» »

SKB NET - spletno bančništvo

SKB NET - spletno bančništvo

He-Man ::

Pozdravljeni,

imate kdo izkušbhe z SKB.NET, dobre, slabe? Sem pri SKB banki in si mislim omislit tole.

Komentarji dobrodošli, hvala.

jype ::

Mešane. Druge banke so šle naprej, SKB pa ne še. Včasih je bila ena boljših rešitev, danes je ena slabših.

extr3m3 ::

@jype: si lahko prosim malo bolj konkreten? zakaj?
o_O

jype ::

Po 15 letih uporabe so dodali nekaj malenkosti, manjkajo pa funkcionalnosti, ki jih imajo mnoge druge banke:
- avtomatsko sporočanje o prilivih in odlivih na e-mail, SMS ali kot push notification na telefon,
- zaklepanje plačilnih kartic v realnem času, nastavljanje sporočanja o transakcijah s plačilnimi karticami,
- pregledna statistika porabe sredstev,

v poslovni rešitvi pa še vedno ne vidim niti transakcij poslovnih kreditnih kartic (doma mi morajo skenirat izpisek, ki še vedno vsak mesec pride natisnjen na papir, poslan z navadno pošto).

Skratka, včasih super (ena redkih bank, ki je normalno delovala na vseh brskalnikih), danes precej porazno.

So pa nekaj let nazaj oglaševali, da iščejo strokovnjake za razvoj nove spletne rešitve (spletne programerje, strokovnjake za UX, arhitekte informacijskih rešitev), morda kaj pripravljajo in bomo videli v bližnji prihodnosti.

Mavrik ::

SKB.net, še posebej poslovni, je verjetno daleč najbolj katastrofalni sistem katerekoli organizacije, ki sem ga kdaj videl. Tako grozen je, da sem se čez čas začel celo ogibati nakazilom, ker so zahtevala toliko klikanja in prepisovanja številk s tistega poceni zanič kalkulatorčka.

Kolikor sem gledal nazadnje, je bila cela stvar še vedno fail.

Med največje probleme dajem:

- Zavajujoči podatki. Vklopiš limit plačevanja na 5.000 eur, na avtoservisu pogruntaš da ti zavračajo plačila preko 300 eur.
- En vikend so mi vsi bankomati pokazali da imam 50 centov na računu. Denarja sem imel seveda več, a to ni spremenilo dejstva da nisem mogel ničesar plačati cel vikend.
- Številko klikov za odobritev enega plačila na poslovnem portalu je preprosto obsceno.
- Za prijavo namesto certifikata zahtevajo da si zapomniš neko uporabniško številko. Niti koncepta upor. imena ne poznajo.
- Ne znajo ti sporočiti kdaj se zgodi kakšna tranzakcija.
- Če se karkoli zgodi tistemu neumnemu kalkulatorčku si fucked. Torej če ti v tujini crkne baterija, upaj da imaš gotovino ker drugače do sistema ne moreš. (Za razliko od bank ki uporabljajo certifikate in SMS verifikacijo)
- Z SKB Visami sem imel kup problemov. Nekateri bankomati jih niso hoteli sprejeti, v tujini (nemške države večinoma) jih niso hoteli sprejemati na nekaterih mestih kjer Maestro dela, včasih so bila plačila na POS terminalih zavrnjena z nekega razloga...


V glavnem, za najdražjo banko v Sloveniji imajo totalno zanič zanesljivost. Močno odsvetujem.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

dragana ::

Mavrik je izjavil:



- Če se karkoli zgodi tistemu neumnemu kalkulatorčku si fucked. Torej če ti v tujini crkne baterija, upaj da imaš gotovino ker drugače do sistema ne moreš. (Za razliko od bank ki uporabljajo certifikate in SMS verifikacijo)


Če crkne baterija jo zamenjaš in kalkulatorček dela naprej.

TEDY ::

dragana je izjavil:

Če crkne baterija jo zamenjaš in kalkulatorček dela naprej.

