» »

strošek prenosa

strošek prenosa

mulc007 ::

Iz firme kjer sem nekaj kupil sem po pošti slovenije dobil paket in zraven poštnine 1,05 € je bil še nekakšen strošek prenosa, ki je znašal cirka 40% cene nakupa.

Firma pri kateri sem kupil sem vprašal kaj je to in dobil odgovor da ne vejo nič o tem ker oni tega niso zaračunali.
Potem sem pisal še na pošto slovenije in dobil ta odgovor:
-------------
Strošek prenosa vzame Pošta Slovenije ker je Pošta Slovenije opravila prenos pošiljke in to je strošek prenosa pošiljke, ki ga vam je zaračunal vaš pošiljatelj. Pošiljatelj dobi nakazan samo znesek za artikel, ki vam ga je pošiljal, kar je logično saj v vsakem primeru strošek prenosa za pošiljko in strošek nakazila denarja,dobi tisti, ki je prenos opravljal. Pošiljatelj pa ima vzvode oz. določi ali se vam bodo vsi ti stroški zaračunali ali jih bo kril pošiljatelj sam tega ne določa Pošta Slovenije.
Glede na to, da pa je Vaš pošiljatelj naša pogodbena stranka je nelogično, da ne pozna našega cenika saj pogodbenim strankam pošiljamo redno cenike in vsi ceniki so dostopni na internetu.
---------------

Jaz iz tega še vedno ne vem iz česa se določi strošek prenosa. Tudi o nekakšni pogodbi med firmo in pošto je razbrat v zadnjem stavku. mafija
Do zdaj sem opravil že kar nekaj nakupov po spletu in še nikoli ni bilo zraven stroška prenosa.
  • spremenil: mulc007 ()

toplakd ::

Si kupil s plačilom po povzetju?
Če ja, si moral plačati UPN (položnica) ali poštno nakaznico (rumeni listek)
40% cene nakupa ne pove nič, ker nisi podal vrednosti nakupa.

Vplačilo UPN obrazca 1,05€, vplačilo poštne nakaznice 1,62€ (do 27,5€ vrednosti), naprej 5,88% od vrednosti (do 470€ vrednosti).

mulc007 ::

plačal sem po povzetju.

cena izdelka 12,35 €
strošek prenosa 5,11 €
poštnina 1,05 €

Mare2 ::

Morda so jim še na pošti dali paketek (škatlo) in zaračunali. Nič ni zastonj.

1,05 EUR je zamo nakaznica za plačilo kupnine. Ostalo je poštnina in paketek. Zamolčal si, kaj je v paketu. Sigurno ne kaj majhnega in lahkega. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

...:TOMI:... ::

Saj je prav. Cenik je na netu. Z logistiko se naj ukvarja pošta, s finančnimi posli pa finančna ustanova, recimo banka. Pa bo ceneje.

Dokler pa vsi vse delajo, pa seveda ne bo poceni.
Tomi

mulc007 ::

Ja je bilo prav. Vedno sem kupoval v večjih zneskih da sem imel brezplačno poštnino, zato sem mislil.....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plačilo po povzetju

Oddelek: Loža
1525934 (25722) GupeM
»

Kdo tuki nateguje (dogodivščine s pošto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5214098 (9151) darkolord
»

Pošiljanje paketa

Oddelek: Loža
378199 (5978) valkyrie
»

Pošiljanje preko pošte z odkupnino

Oddelek: Pomoč in nasveti
4335120 (27165) kmetek
»

Pošta - provizija?

Oddelek: Loža
449782 (8811) amigo_no1

Več podobnih tem