajo medvedov), pri nas se pa isti zakon samo prevede in predpiše, ter ob 700 medvedih v državi (ki je malo večja po kvadraturi od nemškega glavnega mesta), ukinemo vsa mrhovišča.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

nejc_nejc ::

tony1 je izjavil:

a)

b) Glede brezstičnih kartic pa: po mojem kompliciraš brez potrebe. Zakaj? Ker bo ob morebitni zlorabi banka (kartični provajder?) kril 100% tvojih izgubljenih sredstev. To je bilo že večkrat potrjeno na sodišču, tako da kar brez strahu. Kartičarji tako na veliko uvjajajo brezstičnost in z levo roko višajo limit zato, ker so preprosto izračunali, da bodo tako zaslužili veliko več kot pa izgubili (z nekaj več zlorabami).

Potrošnik pa pri tem ni in ne more biti oškodovan.


sploh ni fora v kritju, pa kraji pa ne vam kaj, ampak v tem, da so toliko okoreli, (kot sem prej napisal, čreda), da mi ne nudijo možnosti, da si sam štelam višino brezstičnosti.
No in sedaj je enako z mobiji. Saj si lepo napisal. Evo takoj kupim pametno kartico ali karkoli pač in kar paše zraven in gremo dalje. Ne, silijo me na neke app_je.
Hočem povedat, da pojma nimajo o razvoju, pa viziji ampak k čreda, pa če gre v prepad, pa še oni z njo, direkt na glavo.

blackbfm ::

dobro da obstaja konkurenca, npr revolut ti omogoča nastavljanje limita

solatko ::

Še večja bedarija je, da aplikacije za najbolj razširjen OS v domačih sistemih, niti ne mislijo naredit, mislim seveda na windows, ki je vseeno druga kategorija, kot google-ove smeti. Zahtevajo, da nabavim ta pofl od naprave.
Delo krepa človeka

blackbfm ::

solatko, bos otp poganjal v bluestacks pa bo:))

SeMiNeSanja ::

nejc_nejc je izjavil:

tony1 je izjavil:

a)

b) Glede brezstičnih kartic pa: po mojem kompliciraš brez potrebe. Zakaj? Ker bo ob morebitni zlorabi banka (kartični provajder?) kril 100% tvojih izgubljenih sredstev. To je bilo že večkrat potrjeno na sodišču, tako da kar brez strahu. Kartičarji tako na veliko uvjajajo brezstičnost in z levo roko višajo limit zato, ker so preprosto izračunali, da bodo tako zaslužili veliko več kot pa izgubili (z nekaj več zlorabami).

Potrošnik pa pri tem ni in ne more biti oškodovan.


sploh ni fora v kritju, pa kraji pa ne vam kaj, ampak v tem, da so toliko okoreli, (kot sem prej napisal, čreda), da mi ne nudijo možnosti, da si sam štelam višino brezstičnosti.
No in sedaj je enako z mobiji. Saj si lepo napisal. Evo takoj kupim pametno kartico ali karkoli pač in kar paše zraven in gremo dalje. Ne, silijo me na neke app_je.
Hočem povedat, da pojma nimajo o razvoju, pa viziji ampak k čreda, pa če gre v prepad, pa še oni z njo, direkt na glavo.

Kar nekaj je na tej zgodbi o medvedih, kar se lahko prenese na zgodbo o MFA. Večina EU namreč niti pod razno ne ponuja komitentom certifikate. Nemci do vse do danes še barantali z TAN številkami - nekimi številčnimi 'gesli' za enkratno uporabo, ki so jih strankam poslali v papirnati obliki in so jih po uporabi prečrtavali. Za naše certifikate, dobesedno kamenodobne metode.

Taki potem jasno, da hočejo stvari 'prisilno modernizirat'. A vraga, ko je danes uvajanje certifikatne infrastrukture prezahtevno. Torej jasno, da certifikati ne bodo 'priporočena rešitev'.....
No, tu se pa potem najdejo naši, ki so seveda polni denarja in si lahko privoščijo vreči proč, kar si drugi ne zmorejo privoščiti postaviti.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

WizzardOfOZ ::

Slovenski plačilni promet je šel za vsaj 20 let nazaj, ko smo uvedli SEPA. Zaostali zahod se nam je sedaj komaj približal.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Jazzie ::

A imaš lahko isto aplikacijo za več bank ali kako to deluje? Imam DH in NLB, kreditno imam pri NLB, pa zdaj sploh ne vem, kako lahko opravim spletni nakup s kreditno kartico? Plačilo mi zavrača, po klicu na support pravijo, da zato, ker nimam posebne aplikacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Jazzie ()

Apple ::

Vsaka banka ma svojo app...

