» »

OpenVPN z cimpvec prektoka.

OpenVPN z cimpvec prektoka.

Pesimist ::

Torej rabim lasten home based openVPN server ki ima cimvecji throughput. Trenutni server na mojem starem routeru zmore le nekje 8Mbit uploada od 100/40Mbit mbit optike. Vem tudi da windows 10 lasten VPN pognan iz racunalnika zmore 40Mbit easy, vendar mi je neuporaben ker ne zna delati z TAP in broadcastati Steam inhome streaming. Gledal sem tudi routere do 100€ in tudi ti baje ne zmorejo kaj dosti vec. Kaksne so alternative? Sem probal isntalirati OPENVPN server na ta isti windows 10 pc ampak mi nikakor ne uspe configurirati ceprav se uspesno poveze preko interneta.

Pesimist ::

ok nevermind ratalo z pptp vpn.

čuhalev ::

Še boljši je L2TPv3, ker dela v kernel space.

Pesimist ::

hm. meni samo vazno da je cim hitrejsi, do 40MBit in easy za nastavit ter podpira broadcast. Nevem niti točno kerega imam, pač tistega direkt v win10 vgrajenega. Openvpm enostavno nisem znal prav nastavit na win10, ruter verzija pa prepočasna.

Probal sem hamachi pa je bil ping 86ms. WTF! Potem neko foro Zerotier pa brezveze cpu lagalo na 15% v kompletnem idlu zato opusto, teamviwer VPN pa je blokan.
Z razliko tega ima zdaj win10 vpn server 2,5ms input laga (-1ms local) in 15ms video laga (15ms local).

Kar spet v teoriji pomeni da ko spilam remote imam majn ali isto total laga ko doma na TV (cca 35ms)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

Kaj pa je to? tudi vpn server al samo client?

Pesimist ::

Po tej sliki razumem nastavitve. http://www.tp-link.com/en/faq-244.html
Vprasanje je le ce bom iz sluzbe z win10 build in clientom lahko se kar tako simple povezal kot se zdaj iz win10 pc na win10 pc ter performance.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domači VPN (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
12722735 (8583) Daniel
»

Mozilla bi v Firefoxu prodajala VPN (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
8122317 (17706) b3D_950
»

Izposoja gaming PCja (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
779886 (7312) Pesimist
»

OpenWRT in OpenVPN (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
799767 (7627) BivšiUser2
»

Domači Proxy?

Oddelek: Omrežja in internet
355073 (4105) wungad

Več podobnih tem