» »

Kater pomivalni stroj ?

Kater pomivalni stroj ?

1
2
»

fosil ::

koyotee je izjavil:

fosil je izjavil:

Po koncu pomivanja na stežaj odpreš stroj, da gre para hitro ven, pa se vse posuši in potem tudi ni težav s pultom.
Lahko pa uporabiš tudi tako zaščito


Pri novih se vrat ne odpira, dokler se posoda ne posuši.

Tudi pri novih še vedno lahko uporabljaš lastno pamet.
Če imaš notri plastiko pač odpreš.
Tako je!

billy ::

Obstajajo novi, top shit modeli, ki imajo avtomatsko odpiranje vrat, pa ventilatorsko sušenje pa še dodatno sušenje...vsega boga, samo zaradi jebene EU direktive, da več ne sme biti grelcev in se mora sušiti s paro...jao

Shkorc ::

Letos februarja je ZPS naredil test pomivalnih strojev, kjer je najvišji rezultat dosegel Bosch SMV68N60EU.

Ker nam je pred kratkim odpovedal 9 let stari Gorenje, sem se odločil za nakup tega modela, ampak se je izkazalo, da je med tem Bosch izdal nove variante. Veliko trgovin SMV68N60EU nima več v svoji ponudbi.

Ima kdo kakšno informacijo, kater bi bil ustrezen nadomestek?

Najlepša hvala ter lp

Anney ::

Merkur ga še drži: http://www.merkur.si/vgradni-pomivalni-...

Sam sem pred mesecem dni vzel Beko DIN29331. Do zdaj zelo zadovoljen, tih inverter, lepo opere in 5let garancije, ter nekaj dobrih uporabnih funkcij. Stari Beko mi je služil 9let in ga nisem več popravljal.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

APPluk ::

Ima kdo izkušnje s tem pomivalnim strojem:
http://www.gorenje.si/izdelki/veliki-go... ,
moram kupiti nekaj do 500€, ker je sedanjega Elektrolux po kar nekaj popravilih vzel hudič (čeprav je bil višji cenovni razred).

balluf ::

Redkvica ::

Ta bekov pomivalc DIS28020 smo mi kupili par mesecev nazaj in je v redu. Ima super program avtomatsko pomivanje in jaz dajem kar na tega, naj stroj sam razmišlja, kako dolgo bo pral. Ne bo pa ti posušil plastike do suhega. Imela sem en manjši problem, ki sva ga s serviserjem razrešila po telefonu, in sem ga vprašala tudi glede sušenja. In mi je povedal že znano zgodbo: za tako visok energijski razred pač stroj nima sušenja z vročim zrakom in zato plastika ostane mokra. So pa suhi krožniki in pribor, bolj kot pri prejšnjem pokojnem boschu. Je pa stroj zelo tih, še najbolj se slišijo curki vode. In zelo dobro opere, bolj kot je opral bosch.

APPluk ::

balluf je izjavil:

Ej, a si moj dvojnik?8-O:|:)
http://www.podsvojostreho.net/forum/vie...


Isto kot pri tebi, na sredini programa vrže ven FID, pol pa malo počakaš pa spet dela normalno, samo sem malo paničen, da nebo šla ki koča v pepel. Je že paprej mel težave z pumpo in neko elektroniko, pa še serviser je takšen da ga moreš na kolenih prosit, da pride:|
Zato bo nov verjetno Gorenje (5 let garancije + poštiman servis).
Gledam pa ta model: http://www.gorenje.si/izdelki/veliki-go...

balluf ::

Meni so gorenje odsvetovali (glej v linku) nekdo je pisal da so mu ga že dvakrat zamenjali v garanciji (made in china).
Kateri model elektroluxa pa imate ?

mat xxl ::

Zamenjte hiter FID ali tak v delni okvari za počasnejšega ......

Sam sem imel v enem stanovanju 3 enake fide za kopalnico in je tako ven metalo (navadno starejše mašine z veliko jalove energije) in sem sam zamenjal 2 fida enaka med seboj in je po tem vrglo enkrat do dvakrat letno še ven, prej pa skoraj vsako pranje.

fosil ::

balluf je izjavil:

Meni so gorenje odsvetovali (glej v linku) nekdo je pisal da so mu ga že dvakrat zamenjali v garanciji (made in china).

Ne verjemi vsega.
Nobena bela tehnika ni made in china, ker bi bil predrag transport.
Tako je!