Če jo zamenjaš prepočasi bo kalkulatorček crknu.

dragana ::

Jaz sem kupil novo baterijo in jo brez hitenja zamenjal. Nisem vedel, da moram hiteti:D. Še vedno dela.

retrz ::

Ali je kdo na BKS banki?
Me drzi da bi sel k njim.

technolog ::

Verjetno slaba varnost.

Že kar nekaj časa nazaj do dodali to, da ni dovolj samo eno vpisovanje številke iz tistega kalkulatorčka, ampak tri:

kalkulatorček -> spletna stran
spletna stran -> kalkulatorček
kalkulatorček -> spletna stran

To naj bi kao preprečevalo MITM (phishing) napade. To niti pod razno ni res. Jaz bi lahko spacal prototip phishing sajta, ki je ranljiv kljub vsemu temu, v pol dneva. Ne zastonj, seveda.

2. Glupo zaračunavanje kalkulatorčka. Meni je crknil po petih letih, plačal sem novega. Če ti crkne po manj kot enem letu, ni treba plačat. Torej si kaznovan za lepo ravnanje z njim.

4. Če pozabiš kalkulatoček doma, ne moreš naredit ničesar, tudi če imaš laptop pri sebi. Pa da se gredo te igre s trikratnim prepisovanjem kode (ki ne poveča varnosti) danes, ko imamo spletne cetifikate in ima vsak človek pametni telefon. Komot bi naredili kak 3-factor s certifikatom, geslom in mobilno napravo.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Pravzaprav je edina smiselna oblika varnosti preverjanje identitete po ločenih komunikacijskih kanalih: Torej da ko se v banko prijaviš v brskalniku, te telefon vpraša, če si to res ti, oziroma obratno, ko se prijaviš v mobilno aplikacijo, moraš prijavo potrditi s sledenjem povezavi v e-mail sporočilu.

Vse oblike, ki samo zahtevajo telovadbo znotraj istega komunikacijskega kanala, so metanje peska v oči uporabniku.

marska83 ::

jype je izjavil:

Po 15 letih uporabe so dodali nekaj malenkosti, manjkajo pa funkcionalnosti, ki jih imajo mnoge druge banke:
- avtomatsko sporočanje o prilivih in odlivih na e-mail, SMS ali kot push notification na telefon,
- zaklepanje plačilnih kartic v realnem času, nastavljanje sporočanja o transakcijah s plačilnimi karticami,
- pregledna statistika porabe sredstev,

v poslovni rešitvi pa še vedno ne vidim niti transakcij poslovnih kreditnih kartic (doma mi morajo skenirat izpisek, ki še vedno vsak mesec pride natisnjen na papir, poslan z navadno pošto).

Skratka, včasih super (ena redkih bank, ki je normalno delovala na vseh brskalnikih), danes precej porazno.

So pa nekaj let nazaj oglaševali, da iščejo strokovnjake za razvoj nove spletne rešitve (spletne programerje, strokovnjake za UX, arhitekte informacijskih rešitev), morda kaj pripravljajo in bomo videli v bližnji prihodnosti.


SMS-e za vsa plačila s Visa kartico, si sedaj lahko vklopiš. Mislim, da stane 1€ na mesec.

hruske ::

SKB ma grozen interface za vnašat IBAN, kjer ne smeš prehitro tipkat, sicer ti požira črke ... ja, tolk let zadaj so ostali.
Rad imam tole državico. <3

He-Man ::

Mislil sem si odpret ta SKB.NET, po prebranem razmišljam, da bi zamenjal banko. Katero priporočate? Delavsko hranilnico?

Ales ::

jype je izjavil:

... včasih super (ena redkih bank, ki je normalno delovala na vseh brskalnikih), danes precej porazno. ...

Bi se kar strinjal, razen da ne bi današnjega stanja označil ravno s porazno. Pri parih stvareh v zadnjih letih zaostajajo, ni pa tako hudo. IMHO, seveda.

