» »

Račun za komunalo

Račun za komunalo

techuser ::

Zanima me, koliko imate kaj račun za komunalo? Namreč pri nas živimo štirje v nekje 90 m2 in dobimo račun približno 90 EUR. Ko sem živel v 40m2 stanovanju v LJ se spomnim, da je bilo nekje 60 EUR z ogrevanjem vred, ko se je plačevalo prispevek vse leto, da je bila približno enaka cena. Vseeno se mi zdi, da je to nekam visok znesek. Koliko je ponavadi povprečje za štiri člane družine in podobno kvadraturo?
  • spremenil: techuser ()

starfotr ::

Vse je odvisno od storitev in od porabe. To je čisto presplošno vprašanje.

mat xxl ::

Najprej kaj vam dobavlja komunala ??? Odvaža smeti ? Dobavlja H20 , Dobavlja toploto, morda hladivo ??? Ureja okolico ?

Moraš malo bolj konkretno...... !

shadeX ::

- Iztekanje odpadnih voda
- Poraba vode
- Odvoz smeti

4 prijavljeni člani, Hiša 50-55€.

pero50 ::

iztekanje odpadnih voda v bližnji gozd(kanalizacija ni smiselna za nekaj hiš), poraba vode in odvoz smeti. 8 članov ~ 40€

techuser ::

slika1
slika2
Meni osebno tole ni v redu račun, previsok za 4 člane. Hvala pa ostalim za okvirne zneske.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

Machete ::

33 kubikov je ful. Mi 4je (2 mulčka) porabimo 13, pa ne šparamo nikjer.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

techuser ::

Hvala, se mi je kar zdelo, da bo poraba vode največji strošek.

Bizkit45 ::

poraba ali puščanje vode?

techuser ::

Doma imamo osebo, ki si vsak dan privošči kopel. Banja je normalne velikosti, potem pa se pritožujejo nad porabo.

kuglvinkl ::

2+1/2 porabimo okol 10 m3 vode. Za kar plačamo malo manj kot 20 evrov. Smeti so pa 9,77e. MOL.
Your focus determines your reallity

Invictus ::

techuser je izjavil:

Doma imamo osebo, ki si vsak dan privošči kopel. Banja je normalne velikosti, potem pa se pritožujejo nad porabo.

Zgleda ste našli krivca ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

techuser ::

Sej pravim veliko vode gre najbrž tudi pri pralnem in pomivalnem stroju. Kaj drugega posebnega pa nimamo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

Bizkit45 ::

:) pri pomivalnem in pralnem stroju gre res malo vode.
Banja je pa hitro kubik vode (plus, minus, ne bodimo pikolovski). Da ne omenjem ogrevanje te vode..
Vsak dan? To ni normalno, ali se jaz motim?..že časovno gledano je to overkill..če pa napolni polno banjo za 10 min pa metek v glavo :)

edit: smo bliže pol kubika ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bizkit45 ()

sesobebo ::

ker je očitno izstopajoči strošek voda, je tu še moj podatek za primerjavo:
2 osebi v stanovnju, perilo pereva ~2x - 3x na teden (majhen pralni stroj), kopel v banji pa si privoščim (zgolj) 1x - 2x na mesec. pomivalnega stroja nimava.

poraba vode je 4-5 kubikov na mesec.

mzakelj ::

Jest dobim komunalo okrog 37€ pa je notri voda, odvoz smeti in vse njihove kaprice. Pa sva dva v stanovanju. Pa ne šparam z vodo ko se tuširam in podobno. Je pa od komunalnega podjetja do podjetja odvisno. Eni so dragi ko hudič.

kuglvinkl ::

sesobebo je izjavil:

ker je očitno izstopajoči strošek voda, je tu še moj podatek za primerjavo:
2 osebi v stanovnju, perilo pereva ~2x - 3x na teden (majhen pralni stroj), kopel v banji pa si privoščim (zgolj) 1x - 2x na mesec. pomivalnega stroja nimava.

poraba vode je 4-5 kubikov na mesec.


to je zlo malo. ko sva bila še brez naraščaja, je bila poraba vedno okol 10 m3, kopel si še v hotelu ne privoščim...
Your focus determines your reallity

koyotee ::

30€ za 5 ljudi, samo smeti.
Voda je zaenkrat zastonj iz lastnega vodovoda.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

otago ::

Vecina komunalnih podjetij zaracunava komunalne vode v velikosti dobavljene vode. Ce imas, ali nimas kanalizacije. Pri taksni porabi bi morda lahko razmislil o lastnem studencu (ce je potrebna le adaptacija ze obstojecega).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izkoriščenje deževnice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10216464 (3892) BorutO
»

Gospodinjski aparati porabijo več energije kakor označeno

Oddelek: Novice / Ostale najave
4814608 (11388) BigWhale
»

Podražitev komunale za več 100% (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7911815 (8945) Magic1
»

Stroški za vodo - od kod! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5013717 (11861) mihec87
»

Komunalne storitve-oderuhi!

Oddelek: Loža
51025 (783) neo

Več podobnih tem