» »

Višja šola kam naprej?

Višja šola kam naprej?

Sarazyph ::

Živjo :)

Ah, višje šole...

Vpisala sem se na Višjo šolo smer Medijska produkcija (btw brezveze, ponovi se 2 letnik srednje medijske šole)... Torej, kam po končani višji šoli? Imam občutek, kot da nisem nič in nimam občutka da sem "ready" za na trg iskalcev služb...
Skratka, nimam pojma kako ta bolonjski sistem točno deluje in je bolj majo info o višjih šolah in nadaljnem študiju. Je sploh mogoče prilezti nekoč do magisterija iz višje šole?

Lep dan

urli ::

Se nisi ti nekaj vpisovala na študij računalništva v nm? Z 2 letno medijsko bo verjetno res težka. Išče se bolj programerje, pa še za te je kriza. Je pa velika razlika ali se vpisuješ redno ali izredno. Za slednje se ti možnosti študija močno okrnejo, ker se v Sloveniji žal zelo, zelo malo izvaja tehnični študij izredno. Redno je pa izbire na pretek, a s končano 2-letno medijsko, boš morala na 3-letnih programih žal začeti znova, verjetno te niti v 2. letnik ne bodo spustili :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

Invictus ::

Delat pojdi.

Vsi ti medijski študiji so brezzbezni.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BivšiUser2 ::

Res so brezvezni samo tisti predmeti ala Karierna komunikacija.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Sarazyph ::

Ubistvu mam dost dela kot grafični oblikovalec in to, ker mi to res gre...
Punce se pa v svetu lažje znajdemo s službo drgač kot moški :P

urli je izjavil:

Se nisi ti nekaj vpisovala na študij računalništva v nm? Z 2 letno medijsko bo verjetno res težka. Išče se bolj programerje, pa še za te je kriza. Je pa velika razlika ali se vpisuješ redno ali izredno. Za slednje se ti možnosti študija močno okrnejo, ker se v Sloveniji žal zelo, zelo malo izvaja tehnični študij izredno. Redno je pa izbire na pretek, a s končano 2-letno medijsko, boš morala na 3-letnih programih žal začeti znova, verjetno te niti v 2. letnik ne bodo spustili :(


Jaaa sem sem :)
Pa sem dobila občutek da mi ne bo šlo in obupala :/ Kakorkoli že... Je možno da se iz višje šole prepišem v 3 letnik (al pa vsaj 2) izredno na visoko (podobna smer medijski)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sarazyph ()

Sarazyph ::

Malo v obrambo medijski... srednja medijska (usaj v celju) da širok spekter znanj in vsega, edino kar je problem je to, da je tega ogromno že na trgu in je takih ljudi preveč... vendar pa so v enem razredu medijske mogoče le trije, ki bi dejansko počeli karkoli v zvezi z mediji tudi v prihodnosti, ostali grejo na študij drugih smeri... isto je na medijskem faksu...

+ delo dobrih oblikovalcev (sploh web in aplikacij) se vedno išče in pa če se še izučiš google adwords si zmagal :) spletno oglaševanje je trenutno top

BivšiUser2 ::

Razen grafičnega oblikovanja znaš še kaj? Bi bilo fajn to znanje dopolniti s kakšnim zanjem programiranja / obdelave videa. Ljudi, ki so dobri samo v enem področju je preveč, takih, ki bi bili experti na več področjih pa je veliko manj.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Sarazyph ::

izdelava plakatov, letakov, vizitk, revij, brošur, etiket, embačaže... (illustrator, InDesign) ,obdelava videa (premiere), izdelava efektov (after effects), photoshop (izdelava bannerjev, urejanje slik, ...), osnovno znanje HTML in CSS (ne glih pisanje od nule, ampak preoblikovanje - spreminjanje template) pa uuuuu ful "ponosna" naučila sm se napisat par osnovnih programčkov u Javi (če vpišeš letnico rojstva, da ti izpiše če si polnoleten al ne, u izi)...

Mogoče še kej no... Nevem zakaj sm mislila da je profi izdelava spletnih strani vedno čist iz "nule", zdej na praksi vidim da delajo u Wordpressu :D

Ful mam željo se učit, sam sm mal prepozna za programiranje :/ Mogoče obiščem kak tečaj SmartNinja.