Mavrik je izjavil:

SKB.net, še posebej poslovni, je verjetno daleč najbolj katastrofalni sistem...

Precej naštetega se ne nanaša na neposredno na spletno bančništvo, težave z limitom, bankomati, VISO, itd.. Sam uporabljam SKB že zelo dolgo in podobnih težav nisem imel, ne dvomim pa, da so se tebi zgodile in te očitno precej razočarale v banko.

Sam sem tako z SKB.NET kot z delovanjem kartic, limitov, itd. zadovoljen. Zaenkrat me ni nikoli nič pustilo na cedilu, tudi na drugih kontinentih ne.

Mi je precej daleč iz Slovenije zmanjkalo baterije (na kar sicer precej prej opozarja) v "kalkulatorčku" oz. identifikacijski kartici oz. generatorju gesel, pa sem jo zamenjal sam. Kolikor se spomnim ni bil niti potreben klic na banko za uskladitev števca generatorja, spletni dostop je delal naprej.

Uporaba generatorja gesel v primerjavi s certifikatom ima svoje dobre in slabe lastnosti, vsak mora sam pretehtati, kaj mu bolj ustreza. Pred leti je uporaba generatorja gesel namesto certifikata imela konkretne prednosti, zdaj ko vsi nosimo vse možne lastne naprave s sabo in ko dodatna avtentikacija preko SMS sporočil itd. ni nič posebnega, jih je manj.

Pravzaprav bi se edino glede up. imena strinjal, to je na začetku precej nerodno si za zapomnit. Pri vsem ostalem pa res nisem imel oz. nimam slabih izkušenj.

Sem tudi sam razmišljal o menjavi SKB ampak to predvsem zaradi stroškov, ki so med višjimi pri nas. Razen tega še nisem imel razloga.

matter ::

Jaz vem, da zamenjam, takoj ko mi poteče kredit.
Sem tudi nezadovoljen s cenami, storitvijo in spletno banko.
Za vsako NOVO (ni shranjena od prej) položnico, ki jo želiš plačati, gremo ponovno (sedaj že tretjič kalkulatorček uporabljam v eni seji) generirati novo kodo na tem zlodeju.

Katastrofa, da na znajo ponuditi kalkulator kot app na telefonu (ima Addiko banka).
Uporaba namesnkega kalkulatorčka je danes obsolete!!!. Imaš app na telefonu, sms, e-mail, certifikat ... Torej ogromno možnosti za več-nivojsko avtentikacijo, ki uporabniku ne bo preveč težilo.

Kam bom šel še ne vem, vsekakor pa marca ne bom več pri njih.
Grem basket pa bom neloke metal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matter ()

rawlit ::

Mene osebno pri SKB.net najbolj moti OTP kalkulator, ki bi ga komot nadomestili z ustrezno mobilno palikacijo. Dodatno pa kot pravijo ostali bi se dalo marsikaj narediti tudi na področju UX in uporabe na mobilnih napravah.

Gambino ::

rawlit je izjavil:

Mene osebno pri SKB.net najbolj moti OTP kalkulator, ki bi ga komot nadomestili z ustrezno mobilno palikacijo. Dodatno pa kot pravijo ostali bi se dalo marsikaj narediti tudi na področju UX in uporabe na mobilnih napravah.


Zakaj bi menjali, če pa so edina banka do sedaj, ki ni imela zlorab na tem področju.

matter je izjavil:

Jaz vem, da zamenjam, takoj ko mi poteče kredit.
Sem tudi nezadovoljen s cenami, storitvijo in spletno banko.
Za vsako NOVO (ni shranjena od prej) položnico, ki jo želiš plačati, gremo ponovno (sedaj že tretjič kalkulatorček uporabljam v eni seji) generirati novo kodo na tem zlodeju.

