» »

DVB-S

DVB-S

Jurrbe ::

Pozdravljeni,
kupujem televizor za vikend na Hrvaškem. Trenutno se gleda preko antene, v daljni prihodnosti pa se zna zgoditi, da se bo preko satelitskega krožnika.
Pa me zanima ali moram za krožnik preventivno nujno iskati televizor z DVB-S, da ne bom imel nove škatle in dalinca, ali bom v vsakem primeru za krožnik potreboval dodatno opremo in daljinca?
Res hvala za pomoč!
LP

todman74 ::

Jaz se že več kot 5 let ne ukvarjam s satelitsko, zato sem že malo pozabil to sceno, ampak če hočeš gledat zgolj prosto dostopne programe, bi moral biti DVB-S televizor + krožnik dovolj. Če hočeš kaj več pa DreamBox, ali podobne malo dražje škatle.

Jurrbe ::

Hvala za odgovor.
Kaj pa se vidi na Hrvaškem z samo DVB-S + krožnik?
RTV SLO, HRT, EUROSPORT?

Imajo televizorji z DVB-S tudi režo za kartico za satelit?
Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jurrbe ()

mcgeek ::

Sam sem ravno pred nekaj dnevi kupil nov Sony TV (Android TV), ki ima podporo za DVB-S/S2 in brez problema lovi brezplačne satelitske programe. Ima tudi CI modul za vstavitev dekodirnih kartic.

RTV Slo ima delno zaklenjene kanale, ampak to lahko rešiš tako, da zaprosiš za dekodirno kartico, ki ti pripada, če plačuješ naročnino in imaš razlog zanjo. Plačaš le strošek izdelave. Potrebuješ tudi CI modul (Viaccess), ki ga je treba kupiti ločeno. Zadeva deluje.

Seznam brezplačnih kanalov najdeš na tej strani, glede na to kam imaš anteno obrnjeno, vendar ne pričakuj veliko:
http://en.kingofsat.net/satellites.php

Za kaj več pa se obrni na ponudnike satelitske televizije, kjer pa je obvezna uporaba njihovih sprejemnikov.

Jurrbe ::

Kaj pa DVB-T2, za kaj se to rabi, mi bo kdaj prišel prav za spremljanje RTV SLO, HRT, EUROSPORT na Hrvaškem?

LP

todman74 ::

Ponovno poudarjam, kako je v zadnjem času ne vem, ampak 5 let nazaj si nekako imel v osnovi tri varijante:
-lahko si kupil navaden sat sprejemnik, parabolo, mogoče tudi motorčka za spremljanje ogromnega števila brezplačnih programov, edini problem je bil, če nisi znal nemško, je bilo 99% programov brezveznih.
-lahko si naročil Total TV , kakšno programsko shemo in koliko je naročnina, si lahko sam prebereš.
-lahko si kupil Dreambox in podobne napredne škatle, ali pa računalniško SkyStar2, HD in koristil CardSharing, ki pa je nelegalno početje, podobno, kot prenašanje filmov prek p2p npr.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: todman74 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosni/prenosljivi satelit tv

Oddelek: Zvok in slika
91787 (1643) Scorpia
»

TV preko satelita - osnovne informacije

Oddelek: Zvok in slika
61245 (803) nikolahodin
»

Satelitska antena - premestitev

Oddelek: Pomoč in nasveti
184804 (3070) SavoS
»

Kupil bi Satelitsko. (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5015268 (13728) mumbo
»

tv programi za hotel

Oddelek: Zvok in slika
71310 (889) astras

Več podobnih tem