Namesti si NLB Pay za potrjevanje nakupov na spletu.
LP, Apple

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Apple ()

hotig ::

A lahko kdo pove kako je s spletnim plačevanjem in pridobivanjem kod preko aplikacije pri drugih bankah. NLB je zdaj ukinil (oz. ukinja) pošiljanje sms z kodo (to sem imel do sedaj pri bančni maestro kartici), ki jo vpišeš na spletni strani. Nova verzija je pridobivanje kode preko NLB Pay, ki pa ne deluje oz. se ne more vklopit če nimaš zaklenjen telefon (geslo, prstni odtis ali celo skeniranje zenice). Še malo pa bojo zahteval telefon s testnim lističem za vzorec krvi in dnk analizo. :D

PunkDude ::

Pri NLB Pay samo potrdiš nakup in to je to.

nejc_nejc ::

hotig je izjavil:

A lahko kdo pove kako je s spletnim plačevanjem in pridobivanjem kod preko aplikacije pri drugih bankah. NLB je zdaj ukinil (oz. ukinja) pošiljanje sms z kodo (to sem imel do sedaj pri bančni maestro kartici), ki jo vpišeš na spletni strani. Nova verzija je pridobivanje kode preko NLB Pay, ki pa ne deluje oz. se ne more vklopit če nimaš zaklenjen telefon (geslo, prstni odtis ali celo skeniranje zenice). Še malo pa bojo zahteval telefon s testnim lističem za vzorec krvi in dnk analizo. :D


Mozne varijante:
DBS
DH
Obe imata rekono

Sberbank, mislim da kalkulatorcek in cert.
ter Gorenjska app na compu.

hotig ::

PunkDude je izjavil:

Pri NLB Pay samo potrdiš nakup in to je to.


Mogoče nisi razumel, kaj sem hotel povedati. Do sedaj si lahko, če si imel pravo Maestro kartico (ki omogoča spletno plačevanje), plačeval nakupe preko spleta. Po SMS si dobil kodo, ki si jo vpisal na spletni strani za potrditev nakupa. To pošiljanje kode po SMS sedaj ukinjajo. Nova možnost pa je, da dobiš to kodo v NLB Pay. Ko sem naložil aplikacijo in jo hotel zagnati, pa se mi je pojavilo varnostno opozorilo: "Za uporabo NLB Pay mora biti mobilna naprava zaščitena z geslom, vzorcem, prstnim odtisom ali prepoznavo obraza". Uslužbenka na banki mi je dejala, da moram za delovanje aplikacije in sprejemanje te kode imeti "zaklenjen" telefon (torej pin, prstni odtis, mogoče face off slikico :D). Brez zaklepa telefona ne morem pognati aplikacije.:(

V bistvu ne želim zaklepat in odklepat telefona nonstop zaradi ene aplikacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotig ()

perci ::

Potem ga daj pa zaradi sebe.

Machete ::

Lahko, da človek nikamor ne gre in ne rabi/ne želi zaklenjenega telefona. Želja je legitimna.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

perci ::

V resnici ni legitimna.

Machete ::

Strong post.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

perci ::

Se bom popravil, želja je legitimna. Saj je samo želja. Materializacija te želje pa ni legitimna.

hotig ::

Sicer ne vem, kaj ima to, kam jaz hodim ali grem, veze z zaklepanjem telefona in delovanjem aplikacije. V bistvu je odgovor že čisto off topic. Pač ne vidim potrebe, da bi ga imel zaklenjenega in ne vidim smisla, da razpredamo o legitimnosti moje želje. Moja želja, moj telefon, my way. Če ga kdo želi, mu lahko sporočim: "do you feel lucky punk" in zadeva rešena 8-).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotig ()

perci ::

