» »

Intel Compute Stick Windows 10

Intel Compute Stick Windows 10

Robert ::

Imam namen kupiti Intel Compute Stick Windows 10
https://www.alzashop.com/intel-compute-...
pa me zanima ali so Windowsi v angleškem jeziku oziroma ali je možno naknadno spremenit jezik v SI. Zanima me tudi ali je nakup pri Alzashop-u zanesljiv, ker mi ni poznana.
  • spremenil: Robert ()

AC_DC ::

Zakaj jih ne vprašaš o jeziku w10 ?

Alexius Heristalski ::

V Windows 10 lahko spreminjaš jezike, kolikor te je volja.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

krneki0001 ::

Potem že raje cherry trail atom procesor, kot pa stare Z3xxx
http://www.banggood.com/MEEGOPAD-T06-Ul...

ali pa celo s 4GB rama
http://www.banggood.com/MEEGOPAD-T07-Mi...

Zgodovina sprememb…

Robert ::

Alexius Heristalski je izjavil:

V Windows 10 lahko spreminjaš jezike, kolikor te je volja.

Kako in kje ? Ali lahko tudi, ko so Windowsi že instalirani ?

krneki0001 ::

Seveda. Control panel -> language

mtech7 ::

mi bi znal kdo svetovat katero miniPC zadevo naj uporabim za rdp win 1920x1200px
bi tale mini pc bil zmožen

Mitja358 ::

Samo danes velja Lenovo Stick PC za 50 funtov, s poštnino v SLO je nekje 76EUR: http://www.amazon.co.uk/gp/product/B012...

Navalite. :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

krneki0001 ::

Mitja358 je izjavil:

Samo danes velja Lenovo Stick PC za 50 funtov, s poštnino v SLO je nekje 76EUR: http://www.amazon.co.uk/gp/product/B012...

Navalite. :P



Škoda denarja. Ni vreden te cene.

Raje Z8300 ali Z8500 in 4Gb rama. Cene bodo pa okoli 100€.

Mitja358 ::

Bi tole rad videl za 100€.

Spock83 ::

Niti bizu ne bo 100EUR. Sam osebno bi počakal na drugo generacijo intel compute sticka.

hojnikb ::

Kitajski bodo sigurno slej ko prej tok
#brezpodpisa

Spock83 ::

ma še ddv pa si na istem.

Mitja358 ::

Spock83 je izjavil:

ma še ddv pa si na istem.


Exactly :)

Jst ::

Mitja358 je izjavil:

Samo danes velja Lenovo Stick PC za 50 funtov, s poštnino v SLO je nekje 76EUR: http://www.amazon.co.uk/gp/product/B012...

Navalite. :P



Nah, raje se izogibajte temu. Na papirju zgleda privlačno, v dejanski uporabi je pa prepočasno. Spletne strani, sploh tiste, ki so malo bolj HTML5, se nalagajo kot da bi brskal prek EGDE.

Ideja je sicer zanimiva, a tehnologija ni še dovolj razvita. Jaz bom počakal na naslednjo generacijo in če bo kaj bolj uporabna, bom šel v nakup.

Kot use case bi mi bilo zanimivo, če bi bila zadeva all the way pod enkripcijo in tako ne bi rabil vedno vlačiti prenosnik s seboj - bi bilo dovolj, da ostane v avtu. Pač, odvisno od primera.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

hojnikb ::

mah, zadeva je čisto dovolj zmogljiva za web browsing. Mam škatlico z istim chipsetom pa ni neke panike. Itk da ni tako hitra kot desktop parti.

Problem teh stickov in škatlc je throttling, ker se enostavno procesor segreje preveč, kar pomeni da nemore vzdrževat turbo frekvenc. Recimo meni kak youtube fullhd spravi zadevo na ~80C in base frekvenco na cca 1000Mhz (malo je krivec tudi neumna opera, ker očitno slabo pospešuje video).
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Jst ::

In to je dandanes skoraj vsaka spleta stran, ki uporablja HTML5.

Brskalnik z odprtimi parimi tabi (trenutno jih imam ene 60), že povzroči slow motion mode, kjer je scroolanje omejeno na smerne tipke, ker ko pritisneš za dol, vsaj veš, da bo nekoč to prikazal. Na miški pa en vrtljaj preveč, pa si spet v slow motion mode in lahko preskoči par strani čez par sekund, ko se pojavi.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

hojnikb ::

60 tabov, 2GB rama pa low power procesor pač ne gre skupaj. Itk da bo švical fuŁ-
#brezpodpisa

Jst ::

Uporabno edino za kakšen Remote, da bi pa nativno izvajal gor stvari, je pa preveč omejeno.

