» »

Razumevanje merge sorta

Razumevanje merge sorta

RatedR ::

Pozdrav, imam težavo pri razumevanju merge sort-a, za pomoč sem pogledal ta video:
https://www.youtube.com/watch?v=EeQ8pwjQxTM

- ali imamo na začetku polje recimo arrA[6], in potem ustvarimo še 6 polj po 1 element? (int arrA[1], int arrB[1]...)
- ali pa imamo 2 polja enakih velikosti arrA[3] in arrB[3], ki jih sortiramo in združimo?

Probal sem gledat tudi tole kodo: http://www.cquestions.com/2011/07/merge... pa mi sploh ne gre v glavo...se da rešit to še kako drugače kot z rekurzijo?

Moje znanje programiranja je omejeno, pointerjev še ne znam in pri tem ne smem uporabljat.

Prosim za kakršnokoli pomoč, nasvet ali psevdokodo.

szalb ::

Če ima polje več kot en element (recimo n elementov), narediš dve novi polji, polje B velikosti floor(n/2) in polje C velikosti ceil(n/2); le-ti urediš rekurzivno; potem lahko z enim sprehodom "zliješ" urejeni polji B in C v polje A.

Wikipedia članek je kar dober; druga možnost je (mislim da) drugo poglavje v Introduction to Algorithms.

RatedR ::

@szalb Hvala, bomo pogledal.
@Blinder Temo sem označil kot tehnično rešljiv problem brez mnenjskih debat, nočem tvojega mnenja temveč pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RatedR ()

lebdim ::

Poskusi še s temlem na Khan Academy. Imaš še tudi challenge.

Merge sort ni težek. Ti imaš na začetku neko tabelo, recimo 8 elementov. Potem se razdeli: dvakrat po 4 elemente. Pa potem štirikrat po 2 elementa. In osemkrat po 1 element. Potem pa urejuješ spet. Urediš tako, da bodo elementi urejeni v dvojici. Potem pa, urediš v obe tabeli s po 4 elementi. Na koncu pa sledi končna urejena tabela. Imaš na Khan Academy-u dobro razloženo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebdim ()

szalb ::

Kako to, da imate raje posnetke na Khan Academy od knjig Turingovih (ali Godelovih) nagrajencev? Ali pa predavanj vrhunskih raziskovalcev z Ivy League univerz? (Video na tem URLju je bil pripravljem v sodelovanju s Thomasom Cormenom, ki je profesor na MIT, tako da kvaliteta tega videa ni vprašljiva; v knjigi, po kateri je video *verjetno* pripravljen, je algoritem razložem veliko bolj podrobno.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: szalb ()

Spura ::

isuse bozji. Sej pri merge sortu ne rabis da ti najboljsi raziskovalec na svetu razlaga, ker merge sort vsak kmet razume.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Java - DN] Naključna števila

Oddelek: Šola
121299 (828) nyler
»

[C] - Spreminjanje programa s pointerji

Oddelek: Programiranje
61100 (852) DaMachk
»

Algoritmi za urejanje tabel

Oddelek: Programiranje
51163 (900) lebdim
»

c++ two dimensional array v classu

Oddelek: Programiranje
111310 (1113) Senitel
»

Namig za rešitev naloge

Oddelek: Programiranje
131564 (1363) vojko20

Več podobnih tem