» »

Credential manager

Credential manager

He-Man ::

Pozdravljeni,

kaj točno se shranjuje v Credential Manager v Windowsih?

Samo gesla ali tudi uporabniška imena? Nikoli ga nisem uporabljal, zato sprašujem.

Ko npr. v Firefoxu vpišem up. ime in geslo - kam se shranita? V cerdential manager ali v FF profil ali na kakšno tretje mesto?

Uporablja kdo Credential manager za upravljanje z gesli? V kakšnem smislu vam pride prav?

Hvala!

AC_DC ::

http://windows.microsoft.com/en-us/wind...


Ko npr. v Firefoxu vpišem up. ime in geslo - kam se shranita? V cerdential manager ali v FF profil ali na kakšno tretje mesto?

V FF profil.
https://support.mozilla.org/en-US/kb/pr...

He-Man ::

Se pravi, če grem s Firefoxom na Gmail in tam vpišem svoj gmail naslov in geslo, se le-ta shranita v FF profil? Če grem na Facebook ali kakšen forum je isto, se shrani v FF profil?

Kaj oz. kdaj se torej shranjuje v Credential manager oz. natančneje vault? Če bi na Gmail dostopal z Internet Explorerejem, bi se v tem primeru shranilo v vault?

Nekdo mi je zatrdil, da se vsa gesla shranjujejo v Credential manager vault, ampak mislim, da to ne drži?

Torej, ne drži?

Lepo prosim za odgovor. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: He-Man ()

He-Man ::

Mi lahko, prosim, kdo odgovori na vprašanja v prejšnjem postu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: He-Man ()

mihagr ::

pozdravljen,
na MS strani seveda piše kako in kam ms shranjuje gesla, briga njih kako in kam to shranjuje gesla FF ali pa Chrome.
in za ta dva tudi jaz ne vem ker jih ne uporabljam.

jukoz ::

Za gesla ne vem, certifikate pa Chrome shranjuje in pobira iz systemskega stora. Firefox ima to povsem ločeno.

He-Man ::

Lahko kdo, ki ve, odgovori? Hvala.

He-Man ::

Nihče ne uporablja C.M. za upravljanje z gesli itd.?

AC_DC ::

Se pravi, če grem s Firefoxom na Gmail in tam vpišem svoj gmail naslov in geslo, se le-ta shranita v FF profil? Če grem na Facebook ali kakšen forum je isto, se shrani v FF profil?

Si len, neumen ali samo nepismen ?
Da, v FF profil.

Kaj oz. kdaj se torej shranjuje v Credential manager oz. natančneje vault? Če bi na Gmail dostopal z Internet Explorerejem, bi se v tem primeru shranilo v vault?

https://slo-tech.com/forum/t663494/p503...
prvi link.


Nekdo mi je zatrdil, da se vsa gesla shranjujejo v Credential manager vault, ampak mislim, da to ne drži?

Ko bo ta nekdo dokazal, da je 1+1=-1, potem mu lahko verjameš, prej ne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Outlook 365 stalno sprašuje za IMAP geslo

Oddelek: Omrežja in internet
487090 (5795) tony1
»

Gmail računi, shranjevanje "prijave", zasebnost...

Oddelek: Omrežja in internet
91329 (1104) 486DX
»

TeamViewer nedosegljiv, vdor kljub pričevanjem uporabnikov zanikajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
5315246 (9474) Saul Goodman
»

arhiviranje - inkrementalno kopiranje

Oddelek: Programska oprema
223114 (2071) Nikonja
»

Firefox mi je zbrisal vsa shranjena gesla

Oddelek: Pomoč in nasveti
254168 (3552) BorutK-73

Več podobnih tem