KraitPay ::

Sam sem iz druge stroke pa vseeno; sam sem šel takole:
3 letna + 2 leta -> VS -> MAG

Za vsako sem se vprašal če to potrebujem? Pogledal zaposlitvene oglase itd. Vedel sem da če se vpišem na MAG, da bo 2 leti mimo, pa bo čez dve leti na trgu dovolj povpraševanja? Šolo sem opravljal z veseljem, vaje z veseljem (razen izjeme), popoldne sem se izobraževal še sam.
Takrat sem se narobe spraševal, moral bi se vprašati, če bo moje znanje po 2 letih zadosti za na trg. V mojem primeru je bilo, saj me je služba čakala imel pa sem še nekaj dodatnih rezerv.

Ne vem kako je na multimedijskem področju, ampak glede na napisano tukaj, očitno ali strašijo ljudi ali pa je res groza. Predlagam da pokličeš malo firme naokoli, da dobiš malo občutka kaj in kako.
Izobraženih nas bo na trgu vedno več, kaj te loči od mene, soseda? To se bo zmerom bolj gledalo.

Sarazyph ::

KraitPay je izjavil:

Sam sem iz druge stroke pa vseeno; sam sem šel takole:
3 letna + 2 leta -> VS -> MAG

Za vsako sem se vprašal če to potrebujem? Pogledal zaposlitvene oglase itd. Vedel sem da če se vpišem na MAG, da bo 2 leti mimo, pa bo čez dve leti na trgu dovolj povpraševanja? Šolo sem opravljal z veseljem, vaje z veseljem (razen izjeme), popoldne sem se izobraževal še sam.
Takrat sem se narobe spraševal, moral bi se vprašati, če bo moje znanje po 2 letih zadosti za na trg. V mojem primeru je bilo, saj me je služba čakala imel pa sem še nekaj dodatnih rezerv.

Ne vem kako je na multimedijskem področju, ampak glede na napisano tukaj, očitno ali strašijo ljudi ali pa je res groza. Predlagam da pokličeš malo firme naokoli, da dobiš malo občutka kaj in kako.
Izobraženih nas bo na trgu vedno več, kaj te loči od mene, soseda? To se bo zmerom bolj gledalo.


To je vse res, vendar trenutno sama ponujam svoje storitve oblikovanja in so ubistvu kar zainteresirani zame in me priporočajo naprej... Pri multimedijskih zadevah se moraš skoraj vedno spogledovati z s.p.-ji...

Problem je, ker to res rada počnem in si poskušam že med študijem razširiti prepoznavnost in pridobiti stranke (enkrat ji nardiš logo, čez nekaj časa rabi že brošuro in etikete itd...)

Kako si šel iz VS na MAG?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sarazyph ()

dellon ::

Sarazyph je izjavil:



Kako si šel iz VS na MAG?


Naredil je 1. bolonjsko in nato še 2.

EDIT: kar imaš pa ti z višjo pa je VŠ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dellon ()

Sarazyph ::

torej vsš in ne vš... to me je zmedlo

KraitPay ::

Aja se opravičujem, nisem hodil višjo, ampak visoko. Meni je pisalo povsod VS, zato sem uporabil "VS". Verjetno je med višjo in visoko kaj za narediti, to pa nimam pojma.
Referat?

Sarazyph ::

ja menda moram na visoko se prepisat in pol na mag... ampak 3 leta visoke delat? nevem...

KraitPay ::

Ja ti preostane kaj drugega? Kaj pa izredno?
- Zdaj če res hočeš imeti šolo (papir).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KraitPay ()

Sarazyph ::

Sem mislila da se da mogoče preskočit vsaj kako leto, če grem na visoko podobno smet medijski (naredim kak izpit še) ...

Mja, prej bi mogla študirat... da ne bi bila mag me niti ne moti tako, kot to, da imam filing kot da nisem končala nič... Čeprav sem sama doma se naučila ogromno več kot v šoli/faksu, nemorem pa dokazat s papirjem...

urli ::

Sarazyph je izjavil:

Sem mislila da se da mogoče preskočit vsaj kako leto, če grem na visoko podobno smet medijski (naredim kak izpit še) ...

Mja, prej bi mogla študirat... da ne bi bila mag me niti ne moti tako, kot to, da imam filing kot da nisem končala nič... Čeprav sem sama doma se naučila ogromno več kot v šoli/faksu, nemorem pa dokazat s papirjem...


