» »

Wake on lan preko drugega routerja

Wake on lan preko drugega routerja

SloSlayer ::

Pozdravljeni!

Velikokrat uporabljam RDP, da se povežem na domači računalnik. Do sedaj sem ga vedno pustil prižganega, tako, da sem se lahko kdajkoli povezal. Odločil sem se, da včasih računalnik brezveze troši elektriko, saj ni v uporabi tudi po več dni. Malo sem pogledal po internetu, kako deluje WOL in ga probal nastaviti. Ker je glavni router od ponudnika interneta in ima zelo malo funkcij, dvomim, da bom WOL usposobil na njem. Imam pa še en router, ki ima naložen OpenWRT in ga lahko uporabim za prižiganje računalnika iz interneta v LAN omrežju. Zatakne se pri konfiguriranju preusmeritve portov, da se paketki za WOL pošljejo na router z OpenWRT in potem naprej. Ima kdo izkušnje s tem, kako to usposobiti?

Delal sem po tem vodiču (dela v LAN omrežju):
https://blog.hoffmeister.biz/?p=112

Še slika za lažje razumevanje mojega omrežja. Glavni router ima IP 192.168.1.1, medtem, ko ima router z OpenWRT 192.168.1.2. Virtualna "tarča" ima IP 192.168.1.3. Zanima me, kako naj dosežem, da bo paketek iz interneta prišel na "tarčo" z naslovom 192.168.1.3, glede na to, da prvemu routerju le-ta ni vidna.



Vem, da bi lahko dal internetu dostop do web interface OpenWRT routerja in od tam prižgal računalnik, vendar mi ta ideja ni všeč.

Hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako vzpostaviti omrežje z več ruterji in enim modemom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8725900 (6766) fpopla87
»

TP-Link TL-WR1043ND (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Omrežja in internet
813167680 (32573) hojnikb
»

Težave s TP-LINK TP-WR703N

Oddelek: Omrežja in internet
7813 (680) mersault
»

težava z dostopom do IP kamere prek dveh routerjev

Oddelek: Omrežja in internet
235939 (4445) nx6325
»

Asus WL-500gP OpenWRT konfiguracija

Oddelek: Omrežja in internet
263772 (2690) Bakunin

Več podobnih tem