» »

Urnik (html stran) v google koledar?

Urnik (html stran) v google koledar?

AnotherMe ::

Imam urnik, enostavno html stran, ki bi jo rad spravil v google koledar.

Ročno to naredim takole: kopiram vsebino strani v razpredelnico, malo uredim, izvozim v csv, uvozim v gugl...
cca. 10 minut dela...

Ampak ker se urnik pogosto spreminja (predvsem lokacije), je to precej neuporabno...

Kako bi se lotil izdelat aplikacijo, ki bi to naredila namesto mene in bi to redno (recimo vsak dan) izvajala?

Predstavljam si takole:

1. Program bi "živel" nekje na nekem serverju in bi se pognal vsak dan okoli 12h (takrat ponavadi so urniki že usklajeni), super bi bilo, da bi ga lahko pognal tudi ročno...

2. program bi bral html stran z urnikom in v csv vpisoval podatke: start date,start time,end time,end date,subject,location,description

3. program bi generiran cvs uvozil v gugl koledar, dopolnil manjkajoče evente, pobrisal, tise, ki v cvs datoteki nebi več obstajali in z novimi podatki povozil kar bi bilo podvojenega; verjetno bi bilo najbolje imeti nek google account samo za ta koledar in bi ga potem imel sheranega v moj glavni koledar

Problem je samo v tem, da tega ne znam naredit :P

Sicer imam nekaj programerskih izkušenj, ampak ni pretirano veliko...
Zato me preden se tega dejansko lotim zanima ali sem sploh na pravi poti? V naslednjih postih pa bi potem spraševal za detajle kako in kaj ;)

AnotherMe ::

Urnika počasi več ne bom potreboval - zadeva pa me še vedno zanima...

Kak predlog?

swdev ::

Če je kaj programerja v tebi, ti takšna stvar ne bi smela delati prevelikih težav, ko se boš enkrat lotil. Google ima svoje APIje za delo z Google koledarji.
Torej stvar bi lahko v osnovi rešil na takšen način:
Recimo za .NET obstaja knjižnica Html Agility Pack, kamor si shraniš HTML dokument in potem z XPath izrazi navigiraš po dokumentu in ven parsaš vrednosti, ki jih potrebuješ, ter pretvoriš v obliko, ki bo razumljiva Google APIju. Vse skupaj potem z APIjem pošlješ v koledar.

Če ti ne bo uspelo, ti zastonj tega najbrž noben ne bo naredil, ni pa s tem ogromno dela in se lahko stvar poceni izvede.

AnotherYou ::

Lahko, lahko da se samo z uporabo PHP-ja. Maš kakšno bazo na lagerju?

AnotherM3 ::

Definitivno moraš poizkusiti Notepad ++


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Phone - nekaj vprašanj

Oddelek: Mobilne tehnologije
354876 (2845) shadeX
»

Program za vodenje "projektov"

Oddelek: Programska oprema
383055 (1955) Poldi112
»

Organiziranje svojega življenja

Oddelek: Programska oprema
353829 (2865) neres
»

Google koledar

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
378243 (6822) Tody
»

SQL vprašanje

Oddelek: Izdelava spletišč
302576 (2139) jerneju

Več podobnih tem