» »

PC se ugasne :(

PC se ugasne :(

Maverick_46 ::

Pozdravljeni!
Zadeva je sledeča - ta teden sem sestavil PC, kupil sem matično ploščo Gigabyte F2A88XM-D3H, Procesor AMD A8 7650K Black Edition BOX, Pomnilnik Crucial BX Elite XMP/TS DDR3 16GB Kit in Napajalnik LC-POWER LC7600 V2.3 X_TYPE 600W ATX 135mm 80PLUS. Namestil sem 64 bitne windows 7. ko odprem Bsplayer in gledam film, se mi je računalnik že enih 3 krat kar ugasnil. Po parih minutkah računalnik nazaj zaženem in dela. V čem bi bil problem?? Kaj naj preverim?? aja, grafika ne vem kakšna naj bi bila, doslej sem na pcjih imel grafično kartico posebej, sedaj imam to od procesorja in mi v ocenah widowsa da zelo nizko oceno 1??? a je kaj za nastavit tudi tukaj??
Upam na vaše odgovore

videc ::

Mogoče pregrevanje? Preveri termalno pasto pod hladilnikom CPU-ja.

BorutK-73 ::

Prvo, zakaj hudiča nisi prvo prišel sem vprašat za nasvet kaj kupit?! (LC;(()

Odpri kišto in poglej katero grafično imaš.
V biosu izklopi onboard gpu.

Probaj drug player (BS ni več to kar je bil), Pot player, Classic Media player...

lonewolf_ ::

Gonilnike maš? Drugače igpu niso baš nekaj, samo za film ne bi smelo biti problema - sploh ugašanje ne bi smelo biti software problem.
Preglej temperature ali pa probaj drug napajalnik (načeloma če si brez grafične kartice tudi tukaj ne bi smel biti problem).
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Maverick_46 ::

Torej grafična je amd r7 240, koliko naj bi bila max temperatura procesorja??

BorutK-73 ::

http://openhardwaremonitor.org/
In prilepi sem rezultat.

Maverick_46 ::

kako dam sliko sem, je kje kaj napisano??

Aja, dal driverje za grafiko in je takoj izboljšalo oceno na 6,8, pa slika je boljša se mi zdi ;)

Zgodovina sprememb…

Maverick_46 ::

ok, mislim, da je problem v temperaturi, ko sem v biosih pogledal nekaj, je kazalo temperaturo cpuja 68°C. Kako preverim termalno pasto??

PredatorX ::

ne.... tud če bi CPU zadel 90C se ti nebi smel PC ugasn, ampak throttlat.

Maverick_46 ::

No, sedaj se mi je nazaj ugasnil, brez prižganega bsplayerja, sam brskalnik mel pržgan :(
Aja, na začetku nisem povedal, da nato ko crkne, se noče zagnati 2 do 3 minute, nato se zažene po tem času.

scipascapa ::

PSU 100% pravilno priklopljen na osnovno? To zgleda imaš PSU ali osnovno težave.

Maverick_46 ::

Kaj je psu?? pcu mogoče?? Pomojem če ne bi bil pravilno, se ne bi niti zagnalo nič, a??
ali lahko snamem hladilnik dol in potem nazaj montiram z isto termalno pasto??

scipascapa ::

PSU = POWER SUPPLY UNIT = napajalnik :)

Hladilnik lahko snameš dol, pobrišeš s kakim acetonom, namažeš na tanko kako boljšo termalno pasto in postaviš nazaj.

Zgodovina sprememb…

PredatorX ::

scipascapa je izjavil:

PSU = POWER SUPPLY UNIT = napajalnik :)

Hladilnik lahko snameš dol, pobrišeš s kakim acetonom, namažeš na tanko kako boljšo termalno pasto in postaviš nazaj.



Ni mu treba. T ni problem.

12V ima 408W (max combined) sepravi je tale PSU 410W. Več kot dovolj za A8 7600.

Zgodovina sprememb…

Maverick_46 ::

torej, v čem bi bil problem??

PredatorX ::

Lahko je driver, zanič PSU, lahko pa tud virus.

Zdej kaj narediti?
- ponovno inštaliraj driver
- Download OCCT - PSU test - GPU/CPU test.
- Glej temperature.
Še katero plato imaš?

CPU se lahko pregreva - lahko tudi se PC ugasne zaradi tega, če je le tako naštimano. In ja po defaultu je lahko tako naštiman. Ampak, glej T nad 80-85C.

