» »

domači server

domači server

borut10 ::

Pozdravljeni,

zanima me, kaj bi bila najlažja rešitev, če bi hotel, da bi na nekem trdem disku imel podatke (filme, glasbo, kakšne druge podatke, slike, ..) pa bi lahko do njih dostopal v lokalni mreži in tudi od drugod, iz drugega omrežja? Pa tudi, da bi lahko direktno gledal filme.

Lp, Borut

bastadu ::

NAS

borut10 ::

kakšne pa so cene NAS-ov? takšen, da ni ravno najslabši in bi vse našteto to podpiral?

bastadu je izjavil:

NAS


kakšne pa so cene NAS-ov? takšen, da ni ravno najslabši in bi vse našteto to podpiral?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borut10 ()

ngc2392 ::

https://www.enaa.com/search.asp?q=NAS%2...

marsikaj zna. ni pa nujno synology...
United We Stand, Divided We Fall

borut10 ::

ngc2392 je izjavil:

https://www.enaa.com/search.asp?q=NAS%2...

marsikaj zna. ni pa nujno synology...


Kateri pa bi bil glede na ceno in zadeve, ki jih rabim najboljši?

Doma še imam en 2TB zunanji ssd disk. Bi ga lahko priklopil zraven?

FX6300B ::

glede na to da imaš zunanji ssd disk predvidevam da na usb, poglej če ima tvoj router usb priključek, novejši imajo skoraj vsi.
May the force be with you!

borut10 ::

FX6300B je izjavil:

glede na to da imaš zunanji ssd disk predvidevam da na usb, poglej če ima tvoj router usb priključek, novejši imajo skoraj vsi.


Nima. Imam cisco EPC3928S. To je od Telemacha neki modem/router.
Zdaj, če smo ravno odprli to temo. A lahko zdaj na ta modem oz router priklopim drugi router ali moram poklicati na telemach, da mi prinesejo tisto, ko je samo modem?

ngc2392 ::

najbolj osnoven je tisti za dva diska. recimo da ima dovolj visoko raven zanesljivosti (če pač en disk odleti, ga zamenjaš in synology sam poskrbi za primerno strukturo-raid). vtakneš lahko noter diske po želji, v novejše tudi 8tb (imho). če ti to ni dovolj, greš na ohišje z štirimi, petimi...
lepo je, če ima gigabitno mrežo, ni pa nujno, če ne boš kakšen power user (video ali obdelava slik). pa kakšen usb3 tudi paše. programov ima synology dovolj, za vse potrebe, tudi za dostop od drugod (imam dva pa resnici na ljubo ne potrebujem te funckije-ker imam rdp)

router počiš ali na wan (in imaš svojo mrežo) ali pa na lan port (izklopiš dhcp) in ti modem diktira vse...
United We Stand, Divided We Fall

urbybaby ::

Ne rabiš NAS-a. Kupiš en rabljen računalnik za 50-80€. Namestiš en DLNA progi in to je to. Men to laufa bp. Gledam lahko filme na 2 tv-jih (hkrati), poslušam glasbo itd... tud na telefonu in tablici deluje bp.
------
Kamena doba se ni končala, ker bi zmanjkalo kamenja...

Redman ::

Jst imam lenovo m91p - 16 giga rama, 2x 3TB diska, centos7, emby, 24/7h...

Zadeva dela BP, imam 4 odjemalce.

sandmat ::

vzameš 2bay synology in imaš mir naslednjih 10 let. Ne nucaš lastne mašine sestavljat razen, če ne ceniš svojega časa.

Han ::

Pa še operacijski sistem imaš s tem pokrit in redno posodobljen... ;)

Manj kot DS218j ne glej. Če želiš, da dekodira H.265, glej Plus serijo, ki ima bolj zmogljiv 64 biten CPU.

GupeM ::

Zelo odvisno od tega, kaj bi rad.

