» »

Kaj pravite na te temperature?

Kaj pravite na te temperature?

SaS ::

Konfiguracija: AMD XP1800+ T-Bred B (Vcore 1.275), Abit NF7 v1.2, 2x256MB DDR 400, FX 5200 128MB DDR, Creative sound blaster live 5.1 digital, Pinnacle PCTV, LG CD-RW 48x16x48, DVD pionner 106/2, WD400JB (8MB).

1 zalman spredaj (not), 1 zalman na stranici (not), 1 zalman zadaj (ven) vsi na tihem delovanju (2100obr/min).

Moj CPU cooler je ta: X Dream
Ohišje z 300W napajalnikoma pa to: Leva slika

Temperature pri sobni 26 so te:


8-O

Pred kratkim sem testiral Aquarius II In temperatura CPU-ja je bila 40 pri odprti kišti. Temperature na sliki pa so pri zaprti kišti z X dreamom!!

Vseskupaj pa imam v mizi, ki je zadej odprta!:D

P.S.: Nikakor ne priporaočam Aquariusa II!!:8)
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________
  • spremenil: SaS ()

Jaka83 ::

Ampak res, Aquarius je jajc.

Drugače pa imaš kar visoko temperaturo za tako nizek Vcore. Jaz sem imel na mojem Palominotu na zračnem hlajenju 48C MAX (Evercool Cu hladilna rebra in nanj nameščen 120mm vent na 7v) -> zelo tiho in učinkovito.

Jaka83 ::

Ups, sem napačne temp gledal, jaz sem gledal High Limit, ne pa Status.
Skoraj ne morem verjet, da je temp tako nizka.

SaS ::

Jakoslav, si me res presenetil, ko si napisal da imam "visoke temperature"!!!

Palominoti so bolj vroči kot T-bred B!

Aja, uporabljam termalno pasto Arctic Silver 3 in trenutno še nimam bakrene ploščice. Po pravilu bi morala temp z ploščico pasti še za kaki 2 stopinji.
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

Jaka83 ::

Ampak tole ti pa skoraj ne verjamem. Kdaj si pa meril tole temp? - Verjetno takoj po zagonu compa? Poženi Prime za kako uro ali dve in se začudi.
Vem da so Palominoti bolj vroči kot t-bredi, saj imam oba doma, ampak 31C z zračnim hlajenjem zežko dosežeš, razen če imaš vmes pelt, ki pa bi se skuril/stopil.
Ploščica ti ne bo pomagala veliko, ker samo preprečuje, da bi zdrobil jedro pri namešanju hladilnika in se jedra ne dotika. Mogoče ti bo pomagala samo pri enakomernem stiku hladilnika z jedrom.

LP

Wox ::

Kater bios pa maš? Ko sem jaz šel na verzijo 19 mi je temperatura "padla" za 10 stopinj.
Ti lepo zmeri teperaturo s termalno sondo na hrbtni strani proca, ker temperature ki ji kaže bios so samo orientacijske.

SaS ::

1. temperatura je po več urnem delovanju!

2. tale temperatura je realna, ker smo jo na servisu zmerili z 3 različnimi sondami in so kazale +-1 stopinjo razlike, odvisno od natančnosti merila!

3. pri polni obremenitvi in pri nekje 30 stopinj v sobi mi zleze nekje do 39!

4. ploščica stestirano pomaga pri hlajenju, ker se tudi ostali del proca segreje in tako s pomočjo ploščice odvajamo iz tistih delov toploto. Res pa je da pridobimo le kako stopinjo ali dve!

Trenutno je temperatura CPU 34, system 29, ker je že kar vroče!!
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SaS ()

msmiha ::

Te temp so nekam presenetljivo nizke:D
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

mare87 ::

Ja povej, ker bios maš? Zato, ker tazadnji je kazal - 10c napram prejšnim..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mare87 ()

Wox ::

Pa Prime95 turture stres test zaženi, ker na 1,3V dvomim da zadeva deluje stabilno, pa četudi je procesor nenavit.

mare87 ::

No sicer pa te temperature niso nič presetljivega... Mam Titanov D5T navaden aluminjasti hladilnik z navdno Titan pasto, 1 navdn 80*80( 2300 rpm) vent ki piha not, 1 navadn vent 80*80 ki piha ven Chieftec 420w napajlnik, ki ma 2 venta in vse skupaj v Midi tower ohišju. Temperatura sobe je okoli 30c8-O.

