» »

Iz neumnega na pametni telefon ...

Iz neumnega na pametni telefon ...

1
2
»

Ales ::

Dodaš še nekaj denarja in kupiš (malo) rabljen LG G2. Za 100 EUR pa žal pametnega nasveta nimam, je cifra ravno tam nekje, da v tej potrošniški zbrki ni nekaj pametnega za najti. :|

matobeli ::

Moj predlog je Lumia 535, za 100€ se dobi kakšno novo na bolhi.

Androida se je pa res malo za izognit pri nižjih budgetih. Sploh če ne misliš gejmat na telefonu in bit 24/7 na internetu in šarit in rootat po telefonu je WP boljša izbira od Androida.

issak ::

blackbfm je izjavil:

Kdor ga je uporabljal vsaj kak teden ali več in potem poizkusil Android, tam nič več ni teklo tako kot mora - no, mogoče od začetka še kolikor toliko, vendar po malo daljšem času Android postane zašpehan in ga je potrebno resetirati.



Blabla, obcasno po kaksnih updejtih da zacne kaj trokirat, zbrises cache, tel dela spet kot nov. To resis v 10sek, ce ne znas pol daj pa 300e vec za iphone :)



Zakaj, če lahko dobiš Windows Phone kjer tega ne bo treba početi za manj denarja...
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

PrihajaNodi ::

Ales je izjavil:

Dodaš še nekaj denarja in kupiš (malo) rabljen LG G2. Za 100 EUR pa žal pametnega nasveta nimam, je cifra ravno tam nekje, da v tej potrošniški zbrki ni nekaj pametnega za najti. :|



Zakaj bi kupoval stare outdated telefone? Ne štekam.

Pa nevem zakaj toliko novih tem o novih telefonih. A ni ena generalna za to? Moderatorji?

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

Zakaj bi kupoval stare outdated telefone? Ne štekam.


V primeru g2,snapdragon 800,fhd 400+ dpi zaslon, 3k mah baterija, .. Outdated :) tu je bolj vprasanje ce ti je do rabljenga tel..

mtosev ::

jaz sn malo v DE pogledal in od 155e se dobi moto g 2nd gen. verjetno best buy android za 150e
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

PrihajaNodi ::

blackbfm je izjavil:

Zakaj bi kupoval stare outdated telefone? Ne štekam.


V primeru g2,snapdragon 800,fhd 400+ dpi zaslon, 3k mah baterija, .. Outdated :) tu je bolj vprasanje ce ti je do rabljenga tel..



Kar pa ti potem gled na procesor 3 k mah baterija nič pomaga. Pri čemer bo imela lumia 535 vsaj dve leti še posodobitve in 2 leti garancije, kamera je mogoče celo boljša kot na g2.

Ales ::

Alo človek, procesor v G2 je dan danes en najhitrejših na trgu. Toliko so vam izprali možgane s tem menjanjem modelov vsako leto, da ne vidite gozda od novega jebenega 650 € dragega drevesa. Pa če že omenjaš, LG G2 ima še vedno posodobitve in kamera na poceni Lumii definitivno NI boljša. Edini problem G2 je cena, glede na zahteve.

vorantz ::

mtosev je izjavil:

jaz sn malo v DE pogledal in od 155e se dobi moto g 2nd gen. verjetno best buy android za 150e


Pozabljas postnino fant

Ales je izjavil:

DodaĹĄ ĹĄe nekaj denarja in kupiĹĄ (malo) rabljen LG G2. Za 100 EUR pa Ĺžal pametnega nasveta nimam, je cifra ravno tam nekje, da v tej potroĹĄniĹĄki zbrki ni nekaj pametnega za najti. :|


Pametnejsih predlogov je skor cela prva stran

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vorantz ()

mtosev ::

dostava iz DE je celih 12eur
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

opeter ::

Jaz ne bi kaj dosti razmišljal ampak pogledal, kaj imajo še na voljo v Hofru oz., če misliš, da bo Windows telefon dober, pol, če ga ne dobiš v Hofru oz. želiš prišparati 20 EUR, naročiš pri edigital.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

andromedar ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ales je izjavil:

Dodaš še nekaj denarja in kupiš (malo) rabljen LG G2. Za 100 EUR pa žal pametnega nasveta nimam, je cifra ravno tam nekje, da v tej potrošniški zbrki ni nekaj pametnega za najti. :|



Zakaj bi kupoval stare outdated telefone? Ne štekam.

