» »

Ukradeno kolo Nakamura Catch 70

Ukradeno kolo Nakamura Catch 70

1
2
»

bambam20 ::

DarkKitarist je izjavil:


Bilo pa je tako, da so bila zlomljena samo moja kletna vrata, kar je že sumljivo samo po sebi, ker se v klet ne vidi(nobeno pravzavprav), prav tako so bila vrata do kletnih prostorov zaklenjena in še po vrhu vhodna vrata. Tako, da sklepam, da je bil nekdo iz okolice, ki ve kje živim.


Informacija je morala pa pridet od enega od tvojih sostanovalcev , ki točno ve, da je to tvoja klet.

Nobeden iz okolice ne ve , katera je tvoja klet. Zuanja vrata niso bila vlomljena, ki vodijo v klet. Tako, da policija slabo opravlja svoje delo, če ni zmožna pridobit najprej podatke o vseh , ki bivajo v bloku in preverit njihovo kriminalno preteklost in s kom se družijo.

Zagotovo v tvojem bloku nemoteno biva najmanj eden, kise druži z sumljivimi osebami, osebami, ki imajo kartoteko, verjetno v bloku prebiva najmanj eden na črno, ki ga lastnik ni prijavil :)

Policija dela slabo, razen, ko je potrebno spisat kazen za prehitro vožnjo. Pa še takrat izpolnjuje formular pol ure. Lol.

Arctander ::

Čigava je katera klet ni problem ugotoviti, odkar morajo biti lastniški prostori (stanovanja, kletni boksi, parkirna mesta ...) označeni (oštevilčeni) po GURS standardih. Baza GURS-a in zemljiška knjiga pa sta javno dostopni ...

bambam20 ::

Arctander je izjavil:

Čigava je katera klet ni problem ugotoviti, odkar morajo biti lastniški prostori (stanovanja, kletni boksi, parkirna mesta ...) označeni (oštevilčeni) po GURS standardih. Baza GURS-a in zemljiška knjiga pa sta javno dostopni ...



Vhodna vrata in vrata, ki vodijo do kletnih prostorv niso bila poškodovana. Storilcu je moral nekdo odklenit. ;)

Dajmo se prenehat zgovarjat. Storilec oz. sostorilec dejanja je iz bloka.

jan_g ::

Policija dela slabo, razen, ko je potrebno spisat kazen za prehitro vožnjo. Pa še takrat izpolnjuje formular pol ure. Lol.


Policija ne bo odprla posebne preiskave za manjše tatvine. To ti na policijski postaji kar direktno povejo. Posreduješ podatke o ukradenem predmetu, času in kraju dogodka, oni te pa potem obvestijo, če najdejo predmet v okviru kakšne druge preiskave (kar se zgodi ... hja, mene nikoli niso kontaktirali, upam, da imate drugi več sreče).

LeQuack ::

Policija se napaja iz davkov zato, da ščitijo vladajoče pred ljudstvom in ljudstvo tepejo, če ne plačujejo teh davkov. Vse ostalo je postranskega pomena. Dejansko najeti telesni stražarji. nimajo se oni časa ukvarjat s krajami koles in podobnim.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

St235 ::

bambam20 je izjavil:

DarkKitarist je izjavil:


Bilo pa je tako, da so bila zlomljena samo moja kletna vrata, kar je že sumljivo samo po sebi, ker se v klet ne vidi(nobeno pravzavprav), prav tako so bila vrata do kletnih prostorov zaklenjena in še po vrhu vhodna vrata. Tako, da sklepam, da je bil nekdo iz okolice, ki ve kje živim.


Informacija je morala pa pridet od enega od tvojih sostanovalcev , ki točno ve, da je to tvoja klet.

Nobeden iz okolice ne ve , katera je tvoja klet. Zuanja vrata niso bila vlomljena, ki vodijo v klet. Tako, da policija slabo opravlja svoje delo, če ni zmožna pridobit najprej podatke o vseh , ki bivajo v bloku in preverit njihovo kriminalno preteklost in s kom se družijo.