Hočem ti rečt, da je zaklepanje telefona postalo standard, ki ga (logično) banke in plačilne institucije zahtevajo, ker ne želijo,m da se njihovi appi zlorabljajo. Če ne želiš odklepat zaradi ene aplikacije, je pač ne imeti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

hotig ::

Sej jaz jo ne želim imeti ampak sem prisiljen v uporabo te aplikacije, če želim še naprej uporabljati storitev banke, ki sem jo do sedaj lahko uporabljal brez "neumnih" aplikacij. Banka je pač spremenila pogoje uporabe (na mojo žalost in po mojem mnenju na manj uporabno in slabšo opcijo). V prvotnem vprašanju sem samo vprašal, kakšne pogoje oz. načine dostopa do kode za spletni nakup imajo druge banke. Standardi se spreminjajo, tega se zavedam, ampak spremembe niso vedno "na boljše".:(

kow ::

perci je izjavil:

Hočem ti rečt, da je zaklepanje telefona postalo standard, ki ga (logično) banke in plačilne institucije zahtevajo, ker ne želijo,m da se njihovi appi zlorabljajo. Če ne želiš odklepat zaradi ene aplikacije, je pač ne imeti.


S tem bi imel 0 problemov. Ce bi lahk placo prejemal v gotovini.

Mato989 ::

kow je izjavil:

perci je izjavil:

Hočem ti rečt, da je zaklepanje telefona postalo standard, ki ga (logično) banke in plačilne institucije zahtevajo, ker ne želijo,m da se njihovi appi zlorabljajo. Če ne želiš odklepat zaradi ene aplikacije, je pač ne imeti.


S tem bi imel 0 problemov. Ce bi lahk placo prejemal v gotovini.


Tako je... samo so zlobirali tole =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

SeMiNeSanja ::

Lobiji.....

Na SKB mi te dni poteče veljavnost certifikata od PoštarCA.

Vprašaš glede obnove certifikata, pa po novem PoštarCA certifikati niso več 'dovolj dobri' - nov certifikat imaš lahko samo od Halcom-a!

Kot da so Halcom certifikati kaj 'boljši'?!?

V preteklosti sem imel kvečjemu težave, ker podpisovanje in enkripcija v Outlook-u z njim ni deloval. Bog varuj, če to niso porihtal!

Ali kdo ve? Uporablja?
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

lolipop2 ::

Očitno bo treba na ta klikin it... grrr.

OK, kako sedaj postopam? Najprej namestim app klikin?
V NLBklik imam opcijo naročilo generatorja otp. To tudi poklikam?
Kaj pa potem?

Za ta OTP me moti, da mi je kar NLB v Kliku že kar izbrala username. Kljub temu da piše zraven "izberite svoje uporabniško ime". Kje ga pa lahko spremenim, če sploh? Ker baje ga potem, ko enkrat naročiš, ne moreš več spreminjati

A so dali kakšna navodila ven na NLB, kako vse skupaj speljat?

kow ::

V spletni klikni na support in ti bodo vse razlozili...

snak3 ::

Glede spremembe uporabniškega imena nevem. Kliči 01 477 2000 za support verjetno ti lahko spremenijo.
Drugače pa:
- Naročiš OTP generator v Kliku. Na mail boš dobil serijsko številko po SMS pa aktivacijsko kodo
- Naložiš Klikin
- Klikneš "Aktiviraj OTP"
- Vpišeš zgornji 2 številki v ustrezno mesto
- Nastaviš PIN in si done

Potem pa ko se prijavljaš v Klik moreš vpisati uporabniško ime in OTP kodo in potem geslo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: snak3 ()

lolipop2 ::

snak3 je izjavil:

Glede spremembe uporabniškega imena nevem. Kliči 01 477 2000 za support verjetno ti lahko spremenijo.
Drugače pa:
- Naročiš OTP generator v Kliku. Na mail boš dobil serijsko številko po SMS pa aktivacijsko kodo
- Naložiš Klikin
- Klikneš "Aktiviraj OTP"
- Vpišeš zgornji 2 številki v ustrezno mesto
- Nastaviš PIN in si done

Potem pa ko se prijavljaš v Klik moreš vpisati uporabniško ime in OTP kodo in potem geslo.