Zgodovina sprememb…

Maverick_46 ::

Plata je Gigabyte F2A88XM-D3H.

Seljak ::

Po mojem napajalnik. Vse komponente si kupil dobre potem pa napajalnik od LC Power-ja ;( Ok,grafična ne porabi veliko. Lahko,da nisi dal dobro paste gor na CPU. Te odčitane temperature v BIOS-u so izmerjene v mirovanju in so dokaj visoke in čez čas ko delaš lahko naraste tudi do 100°C in sistem ugasne. Hladilnik dol,očisti pasto z hladilnika in procesorja,ponovni nanos paste(jaz dam za zrno riža na sredino in zelo malo še ob straneh,ampak ne pretiravati).Ko daš hladilnik gor ga malce zasukaj levo in desno,da se pasta lepo porazdeli. Ko boš to naredil preveri temperature z programom,ki ti ga je zgoraj posredoval @BorutK-73 .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seljak ()

Maverick_46 ::

Torej, temperatura je 38°C CPU, od nekega package pa čez 100°C kaže OCCT, koliko časa pa mora teči test??

hojnikb ::

se ti v occtju stvar ugasne al dela ?
kok stopinj kaže na procesorju pri jedrih ?
#brezpodpisa

dominuspro ::

Težko uganit za kaj se gre... Mogoče je kaka bedarija npr. prenizek prag kake temperature v BIOS-u. Mogoče je procesor navit?
Napajalnika pa nebi metal v koš iz prve, čeprav LC. Za ta model ni (še) nekih negativnih feedbackov, prej nasprotno.

D3m ::

Težko reči. Lahko je oboje SW ali HW.
|HP EliteBook|R5 6650U|

PredatorX ::

Maverick_46 je izjavil:

Torej, temperatura je 38°C CPU, od nekega package pa čez 100°C kaže OCCT, koliko časa pa mora teči test??


CPU gledaš

verjetno so VRM-ji na 100C
Še enkrat:
1. http://www.hwinfo.com/download.php startaš
2. OCCT - najprej CPU 6 min
3. sniping tool - slika - shrani
4. daš na net - http://postimage.org - in linkaš
5. Poviš tole še 1x sam da daš tm PSU.

Zgodovina sprememb…

klinker ::

Preveri vse konektorje, ce si jih dovolj potisnu v lezisca. Je frend tako slampasto 1x sestavu, so bli prav vsi konektorji na pol not in se mu je enako ugasal.

Maverick_46 ::

Očitno je napaka na PSU-ju, saj ko dam stikalo zadaj na 0 ko crkne in po 30 s na 1 se računalnik nazaj prižge.
S katerim napajalnikom naj ga zamenjam??

konspirator ::

--

Zgodovina sprememb…

Maverick_46 ::

Biose nisem nič tikal, kar sem, sem samo frekvenco RAMa dvignil.
Bom prilimal rezultate iz OCCT-ja ko konča

Maverick_46 ::

Dobil en drug napajalnik, vidimo če bo kaj boljše.

Maverick_46 ::

Z drugim napajalnikom se računalnik ne ugaša več, tako da je potrebno izvesti menjavo.

Seljak ::

Ja,LC Power slovi po tem,da niso ravno to,kar proizvajalec trdi,da bi naj bili.

PredatorX ::

superflower gold za 67EUR 450W

Če pa hočeš kej cenejpega maš pa XFX ali be quiet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

dominuspro ::

Se pravi, da je tudi LC pro-line isto dober, kot standard line :D
Čeprav meni delata oba(pro in ne-pro) brez problema.

Maverick_46 ::

Haha, res neki lepega, najprej mora servis potrditi napako, napajalnik pa moram odnesti direkt k uvozniku :(
Dobro, ta, ki deluje je na razpolago še lep čas, samo da mi povlečejo zadevo na 14 dni, n bo dobra!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 zamrzne

Oddelek: Pomoč in nasveti
386451 (5984) ST-777
»

Menjava graficne->crashanje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
665694 (4840) Napajalc
»

Težava z računalnikom - prosim za pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
234024 (3753) hojnikb
»

Računalnik se ob napiru ugasne (Asrock970 Extreme3 + FX 8120 + HD 6870) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
698821 (7799) r3dkv1c4
»

Problemček s hlajenjem i7 920 CPE

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171804 (1399) TOP

Več podobnih tem