» »

Koliko porabijo procesorji?

Koliko porabijo procesorji?

gabl136 ::

?? Če kdo ve za kakšno tabelo za vse procesorje??
  • spremenil: Tomi ()

Tomi ::

Dve opombi:
-procesorji in druge elektronske naprave trošijo energijo, ki se meri v joulih ali vatnih urah. Watt je enota za moč, torej energijo, deljeno s časom.
-tabela je bila nekje objavljena ali vsaj polinkana. Uporabi iskanje.
metrodusa.blogspot.com

gabl136 ::

Kaj pa kaksen program, ki izračuna porabo procesorja??

frenk ::

jackass88: ne rabš računat...ti kr 226W pelt nabav pa bo...kar je bl švoh se sploh ne splača...sicer je pa bil nekje na slo-tech link do strani, kjer si lahko izračunal porabo...pomoje da nekje na overclockers.com

gabl136 ::

Je sej to bom itak nabavi, zanima me samo zato, ker me firbec matra kako taki programi zgledajo:)

ali3n ::

- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

TESKAn ::

Kalkulator. Evo. To si iskal:).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

frudi ::

1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

R33D3M33R ::

A ni bil članek o tem na Slo-Techu, o porabah komponent? Jaz ga ne najdem več :'( . Morda ve kdo za link.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

OwcA ::

Otroška radovednost - gonilo napredka.

Tic ::

Potem naj bi moj procesor porabil 128W, uzel sem 88% celote.
1470@2425 2v
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

c3R4R ::

Moj proc porabi 94W moči...

To sm prebral iz Sandre 2003...8-)
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

Dr_M ::

tale kalkulator se men ne zdi prevec zanesljiv.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TESKAn ::

In zakaj ne?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

TribesMan ::

Athlon XP 2400MHz @ 1.9V 120W
88% pa 105W

torej bi moral volcano, ki ima na Full load 55°C pri sobni temp okoli 28°C imeti C/W okoli 0.25 kar je pa mal, zlo mal za tak cooler in ne verjamem tem cifram, definitivno pa bi se moj napajalnik ki je na 12V sposoben dat 12A že zdavnaj skuril, saj deluje brez ohišja čezenj pa piha ventilator na 5V in so hladilniki samo mlačni. Procesor pa naj bi požrl vsaj 11A toka od 12A kolikor je sposoben dat napajalc. Aha my ass 120W.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

TESKAn ::

TribesMan, jedro tvojega procesorja je po moje 'malce' toplejše kot 55°C...sploh pa zakaj potem rabimo 400W napajalnike?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

asPeteR ::

->sploh pa zakaj potem rabimo 400W napajalnike?

Znano je, da so te stevilke pri no name napajalnikih(vecina) toliko vredene, kolikor stevilke racunalniksih zvocnikov.

Tele dni so izvedli test napalcev, mislim, da na x-bitih, read it.
http://blog.stegnar.com

TESKAn ::

Test napajalcev je tudi na anandtechu, IIRC.
Drugače je pa moj point ta, da imaš recimo napajalc, ki ti da realno ven 150W na plato. Zdej pa jaz vprašam, kam gre teh 150W? če procesor porabi recimo 70W, kam jih gre preostalih 80?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Zheegec ::

Kam le, vse kar je na plati pa se greje :D
Northbridge, southbridge, RAM, AGP, PCI sloti, vsi mosfetki pa kondiji ke so gor,...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

TESKAn ::

Vseeno - 80W niti ni tako malo...ne vem, no...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

morphling1 ::

Realni cifre porabe procov so dosti nižje od tistih, ki jih podajajo kalkulatorji. Problem je predvsem v tem ker vsi upoštevajo da recimo podvojena frekvenca tudi podvoji oddano toploto, to je seveda daleč od resnice. Poglejte same prosorje enake serije pri enakih napetostih in različnih frekvencah, pa boste videli da max oddana toplota ne ustreza povečani frekvenci. In to je še ena težava teh kalkulatorjev, če daš za izhodišče ¸1700+ dobiš čisto drug rezultat kot recimo pri iuhodiščnem procu 2800+. Jaz ne verjamem da prihaja do takih razlik v navitem stanju pri recimo teh dveh procih, zato mam občutek, da je bolje za neko realno cifro vzeti najhitrejši proc. za izhodišče in izhajat iz tega.
Hmm zakaj sem že delal test napajalnikov ? Tam je tabela kako trošijo energijo ostale komponente na plati (AMD priporočila izdelovalcem osnovnih plošč), spoh ne zanemarljivo.
Sicer 2400 MHZ amd pri 1.9V skoraj sigurno odda tipično okoli 90W in teh 90 W ne obremeni samo 12 V linije ne glede da to opisuje AMD (vseeno so tisto le priporočila in zato proizvajalci plat tudi sami iščejo rešitve za čimbolj stabilno napajanje vseh komponent), ampak sem skoraj siguren da ji pomaga tudi 5V linija. Ker drugače bi moj noname 300W napajalnik crknil ob navitem bartonu na 2500+ MHz pri več kot 2 V, ter še vseh ostalih komponentah, pa se nič ne pritožuje niti ob 24/7 foldanju
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

asPeteR ::

TESKAn: Ja tocn na Anandu ...

No, men se je najbolj zanimiv del zdel, o "stabilnosti napajanja", ki so ga merili s pomocjo napak v pomnilniku, cez daljsi cas ... Zanimivo.

Torej lahko sklenemo, da pri mejnih frekvencah ni samo vazna moc napajalca(ki, smo ze ugotovili, da je moc vecine napajalcev popolnoma zadovoljiva), temvec tudi dejansko kvaliteta izvedbe svicerja.
http://blog.stegnar.com

TribesMan ::

in teh 90 W ne obremeni samo 12 V linije ne glede da to opisuje AMD (vseeno so tisto le priporočila in zato proizvajalci plat tudi sami iščejo rešitve za čimbolj stabilno napajanje vseh komponent), ampak sem skoraj siguren da ji pomaga tudi 5V linija


To drži samo za plošče ki nimajo dodatnega P4_12V priključka, recimo Epox 8RDA+ je taka in vleče energijo za procesor izključno iz 5V linije, mešani sistemi, kjer bi polovica MosFETov vlekla energijo iz 5V in druga polovica iz 12V ne obstaja, ker bi bila neučinkovita in predraga, značilnost takega sistema bi bila da bi bili na plati za vsako fazo različni pari MosFETov ter različno dimenzionirane dušilke, poleg tega bi se določeni pari MosFETov greli bolj kot drugi, ker bi prevzeli nase večje breme....

Tistih 90W je veliko bolj realnih kot 120W iz kalkulatorja, mogoče bi preračuni iz kalkulatorja veljali bolj za HT procesorje, ki znajo veliko bolj obremeniti (izkoristiti) svoj potencial... ampak to je že druga tema.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

morphling1 ::

Ne bom se prepiral o elektriki s tabo :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

DjTonic ::

Npr sandra mi napiše da procesor porabi 59W oni kalkulator pa da 69W zdaj komu verjet? Pa saj vseeno važno da vse deluje kot je treba ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

abit nf7 modifikacija voltaže

Oddelek: Navijanje
121068 (947) kajzer
»

Koliko toplote oddajo grafične kartice in rami na njih??

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11919 (720) Jackass
»

dva peltiera

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131142 (926) TESKAn
»

Koliko moči rabijo grafične?

Oddelek: Strojna oprema
121010 (764) OZZY
»

kok W oddaja procesor?

Oddelek: Strojna oprema
7681 (639) morphling1

Več podobnih tem