» »

amazon nategancija - kaj narediti

amazon nategancija - kaj narediti

kyloren ::

Živjo,

preko amazon prime sem naročil grafično msi gtx 1060 3gb , včeraj prejel mail da so jo odposlali, danes pa dobil orginal zapakirano škatlo (izgleda res kot da še nikoli ni bila odprta) znotraj pa 2 zelo stari matični plošči od msi ... WTF ... Kaj lahko zdaj sploh naredim? To sploh na amazonu ne bodo verjeli ... kaj lahko storim?

Lp

poweroff ::

Poslikaj, pritoži se. Če ne boš poskušal ne boš vedel.
sudo poweroff

overload ::

Živjo,
ja a nisi snemal odpiranja? Jaz vedno posnamem, ko odprem škatlo oz. paket.
Težko boš dokazal. Je pa čudno, ker če si včeraj prejel mail, da so poslali dvomim, da bi dobil v enem dnevu. Da te niso slučajno prijatelji nategnili, ko si jim razlagal, da si naročil? Mi smo enkrat naredili to enemu in je bilo zabavno ampak smo mu tudi hitro povedali.

PugPlug ::

Si prepričan, da si naročil preko Amazon-a in ne kakšnega prodajalca na Amazon-u?

Niti mi ni jasno, kako bi v škatlo spravil dve matični plošči :)
-------------------------------------------------------------

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PugPlug ()

amacar ::

"This item has not yet been released. "
Tako da tega 100% nisi naročil.

Dimnik ::

Na linku, ki si ga prilepil piše da izdelek še ni dobavljiv, ne moreš ga kupiti, lahko samo daš prednaročilo.....

kyloren ::

Da naročeno je bilo prejšnji četrtek, cena takrat je bila 269,99 €, pisalo da izdelek ni navoljo, dal nakazal denar in takrat je prispel mail, da takoj ko bo na voljo bo odposlano. Izdelek ni navoljo ves čas, sem pa vseeno včeraj dobil mail da je izdelek odposlan. Danes pa sem dobil to kar sem dobil 2 stari msi plošči ...

sem že razmišljal če niso to zajebali na msi, da bi tam nekdo vrgel not stari plošči pri pakiranju ... res kaj takega ne pomnim da bi sploh kdaj slišal da se dogaja

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kyloren ()

IL_DIAVOLO ::

Mavrik ::

kyloren je izjavil:

Živjo,

preko amazon prime sem naročil grafično msi gtx 1060 3gb , včeraj prejel mail da so jo odposlali, danes pa dobil orginal zapakirano škatlo (izgleda res kot da še nikoli ni bila odprta) znotraj pa 2 zelo stari matični plošči od msi ... WTF ... Kaj lahko zdaj sploh naredim? To sploh na amazonu ne bodo verjeli ... kaj lahko storim?

Lp


Sploh ne vem kaj tu počneš (razen če si si vse zmislil) - klikni na svoje naročilo na strani in boš mel gumb kjer lah rečeš "nisem dobil" in tam označiš "v škatli je bil cegu" pa bo.
The truth is rarely pure and never simple.

gusto ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

To si preberi:

https://www.komando.com/happening-now/4...


Berem na tem linku nekaj o podpisih ob prevzemu, pa se ne spomnim, da bi moral sam ob dostavi kdaj kaj podpisati, če je bilo plačano že v naprej. Velja za amazon, ebay, kitajce, slovenske trgovine. Živim sicer v nekem manjše do srednje velikem kraju, vendar s poštarji nismo na ti in se ne poznamo.


PS: Ok, sedaj sem se spomnil, da je včasih kaj treba podpisati, ampak res v manjšini. Paket od amazona me je že večkrat pričakal v nabiralniku, kdaj tudi tako, da bi ga lahko mimoidoči brez težav vzel, ker ga je pol gledalo ven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gusto ()

Jst ::

OP: Si ziher, da imaš Prime? Si naročil prek Direct?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

kyloren ::

ja prime je bil, direct. Saj zato gre tako hitro. Naročil sem še nekaj ostalih komponent in ko sem dobil mail da je odposlano naslednji dan ponavadi dobim. Na mailu je samo številka naročila, to je vse kar imam ...

zee ::

Znotraj regularnega Amazona (spletne strani) imas opcijo za to.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Invictus ::

Če te kak prodajalec nategne/zmoti/... je najboljši način:

1. Kontaktiraj prodajalca. Pošlji čim več podatkov/slik. Če odgovori v 24 urah, komuniciraj z njim. Lahko se je samo zmotil in ti poslal narobe paket. Se zgodi.