Za medijsko ne vem, mislim pa, da se na strojni/elektro ne moreš vpisati niti v 2. letnik VS programa ampak se lahko le v 1 (torej imaš končan VSŠ program in naziv "inž." rad pa bi pridobil "dipl. inž."). Torej, če si končal 2-letno elektro, potem se lahko vpišeš le v 1. letnik 3 letnega programa na npr. ULJ Fakulteta za elektrotehniko, ti pa priznajo par izpitov. V glavnem je tako, da če misliš iti študirati naprej, so 2-letne več ali manj izguba časa, se je veliko bolje že v štartu vpisati na zahtevnejši program. Kako je pri medijski ne vem, zagotovo pa se s končano 2-letno ne moreš kar vpisati v 3. letnik (mogoče se pozanimaj na kakšnih zasebnih fakultetah? tam so verjetno bolj popustljivi ampak diploma iz Dobe, Gea College je spet tako tako - te nihče prav resno ne bo jemal), prej mogoče v 2. + moraš še opraviti nekaj izpitov iz 1. Pač na VS programih so mnenja (in v večini primerov je dejansko tako), da se predava na višjem nivoju, višja je tudi zahtevnost in ti zato predmete/izpite iz 2-letnih programov pač ne priznajo. Pa saj v večini primerov so 2 letni programi več ali manj res ena velika šala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

Mato989 ::

urli je izjavil:

Sarazyph je izjavil:

Sem mislila da se da mogoče preskočit vsaj kako leto, če grem na visoko podobno smet medijski (naredim kak izpit še) ...

Mja, prej bi mogla študirat... da ne bi bila mag me niti ne moti tako, kot to, da imam filing kot da nisem končala nič... Čeprav sem sama doma se naučila ogromno več kot v šoli/faksu, nemorem pa dokazat s papirjem...


Za medijsko ne vem, mislim pa, da se na strojni/elektro ne moreš vpisati niti v 2. letnik VS programa ampak se lahko le v 1 (torej imaš končan VSŠ program in naziv "inž." rad pa bi pridobil "dipl. inž."). Torej, če si končal 2-letno elektro, potem se lahko vpišeš le v 1. letnik 3 letnega programa na npr. ULJ Fakulteta za elektrotehniko, ti pa priznajo par izpitov. V glavnem je tako, da če misliš iti študirati naprej, so 2-letne več ali manj izguba časa, se je veliko bolje že v štartu vpisati na zahtevnejši program. Kako je pri medijski ne vem, zagotovo pa se s končano 2-letno ne moreš kar vpisati v 3. letnik (mogoče se pozanimaj na kakšnih zasebnih fakultetah? tam so verjetno bolj popustljivi ampak diploma iz Dobe, Gea College je spet tako tako - te nihče prav resno ne bo jemal), prej mogoče v 2. + moraš še opraviti nekaj izpitov iz 1. Pač na VS programih so mnenja (in v večini primerov je dejansko tako), da se predava na višjem nivoju, višja je tudi zahtevnost in ti zato predmete/izpite iz 2-letnih programov pač ne priznajo. Pa saj v večini primerov so 2 letni programi več ali manj res ena velika šala.


Običajno ti iz prehoda VSŠ na VŠ priznajo cca 70% 1. letnika in cca 30-40% 2. letnika.... + prakso. Tako da tehnično gledano imaš priznan 1 letnik, AMPAK zaradi razporeditve predmetnika ne moreš vpisat 2. letnik, ker ti manjka preveč KTjev za vpis... zato se moraš vpisat v 1. letnik kjer običajno ostane za opravit cca 3-4 predmete (običajno tudi najtežji izmed 1. letnika kjer jih pade največ)

V 2. letniku maš pol priznanih še ene 3 do max 4 predmete...

VSŠ je dobra, če nisi ziher da hočeš vložit 4 leta v pridobivanje dipl. inž naziva. Jaz recimo delam že drugo VSŠ ob delu še to komaj furam, VS bi bilo nemogoče, ob vseh hobijih in zanimanjih ki jih mam ter socialnem lajfu.

Superboyy ::

Več izobrazbe ti bo koristilo precej manj kot dobre izkušnje in reference.

Sam sem recimo diplomiral na NTFju; stvari, ki sem se jih naučil v prostem času ob faksu pa so vredne dosti več od česarkoli na faksu.

To je razumljivo, ker res dober oblikovalec ali video effects guy bo rajši delal v stroki za 2x-3x večjo plačo.