APPluk ::

Sem se pogovarjal s trgovci pa so rekli, da so novi narejeni v Sloveniji, in niso več kitajske jajce.
Bi pa rad še kakšno drugo mnenje z foruma, ker saj veste kako so prodajalci:D

Barbarpapa2 ::

Pozdravljeni

Kolikor jaz vem (vsaj še par let nazaj je bilo tako), Gorenje ni nikoli imel lastne proizvodnje pomivalnih strojev (mislim, da tudi razvoja ne), so jih zanje delali različni OEM proizvajalci. Ne vem pa, kako je s tem danes...

LP

Jože

cekr ::

APPluk je izjavil:

Sem se pogovarjal s trgovci pa so rekli, da so novi narejeni v Sloveniji, in niso več kitajske jajce.
Bi pa rad še kakšno drugo mnenje z foruma, ker saj veste kako so prodajalci:D



Kje imaš pa garancijo, da je roba narejena v Sloveniji, boljša od Kitajske?

Barbarpapa2 je izjavil:

Pozdravljeni

Kolikor jaz vem (vsaj še par let nazaj je bilo tako), Gorenje ni nikoli imel lastne proizvodnje pomivalnih strojev (mislim, da tudi razvoja ne), so jih zanje delali različni OEM proizvajalci. Ne vem pa, kako je s tem danes...

LP

Jože


Imaš prav. Gorenje ni nikoli proizvajalo pomivalnih strojev.
Si pa včasih dobil Boschevega z Gorenjevo nalepko. Mogoče so bili še malo spremenjeni gumbi. Ne vem, če je še takšna praksa.
V takšnem primeru raje vzameš Boschevega.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

APPluk ::

http://www.gorenje.si/novice/arhiv/2017...
...izdelani pa so v Velenju v Sloveniji. Tu je leta 2016 prvič stekla najnaprednejša avtomatizirana proizvodna linija...
Vse eno bolj zaupam v made in slovenia, kot made in PRC (China)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: APPluk ()

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Zame je, ker tega ne spremljam ravno pozorno, to novo. Je pa očitno to sinergijski učinek nakupa švedske firme ASKO (citat s strani, ki jo je pripel APPluk: "pomivalne stroje Gorenje SmartFlex so namreč razvili strokovnjaki v Gorenjevem lastnem kompetenčnem centru na Švedskem"). Gorenje je s tem nakupom očitno pridobil tudi "know-how", ki ga prej ni imel... V vsakem primeru dobro za Gorenje, ki ima sedaj v rokah vse aspekte bele tehnike (razen malih gospodinjskih aparatov :)))....

Še malo linkov....

http://www.gorenjegroup.com/si/za-medij...

http://www.asko.com/kitchen/asko-dishwa...

LP

Jože

shintaro ::

kje dobit tele Samsung Add Wash ?

urosh ::

Pozdravljeni.
Malo bi obudil tole temo. Ker nam dve leti star Gorenje (ja, je v garanciji in vse, ampak je nesnaga ed nesnage) pije živce do onemoglosti iščemo njegov nadomestek. Kaj predlagate?
Hvala

Pac-Man ::

Kolikor toliko renomirano znamko s čim več garancije (5 let+) in vsem kar potrebuješ za najnižjo ceno.

Izi, ne?
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

urosh ::

Niti ne... Iz prakse bi bilo kul. Kaj imate in ste zadovoljni. Po papirjih so skoraj vsi super, v praksi niti ne... Od tega da skoraj čiste posode ne operejo, do tega da spuščajo "svakojake" zvoke itd. Jebem garancijo, če serviser ne more zrihtat pa nočejo menjat.

billy ::

Miele

urosh ::

To pa se dogaja sredi noči:

Ja, pumpa je že bila menjana.
@billy: sosedje imajo vse od Miele že zelo zelo dolga leta. Po zanji menjavi so rekli, da Miele več niti slučajno ni to, kar je bil. In zato nakup odsvetujeta.

billy ::

Aha, no naš je star 2.5 leti in zaenkrat brez pripomb.
Je pa sedaj naredil miele "samodozirni" stroj, tako da razmišljam o menjavi.

urosh ::

Ja, saj baje tam do 3g5 let (odvisno od rabe) dela ok. Potem pa se začnejo težave. Deli pa svijnsko dragi. Menjava dihtunge na pečici nekaj čez 200€ (kar še v bistvu pri drugih nisem slišal, da bi crknilo). Pralni podobno težave. Indukcijska se ful poškrampa itd. Upam, da ti bo služil brez težav. Jaz se bom Miele zaenkrat ognil.

mat xxl ::

Tole se mi zdi, da vem, kaj je..... veternica se raztegne in ko je polna vode malo dotakne cevi ob steni notri v stroju na sredi.

