» »

Angular (5) in environment variable za nastavitve

Angular (5) in environment variable za nastavitve

Stari89 ::

Ojla!

Igram se z Angular 5. Napisal sem en service, ki se pogovarja z RESTful apijem. Na RESTful api imam preprosto avtentikacijo, ki zahteva url, uporabniško ime in geslo. Podatke bi lahko shranil v neko konfiguracijsko datoteko in bi po potrebi iz nje bral. Hec je, da imam več okolij (lokalni comp, test server in prod server), kjer so url, uporabniško ime in geslo različni. Drugi hakeljc je, da želim zadeve dat na github in ne bi rad, da vsak tepec vidi gesla mojih razvojnih okolij.

Zanima me, če je možno, da Angular lahko na nek način prebere environment variable serverja? Če se to zgodi ob compilu/buildu, je to "good enough" zame. Se to dela na kak drug način?

Na googlu (še) nisem našel nič preveč pametnega.

LP
  • spremenilo: Stari89 ()

janig ::

Ne bi raje naredil login formo in password shranis v local storage. Ni pa to safe. Implementiraj OAuth2.

McAjvar ::

Stari89 je izjavil:

Zanima me, če je možno, da Angular lahko na nek način prebere environment variable serverja? Če se to zgodi ob compilu/buildu, je to "good enough" zame. Se to dela na kak drug način?

Na googlu (še) nisem našel nič preveč pametnega.


Je možno. Ko buildaš aplikacijo, lahko definiraš ciljno okolje, Angular pa bo nato prebral podatke iz ustrezne temu namenjene datoteke. Dokumentacija o ng build.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

Stari89 ::

Tnx McAjvar! Tole z environment datotekami je že precej blizu temu, kar iščem. Razne nastavitve lahko sedaj pišem sem, kar je zelo uporabno. Vseeno mi to ne reši izziva, saj na git ne bi rad commital nastavitev s svojimi dev endpointi in gesli. Zaenkrat se nagibam k temu, da bo moral to dostavit server in da sam Angular ne bo s tem imel (skoraj) nič. Angular je ipak client tehnologija! Če kaj najdem, napišem sem.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

JS frameworks: knockoutJS, angularJS, react, ...

Oddelek: Programiranje
416942 (3787) kuall
»

Kako začeti z učenjem izdelave spletnih strani?

Oddelek: Izdelava spletišč
132217 (1613) scipascapa
»

AngularJS 2.0 ali 1.x

Oddelek: Izdelava spletišč
92065 (1363) dasf
»

JavaScript client framework

Oddelek: Programiranje
51442 (1277) illion
»

[PHP] Kako blokirat IP

Oddelek: Programiranje
172060 (1645) CaqKa

Več podobnih tem