Zagotovo v tvojem bloku nemoteno biva najmanj eden, kise druži z sumljivimi osebami, osebami, ki imajo kartoteko, verjetno v bloku prebiva najmanj eden na črno, ki ga lastnik ni prijavil :)

Policija dela slabo, razen, ko je potrebno spisat kazen za prehitro vožnjo. Pa še takrat izpolnjuje formular pol ure. Lol.


Država v kateri policija lahko naredi kar ti naštevaš se imenuje Severna Koreja.

bambam20 ::

jan_g je izjavil:

Policija dela slabo, razen, ko je potrebno spisat kazen za prehitro vožnjo. Pa še takrat izpolnjuje formular pol ure. Lol.


Policija ne bo odprla posebne preiskave za manjše tatvine. To ti na policijski postaji kar direktno povejo. Posreduješ podatke o ukradenem predmetu, času in kraju dogodka, oni te pa potem obvestijo, če najdejo predmet v okviru kakšne druge preiskave (kar se zgodi ... hja, mene nikoli niso kontaktirali, upam, da imate drugi več sreče).



600 € ni manjša tatvina in policaji so plačani, da opravljajo svoje delo. Samo kaj, ko banda lena ne rabi delat. Stokajo pa. Ponoč pa v manjših krajih in mestih prespijo cele noči.

Andruxa ::

Ni problem samo policija, oni so smao najbolj na udaru, ker so v prvi vrsti. Problem je tud zakon, ki ne sankcionira dovolj tovrstnih tatvin. Jasno da ne bo policija zapravila 100K€ za lov na mrežo tatov koles, če bodo dobili 6 mesecev pogojno. Ko sem enkrat prijavil krajo, mi je policist v PP Moste (ta stari) povedal da načelom točno vedo kateri đanksi kradejo kolesa po mostah in da so enega celo zasačili pri delu. Sodnik ga ni dal v zapor ker je bil odvisnik, ampak je dobil neko pogojno kazen in ne vem kaj še, vglavnem jaz sem njegovo pripoved razumel v tem smislu, da se tud njemu ne da zastonj đanksov lovit če se jih potem ne sankcionira ...
Lp, A

jan_g ::

bambam20 je izjavil:

jan_g je izjavil:

Policija dela slabo, razen, ko je potrebno spisat kazen za prehitro vožnjo. Pa še takrat izpolnjuje formular pol ure. Lol.


Policija ne bo odprla posebne preiskave za manjše tatvine. To ti na policijski postaji kar direktno povejo. Posreduješ podatke o ukradenem predmetu, času in kraju dogodka, oni te pa potem obvestijo, če najdejo predmet v okviru kakšne druge preiskave (kar se zgodi ... hja, mene nikoli niso kontaktirali, upam, da imate drugi več sreče).



600 € ni manjša tatvina in policaji so plačani, da opravljajo svoje delo. Samo kaj, ko banda lena ne rabi delat. Stokajo pa. Ponoč pa v manjših krajih in mestih prespijo cele noči.


Policaj ti bo rekel, da to spada pod manjše tatvine. Nimam pojma, kdaj oni smatrajo, da je večja tatvina, ampak glede na mojo izkušnjo zneski okrog 500 evrov še spadajo pod majhne. Vprašanje je, ali bi kaj bolj živahno reagirali, če bi šlo za krajo v vrednosti 5000 evrov. Ne vem, na srečo mi tega še ni bilo treba preizkusiti.

DarkKitarist ::

jan_g je izjavil:

bambam20 je izjavil:

jan_g je izjavil:

Policija dela slabo, razen, ko je potrebno spisat kazen za prehitro vožnjo. Pa še takrat izpolnjuje formular pol ure. Lol.


Policija ne bo odprla posebne preiskave za manjše tatvine. To ti na policijski postaji kar direktno povejo. Posreduješ podatke o ukradenem predmetu, času in kraju dogodka, oni te pa potem obvestijo, če najdejo predmet v okviru kakšne druge preiskave (kar se zgodi ... hja, mene nikoli niso kontaktirali, upam, da imate drugi več sreče).



600 € ni manjša tatvina in policaji so plačani, da opravljajo svoje delo. Samo kaj, ko banda lena ne rabi delat. Stokajo pa. Ponoč pa v manjših krajih in mestih prespijo cele noči.