Pritisno voziček gornji močno notri in zavrti veternico. Vse bo jasno.

korenje3 ::

urosh je izjavil:

To pa se dogaja sredi noči:

Ja, pumpa je že bila menjana.
@billy: sosedje imajo vse od Miele že zelo zelo dolga leta. Po zanji menjavi so rekli, da Miele več niti slučajno ni to, kar je bil. In zato nakup odsvetujeta.


tole je najcenejši čip šit od gorenja. imajo velik razpon (po ceni) in temu primerno kakovost.

Sam po moje gre za tako situacijo ko oseba pozabi v avtu dati iz nevtralne v prestavo in potem misli da je avto pokvarjen in začne kurcat čez znamko.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

urosh ::

@mat: po moje ne. Ker ga odpreš, takoj zapreš in je ok. 20min in potem spet. In potem 6 celotnih pranj ok, potem spet...
@korenje: če je čipšit za 600€, potem nočem vedet koliko po tvoje stane Gorenje "roba". In ne, ni prvi pomavalni, tako da ja "vemo ga dati v prestavo". Prostostoječbosch, star12 let opere v nulo in dela brez enega problema.

zmaugy ::

Prostostoječ 12 let star Bosch ni isto kot novejši. Niti pod razno.

urosh ::

@zmaugy - vem. Ampak da načeloma čiste posode ne ve niti prav splavit pa je tudi višek... In se še "dere" zraven...

mat xxl ::

Uveljavljaj stvarno napako !!!

urosh ::

Je star preko dve leti... Stvarno lahko uveljavljaš do 2 leti pri novih izdelkih...

windigo ::

urosh je izjavil:

To pa se dogaja sredi noči:
...
Ja, pumpa je že bila menjana.
@billy: sosedje imajo vse od Miele že zelo zelo dolga leta. Po zanji menjavi so rekli, da Miele več niti slučajno ni to, kar je bil. In zato nakup odsvetujeta.

Meni je podobne zvoke parkrat povzročal mehanizem za odpiranje vratc za doziranje pomivalnih sredstev.
Menjali nismo nič, ker je sam hitro nehal s tem in to celo brez kakšne brce in preklinjanja Gorenju vsega po spisku. Pogledal sem sicer, če se kaj lahko zatika, pa ni bilo nič posebej meni očitnega, potem pa je pa kar sam nehal. Ne vem ti torej povedati kakšna je napaka, je pa slišati precej podobno moji težavi in se zato splača pogledati še ta sicer neopazen mehanizem.

korenje3 ::

urosh je izjavil:

@mat: po moje ne. Ker ga odpreš, takoj zapreš in je ok. 20min in potem spet. In potem 6 celotnih pranj ok, potem spet...
@korenje: če je čipšit za 600€, potem nočem vedet koliko po tvoje stane Gorenje "roba". In ne, ni prvi pomavalni, tako da ja "vemo ga dati v prestavo". Prostostoječbosch, star12 let opere v nulo in dela brez enega problema.


tudi gorenjev pomivalni stroj opere "u nulo".
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

starfotr ::

fosil je izjavil:

balluf je izjavil:

Meni so gorenje odsvetovali (glej v linku) nekdo je pisal da so mu ga že dvakrat zamenjali v garanciji (made in china).

Ne verjemi vsega.
Nobena bela tehnika ni made in china, ker bi bil predrag transport.


Odgovarjam na star post, vendar bela tehnika je tudi iz PRC. Na primer candy hladilniki. Tako, da ja, iz celega sveta se fura to.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pomivalni stroj? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16041125 (334) hulahup
»

Kateri sušilni stroj kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14153745 (6318) darkolord
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
358156089 (4341) IL_DIAVOLO
»

pomivalni stroj beko: popravilo ali novega??

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
449503 (7886) mulc007
»

Pomivalni stroj

Oddelek: Kaj kupiti
346916 (6389) BigWhale

Več podobnih tem