» »

Inštalacija NEST termostata (gen2) na Junkers plinsko peč

Inštalacija NEST termostata (gen2) na Junkers plinsko peč

frikihamster ::

Pozdravljeni,

Kupil sem NEST termostat in ga želim namontirati na plinsko peč Junkers ZWR 24-3 AE (mestni plin). Ker sem bolj nov v teh zadevah, bi se rad prej pozanimal, preden kaj narobe priključim in skurim :)

Zadeva je taka. Trenutno je gor priklopljen originalen Junkersov termostat, ki se napaja preko preči s 24V.

Slika trenutne vezave:



NEST-ov termostat vezava:



NEST-ov cable diagrams:



V (nemških navodilih) sem nato našel to vezavo za Junkers:




Na NESTU (slika zgoraj) se uporabljajo povezave 1, 2, 3 (N, L je za napajanje HEATLINKA in T1,T2 je za napajanje NEST-a).
V HEATLINKU je na 1,2,3 navadno stikalo, kot vidim iz druge zgornje slike NEST-a.

VEZAVA:
- na peči povežem 8 in 9 - oziroma pustim tako kot je, ker je že tako povezano
- kabel iz peči 7 na NEST na 2
- kabel iz peči 9 na NEST na 3

Je taka vezava pravilna?

Hvala vam :)

eko_2k4 ::

NE!

Junkersovi termostati uparabljajo za krmiljenje napetostni izhod (npr 2.8 - 21.5V pri TR200) odvisno od temperaturne razlike do željene temperature. Temu potem kotel prilagaja izhodno temperaturo vode. Tvoj NEST je samo ON/OFF.

Kateri Junkersov termostat imaš sedaj?
Pri nekaterih imaš možnost priključitve zunanjega krmiljenja ON/OFF direktno na termostat - mislim da s tem preklopiš med dnevnim / nočnim programom - stikalo med R in F kontaktom. Glej recimo http://www.junkers.si/files/20101221134...

Tisti tvoj kontakt 7 in 9 je za zunanji bojler za sanitarno toplo vodo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: eko_2k4 ()

frikihamster ::

Hvala za odgovor.

Imam točno ta termostat, katerega link si dal - Junkers TR 200. Zadaj ima ta termostat vhod R in F. Kako pa je potrebno to povezati?

eko_2k4 ::

Jaz bi dal 1,2 od NESTa na R,F (vseeno kako obrneš).

Potem junkersov termostat nastaviš na malo večjo temperaturo kot jo želiš, in ti bo NEST preklopil junkersa na nočno, ko bo dovolj toplo, in bo nehako gret.

Računaj, da ima junkers termostat do 2 min zamika preden začne kotel delat. Potrpljenje torej.

Recimo, če hočeš gret na 22, nastavi junkersa na 23 (ko bo to delalo, se lahko igraš in zmanjšuješ na 22.5 in 22.0). Nočno pa recimo 15.

frikihamster ::

Ok bom probal. Hvala ti. :)

Še eno vprašanje. Kaj ni nobene možnosti samo priklopa NEST-a (brez junkersovega termostata)? Sem tudi pisal na podporo NEST in so mi odgovorili z naslednjim odgovorom:


I took a look at the manual you sent and it seems that your combi boiler is Switched live boiler. Nest wouldn't take over the hot water supply, that would still be performed by the boiler/current programmer.

If your boiler is indeed switched live, you can take a look at the wiring diagram attached in the email. On the page 34 you can find all the wires needed.



All the Heat Link needs is 3 wires. It needs Neutral wire going to N, Live wire going to L (power source) and Call for heat/Switched live/Earth wire going into number 3. In number 2 you can either jump the electrical circuit from terminal L or take another live wire from the boiler. That is crucial to move the switch which is usually leaned to number 1, but when calling for heat it moves to number 2.


Kaj praviš na to?

frikihamster ::

eko_2k4 je izjavil:

Jaz bi dal 1,2 od NESTa na R,F (vseeno kako obrneš).

Potem junkersov termostat nastaviš na malo večjo temperaturo kot jo želiš, in ti bo NEST preklopil junkersa na nočno, ko bo dovolj toplo, in bo nehako gret.

Računaj, da ima junkers termostat do 2 min zamika preden začne kotel delat. Potrpljenje torej.