Pa nevem zakaj toliko novih tem o novih telefonih. A ni ena generalna za to? Moderatorji?


Pa dobro no, kaj ti si res na glavo padel, da take streljaš?

LG G2 je outdated telefon? Ponujaš mu pa Lumio 535 !?!

Bolj outdated telefona kot Lumia 535 skoraj ni! No ja, Lumia 4xx je :)
Ne vem, kdo dandanes še dela telefon, ki zmore snemati v maksimalno 480p.
V taki kvaliteti so snemale webkamere pred 10-15 leti :)

Kaj takega dandanes sploh ne bi smelo biti naprodaj v razvitem svetu! Sploh pa ne za 100 Eur!

Pa komentarji na gsmarena.com so tudi zgovorni (obupen touch, rebootanje, update ne dela)

http://www.gsmarena.com/microsoft_lumia...
Eh?

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Jaz imam ze dve leti Lenovo A820 za katerega sem dal 150eur in super dela. Ravno ta teden ga na morju intenzivno uporabljam za vse. Ne mi rect da se ne da zdaj dobit androida za 100eur, ki bi delal ok. Raje ga uporabljam kot Asus infinity tablico, ki je bila premium zadeva za 500eur...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

PrihajaNodi ::

LG G2 je outdated telefon? Ponujaš mu pa Lumio 535 !?!


Seveda. In koliko časa bo G2 dobival update? Poleg tega je velika razlika že samo v ceni. Če vzame rabljenega je spet vprašanje kako je ravnal prejšni lastnik in garancije. Pri Lumiji bo sigurno vsaj še dve letu update.

Bolj outdated telefona kot Lumia 535 skoraj ni! No ja, Lumia 4xx je :)


In kaj dobiš pri androidu za ta denar? SGS 3 mini? Kjer se ti trgovina non stop odpira in zapira...? Daj nehaj no imam L 920, po dveh letih dela kot prvi dan, slike fenomenalne...


Kaj takega dandanes sploh ne bi smelo biti naprodaj v razvitem svetu! Sploh pa ne za 100 Eur!

Pa komentarji na gsmarena.com so tudi zgovorni (obupen touch, rebootanje, update ne dela)


http://www.gsmarena.com/microsoft_lumia...


In my case, after the upgrade, that it wasn't worth for me at least, the battery of my G2 takes now a lot of time to charge, there are more stuck issues.. Besides it looks better and has a few nice features, I would prefer to remain with the 4.4.2

Če že daješ komentarje od gsm arena jih daj še od G2.

P.S. apple tudi ne potrebuje super duper procesorja in ugani zakaj ne? Kljub temu je prodajni hit in dosega vedno dobre prodajne rezultate. Android pa samo štanca.

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

In my case, after the upgrade, that it wasn't worth for me at least, the battery of my G2 takes now a lot of time to charge, there are more stuck issues.. Besides it looks better and has a few nice features, I would prefer to remain with the 4.4.2


za g2 je res da kitkat deluje najbolje.. trenutno je pač tako da proizvajalci raje dodajajo featurje, namesto da bi odpravljali buge..loh se tolažiš da boš imel updejte na lumii, ampak ti nihče ne garantira da bodo brezhibni

P.S. apple tudi ne potrebuje super duper procesorja in ugani zakaj ne? Kljub temu je prodajni hit in dosega vedno dobre prodajne rezultate. Android pa samo štanca.


apple živi na lovorikah iphone 4, od takrat naprej pa tut bolj kot ne štanca tak kot vsi ostali..

andromedar ::

Daj nehaj no imam L 920, po dveh letih dela kot prvi dan, slike fenomenalne...


