» »

Pokvarjen prenosnik- Kaj narediti?

Pokvarjen prenosnik- Kaj narediti?

Sno0py ::

Moj oce ima star prenosni racunalnik. Zdaj je ze par mescev od tega , odkar se mu je zacelo to dogajati.
Ko prizge prenosni racunalnik se mu ekran pobarva v belo in ni slike. Ce hoce kaj delati mora z roko "pravilno" nastimati ekran da pokaze sliko.. No usaj tako je bilo do sedaj. Danes je prizgal in ni slike, nemore je nikakor nastimati..
Kaj bi lahko to bilo? kaksen stik med ekranom in racunalnikom, graficna kartica ali kaj?
Kako bi zadevo najceneje resil?

Prilagam nekaj slik.



  • spremenil: Sno0py ()

elson2k ::

Po dosedanjih izkušnjah gre za slab stik flat kabla od matične plošče do zaslona. Kje, je pač potrebno ugotovit (odpret ohišji prenosnika in zaslona). Čiščenje kontaktov/konektorjev z namenskim sprejem (nikakor ni to WD40 kot bi kdo mislil) in ponovno nameščanje konektorjev je ponavadi odpravilo takšno težavo.

tilenmpower ::

Jaz sem imel pri enem tako je biu flat kabel zanič pri drugem pa lcd panel. LP

Han ::

Kot že rečeno, fuč kabel, LCD panel ali oboje. Za ca. 50 eur se dobi nov panel, za okrog 10 nov flat kabel. Na youtube najdeš video, kako poštimat zadevo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

BorutK-73 ::

Prvo testiraj z monitorjem da vidiš ali je problem grafična ali kabel/lcd.

[D]emon ::

Tole mi deluje for all the world kot pohudirjen flatflex. Sploh, ce ga je bilo treba prej "nastimati".
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

svecka ::

Priklopi na zunanji ekran laptop in če bo na zunanjem ekranu slika, potem je napaka v LCD/flat kabel....če ni slike, ti štrajka grafična, ki je na matični, kar pomeni slabe novice.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Popravilo prenosnika po padcu

Oddelek: Pomoč in nasveti
71100 (752) bf4ed
»

problem s ekranom

Oddelek: Strojna oprema
271089 (717) wave
»

Rdeč "šum" na ekranu

Oddelek: Strojna oprema
112221 (2053) 54j0
»

POMOČ črta na monitorju

Oddelek: Pomoč in nasveti
384614 (3942) matobeli
»

Menjava matične pri prenosniku

Oddelek: Strojna oprema
172549 (2099) Pyr0Beast

Več podobnih tem