» »

Miška na adroid telefonu?

Miška na adroid telefonu?

WinXP ::

Sem pred nakupom brezžične miške.Bral sem da obstajajo brezžične miške preko BLUETOOTH povezave
ki NE POTREBUJEJO USB KONEKTORJA oz.KLJUČKA! Žal pa še vedno potrebujejo za delovanje baterije.

Ali je možno da se taka miška priklopi prek Bluetooth povezave prek kakšnega Remote Virtual programa tudi na Android napravo (telefon)?
Na živce mi namreč gre ko moram nekaj hitro klikati ali vnesti link pa tam ni kurzorja ki bi omogočal Copy Paste kot je to recimo na računalniku.Ali se da kakorkoli uporabljati MIŠKA
da se pojavi kurzor na ekranu android telefona? Če ne prek Bluetooth mogoče priklop
na Micro USB?

Kupil sem namreč modernejši telefon ki ima CPU,RAM velik ekran in je v bistvu kot "mini računalnik".
WiFi povezava miške ne vem če obstaja?
  • spremenil: WinXP ()

r00k ::

Za copy-paste imaš long press na telefonu. Miška se da preko OTG, če telefon to podpira. Za bluetooth pa nevem.

WinXP ::

Kaj je to OTG? Kakšen Remote Virtual Program?
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

gddr85 ::

usb on the go kabel

WinXP ::

Aaa... Ta OTG ziher telefon podpira...Kje pa to naštimam na telefonu?
Grem v nastavitve pa kam potem? (približno da vem,pa bom iskal)
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

dukedl ::

jz mam tole Logitech V470 Bluetooth Cordless Laser Mouse
http://www.amazon.com/Logitech-Bluetoot...

na lg g2 sm jo za foro priklopil preko BT in se je pokazal kurzor, pa tud delala je bp :D
lp dukedl

WinXP ::

Na teh tujih spletnih portalih nisem nikoli kupoval oz.naročal,ali veš morda v kateri spletni trgovini bi lahko nabavil to v Sloveniji? Trenutno ravno kupujem nekaj na Mimovrste,pa da ne plačam 2x poštnine,če se da bi tam kupil tako miško,samo ne vem kako naj jo iščem... bi mi lahko pomagal? Če ne pa lahko tudi v kakšni drugi spletni trgovini,ni problem...

Zelo bi ti bil hvaležen za pomoč:)
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

dukedl ::

http://anni.si/racunalnistvo/periferija...

lohk pa tud v tech trade pokličeš
npr tole majo http://www.techtrade.si/product.asp?pf_...

dost srebrnega pladnja, zdej se pa sam znajd.
lp dukedl

SaXsIm ::

Nič ne rabiš štimat, vsaj na mojem note 3 (4.4.2 android) in nexus 7 2013 (5.1.1 android) je delalo bolj ali manj brez problema, sicer na obeh preko usb otg. Možno, da sem nexusa najprej rabil rootat, se ne spomnim več. Z bluetooth miško nisem poizkusil, ker je nimam, imam pa bluetooth tipkovnico in je delalo bp. Tudi logitechov unifying receiver je delal bp, hkrati dve miški in tipkovnica.
SaXsIm

Opkow ::

Imam neko xy BT miško in mi lepo špila, tako na tablici, kot na telefonu. Ne rabiš nič inštalirati. Samo spariš obe napravi skupaj in se prikaže miškin kurzor. Isto velja za BT tipkovnico.

WinXP ::

Trenutno ravno zdaj nakupujem pri Mimovrste in sem malo povprašal kako je z temi Bluetooth miškami (ki ne potrebujejo USB konektorjev)
in katere bi uporabljal za android naprave (telefon).

Kontaktiral sem Mimovrste kjer so mi rekli da ni "čisto sigurno" da se bo miška prek Bluetootha povezala na telefon,ker so večinoma take stvari namenjene za računalnike.
Nekdo ki jo je kupil je izjavil da mu na android smartphoneu dela čisto normalno,torej se poveže in kurzor se normalno prikaže... Upam,da bo tako tudi pri meni in da je ne bom zastonj kupil,
ker jo za računalnik ne rabim,oziroma če bi jo že rabil za računalnik potem bi izbral navadno brezžično ki stane pol manj... Eh,ne preostane druge,kot da kupim in sprobam....upam da bo,no...
Bom poročal...;)

P.S.: r00k: Kaj pa ta OTG POVEZAVA (usb on the go kabel)ni mi čisto jasno kakšna je to povezava oz.kako to deluje - a se to kupi Microusb miška pa jo prikopiš v microUSB režo
(tam kjer se telefon polni) A take miške sploh obstajajo?:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

BorutK-73 ::

Kupiš OTG USB kabel, na katerega lahko potem priklopiš vse živo, diske, tipkovnico ali miško.

Lonsarg ::

Je pa sicer kar težko dobit kvalitetno Bluetooth miško, večinoma so boljše USB oziroma brezžične z USB sprejemnikom.

Edina ornh bluetooth miš, ki sem jo našel je bila Microsoft Sculpt Comfort, uporabljam na raznoraznih Windows in Android napravah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

WinXP ::

Brskal sem malo na internetu o tem OTG kablu...ja to je res super zadeva,vi bistvu je to adapter iz MicroUSB v USB. Kupujem ga takoj.Hvala za nasvet!
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

fujtajksel ::

Čaki mal ;)
Miško sem z OTG kablom priključil na SGS2 (pazi eni telefoni OTG tudi ne podpirajo, sicer ne vem al je to bolj zgodovinski problem al še vedno).
Ampak drugi del zadeve je kaj lahko pol s to miško v androidu počneš.
Hitro označevanje teksta s klik-potegom "ne prime". Gre samo podobno kot s prstom, da klikneš in par sekund držiš, potem beseda pomodri, ampak za natančno izbiro daljšega besedila moraš klik-potegnit ušesce na desni in/ali levi. To pa ni bistveno bolje kot s prstom. Miška je sicer nekaj preciznejša, ampak zoom funkcije pa še nisem našel ;( (zanjo sicer uporabljaš dva prsta miška je pa samo ena...).
Desni klik izvede navigacijo nazaj. Scroll kolešček deluje (mogoče je to odvisno od appa?). Do spodnjih tipk na telefonu miška seveda ne pride...
A ima kdo kakšen tutorial za boljše življenje z mišjo na androidu???
Sicer se mi zdi bluetooth precej boljša rešitev za miš/tipkovnico, tale kabel se mi zdi pri telefonu relativno večja ovira kot pri računalniku.

fujtajksel ::

Nekaj npr tu, ampak bi rad kej boljšega...
http://www.teleread.com/chris-meadows/y...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nekdo mi nekako vdira (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
7612044 (7303) Mare2
»

Windows 8.1 tablica? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6214688 (8209) Lonsarg
»

Tipkovnica in miska za prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
91363 (1181) Nesta
»

Normalna Bluetooth tipkovnica ali adapter?

Oddelek: Strojna oprema
123240 (2911) Wofk
»

Žična ali brezžična miška za prenosnik?

Oddelek: Kaj kupiti
3321870 (18066) mancini

Več podobnih tem