Že mp3ji (OK, FLAC pa res), ki jih imaš gor in ko pritisneš next, rabi toliko časa, da veš, da čakaš.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

hojnikb ::

streamam flace in mp3je z mreže, pa nimam nobenih problemov z lagom.

Pač treba se je zavedat, da je stvar omejena in zadevo uporabljat znotraj njenih omejitev.

Jebat ga, meni fura par odprtih tabov, netflix, kodi brez težav. Ne pričakujem pa podobnih zmogljivosti kot pri desktop/laptop mašini.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Mitja358 ::

Compute Stick je namenjen pisarniškemu delu in povprečnemu brskanju po spletnih straneh - in 60 tabov to sigurno ni. Verjamem, da deluje čisto OK za tiste namene, za katere je ustvarjen.

Jst ::

>Verjamem, da deluje čisto OK za tiste namene, za katere je ustvarjen.

Da. Seveda. Ampak moj point je, da se tega ne splača TRENUTNO kupiti, ampak raje počakati na novo generacijo.


---

Recimo takšen Stick, ki je encripted in imaš gor vse svoje certifikate, banko oziroma finančne podatke, druge osebne podatke, ki ga dobesedno daš zraven ključev od avta,... Super stvar.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Mitja358 ::

Samo nova generacija bo okrog 150€, tale pa je bil včeraj 65€. In nova ni toliko boljša od trenutne za povprečnega uporabnika.

Škoda da ne dajo za 200€ 4 GB RAM-a in 64 GB eMMC (se zavedam, da se tukaj plača še OS).

Jst ::

Kolikor sem seznanjen ta ne podpira all device enkripcije. To je pa zame deal breaker. Za MOJ use case.

In tudi glede na to, da je bil tako znižan, sem prepričan, da za "basic desktop" browser & druge light weight usage scenarije, obstaja scenariju primerna boljša alternativa.

Ko sem pred leti ljudem, ki so hoteli računalnik, svetoval tablico, so se mi tudi smejali in bili skeptični. Danes pa poznam precej ljudi, kateri so potem res kupili tablico (+ chromecast recimo v primeru androida) in jim služi dovolj dobro, da si potem računalnika/prenosnika niso kupili, niti ga ne rabijo, niti želijo več. Še več, tablico so dobili po znižani ceni ali obrokih, ko so naročili poleg TV tudi internetni dostop.

Tako se jim ne valja polno kablov po stanovanju, niso rabili kupiti nove (druge) mize, ki bi bila namenjena za računalnik/prenosnik ter primernega stola za pred računalnik. Niso rabili preurediti del stanovanja. To je velik faktor, recimo če imaš otroka in živiš v bloku. All in all so prišparali ogromno.

Ta Windows Stick je pa za ljudi, ki že imajo računalnik in si najverjetneje služijo kruh z njim. Zato me znižana cena ni ganila, da bi ga priporočal.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

krneki0001 ::

4gb rama in 64gb ssd stick bo na bangoodu stal 140€. Bo pa z x5-Z8500 procesorjem, ki pa je od Z35xx mnogo boljši in podpira veliko več zadev, pa tudi grafika je napredovala zelo.

Jst ::

Upam, da bo enkripcija za celoten device vsaj pri nekaterih proizvajalcih.

Za moj usecase je 64GB "diska" še preveč. Ampak prostora se nikoli ne branim.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Sedaj sem se spomnil: en znanec od kolega, ki sem mu na pijači svetoval nakup tablice (in ostalih stvari, kot so ISP, kako to poteka,...), si je kupil še tipkovnico z trackpadom, ker je nekaj-takšnega-kot-podpredsednik v društvu in piše nekaj mailov na teden ter uporablja Google (Sheets) services za dopisovanje za organizacijo kakšnih izletov, piknikov,...

Takšnemu bi pa Windows Compute Stick verjetno prišel zelo prav, ker predvidevam, da ga tablica omejuje. Ampak nakup Sticka potegne za sabo še nakup monitorja, mize, stola,...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Mitja358 ::

krneki0001 je izjavil:

4gb rama in 64gb ssd stick bo na bangoodu stal 140€. Bo pa z x5-Z8500 procesorjem, ki pa je od Z35xx mnogo boljši in podpira veliko več zadev, pa tudi grafika je napredovala zelo.