2. Če v 24 urah ni nič, mu daj slabo oceno. Enko. Cvek.To najbolj podžge/boli prodajalce. Slab rating. Če se javi, ga preprosto opozori na poslani email, in mu tudi omeni da pričakuješ akcijo.

3. Na koncu odpreš dispute na Amazonu z vsemi dokazi in čakaš. To lahko traja 3 mesece, ker so 30, 60 ali koliko dnevni roki. Ampak, če je upravičeno, dobiš denar nazaj.

Na Ebayu postopaš enako. Vedno plačuj s Paypal, ker imaš tam še dodatno zaščito, kar se tiče vračila denarja.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

m0LN4r ::

Jaz vedno kontaktiram Amazon Support Chat, povem da sem Prime Stranka ze X-let pa je v 5-10 minutah vse zrihtano,
dobil sem ze povracila za defektne izdelke, ki jih sploh nisem rabil nazaj poslat, ze veckrat
ko sem se prizotil, da nekaj nisem dobil sem dobil se enkrat, recimo potem se imel doma dve kartusi namesto ene,
ko sem zajamral za neke graficne, katerim se je podaljsal dobavni rok, sem jih potem dobil cez 2 dni.
Enkrat mi je HERMES kao 3x dostavil nek paket, pa izstavil listek da gre nazaj k posiljatelju. Kontaktiram support chat, pocakam da se oni z hermesom zmenijo, vuala paket naslednji dan zjutraj pri meni.

Vglavnem meni amazon support vedno uredi vse, tip top 10/10.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Tr0n ::

Amazon je ponavadi zelo dober glede tega, ti takoj zamenjajo/vrnejo denar/posljejo novo. Samo sliko prilozi v support formo.

Baja ::

@kyloren: glede težav ti ne morem svetovati, zanima pa me kaj si to za ene zelo stare plate dobjo? zbiram staro opremo namreč :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

Jst ::

Jaz tudi še nikoli nisem imel problemov z Amazonom. Dovolj je bila slika.

Kitajci so pa tako-tako. Z fasttech in gearbest imam samo dobre izkušnje. Tam tudi nisem rabil poslati paketa nazaj in so isto poslali še isti dan.

AliE se izogibam, Ebay ima pa tudi dokaj dober support, vendar je preteklo več časa, da smo rešili "dispute".


---

Vseeno mi je pa čudno, da bi Amazon Prime Direct poslal "scam paket". Glede na to, da nisi povedal, drugih informacij:

Preveri če se sploh ujemajo številke. Kakšno je stanje tvojega naročila na Amazonu?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

TheBlueOne ::

Pritozi se na Amazon in verjetno bodo ugodili v tvojo korist. Sej verjetno ne bos edini, ki ga je prodajalec poizkusil na******.

Drugace pa ne pozabit, da preko Amazona lahko prodaja vsak.

Drugace ce kdo, potem Amazon pritozbe obravnava kakor se pricakuje. Kakor so povedali predhodniki pogosto niti ni treba vracat artikla.

Jst ::

>Drugace pa ne pozabit, da preko Amazona lahko prodaja vsak.

Prime Direct gre direktno iz Amazona. Tako prodaja, torej kupiš od Amazona, kot Shipping. Če ni Direct, potem če se ne motim imajo drugi prodajalci dve možnosti, a na pamet ne vem kaj. Verjetno da obdela (plačaš in pošlje) Amazon ali Prodajalec na Marketplace-u. (Tako bi bilo logično na prvi pogled; nisem šel gledati na Amazon kaj je razlika.)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

opeter ::

Amazon je bolj zanesljiv od eBay-a, vsaj kar se reševanje sporov tiče in v kolikor kupuješ od trgovcev, ki so prijavljeni v marketplace.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

kyloren ::

hvala za nasvete. Sem poklical pa izdelek (če temo sploh lahko tako rečem :D ) poslal nazaj. Skratka so pristali na to da ga vrenem pa dobim denar nazaj ...
@Baja: če rabiš stare stvari jih imam nekaj doma pa ti lahko kakšo pentium 2 ploščo pošlem :D

mat11 ::

Glej da ti bodo plačali poštnino, ki si jo plačal ko si vrnil izdelek.
mat

TheBlueOne ::

mat11 je izjavil:

Glej da ti bodo plačali poštnino, ki si jo plačal ko si vrnil izdelek.


