» »

Off topic

Off topic

nevone ::

Bila sem v dilemi, ali je pravilo off topic, konstruktivno ali bi bilo vseeno, če ga ne bi bilo. No po premisleku, in glede na moj pogled na preglednost, sem se odločila, da je bolje če to pravilo obstaja, ker samo pravilo ne izvzema "kršenje" tega pravila tako, da odpreš topic Off topic, potem pa tam pustiš da gre debata v več smeri.

o+ nevone
  • premaknilo iz Loža: OwcA ()

|SNap| ::

kako lepo je danes vreme.

Highlag ::

Vroče :D

flipflop ::

A da bi se v tej temi "kregali" o stvareh iz drugih tem če so v drugih temah off topic? Kot tista tema o Jokerju,pa bi se tukaj "kregali" o slovnici?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flipflop ()

nevone ::

Ta topic je bil ponujen predvsem tistim, ki mislijo da je držati se striktno ene teme malo preozko. Torej če želite kombinirat različne teme, potem to lahko delate tukaj. (no ja ne vem če lahko, če ne kršim kakšnega pravila s tem).

Recimo:
Nekdo odpre temo NLP v Grčiji, potem pa stvar skrene v področje kvantne gravitacije. No in če se avtor topica strinja da je ta debata šla v pravo smer, s čemer pa krši pravilo stay on topic, potem se ga prestavi v temo off topic, sicer se pa odpre tema kvantna gravitacija. NLP-ji pa ostanejo NLP-ji.

o+ nevone

OwcA ::

Problem je v tem, da trenutno nimamo nobenega mehanizma, ki bi omogočal prestavljanje posameznih odgovorv, tako da so taki podvigi odvisni povsem od dobre volje (in nekaj "ročnih spretnosti") moderatorjev.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

nevone ::

A, tko je to.

No ja to se gotovo da še spedenčkat, ampak men tud to zadošča, kar je sedaj.

:)


o+ nevone

BigWhale ::

V bistvu je tukaj stevilo tem, ki so on-topic zelo majhno. Vecina jih zabrede... ;> In potem ko se nekdo odloci, da ne bo 'sral' po drugih temah z off-topic stvarmi je takoj obtozen, da podvojuje teme in odpira nove teme... ;)

Daedalus ::

BigW odvisno kak gledaš na to. Če si odgovori sledijo v nekem logičnem zaporadju, je ok.


Poglej npr. temo o WMD v Iraqu. Striktno on-topic bi lahko napisal samo kaj misliš - je ali ni. Pol se pa tema pač razširi in dokler debata ostaja v nekih okvirih dane problematike zame ni off-topic.:))
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

nevone ::

Striktno on-topic bi lahko napisal samo kaj misliš - je ali ni. Pol se pa tema pač razširi in dokler debata ostaja v nekih okvirih dane problematike zame ni off-topic.

Pa smo spet v zosu. Zdej si bo pa vsak po svoje razlagal kaj je to "striktno on-topic" in pa "okvir dane problematike".

No ja sej mogoče pa ni nič narobe, če malo izmenjamo mnenja, kaj vsakemu od nas nek pojem pomeni oz. kako si ga razlaga, oz. kaj z konkretnim razumevanje pridobimo ali izgubimo.

Taka, malo lažja tema, vsaj zame.

:))

o+ nevone

Dusko ::

nevone mislim mali si to zabluzla,ker ta ideja tvoja je malo preveč zahtevna ,ker potem bi meli recimo aktivnih 50 tem.Ampak ker bi en napisal post ,ki bi bil po tvojem menju recimo off topic bi naredli še eno in tak bi na koncu bil kaos.

nevone ::

Dusko,

nevone mislim mali si to zabluzla,ker ta ideja tvoja je malo preveč zahtevna ,ker potem bi meli recimo aktivnih 50 tem.Ampak ker bi en napisal post ,ki bi bil po tvojem menju recimo off topic bi naredli še eno in tak bi na koncu bil kaos.

Dej si rajš preberi kaj sem napisala.
Meni se zdi pravilo "stay on topic" konstruktivno. To ali gre topic lahko "off topic" pa ne bi določala jaz, niti ne moderator, ampak avtor topica. "Zmeda" bi se pa dogajala izključno v topicu "Off topic".
A bi blo tako u redu? :)

o+ nevone

nevone ::

pingo76

Časa imamo pa na srečo vsi enako, samo odvisno za kaj ga porabimo.

Sicer sem pa jaz na netu max 1 uro na dan, tako da o tem lahko še debatirava. Če si tako mislil, seveda. :)

"Off topic" na nekaterih forumih že obstaja, je pa res da točno tega prej nisem vedela.

o+ nevone

nevone ::

zirc

Sej je itaq off topic, pis kar ti pride na pamet, pa tud ce je za v begne, pac slovenija!

LOL :))
Sej nisi resen, a ne? :))

o+ nevone

ŽirC ::

Mal mi ga mede k se nisem dobu diska, pac net-trgovine, sam obljubljajo, pol se je pa treba mal sprostit, JOKE!!!!


Lp, ZirC

nevone ::

Zirc

Ok, sam ne se več s takimi izjavami oglašat. :))

o+ nevone

pingo76 ::

Tomi!
Why mango?
A je bila tako huda moja pripomba, da je bila deležna totalne cenzure?
Nevone:
Nisi prav razumela tistega "preveč časa". Verjetno bi bilo bolje če bi na koncu dodal še :8). Verjetno pol nebi bil zbrisan. Glede debate lahko, a raje kaj drugega ker me ta res ne privlači. Zelo rad argumentiram kar napišem zato ne sodi me le po tistem "stavčecu" ki ga ni več.

Tomi ::

pingo76: ni bila, je bila pa res off-topic.
metrodusa.blogspot.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slogani (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6414327 (13335) SmeskoSnezak
»

Predsednik Janez Drnovšek ima hči (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
544460 (2973) Damjan Jagar
»

slovenci (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1368170 (6071) nevone
»

zapadel je zadnji sneg...

Oddelek: Loža
321695 (1099) rozica
»

Pogled na Zemljo, Luno in Jupiter z MARSA ! (vidi se Ameriko z Marsa ?!)

Oddelek: Loža
92204 (1980) ABX

Več podobnih tem