Temp cpu po 2 urah: 43c z biosom 1.0 (rev 2.0), ki kaže 10c "preveč"
Temp chišja: 30c.
Če zaženem prime gre do: 50c cpu in ohišje do 35c. Mam pa 1700+@1600mhz na 1.5v (tbred A), ki je default.
Ko nabavim dva 120*120>:D na stranico poročam,...

Edit: Še dokaz:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mare87 ()

SaS ::

BIOS je zadnji (19)!

Ampak kot že povedano temperature sem meril z drugimi senzorji in so kazali enako!!

Tako da očitno novi bios kaže dokaj pravilne vrednosti!!

Če pa primem hladilnik pa tudi po občutko to ni tako vroče, da bi presegalo 30 stopinj!

Grafika Inno FX5200 je veliko bolj vroča, kljubtemu da sem na njo namontiral 50x50 vent!!
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SaS ()

mare87 ::

No se pravi, da meni kaže za približno 10c preveč. Ko bom nabavil venta bom dal nanovejši bios 1.4 (1.9) gor pa bomo vidli kako se bo obneslo....:\

Ps: Še vedno pa dober rezulatat z zračnim SaS:D

DjTonic ::

Malo sem gledal po Abitovih FTP-jih in ugotovil da se biosa od NF7-S(1.0-1.2) in NF7-S v 2.0 nekoliko razlikujeta. Eden je poimenovan nf7d12.exe drug pa nf719.exe. Lastniki plat NF7-S v 2.0 katere biose imate vi gor? Jaz imam trenutno gor še orginalnega mislim pa ga v kratkem nadgraditi. ;)

SaS ::

Plato 2.0 ima nekaj kolegov in imajo vsi zadnje biose (12) in imajo tudi nižje temperature kot so jih imeli prej! Te temp so preverili in ugotovili isto kot jaz!

Bios (12) pri v2.0 platah ima popravljen prikaz in prikazuje dejansko temp!!

Preverite še vi in sporočite!!
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

mare87 ::

Baje so pri 1.2 in 1.4 biosu za NF7-S plate poštimali temperature ja....moram ga probat (1.4)

SaS ::

mare 87 ja kaj še čakaš??
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

mare87 ::

Malo me je strah, da nebi kaj ram zafrkaval,... bom probal..

SaS ::

mare87 kako pa to misliš? Zakaj pa naj bi ram zezal?
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

SaS ::

To je slika zgoraj ne moram več popravljat!



Temp sobe je nekje 30!
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SaS ()

SaS ::

Pognal sem Prime95 in računalnik je deloval čist OK, tako kot z vsemi drugimi testnimi pogrami (3D mark 2001, 2003, CPU test). Tako da tisti, ki ne navijate spustite voltažo in dobili boste nižje temperature in s tem tudi daljšo življensko dobo CPU-ja ter manj hrupa!!

P.S.: Koliko točk dosežete v 3D marku 2003 build 330?
Jaz jih dosežem 1143 (vse na standardnih nastavitvah!!)
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

1309976 ::

Zdravo!

Kakšne so lahko posledice če bi znižal CPU v-core na minimum,se lahko s tem kaj uniči,oz. a bi res s tem podaljšal življensko dobo cpu in zmanjšal temperaturo ?
CPU=AMD 1800+
Msi K7t raid

p.s.
Ne vem če sodi ravno sem ampak....ZAdnje čase opažam da se mi obeša računalnik (cpu =100%),pa sem že preveril za spyware,na novo formatiral,povečal navidezni spomin za win xp...
Kako zmanjšati obremenitve procesorja?Je lahko to posledica dokaj visoke temperature procesorja cca 48 do 52, nikoli je nisem dobil pod 44 °C:O

Lep pozdrav

SaS ::

1309976 CPU-ja ne moraš uničiti, če mu spustiš Vcore, uničiš ga lahko le če jo višaš in še to je zelo redko! CPU bo vsekakor deloval dalj časa, če se manj greje! Svojemu CPU-ju sem jo znižal na 1.275 in čipsetu iz 1.5 na 1.4 in sistem je v vseh programih stabilen, če boš jo znižal preveč se bo sistem resetiral in obešal, skratka nebo stabilen!!