Katastrofa, da na znajo ponuditi kalkulator kot app na telefonu (ima Addiko banka).
Uporaba namesnkega kalkulatorčka je danes obsolete!!!. Imaš app na telefonu, sms, e-mail, certifikat ... Torej ogromno možnosti za več-nivojsko avtentikacijo, ki uporabniku ne bo preveč težilo.

Kam bom šel še ne vem, vsekakor pa marca ne bom več pri njih.



Če ne znaš uporabljat, potem si si sam kriv. Vse se shranjuje. Uporaba namenskega kalkulatorčka je zaenkrat za stranke še najbolj varna zadevca, saj SKB do sedaj še ni imela zlorab.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gambino ()

jype ::

Gambino> SKB do sedaj še ni imela zlorab.

To ne pomeni, da je uporaba kalkulatorčka najbolj varna.

Najbolj varno je dvostopenjsko preverjanje po dveh različnih kanalih.

Gambino> Zakaj bi menjali, če pa so edina banka do sedaj, ki ni imela zlorab na tem področju.

Nikakor niso edina banka do zdaj, ki ni imela zlorab, pa tudi to, da ni imela zlorab, je zgolj tvoje predvidevanje - vedeti pa tega ne moreš.

Han ::

NKBM ima namesto kalkulatorčka s tipkami RSA SecurID ključek - generator enkratnih gesel. Izgleda dobesedno kot ključek, ki ima zgolj majhen LCD ekranček, na katerem se vsako minuto zamenja številčna koda. V banko vstopiš z uporabniškim imenom, ki ga ne moreš spremenit, PIN in RSA kodo. Vsa vnesena plačila lahko potrdiš z enkratnim vnosom kode, obveščen si lahko po e-pošti in/ali SMS. Limite si lahko nastavljaš sam. Spletni portal bi lahko bil nekoliko bolj prijazen oziroma pregleden. Pravne osebe lahko namesto RSA SecurID uporabljajo digitalno potrdilo.

technolog ::

Mi recimo pri barclays banki tudi imamo kalkulatorcek, ampak takega, ki ima rezo za kartico. To je dobro, ker je imeti kartico v lasti precej zanesljiv faktor, da si to res ti.

Prijava v banko gre pa sicer tudi brez kalkulatorcka, pa tudi placevanje osebam s katerimi si ze posloval. Tako da tudi ce ga pozabis, lahko vsaj nekaj pocnes.

Ne razumem zakaj se slovenski zahojenci ne ucijo od tujine.

Zgodovina sprememb…

l0wc4 ::

Jaz skb.net in pro.skb.net uporabljam že 20 let oz. slednjega 10 let. Težav do sedaj nisem imel, niti s karticami, niti s plačevanjem preko neta. Res, da je vmesnik špartanski ampak sem se ga navadil. Proklik in Klik sta res da naprednejša, v končni fazi je vse odvisno od tega na katerega se pač navadiš. Očitki, da plačevanje ne deluje v tujini ipd. zadeve so mi smešni, potujem ogromno, po celotnem svetu in težav še nisem imel.

jype ::

Tudi jaz takih težav še nisem imel, pa to ne pomeni, da so takšne težave na kakršenkoli način zabavne za tistega, ki jih doživi.

Vsekakor bi od tako drage banke pričakoval, da redno posodablja programje.

matter ::

Gambino > "Če ne znaš uporabljat, potem si si sam kriv. Vse se shranjuje"
Daj preberi kaj sem napisal, pa potem komentiraj.
Grem basket pa bom neloke metal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matter ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SKB Visa debetna kartica namesto Maestro - WTF? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8024383 (15915) Magic1
»

SKB identifikacijska številka?

Oddelek: Loža
3214496 (12066) Guzzy
»

Internetno bančništvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7419213 (14899) Tilen
»

E-bančništvo?

Oddelek: Loža
344378 (3280) fosil
»

Klik.nlb shekan? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
8813206 (9880) Cokolesnik

Več podobnih tem