Vracanje na Amazon je vsaj v Avstriji absolutno brez stroskov. Niti ni kaj za vracat. Ce se ne drzis navodil, pa zna biti, da nastane se kaksen strosek, ki pa ga verjetno pravtako vrnejo.

c3p0 ::

Pri nas pa vrnejo poštnino, če pošlješ dokazilo o znesku.

mat11 ::

Vračal sem v Amazon uk in tam so imeli mejo 8,40 evra za vračilo. Vračilo me je prišlo 9 in nekaj evra, poslal dokazilo in dobil ves denar.
mat

m0LN4r ::

Jaz dobim od amazona Label za vracilo ce je prodajalec povezan z amazonom
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

radmannsdorf ::

Naročil sem Casio uro, ki pa mi deluje fake. Navodil ni, garancije ni - vse to prodajalec obljubla v paketu.
Pričakoval sem tudi škatlo, ura pa je prišla v vrečki in z nekim kartončkom. Model ure na vrečki je drugačen kot na kartončku/vrvici ki se drži ure.
Je šele moj drugi nakup na amazonu, imam bolj izkušnje z ebay. Je postopek podoben? Sepravi odprem "Return items", opišem na kratko zadevo in čakam na odgovor?
Ok, po kratkem opisu mi ponudi tisk informacij za na paket. Dejansko naj nalepim kopijo tega na paket, ali kar po domače napišem prejemnika, kopijo tega pa samo priložim v kuverto? Krili bodo do 7€ poštnine baje.
Prvič se malo lovim. :)

Invictus ::

Amazon dispute
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

radmannsdorf je izjavil:

Naročil sem Casio uro, ki pa mi deluje fake. Navodil ni, garancije ni - vse to prodajalec obljubla v paketu.
Pričakoval sem tudi škatlo, ura pa je prišla v vrečki in z nekim kartončkom. Model ure na vrečki je drugačen kot na kartončku/vrvici ki se drži ure.
Je šele moj drugi nakup na amazonu, imam bolj izkušnje z ebay. Je postopek podoben? Sepravi odprem "Return items", opišem na kratko zadevo in čakam na odgovor?
Ok, po kratkem opisu mi ponudi tisk informacij za na paket. Dejansko naj nalepim kopijo tega na paket, ali kar po domače napišem prejemnika, kopijo tega pa samo priložim v kuverto? Krili bodo do 7€ poštnine baje.
Prvič se malo lovim. :)


ja, amazon ti pošlje nalepko kjer so že vsi podatki o prejemniku, pošiljatelju itd, ki jo samo nalepiš na paket in odpošlješ. Odvisno od kje in kam pošiljaš je ponekod že vse avtomatizirano in samo oddaš na pošti, iz Slovenije pa moraš praviloma plačat poštnino in potem poslat kopijo računa.

Han ::

Večina današnjih Casio ur je plastik fantastik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

mailer ::

Odvisno kaj kupuješ, vse ure do 50€ so plastik fantastik. Kupil sem serijo Edifice in sem z njo razen z nastavitvami, ki so zakomplicirane zelo zadovoljen.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

radmannsdorf ::

No, ta je bila celo kovinska hehe. Casio je čist ok, ampak če je pa na oko slabo narejena in tipke ne delujejo ok, pač to res ni ok. Po youtube fake vs genuine videih, sem dojel da je fake.
V glavnem, sem poslal nazaj z nalepljenim natiskanim naslovom. Krijejo do 7€ poštnine, za poštnino do Francije sem dal 5,20€. Potrdilo sem fotkal, ampak zdaj me zanima kam to fotko sploh pošljem? Moram počakat da najprej potrdijo prejem pošiljke? Ker nikjer ne najdem opcije da bi jim še dodal kakšne informacije, recimo link do fotke.

mailer ::

Ko dobijo paket dobiš refund, sliko stroškov poštnine pošlji kot dodatek zraven prejšnjega maila. Ponavadi pošljejo pdf format, ki ga natisneš, oddaš na pošti in ne plačaš nič, verjetno pa to velja le za izdelke, ki jih kupiš direktno preko amazona in ne tam prijavljenega trgovca.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

radmannsdorf ::

Hvala, sem našel! Poslano.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izkusnje z Amazon.de (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8123342 (2916) carlosk1966
»

Amazon.it vprašanje

Oddelek: Kaj kupiti
366724 (1698) bastadu
»

Poštnina pri vračilu Amazon.de

Oddelek: Omrežja in internet
318736 (1294) tikitoki
»

Amazon.de nakup

Oddelek: Loža
376513 (2797) mtosev

Več podobnih tem