In Lumia 920 je kje za 100 Eur nova? Al kaj si hotel s tem povedat?

btw, jaz imam telefon iz leta 2011 in naj-naj-naj-zadnjejši Android (5.1.1). Stabilen.
Toliko o tem.

Aja, pa FullHD snema ;)

/edit Tukaj zaključujem.
Eh?

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

za g2 je res da kitkat deluje najbolje.. trenutno je pač tako da proizvajalci raje dodajajo featurje, namesto da bi odpravljali buge..loh se tolažiš da boš imel updejte na lumii, ampak ti nihče ne garantira da bodo brezhibni


MS. Zaenkrat deluje perfektno.

noraguta ::

Ma vzem lumio makar 640 vsaj youtube spila v ozadju.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

issak ::

noraguta je izjavil:

Ma vzem lumio makar 640 vsaj youtube spila v ozadju.



Lumio 640 sem ravno kupil za svojo drago, na papirju izgleda super, lahko sporočim kako je za res ko prispe, ampak je krepko čez 100€. 150€ se začnejo v tujini, temu pa prištej še 10-20€ poštnine.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

boolsheat ::

Lumio 640 lahko ugodno najdeš tudi na bolhi, cena pa nekaj nad 100€.

hojnikb ::

človek kupuje prvi smartphone, vi pa merte kdo dobiva najdalj posodobitve ;)...
#brezpodpisa

boolsheat ::

In kaj je tu čudnega? Vsekakor mu je smiselno priporočati telefon, ki še kdaj dobi kak popravek oz. posodobitev...

hojnikb ::

pri takem cenovnem razredu je to se najamj..


tu gledas, da dobis max za svoj kes..
#brezpodpisa

PrihajaNodi ::

Saj je dobil predloge a 2 letna garancija in posodobitve plus super kamera in baterija za malo več kot 100€ ni dovolj?

hojnikb ::

super kamera ?

Mogoče za 2009
#brezpodpisa

PrihajaNodi ::



ta je xxl ampak kamera je ista.

hojnikb ::

zdaj pa prosim najdi lumio 640 za 100e
#brezpodpisa

PrihajaNodi ::

hojnikb ::

hojnikb je izjavil:

zdaj pa prosim najdi lumio 640 za 100e
#brezpodpisa

boolsheat ::

PrihajaNodi je izjavil:



ta je xxl ampak kamera je ista.


Opa, tu pa kamera ni ista.

boolsheat ::

hojnikb je izjavil:

pri takem cenovnem razredu je to se najamj..


tu gledas, da dobis max za svoj kes..


Kaj pa je "max"?

Dober SW s podporo je vsekakor ključna zadeva, če hočeš max za svoj denar. Za isto ceno lahko kupiš motor iz Porscheja 911 naloženega na šajtrgo in pa kompletnega VW Golfa z motorjem in karoserijo, s čim prideš dlje?

Ciklamen ::

Jebentiš, kakšne kolobocije glede enega pametnega telefona... Za 100€ pač ne bo dobil S6 pa da se na glavo postavi. Vsak je predlagal svoje, merjenje e-penisa kateri OS je naboljši je pa over the top :) Za 100€ je pač treba sprejet neke kompromise, ali dobra odzivnost, kar ponuja WP, ali rabljen android telefon, ki je lahko ali čisto fail, ali pa čisto posrečen nakup, je pa stvar za katero se bo moral OP potem odločit sam :)