Policaj ti bo rekel, da to spada pod manjše tatvine. Nimam pojma, kdaj oni smatrajo, da je večja tatvina, ampak glede na mojo izkušnjo zneski okrog 500 evrov še spadajo pod majhne. Vprašanje je, ali bi kaj bolj živahno reagirali, če bi šlo za krajo v vrednosti 5000 evrov. Ne vem, na srečo mi tega še ni bilo treba preizkusiti.

Glede na mojo srečo bom verjetno kdaj izkusil kako je to ko ti nekdo vkrade nekaj vredno več kot 5k€ :P

tomazic89 ::

bambam20 je izjavil:


Dajmo se prenehat zgovarjat. Storilec oz. sostorilec dejanja je iz bloka.


Tole ni cist nujno. Meni so dostikrat kolegi pozvonili direktno na vrata stanovanja v bloku.. ker je sel takrat ravno nekdo ven/noter cez glavni vhod in so sli takrat notri. Edino kar je sumljivo je to, da so vedeli katera klet je prava.. ampak ce pravis da si 3x dnevno na kolesu, so to lahko kaj hitro nastudirali.

DarkKitarist ::

tomazic89 je izjavil:

bambam20 je izjavil:


Dajmo se prenehat zgovarjat. Storilec oz. sostorilec dejanja je iz bloka.


Tole ni cist nujno. Meni so dostikrat kolegi pozvonili direktno na vrata stanovanja v bloku.. ker je sel takrat ravno nekdo ven/noter cez glavni vhod in so sli takrat notri. Edino kar je sumljivo je to, da so vedeli katera klet je prava.. ampak ce pravis da si 3x dnevno na kolesu, so to lahko kaj hitro nastudirali.

Am... Ja problem je v tem, da so vrata v kletne prostore tudi zaklenjena in NISO bila zlomljena. Prav tako tega kolesa nisem uporabljal 3 krat na dan ker sem ga imel vsega skupaj 23 ur :P prejšnje kolo pa sem shranjeval v kolesarnici.

PS. Nisem pričakoval, da bo moj thread tako aktiven :P

Zgodovina sprememb…

Spock83 ::

Saj tudi meni so čisto komot odprli in to nestandardni cilinder! No se mmoral en ključ zlomit, da sem premkanil na pozicijo za odklep.

Sem slišal, da imajo ene take univerzalne naprave, ki samo porineš notri in se samo postori. Na trgu se dobi za 500EUR.

DarkKitarist ::

Spock83 je izjavil:

Saj tudi meni so čisto komot odprli in to nestandardni cilinder! No se mmoral en ključ zlomit, da sem premkanil na pozicijo za odklep.

Sem slišal, da imajo ene take univerzalne naprave, ki samo porineš notri in se samo postori. Na trgu se dobi za 500EUR.

Ja za nestandardne cilindre so dragi, za standardne cilindre pa so poceni, če jih naročiš iz kitajske. Ampak na vratih, ki vodijo v kletni prostor, je bila še tista "old school" ključavnica.

St235 ::

Mimo klasične klučavnice prideš v 10s brez da bi se karkoli poznalo na vratih.

Roadkill ::

St235 je izjavil:

Mimo klasične klučavnice prideš v 10s brez da bi se karkoli poznalo na vratih.


?
Ü

mihec87 ::

Če bi ta bil tako spreten, nebi rabil polomit vrat od kletnega boksa...

bambam20 ::

DarkKitarist je izjavil:

tomazic89 je izjavil:

bambam20 je izjavil:


Dajmo se prenehat zgovarjat. Storilec oz. sostorilec dejanja je iz bloka.


Tole ni cist nujno. Meni so dostikrat kolegi pozvonili direktno na vrata stanovanja v bloku.. ker je sel takrat ravno nekdo ven/noter cez glavni vhod in so sli takrat notri. Edino kar je sumljivo je to, da so vedeli katera klet je prava.. ampak ce pravis da si 3x dnevno na kolesu, so to lahko kaj hitro nastudirali.

Am... Ja problem je v tem, da so vrata v kletne prostore tudi zaklenjena in NISO bila zlomljena. Prav tako tega kolesa nisem uporabljal 3 krat na dan ker sem ga imel vsega skupaj 23 ur :P prejšnje kolo pa sem shranjeval v kolesarnici.

