» »

HDMI kabel po stropu

HDMI kabel po stropu

avtek ::

Oj!

Renoviram si stanovanje in imam eno težavo oz. vprašanje.
V dnevni sobi sem si zamislil kje bi imel TV, imam pa še 3 sobe (spalnica, otroška - v prvi fazi kabinet, otroška). V tem kabinetu bom imel računalnik (zaenkrat sicer še prenosni, ker zaenkrat ne bom kupoval novega).

Razmišljal sem, da bi tam kjer bo TV in tam kjer bo računalnik dal takšni vtičnici, vmes pa potegnil in priključil tak oz. tak kabel. Kabel bi "vštemal" v zid, ker itak renoviram in bom po isti liniji peljal tudi UTP kabel (zaradi Siol BOXA in interneta).

Razdalja je cca 10m, zato sem priložil oba kabla, ker bo potrebno točno izmerit ko bo odštemano.

To bi si naredil zaradi tega, ker 50€ višjih stroškov me ne bo pobralo, mi gre pa strašno na živce ko si sedaj odklapljam laptop in ga nosim v dnevno sobo, da ga priključim na TV, zvok bi pa potem bil preko dodatnih zvočnikov oz. nekega sistema (ki se predvidevam priklopi na TV?)

Se to prakticira? Imate kakšno drugo rešitev? Imate še kakšen "smart advice" za podobne tehnične zadeve sedaj, ko imam vse razbito?


Lp

Sc0ut ::

Zvok ti gre preko hdmi. Se locene nastavitve za glasnost so. Ko odklopim je mute, ko priklopim je samsung tv zadnji nivo ki sem ga imel.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

avtek ::

To vem, ja. Mislil sem, če bi moral še kaj ekstra vlečit recimo zaradi hišnega kina ipd. :)

fpbs ::

Veliko boljša rešitev je, da daš v steno cev, in potem po potrebi potegneš ustrezne kable. Ti kabli, ki jih imaš namen vgraditi podpirajo najnižji HDMI 1,4 standard.
Poleg tega je veliko boljša rešitev povezave preko DLNA. Pomembno je samo, da na isti router preko UTP kabla povežeš vse naprane.

M-XXXX ::

Ti kabli, ki jih imaš namen vgraditi podpirajo najnižji HDMI 1,4 standard.

1.4 kabel je enak kot 2.0
Naprava v katero ga priklopiš, tam pa so razlike.

avtek ::

Hmm, zanimiv predlog, ja.

Tam kjer je TV bosta iz modema prišla dva UTP kabla (internet - wireless router, TV - siol box - ne vem zakaj, ampak hočem jih ločit).
Sedaj pa mi predlagaš, da potegnem še en UTP kabel iz dnevne (kjer bo TV) v kabinet. V kabinetu iz zidne vtičnice priključim v računalnik, v dnevni iz te vtičnice (ki bo povezana s kabinetom) v Ethernet oz LAN 1. Se strinjaš, ali mislim kaj narobe?

Kako pa bi potem preko tega vzpostavil povezavo oz. sliko v TV? Se opravičujem, ampak s čim takšnim še nisem imel opravka. Morda se komu zdijo vprašanja bedasta.

Kabel iz dnevne sobe do kabineta si želim, saj bi imel kabelsko povezavo z zunanjim svetom in ne brezžične.

Morda še kakšen drug ne predrag ampak funkcionalen predlog za naprej?

Hvala

fpbs ::

M-XXXX je izjavil:

Ti kabli, ki jih imaš namen vgraditi podpirajo najnižji HDMI 1,4 standard.

1.4 kabel je enak kot 2.0
Naprava v katero ga priklopiš, tam pa so razlike.

Počasi bo potrebno razmišljati o 2.1 standardu.

M-XXXX ::

Huh? Vsak najcenejši 1.4 kabel je ob enem tudi HDMI 2.1 kabel. In bo HDMI 2.2 in HDMI 2.5 in HDMI 10.5 (če le ne bodo vmes spreminjali fizični priključek).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

fpbs ::

avtek je izjavil:

Hmm, zanimiv predlog, ja.

Tam kjer je TV bosta iz modema prišla dva UTP kabla (internet - wireless router, TV - siol box - ne vem zakaj, ampak hočem jih ločit).
Sedaj pa mi predlagaš, da potegnem še en UTP kabel iz dnevne (kjer bo TV) v kabinet. V kabinetu iz zidne vtičnice priključim v računalnik, v dnevni iz te vtičnice (ki bo povezana s kabinetom) v Ethernet oz LAN 1. Se strinjaš, ali mislim kaj narobe?
Kako pa bi potem preko tega vzpostavil povezavo oz. sliko v TV? Se opravičujem, ampak s čim takšnim še nisem imel opravka. Morda se komu zdijo vprašanja bedasta.
Kabel iz dnevne sobe do kabineta si želim, saj bi imel kabelsko povezavo z zunanjim svetom in ne brezžične.

Pogoj je da so vse naprave vezane na isti router. To povezavo boš vspostavil preko DLNA. Mislim, da skoraj vsi TVeji to podpirajo, tudi večina reciverjev. Bolje pa da se pozanimaš pred nakupom, tudi za router.
https://www.google.si/search?as_q=dlna&...

Uporabnix ::

Če HDMI v steno, pol definitivno v cev. Zamisli si zabavo, ko se ti bo kabel čez čas na koncu precvikal ali zvil in ga boš želel zamenjati. Še bolje je nadometni kanalček. Če je lepo naštiman tik nad zaključnimi letvami ali celo v njih, je neopazen.

avtek ::

Vsekakor bi šel v cev, saj nisem mislil kar zakitat in je to to :)

@fpbs hvala, bom preveril ob priliki kaj je, kako funkcionira ipd!

fpbs ::

M-XXXX je izjavil:

Huh? Vsak najcenejši 1.4 kabel je ob enem tudi HDMI 2.1 kabel. In bo HDMI 2.2 in HDMI 2.5 in HDMI 10.5 (če le ne bodo vmes spreminjali fizični priključek).

HDMI 2.1: What you need to know:
https://www.cnet.com/news/hdmi-2-1-what...

M-XXXX ::

Ja? Kabli do pa isti.

Invictus ::

Ne, ni isti.

Malo si preberi...

https://www.hdmi.org/manufacturer/hdmi_...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HDMI kabel (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6310158 (5478) showsover
»

Vzpostavitev domačega omrežja

Oddelek: Strojna oprema
101490 (1339) Cofko Cof
»

Switch

Oddelek: Omrežja in internet
345133 (4224) SeMiNeSanja
»

siol tv - dve televiziji

Oddelek: Pomoč in nasveti
1310860 (10696) dottor
»

Cable(1 statični IP) + switch

Oddelek: Omrežja in internet
71272 (1170) jelencb

Več podobnih tem