Recimo, če hočeš gret na 22, nastavi junkersa na 23 (ko bo to delalo, se lahko igraš in zmanjšuješ na 22.5 in 22.0). Nočno pa recimo 15.



Sem zvezal tako, pa se junkersov termostat niti ni prižgal. Obstaja kakšna druga varjanta?

mared ::

eko_2k4 ::

frikihamster je izjavil:



Sem zvezal tako, pa se junkersov termostat niti ni prižgal. Obstaja kakšna druga varjanta?


Če gori rdeča lučka na Junk. termostatu bi moralo delat. Mogoče poskusi temperaturo (velik gumb) dati na max.

Drugih idej pa nimam. Kot berem, bi moral imet NEST gen 3 z OpenTherm protokolom, pa verjetno še kakšen dodaten modul v kotlu.

...:TOMI:... ::

Mene pa zanima, zakaj sploh menjas termostat? Obstojeci ne dela, kot je treba?
Tomi

frikihamster ::

@mared Enkrat sem že naletel na to stran. Pri moji peči je problem, ker nima teh priključkov (Ls, Lr,...).

Prilagam sliko:




Na termostatu se niti lučka ni prižgala, čisto mrtev je bil :(

eko_2k4 ::

A si dal 1,2 od NESTa na R,F.

ker če si dal 2,3 potem je dal v "nočno" ko bi moral gret.

frikihamster ::

Ja seveda sem tako zvezal. Točno tako kot si napisal. Pa se ni niti prižgal Junkersov termostat. Nobene lučke, nič ni delalo.

eko_2k4 ::

Če ni nobene lučke, je v nočnem načinu - kot bi bila R-F sklenjena.
Poskusi na NESTu kateri kontakti so odprti ko nastaviš višjo temperaturo, kot je v prostoru, ko zahteva gretje - odprti kontakti = RF odprto = rdeča lučka bi morala goreti na junkersu.
Nažalost ti kaj več ne morem pomagat.

...:TOMI:... ::

frikihamster, kateri monter ti je to vezal? Ni uporabil nobenih votlic, oz. zakljuckev mehkozilnih kablov. To je zelo slabo. Cim prej uredi to.
Tomi

eko_2k4 ::

eko_2k4 je izjavil:

Če ni nobene lučke, je v nočnem načinu - kot bi bila R-F sklenjena.
Poskusi na NESTu kateri kontakti so odprti ko nastaviš višjo temperaturo, kot je v prostoru, ko zahteva gretje - odprti kontakti = RF odprto = rdeča lučka bi morala goreti na junkersu.
Nažalost ti kaj več ne morem pomagat.

Tole sem še našel v navodilih:

Če je kontakt daljinskega stikala sklenjen,
regulator deluje v programu "varčno
ogrevanje", pripadajoča rdeča nadzorna lučka
"normalno ogrevanje" (l) ne gori.
Na zaslonu (e) se prikaže:


daljinsko zaprto
17:53 16.5°C


Če je kontakt oddaljenega stikala odprt (npr.
geslo telefonskega signala), deluje regulator
po predhodno vnešenem programu.


Torej če prideš do tega, bi moralo delati.

frikihamster ::

Ok. Bom jutri še enkrat probal, danes nisem imel časa. Poročam potem.

hvala :)

frikihamster ::

Hej.... poročilo. Še enkrat sem zvezal, tako kot si opisal in sedaj deluje. Očitno sem prvič nekaj narobe zvezal.

Ko nest "greje", se prižge Junkersov termostat in greje na tisto temperaturo, ki je nastavljena na Junkersu. Malo bo treba potestirati, da dobim pravilno temperaturo, ampak načeloma deluje.

Še enkrat hvala.

...:TOMI:... ::

In kaj je fora nesta? Kaj si pridobil s to nadgradnjo?
Tomi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

wifi termostat z regulatorji radiatorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7224337 (12637) JanK
»

Katera plinska kondenzacijska peč?

Oddelek: Loža
4410971 (7168) Arzen28
»

Montaža kotla na drva poleg obstoječega sistema na kurilca

Oddelek: Loža
3611656 (8419) gorjanc
»

Vremensko vodena regulacija da ali ne

Oddelek: Loža
96051 (5657) sese12
»

Plinski kondenzacijski kotel_glasnost in nastavitve

Oddelek: Loža
1812760 (12509) Dr.S

Več podobnih tem