PS. Nisem pričakoval, da bo moj thread tako aktiven :P


Sprijazni se, da imaš za sostanovalce kriminalce pa tega na žalost ne veš, ker je enostavno preveč ljudi. Sem prepričan, da v bloku živijo tudi osebki na črno. Seveda bi lahko dal vse stanovalce na poligraf ampak to se ne bo zgodilo, ker je 600€ drobiž.

Kot vidiš, imaš tudi osebke, ki so @lakotni29 , ki podpirajo kraje in se javno pohvalijo, da znajo vlamljati ključavnice.

Magic1 ::

Ne folk pač ne ve kako preproste zadeve so klasična varovala. Še tolk tumpast nepridiprav se zelo hitro nauči odpiranja.
Vedno se pa najde en kekec tukaj, ki še ni slišal za youtube in potem je lakotnik zanj specialc za vlamlanje...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

St235 ::

bambam20 je izjavil:

DarkKitarist je izjavil:

tomazic89 je izjavil:

bambam20 je izjavil:


Dajmo se prenehat zgovarjat. Storilec oz. sostorilec dejanja je iz bloka.


Tole ni cist nujno. Meni so dostikrat kolegi pozvonili direktno na vrata stanovanja v bloku.. ker je sel takrat ravno nekdo ven/noter cez glavni vhod in so sli takrat notri. Edino kar je sumljivo je to, da so vedeli katera klet je prava.. ampak ce pravis da si 3x dnevno na kolesu, so to lahko kaj hitro nastudirali.

Am... Ja problem je v tem, da so vrata v kletne prostore tudi zaklenjena in NISO bila zlomljena. Prav tako tega kolesa nisem uporabljal 3 krat na dan ker sem ga imel vsega skupaj 23 ur :P prejšnje kolo pa sem shranjeval v kolesarnici.

PS. Nisem pričakoval, da bo moj thread tako aktiven :P


Sprijazni se, da imaš za sostanovalce kriminalce pa tega na žalost ne veš, ker je enostavno preveč ljudi. Sem prepričan, da v bloku živijo tudi osebki na črno. Seveda bi lahko dal vse stanovalce na poligraf ampak to se ne bo zgodilo, ker je 600€ drobiž.

Kot vidiš, imaš tudi osebke, ki so @lakotni29 , ki podpirajo kraje in se javno pohvalijo, da znajo vlamljati ključavnice.


In imaš funkcionalno nepismene zadetke, ki potegnejo zaključke, ki se jih brata Grimm nebi sramovala. Bi te pa rad videl s tvojim pametovanjem, ko bi vsakič ko se v bližnji okolici karkoli zgodi, sedel na policijski postaji in ogovarjal na poligraf. Ko bi te ene tretjič v istem dnevui tja vlekli ne bi takih idiotizmnov klatil.

mihec87 je izjavil:

Če bi ta bil tako spreten, nebi rabil polomit vrat od kletnega boksa...


Če prav berem na kleti ni bila žabica iz bauhousa za 1.99€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

St235 ::

Roadkill je izjavil:

St235 je izjavil:

Mimo klasične klučavnice prideš v 10s brez da bi se karkoli poznalo na vratih.


?


Imaš prav. 10s je bistveno preveč:

mihec87 ::

St235 je izjavil:

bambam20 je izjavil:

DarkKitarist je izjavil:

tomazic89 je izjavil:

bambam20 je izjavil:


Dajmo se prenehat zgovarjat. Storilec oz. sostorilec dejanja je iz bloka.


Tole ni cist nujno. Meni so dostikrat kolegi pozvonili direktno na vrata stanovanja v bloku.. ker je sel takrat ravno nekdo ven/noter cez glavni vhod in so sli takrat notri. Edino kar je sumljivo je to, da so vedeli katera klet je prava.. ampak ce pravis da si 3x dnevno na kolesu, so to lahko kaj hitro nastudirali.

Am... Ja problem je v tem, da so vrata v kletne prostore tudi zaklenjena in NISO bila zlomljena. Prav tako tega kolesa nisem uporabljal 3 krat na dan ker sem ga imel vsega skupaj 23 ur :P prejšnje kolo pa sem shranjeval v kolesarnici.