Sistem se ti resetira mogoče zaradi temperature, vsak sistem pa je vedno kdaj pa kdaj 100% obremenjen (igre, razni programi...)!!
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SaS ()

dunker ::

Em, fantje...
Do koliko °C lahko spustim mojega Athlona XP1700+@2100+?
Danes sem igral Vice City in je bla temperatura 65°C... A je to full preveč? Mu lahko kaj škodi? Do koliko °C se nimam kaj bati?
Pri 65°C ni bilo nobenih sledov o kakšnem zatikanju ali drugih težavah procesorja...
Šmenta, pa so tukej pasji dnevi... :\

Spajky ::

@ dunker: če ti ta tvoja plata resnično kaže z onDie diode in je v redu senzor skalibriran, je to popolnoma normalna temperatura; vsem ostalim pa v glavnem kaže fouš=premalo !!! Pejd na mojo stran, po boš videl kolk ma moj Tulc z onDie diode pravkar, pa se greje bistveno menj kot Tvoj XP. jest ne vem zakaj se vsi tolk brinete za temp; proc mora pri cca.75° delat pod full loadom nekaj let BP... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Clemento ::

dunker: igraj se pa probavaj pri keri voltazi je cpu se stabilen....
jat mam xp1700@2070mhz pa mam na idle 43stopinj in pod primom 57stopinj...
Hladilnik je vulcano na 2700obratov(originalni stikal+zalman fan mate vse na minimum ko da je tiho)...
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

dunker ::

Em... A XP 1700+ (pribl. 1'4GHz) imaš na 2'07GHz? Kako ti je pa to uspelo???
Dons sem si kupil še en 8cm ventilator, tko da mam zdej z zaprto kišto 56°C. Med igranjem igric bo pa verjetn okrog 60, mogoče 62... Torej ni več posebne panike. Fino. :P
Hvala vsem za odgovore!

C_maniak ::

emmmm, dunker 1.7 XP (tbredB-DLT3C serija) gre z vodnim na 2500 mhz, z zračnim pa po mojem do okol 2200 mhz.

mare87 ::

Ah saj sn vedo, da bo nekaj bios 1.4 zjebo....Šal sem iz 1.0 (rev 2.0) na 1.4 pa mi več nobena grafa na Pci-ju ni delala8-O???Vse se je vredu zbootalo samo ko bi se moral pokazat meni na izbiro Winsov mi je šla samo črtica na zaslonu, zadaj pa je normalno delal comp...Potem sem čakal, ker piše da ne gre več nazaj iz 1.4 na GeForca pa sem si premislo...Vse sn mogo na "pamet" oz. slepo delat v dosu, da sn na disketo dal 1.1 bios..Grem flešnit. Lepo gre modro potem pa samo rdečo.Isto se je zgodilo z 1.0 biosom...Zdaj pa mam gor 1.2 bios, ki vsaj dela:D. Včeraj sn še zagnal v pod SonyEricssona T200 in stvar je bila popolna, seveda do danes:D

juhu, slo-tech i´m back>:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

do kolk navit celeron 1200 brez dodatnega hlajenja (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
764766 (3605) mihamedo
»

Natančnost temperaturnih senzorjev

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
232015 (1665) Spajky
»

Koliko se greje vaš mlinček

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
372020 (1318) tx-z
»

Obvestilo za vse lastnike NF7-S 2.0 in mogoce starejsih (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
995529 (3776) Clemento
»

Epox

Oddelek: Strojna oprema
272321 (1759) Spajky

Več podobnih tem