TNX. Sem že pisal. https://www.nlb.si/klikin-navodila Tu v navodilih je narisano, da si lahko izbiraš username. V kliku pa ni te opcije in je že določen nek generičen username

WizzardOfOZ ::

pa na https://aam.nlb.si si naredite vse za backup. Če izgubiš telefon, da vam ne bodo še enkrat računali kakega pošiljanja otp in podobno. Pa še za zamenjavo telefona prav pride, ker samo poklikaš in zamenjaš vse skupaj, brez banke.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

tony1 ::

lolipop: nekaj strani nazaj sem že opisal minimalno možno sprejetje klinčeve NLBjeve mobilne aplikacije.

Še za tistega, ki niti PINa noče imeti na telefonu: noben MDM (poguglaj, kaj je to) sistem, ti ne bo pustil imeti telefona vsaj brez PINa. To je enako, kot imeti računalnik brez gesla, in zadnji takšen OS na desktopu je bil menda Win XP, ki je prišel ven... oktobra 2001.

Časi so se spremenili. Se strinjam, da je tale NLBjev app ena sama pokora, ampak na telefonih imamo pa vedno več pomembnih reči, in PIN ni napačna ideja.

pegasus ::

snak3 je izjavil:

- Naročiš OTP generator v Kliku. Na mail boš dobil serijsko številko po SMS pa aktivacijsko kodo
A že znajo pošiljat sms na ne +386 številko? Oz. ali imajo alternativo za ta korak?

Apple ::

pegasus je izjavil:

snak3 je izjavil:

- Naročiš OTP generator v Kliku. Na mail boš dobil serijsko številko po SMS pa aktivacijsko kodo
A že znajo pošiljat sms na ne +386 številko? Oz. ali imajo alternativo za ta korak?


A ni vseeno, na katero GSM stevilko se poslje SMS?
LP, Apple

kow ::

WizzardOfOZ je izjavil:

pa na https://aam.nlb.si si naredite vse za backup. Če izgubiš telefon, da vam ne bodo še enkrat računali kakega pošiljanja otp in podobno. Pa še za zamenjavo telefona prav pride, ker samo poklikaš in zamenjaš vse skupaj, brez banke.


Kako tocno to potem sploh deluje? Ce prav razumem, serijska potem ni tvoj key/seed, iz katerega se vse generira?

harvey ::

lolipop2 je izjavil:


TNX. Sem že pisal. https://www.nlb.si/klikin-navodila Tu v navodilih je narisano, da si lahko izbiraš username. V kliku pa ni te opcije in je že določen nek generičen username

Potem bi pa uporabil videoklic in te oseba na drugu strani vpraša, če imaš kakšno posebno željo za uporabniško ime. Važno, da ti deluje.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

WizzardOfOZ ::

kow je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

pa na https://aam.nlb.si si naredite vse za backup. Če izgubiš telefon, da vam ne bodo še enkrat računali kakega pošiljanja otp in podobno. Pa še za zamenjavo telefona prav pride, ker samo poklikaš in zamenjaš vse skupaj, brez banke.


Kako tocno to potem sploh deluje? Ce prav razumem, serijska potem ni tvoj key/seed, iz katerega se vse generira?


Če boš izgubil telefon, boš preko te strani dobil nove cifre za aktivacijo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Ericssony ::

Preloženo za 2 meseca :D
"Od 5. maja dostop do NLB Klika le še z generatorjem enkratnih gesel OTP"

kow ::

WizzardOfOZ je izjavil:


Če boš izgubil telefon, boš preko te strani dobil nove cifre za aktivacijo.


Ja, ampak nisi pojasnil kako to deluje. Kaj tocno sem backupiral? Ce nekomu ukradem password, mu lahko ukinem dostop do spletne banke?

nejc_nejc ::

Ericssony je izjavil:

Preloženo za 2 meseca :D
"Od 5. maja dostop do NLB Klika le še z generatorjem enkratnih gesel OTP"


Očitno jih je že dosti pobegnilo ter rabijo nekaj časa, da naredijo še drug vhod.

kow ::

Kar pomeni, da naj nihce ne kapitulira prezgodaj, tudi ce na koncu misli. >:D

nejc_nejc ::

kow je izjavil:

Kar pomeni, da naj nihce ne kapitulira prezgodaj, tudi ce na koncu misli. >:D

DA

Pri zgoraj omenjenih štirh bankah, te že vprašajo, če te motijo app_ji in da imajo opcijo, glej ga zlomka in to v skladu z EURO normami.:)

BuDi79 ::

Ericssony je izjavil:

Preloženo za 2 meseca :D
Razen če ti poteče certifikat, novih ne izdajajo že nekaj časa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

Ericssony ::

BuDi79 je izjavil:

Ericssony je izjavil:

Preloženo za 2 meseca :D
Razen če ti poteče certifikat, novih ne izdajajo že nekaj časa.


Bo potekel, ja - 2025. 8-)
Izdan je bil pred dobrega pol leta - kasirali so do zadnjega tudi, če so vedeli, da jih bodo kmalu "ukinili"...

harvey ::

Ericssony je izjavil:


Izdan je bil pred dobrega pol leta - kasirali so do zadnjega tudi, če so vedeli, da jih bodo kmalu "ukinili"...

Zelo nelogično tole komuniciranje, v ceniku ga kar še lepo imajo pod ločeno rubriko - varnostni elementi. Očitno se tole še ne bo poslovilo.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

jest10 ::

Za poslovne uporabnike ga bodo zihr še imeli.
Tako kot ga imajo nekatere druge banke

Lonsarg ::

Problem je huda nefleksibilnost in nesvoboda avtentikacijskih naprav. Evropski regulator bi moral zahtevati standardne protokole za avtentikacijo, custom mobilna aplikacija pa kvečjemu kot dodatek!

Prijava preko spletne strani z protokolom WebAuth in FIDO2 bi naprimer lahko bila obvezna za vse banke v EU. Potem pa bi imeli prosti trg ponudnikov klientov in hardware tokenov za ta standard, in bi konkurenca poskrbela za dobro ponudbo.

Sploh ne vem zakaj imamo tehnične standarde, če se jih nikjer v zakonih ne enforca!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

BuDi79 ::

harvey je izjavil:

Ericssony je izjavil:


Izdan je bil pred dobrega pol leta - kasirali so do zadnjega tudi, če so vedeli, da jih bodo kmalu "ukinili"...
Očitno se tole še ne bo poslovilo.
Lahko da so na ceniku, ampak jih fizičnim osebam že lep čas ne izdajajo več. Ne vem točno kdaj ampak enkrat lani so nehali.

MrStein ::

jest10 je izjavil:

Za poslovne uporabnike ga bodo zihr še imeli.
Tako kot ga imajo nekatere druge banke

Kak, a za poslovneže je dovolj varno, za fizičnike pa ni? :)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kow ::

Lonsarg je izjavil:

Problem je huda nefleksibilnost in nesvoboda avtentikacijskih naprav. Evropski regulator bi moral zahtevati standardne protokole za avtentikacijo, custom mobilna aplikacija pa kvečjemu kot dodatek!

Prijava preko spletne strani z protokolom WebAuth in FIDO2 bi naprimer lahko bila obvezna za vse banke v EU. Potem pa bi imeli prosti trg ponudnikov klientov in hardware tokenov za ta standard, in bi konkurenca poskrbela za dobro ponudbo.

Sploh ne vem zakaj imamo tehnične standarde, če se jih nikjer v zakonih ne enforca!


Zakaj mislis, da se kaj takega (tudi meni se zdi smiselno), ne uveljavi v zakonodaji?

jest10 ::

MrStein je izjavil:

jest10 je izjavil:

Za poslovne uporabnike ga bodo zihr še imeli.
Tako kot ga imajo nekatere druge banke

Kak, a za poslovneže je dovolj varno, za fizičnike pa ni? :)


Kaj ko bi ti svoja vprašanja postavljal tam, kjer je to smiselno.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()
««
9 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NLB Klikin (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
16142322 (6029) Machete
»

Digitalno bančništvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8310533 (7754) SVGA
»

Vprašanje NLB klik

Oddelek: Loža
476403 (2867) mat xxl
»

Banka - prijava z digitalni potrdilom

Oddelek: Loža
223492 (2827) krucymucy
»

NLB klik amaterji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6814753 (5328) branc

Več podobnih tem