PS. Nisem pričakoval, da bo moj thread tako aktiven :P


Sprijazni se, da imaš za sostanovalce kriminalce pa tega na žalost ne veš, ker je enostavno preveč ljudi. Sem prepričan, da v bloku živijo tudi osebki na črno. Seveda bi lahko dal vse stanovalce na poligraf ampak to se ne bo zgodilo, ker je 600€ drobiž.

Kot vidiš, imaš tudi osebke, ki so @lakotni29 , ki podpirajo kraje in se javno pohvalijo, da znajo vlamljati ključavnice.


In imaš funkcionalno nepismene zadetke, ki potegnejo zaključke, ki se jih brata Grimm nebi sramovala. Bi te pa rad videl s tvojim pametovanjem, ko bi vsakič ko se v bližnji okolici karkoli zgodi, sedel na policijski postaji in ogovarjal na poligraf. Ko bi te ene tretjič v istem dnevui tja vlekli ne bi takih idiotizmnov klatil.

mihec87 je izjavil:

Če bi ta bil tako spreten, nebi rabil polomit vrat od kletnega boksa...


Če prav berem na kleti ni bila žabica iz bauhousa za 1.99€.


Vrata kleti odpre kot "pro" potem pa se loti ene žabice z žago/kleščami, ker ne gre se odloči da bo polomil deske-veliko dela za naključen boks...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

St235 ::

funkcionalno pismeni smo prebrali tole:
ključavnica pa je bila kvalitetna, ker je tat dejansko obupal nad njo(poskusi prereza so še vidni) in je lomil eno po eno leseno rešetko.

In ja kvalitetne ključavnice niti pod razno ne odkleneš tako hitro kot na zgornjem posnetku in je hitreje zlomit desko zraven. Tako da res ne vem kaj nabijaš.

Da o temu, da vrata v blokih pogosto sploh niso zaklenjena, ampak imajo zgolj bunko namesto kljuke sploh ne govorimo. Pa tudi scenarij kjer eden od 100 stanovalcev ne zaklene vrat je povesem nemogoč...

Keth Selhan ::

Evo, kako je sredi belega dneva v Ljubljani "nekdo" lepo ukradel kolo - 7 min dela, pa je gotovo:

link

Poznam primer, ko so nekomu dvakrat vlomili v klet in odnesli 2 dražji kolesi. Nekdo, ki je vedel ... lahko imaš zavarovano, lahko prijaviš policiji, vendar kolesa ne boš več videl. Razen če imaš srečo.

Mehmed ::

jan_g je izjavil:


Policija ne bo odprla posebne preiskave za manjše tatvine.

Cim je vlomil vrata je to postala velika tatvina.
Ne pomaga pa to opu prav nic verjetno.

mihec87 ::

St235 je izjavil:

funkcionalno pismeni smo prebrali tole:
ključavnica pa je bila kvalitetna, ker je tat dejansko obupal nad njo(poskusi prereza so še vidni) in je lomil eno po eno leseno rešetko.

In ja kvalitetne ključavnice niti pod razno ne odkleneš tako hitro kot na zgornjem posnetku in je hitreje zlomit desko zraven. Tako da res ne vem kaj nabijaš.

Da o temu, da vrata v blokih pogosto sploh niso zaklenjena, ampak imajo zgolj bunko namesto kljuke sploh ne govorimo. Pa tudi scenarij kjer eden od 100 stanovalcev ne zaklene vrat je povesem nemogoč...


Nabijam da če bi bil to kr en tat bi šel vlamljat tja kjer je lažje, ne pa ropotat z lomljenjem desk.. Pa ne samo ta boks in samo kolo... Pač vedel je kaj in kje išče..

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

So vam kdaj ukradli kolo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14927489 (5881) GupeM
»

Zavarovanje kolesa.

Oddelek: Loža
163935 (3314) techuser
»

Iskanje ukradenega kolesa po malih oglasih

Oddelek: Na cesti
3610591 (6695) Kaj
»

Videonadzor v bloku - smiselno?

Oddelek: Loža
426468 (4542) Mehmed
»

Iskanje ukradenega kolesa

Oddelek: Na cesti
243440 (1434) BT52

Več podobnih tem