In verjami, da tudi če boš mela v roki doktorat občutek, da "nisi nič" ne bo šel stran. Tega občutka ne izgubiš s papirji ampak velikimi projekti, ki jih uspešno spelješ do konca.

Mato989 ::

Se strinjam s tabo, izobrazba ima limitiran izkoristek, sploh izven javnega sektorja... Pomaga do neke mere, ampak se hitro konča in dostikrat je celo kontraproduktivna, ko si magister in doktor, in ne dobiš šihtov ker si pre-izobražen...

znanec ki ima podjetje mi je to zelo smiselno razložil, ko sem ga vprašal zakaj ne zaposli na mesto prodajalke punce z magistrom ekonomije... rekel je da zato ker noben ki je končal magisterij ne želi "cel lajf" delat v trgovini kar pomeni da bo on zgubil in vložil v njo kar nekaj truda in izobraževanja, zato da mu bo ob prvi priliki pobegnila drugam, on pa bo prepuščen ponovitvi postopka, zato ima raj punco z ekonomskim tehnikom in da si želi delat...

Smiselno ni kaj.

Sarazyph ::

No in po še enem končanem izpitu, si mislim... kako je lahko faks sestavljen tako, da je bila srednja šola "težja"? In si mislim, đabe mi tole, se v 1 letu nisem naučila nič novega, samo ponavljanje srednje šole... Ne vem, naj pustim in se enostavno zaposlim nekje? Naj se vpišem na visoko?

Smurf ::

Sarazyph je izjavil:

No in po še enem končanem izpitu, si mislim... kako je lahko faks sestavljen tako, da je bila srednja šola "težja"? In si mislim, đabe mi tole, se v 1 letu nisem naučila nič novega, samo ponavljanje srednje šole... Ne vem, naj pustim in se enostavno zaposlim nekje? Naj se vpišem na visoko?

Tak faks si izbral.

KraitPay ::

Smurf je izjavil:

Sarazyph je izjavil:

No in po še enem končanem izpitu, si mislim... kako je lahko faks sestavljen tako, da je bila srednja šola "težja"? In si mislim, đabe mi tole, se v 1 letu nisem naučila nič novega, samo ponavljanje srednje šole... Ne vem, naj pustim in se enostavno zaposlim nekje? Naj se vpišem na visoko?

Tak faks si izbral.


No spet ni tako hudo. Nekaj stvari bi se moral pa vseeno naučiti. Če ne drugega, bi se moral v prostem času izobraževati preko hobija, pa še to tisto, kar te zanima. Zdaj če hodiš v šolo zato, da se boš kaj naučil, kar ti bo v veliko pomoč v službi, se motiš. Da ti neke osnove, na tebi pa je, ali se želiš poglobiti in kaj točno te zanima.
Profesorji in laboratoriji so tam zato, da ti pomagajo. Pa ti tudi bodo z veseljem. Na koncu boš končal fax kot 90% vseh ljudi in na trgu bo 90% ljudi s podobnim znanjem in papirjem. Za koga se bo odločil delodajalec?

Smurf ::

KraitPay je izjavil:


No spet ni tako hudo. Nekaj stvari bi se moral pa vseeno naučiti. Če ne drugega, bi se moral v prostem času izobraževati preko hobija, pa še to tisto, kar te zanima. Zdaj če hodiš v šolo zato, da se boš kaj naučil, kar ti bo v veliko pomoč v službi, se motiš. Da ti neke osnove, na tebi pa je, ali se želiš poglobiti in kaj točno te zanima.
Profesorji in laboratoriji so tam zato, da ti pomagajo. Pa ti tudi bodo z veseljem. Na koncu boš končal fax kot 90% vseh ljudi in na trgu bo 90% ljudi s podobnim znanjem in papirjem. Za koga se bo odločil delodajalec?

Ce gledam tehnicne fakse, se 90% ljudi niti ne poglobi dovolj snov, da bi resnicno razumeli zadeve. Tako, da imas lahko ze s tem bistveno prednost pred vecino ostalih.