Najbolj osnovna zadeva bi bila, da obstoječi zunanji 2 TB disk priklopiš na en računalnik, ki je stalno prižgan in shareaš z njega. (+ nobenih dodatnih stroškov z nakupi, - računalnik mora biti vedno prižgan, kar pomeni dodaten stošek za elektriko in nobene varnosti v primeru odpovedi diska)

Malo boljša zadeva je nakup routerja z USB vhodom, na katerega priklopiš ta disk in shareaš po omrežju. (+ majhen strošek za router, tiho delovanje, majhna poraba elektrike, - nobene varnosti v primeru odpovedi diska, vmesnik zna biti bolj tako/tako)

Dobijo se diski, ki so zapakirani v ličnem ohišju in se povežejo v mrežo. Primer. Sicer ne poznam Western Digitalovih zadev, vendar za neko osnovno zadevo bi ti moral funkcionirati. Ima tudi USB 3.0 vhod, vendar ne vem, ali lahko na ta vhod priklopljen disk tudi shareaš, ali lahko z njim delaš samo lokalno. (+ sedanji prenosni disk ti ostane, cena ni pretirana, tiho delovanje, - nobene varnosti v primeru odpovedi diska)

Naslednja stopnja je NAS z dvema diskoma. Imam Synology-ja DS216j in sem zelo zadovoljen. Dekodiranja videov ne delam na NAS-u, tako da me nekaj manj RAMa in šibkejši CPU ne motita, bi pa včasih prišlo prav kaj več. Ima tudi USB 3.0 vhod, kamor lahko priklopiš zunanji disk in ga ravno tako shareaš, vendar ta disk nima zagotovljene varnosti v primeru da crkne (+ tiho delovanje, majhna poraba elektrike, zagotovljene že nekaj varnosti v primeru izpada enega od diskov (RAID 1), odličen uporabniški vmesnik, veliko programov - nekoliko višja cena)

Če rabiš več prostora/hitrosti/varnosti, vzameš NAS z več diski. Cene so pa tukaj že precej visoke, je pa ponavadi tudi njihova zmogljivost precej večja.

hojnikb ::

najcenejša opcija je kakšen orange pi in pretvornik na sata->usb
#brezpodpisa

borut10 ::

Pri NAS-ih so vključeni tudi diski ali jih je potrebno posebej kupiti?
Sem totalno nov na tem področju in me malo zanima.

borut10 ::

Pri NAS-ih so vključeni tudi diski ali jih je potrebno posebej kupiti?
Sem totalno nov na tem področju in me malo zanima.

borut10 ::

Pri NAS-ih so vključeni tudi diski ali jih je potrebno posebej kupiti?
Sem totalno nov na tem področju in me malo zanima.

borut10 ::

Pri NAS-ih so vključeni tudi diski ali jih je potrebno posebej kupiti?
Sem totalno nov na tem področju in me malo zanima.

sandmat ::

odvisno, lahko kupiš samo mašino, lahko kupiš v kompletu. Diske je strašno enostavno vgradit pri synology.

borut10 ::

sandmat je izjavil:

odvisno, lahko kupiš samo mašino, lahko kupiš v kompletu. Diske je strašno enostavno vgradit pri synology.


kje pa je to najboljše kupiti? pa kateri diski so dobri?

sandmat ::

borut10 je izjavil:

sandmat je izjavil:

odvisno, lahko kupiš samo mašino, lahko kupiš v kompletu. Diske je strašno enostavno vgradit pri synology.


kje pa je to najboljše kupiti? pa kateri diski so dobri?


mimovrste, ok p/p diski so WD Red serija

Han ::

Synology je ponavadi najcenejši pri Anni, EnaA in Funtech. Dobri NAS diski bi naj bili Seagate IronWolf.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

opeter ::

Pred nekaj meseci so tole prodajali za cca. 70 EUR:
https://edigital.si/omrezno-skladiscenj...

Tudi WD Red naj bi bil soliden za potrebe v NAS.
Sam imam stare WD Greene (letniki 2010) in še vedno delujejo (tok, tok na leseno mizo).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SMB povezava Winows 10 s Synology NAS

Oddelek: Operacijski sistemi
323107 (2373) dukedl
»

strežnik za majhna podjetja

Oddelek: Pomoč in nasveti
243087 (2119) Mavrik
»

NAS in hosting

Oddelek: Pomoč in nasveti
373917 (3071) FX6300B
»

WD NAS

Oddelek: Omrežja in internet
153583 (2849) A_A

Več podobnih tem