Se strinjam, da je v vseh pogledih boljši. Ampak pri 140€ zraven prištej še davek, ker predvidevam, da je to iz ZDA?

trnvpeti ::

stick je zelooo nišno (ne)uporaben
za 10$ ze dobis h265 predvajalnik, že za 79$ pa dobis racunalnik
za par deset evrov vec dobis ze skoraj kar zelis

Jst ::

Jaz točno vem, zakaj ga bom uporabil.

Certifikati, kripto ključi, banka, dostop do (corporate) VPN povezav,...

Predpogoj pa je, da je cel device pod enkripcijo in ne samo recimo Bitlocker oz. OS mode encription.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Goody ::

kenguru, maš še bralnik prstnih odtisov:

http://www.newegg.com/Product/Product.a...

krneki0001 ::

Mitja358 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

4gb rama in 64gb ssd stick bo na bangoodu stal 140€. Bo pa z x5-Z8500 procesorjem, ki pa je od Z35xx mnogo boljši in podpira veliko več zadev, pa tudi grafika je napredovala zelo.


Se strinjam, da je v vseh pogledih boljši. Ampak pri 140€ zraven prištej še davek, ker predvidevam, da je to iz ZDA?


Zadeva bo s kitajske, natančneje iz skladišč na nizozemskem. In ker je to EU, bo zadeva samo toliko stala, pa še hitro jo boš dobil.

Lonsarg ::

krneki0001 je izjavil:

Bo pa z x5-Z8500 procesorjem, ki pa je od Z35xx mnogo boljši in podpira veliko več zadev, pa tudi grafika je napredovala zelo.

Intel marketing te je nategnil, razlika med Atom 3xxx in serijo x5/X7 je ZGOLJ boljša GPU in nič drugega, skratka ista zadeva. Zdaj se je napredek pač ustavil. Z35XX ~ Z85XX, Z37XX ~ Z87XX, skratka Z37XX je recimo boljši od Z85XX.

Atom Z37XX+SSD deluje MOČNO(faktor 2+) hitreje od Pentium G računalnika z navadnim HDD diskom, preverjeno. Seveda, ko tistemu drugemu računalniku vbodeš notri SSD je potem ta tisti, ki naščije Atoma, ampak če so par let nazaj ljudje preživeli z navadnimi diski, potem je zaključek da je Atom+SSD zelo spodobna zadeva, multitasking pa itak ni problem, ker je 4jedrnik. Jaz sem na z37xx delal latex, visual studio,... compilal je pač počasnej, spletne strani namesto v 0.1s(core i5) naloži 0.3s to je pa počasi to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

krneki0001 ::

azgard, pozabil si podporo za ram. Z85xx podpira 8GB, medtem ko Z37xx samo 4, noben pa nima več kot 2 v tablicah.

Mitja358 ::

Dobil z Amzona Lenovo Stick, poročam kako deluje, ko namestim Win 10.

Mitja358 ::

Deluje presenetljivo dobro, res lepo tekoče za normalno uporabo interneta in dokumentov. Temperatura v idle 55°C, ob polni obremenitvi pa slabih 70°C. Poraba v idle izmerjena na vtičnici je smešnih 2W, ob polni obremenitvi (tudi GPU) pa 5-6W. Prejšnji računalnik (Athlon 4850e 45W TDP) je porabil v idle 57W ter dobrih 100W ob obremenitvi. Zaenkrat več kot zadovoljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

dope1337 ::

@Mitja358

Youtube 1080p@60Hz prezveci? Sam iz firbca me zanima.

P.S. Si to narocil v SLO prek tvojga linka? Ker vklikor jz vidim, ne posilja v SLO
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

Mitja358 ::

Seveda, brez najmanjšega problema. Se komaj kaj pozna na grafu obremenjenosti.

Ja res je, trenuten prodajalec (Lenovo) ne pošilja v SLO. Sam sem naročil ob akciji, kjer ga je prodajal Amazon osebno in ga je poslal v SLO.

Pri teh cenah se ti ga bolj splača kupit pri nas na Mimovrste ali podobnih straneh, ker zdaj s poštnino pride krepko čez 100EUR.

P.S. Oz. počakati, da pride nova različica v SLO ali jo kupit pri sosedih: http://geizhals.eu/intel-compute-stick-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katere programe na tablico, w10

Oddelek: Pomoč in nasveti
9864 (784) digitalcek
»

MiniPC Z3775, Z3735F, ... kaj kupiti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16227819 (20797) peko_deko
»

Ortodont v Zagrebu

Oddelek: Loža
296186 (826) harmony
»

Dimmable led

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
121484 (1130) sajmonmofo
»

Samsung ostaja glavni dobavitelj procesorjev za Apple

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
4716085 (14271) Poldi112

Več podobnih tem