Sarazyph ::

Ja, poglobit že... Sam ko imaš sam več znanja od profesorja, rata kriza... (primer, srednješolska učiteljica X predmeta je naredila 2 tečaja med poletnimi počitnicami in že je kvalificirana za učenje Y predmeta na faksu... )

Ko se učiš osnov Photoshopa in Illustratorja skupaj s profesorjem... Vem, da so študentje, ki so prvič odprli Adobe program, za nas, ki smo to delali 4 leta prej in že tudi zahtevnejše stvari, je brezveze poslušat 1 leto še enkrat osnove (kako narediš kvadrat, kako ga pobarvaš, kako spreminjaš tekst...), drugo leto pa ni več tega predmeta, sepravi nisem odnesla nič od faksa.

Invictus ::

Sarazyph je izjavil:

Ko se učiš osnov Photoshopa in Illustratorja skupaj s profesorjem... Vem, da so študentje, ki so prvič odprli Adobe program, za nas, ki smo to delali 4 leta prej in že tudi zahtevnejše stvari, je brezveze poslušat 1 leto še enkrat osnove (kako narediš kvadrat, kako ga pobarvaš, kako spreminjaš tekst...), drugo leto pa ni več tega predmeta, sepravi nisem odnesla nič od faksa.

A to učijo na faksu? Pa še diplomo potem dobijo zato?

To je obrtniško delo, ki se ga naučiš v enem tednu.

Še en razlog kontra tem medijskim faksom.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

Sarazyph ::

ja... to učijo :) pričakovala sem 1 teden, mogoče 2 osnov, potem pa "samostojne" konkretne vaje, ker se tko največ naučiš... no, bomo vidli drugo leto kaj bo "novega"...

Srednja medijska ti da veliko znanja, ki ga res potem sam nadgrajuješ, ko iščeš rečitve in še druge načine kako nardit neko stvar... faks pa ne toliko...

Smurf ::

Sarazyph je izjavil:

Ja, poglobit že... Sam ko imaš sam več znanja od profesorja, rata kriza... (primer, srednješolska učiteljica X predmeta je naredila 2 tečaja med poletnimi počitnicami in že je kvalificirana za učenje Y predmeta na faksu... )

Ko se učiš osnov Photoshopa in Illustratorja skupaj s profesorjem... Vem, da so študentje, ki so prvič odprli Adobe program, za nas, ki smo to delali 4 leta prej in že tudi zahtevnejše stvari, je brezveze poslušat 1 leto še enkrat osnove (kako narediš kvadrat, kako ga pobarvaš, kako spreminjaš tekst...), drugo leto pa ni več tega predmeta, sepravi nisem odnesla nič od faksa.

Hja to je pa razlika med faksom in "faksom".

Osebno, ce bi ze hotel iti studirati multimedio, bi jo sel FE. Je zagotovo bolj kvalitetna.

Sarazyph ::

Smurf je izjavil:

Sarazyph je izjavil:

Ja, poglobit že... Sam ko imaš sam več znanja od profesorja, rata kriza... (primer, srednješolska učiteljica X predmeta je naredila 2 tečaja med poletnimi počitnicami in že je kvalificirana za učenje Y predmeta na faksu... )

Ko se učiš osnov Photoshopa in Illustratorja skupaj s profesorjem... Vem, da so študentje, ki so prvič odprli Adobe program, za nas, ki smo to delali 4 leta prej in že tudi zahtevnejše stvari, je brezveze poslušat 1 leto še enkrat osnove (kako narediš kvadrat, kako ga pobarvaš, kako spreminjaš tekst...), drugo leto pa ni več tega predmeta, sepravi nisem odnesla nič od faksa.

Hja to je pa razlika med faksom in "faksom".

Osebno, ce bi ze hotel iti studirati multimedio, bi jo sel FE. Je zagotovo bolj kvalitetna.


na FE še ja, drugod je pa isto s*... Sam da še plačaš :)

BivšiUser2 ::

Sem sam študent multimedije na FE in moram reči, da je študij ful kvaliteten tudi prakse je razmeroma veliko (sodelovanje z RTV na terenu). Poleg tega je del študija na FRI tako, da se naučiš kaj več programiranja.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Sarazyph ::

Se strinjam ja :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Višja šola za informatiko (B2)

Oddelek: Šola
3415740 (6262) Raptor F16
»

višješolski program

Oddelek: Šola
204631 (3700) marko181914
»

FRI - UNI ali VSŠ (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6420504 (16914) SimplyMiha
»

Višja ali srednja šola za informatika

Oddelek: Šola
124053 (3908) mgermo
»

Visja sola informatika (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7930364 (20530) drzni86

Več podobnih tem