Sam bi se odločil za WP, ker ga sedaj uporabljam, in ker vem da s prihodom 10ke bodo stvari še samo boljše (sam sedaj uporabljam že zgodovinski 7.8 na svoji 3 pa pol let stari lumii 800), in ker mi uber super performance v igrah ne pomeni čisto nič (do sedaj sem igral samo pasjanso večinoma, imam pa naloženih en kup iger ki jih lahko poganjam), ampak mi je važno da telefon dela tak kot treba ko ga vzamem iz škatle. Je pa nakoncu to stvar posameznika, če ima raje android, pa naj vzame rabljen telefon in upa na najboljše :)
- End of the Post ->

hojnikb ::

boolsheat je izjavil:

hojnikb je izjavil:

pri takem cenovnem razredu je to se najamj..


tu gledas, da dobis max za svoj kes..


Kaj pa je "max"?

Dober SW s podporo je vsekakor ključna zadeva, če hočeš max za svoj denar. Za isto ceno lahko kupiš motor iz Porscheja 911 naloženega na šajtrgo in pa kompletnega VW Golfa z motorjem in karoserijo, s čim prideš dlje?


Eh, je lahko tudi rabljen, proračun je proračun ... 100 eur. Dodatni predlogi?
#brezpodpisa

Yohan del Sud ::

No ja, danes sem bil v Hoferju v Šiški in so mi prijazno razložili, da v Lj in okolici Medion Life E4503 ni več na zalogi, bi znalo bit kaj še na periferiji. Tolmin in Brežice me ne zanimata. Bom počakal novo akcijo, itak se mi zdi je to kvartalna ponudba z istimi izdelki in malenkost boljšimi specifikacijami z vsako novo zalogo. Naj me kdo popravi, ampak menda je Medion itak samo prelepljen Lenovo .... Ponujali pa so neko Lumio za 96 eur. Se pravi, se da dobit nova tu okrog tudi že pod 100 eur ...
www.strancar.com

radmannsdorf ::

če bi prebral moj post na prvi strani, bi videl da se da dobit novo lumio pod 70€.

Yohan del Sud ::

Tehnično gledano je stvar debate. Na mimovrste pri tvoji povezavi piše dobavljivo 7.8,. dočim sem videl v Hoferju model v živo izza stekla, ampak me ni zanimal. Plus specifikacije prvega in drugega so podobno različne kot moj osnoven Gigabyte in nato dodaten Medion predlog. 15 - 20 eur za večji ram in rom in še kakšno malenkost.

Dobro, če imam še kolikor toliko kontrole nad temo, pa obrnimo zadevo na bolj splošno. Veliko ljudem se ni nikoli zdelo vreči stran več kot x denarja za nekaj novega - ga niso imeli, niso potrebovali zadeve, so bile še preveč komplicirane itd.

Mobilni telefon je v zadnjih 15-20 letih nuja. Ne grem citirat nobenega. Pametni telefoni so zunaj pol tega obdobja. Šele zadnje leto ali kaj takega se najdejo novi uporabni tudi za pod 100 eur. Menda nekaj izbire očitno je. Rabim(o) mnenja, izkušnje, firme in prodajna mesta ... Komu svetovati naj presedla na pametni telefon in komu ne. Menda sem opisal svoje potrebe na začetku ... Za tisto ne rabim 500 eur telefona ..
www.strancar.com

cekr ::

Jest ti pa predlagam NoPhone.
Je poceni pa še dela prav vse, kar obljubljajo.
Nadgradenj pa ne potrebuješ, ker je varnostno 100%.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

mtosev ::

Yohan del Sud je izjavil:

Tehnično gledano je stvar debate. Na mimovrste pri tvoji povezavi piše dobavljivo 7.8,. dočim sem videl v Hoferju model v živo izza stekla, ampak me ni zanimal. Plus specifikacije prvega in drugega so podobno različne kot moj osnoven Gigabyte in nato dodaten Medion predlog. 15 - 20 eur za večji ram in rom in še kakšno malenkost.

Dobro, če imam še kolikor toliko kontrole nad temo, pa obrnimo zadevo na bolj splošno. Veliko ljudem se ni nikoli zdelo vreči stran več kot x denarja za nekaj novega - ga niso imeli, niso potrebovali zadeve, so bile še preveč komplicirane itd.

Mobilni telefon je v zadnjih 15-20 letih nuja. Ne grem citirat nobenega. Pametni telefoni so zunaj pol tega obdobja. Šele zadnje leto ali kaj takega se najdejo novi uporabni tudi za pod 100 eur. Menda nekaj izbire očitno je. Rabim(o) mnenja, izkušnje, firme in prodajna mesta ... Komu svetovati naj presedla na pametni telefon in komu ne. Menda sem opisal svoje potrebe na začetku ... Za tisto ne rabim 500 eur telefona ..
btw v de dobiš tud kakšen telefon pod 100e podobnih specsov kot je bil tale medion pr hofru
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

boolsheat ::

hojnikb je izjavil:

boolsheat je izjavil:

hojnikb je izjavil:

pri takem cenovnem razredu je to se najamj..


tu gledas, da dobis max za svoj kes..


Kaj pa je "max"?

Dober SW s podporo je vsekakor ključna zadeva, če hočeš max za svoj denar. Za isto ceno lahko kupiš motor iz Porscheja 911 naloženega na šajtrgo in pa kompletnega VW Golfa z motorjem in karoserijo, s čim prideš dlje?


Eh, je lahko tudi rabljen, proračun je proračun ... 100 eur. Dodatni predlogi?


Nisem mislil denarja...

MatH ::

Če boš potreboval GPS bodi pri poceni androidih pozoren saj imajo zelo verjetno MTK procesorje ti pa imajo praviloma zelo slab GPS sprejem. Nazadnje sem imel CAT B15-Q, ki se je sprehajal +-20m medtem ko sem stal na mestu pod vedrim nebom. Neuporabno tudi za prometno navigacijo saj me je zlahka prestavil na vzporedno cesto. Predhodnik CAT B15 je bil nekoliko boljši, je pa prav tako potreboval veliko časa za pridobitev GPS signala.
Lumie po drugi strani pa zelo hitro najdejo GPS signal, ki je tudi zelo točen (imel 520, imam 920).

Aja, pa če boš potreboval navigacijo za nabiranje gob; obstajajo programi, ki ne potrebujejo podatkovne povezave. Eden takih je Trekbuddy, ki deluje na neumnih telefonih, androidu in windows telefonih.
Edina stvar, ki na vseh računalnikih in telefonih dela tako kot mora, je macola.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MatH ()

konspirator ::

Testiral dva telefona z mtk SoC, eden je htc drugi kitajc, na obeh dela gps bp (brez vključenega a-gps), tako da prehitro posplošuješ.

Zgodovina sprememb…

MatH ::

Moje uzkušnje GPS od najboljšega do najslabšega:
1 Lumia 520, 920
2 Samsung B2710, CAT B15, Motorola Defy+
3 CAT B15Q

Lumia 920 me je pravkar v Letalskem načinu (brez A gps) locirala v pisarni. Ostali telefoni tega niso bili sposobni.

Do zaključka o slabem GPS sprejemu MTK procesorjev nisem prišel sam pač pa se o tem veliko govori po forumih in na podlagi svojih izkušenj predvidevam, da praviloma drži. Verjamem pa, da ima vsako pravilo izjeme.
Edina stvar, ki na vseh računalnikih in telefonih dela tako kot mora, je macola.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup telefona

Oddelek: Kaj kupiti
141179 (890) mat11
»

Poceni smart phone

Oddelek: Kaj kupiti
142040 (1789) Scaramouche
»

Lumia 535

Oddelek: Mobilne tehnologije
337364 (4931) PrihajaNodi
»

Kateri telefon za do 120€

Oddelek: Mobilne tehnologije
364816 (3682) Pesimist
»

Prva Microsoftova Lumia je 535 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
9429785 (24548) Boobiz

Več podobnih tem