» »

Iščem izdelek za praktični del diplome

Iščem izdelek za praktični del diplome

hexor ::

Pozdravljeni!

Za diplomsko nalogo bom raziskoval napade na avtomobile in njihovo izvedbo, zato vas naprošam, če morda veste kje bi lahko kupil/naročil t.i. CAN hacking tool (Več tukaj: LINK) ali kakšen ekvivalent temu, da mi se ne bi bilo potrebno ubadati z izdelavo vezja in naročanjem elektronskih elementov. Hvala za vsako pomoč!

LP, hexor
RootMachine ;)
  • spremenil: hexor ()

čuhalev ::

Kaj pa če bi za praktični del ta izdelek naredil? Ko je naprava že enkrat narejena, samo prebereš priložena navodila, ergo pisanje diplome za njeno uporabo nima smisla.

lebdim ::

Vprašaj mentorja ali somentorja. Zato si jih pa izbral, da ti pomagata pri diplomskem delu. So razlike med diplomsko nalogo in diplomskim delom.

hexor ::

Pač z mentorico sem se dogovoril, da bi za praktičen del diplomske takšno vezje priključil na avtomobil in poskusil brezžično izvajati napade z t.i. CAN injection paketi, kjer bi spreminjal format slednjih in tako avto privedel do tega da se začne obnašati nepredvidljivo (vklop zavor, spuščanje oken, ipd...). Potem bi pa še hkrati povzel in utemeljil ugotovitve.
RootMachine ;)

eric_cartman ::

Imaš vse dostopno na Githubu od modela, ki je to zasnoval:

HW del:
https://github.com/cantact

Source code:
https://github.com/ericevenchick/canard

Baje, da vse skupaj stane 60EUR z materialom in tiskom vezja.

Edit: --> Če se vseeno misliš lotit zadev sam.. Na tako predstavitev diplomske te pridem še jaz poslušat. Hudo zanimivo.. :)

Zgodovina sprememb…

hexor ::

Hvala! Zgleda, da bo treba obnovit znanje jedkanja, tiskanja in lotanja vezij glede na to kako kaže :).
RootMachine ;)

hexor ::

Hmm, še nekaj :). Tukaj sem malo preučil orodje Cantact, kot mi ga je zgoraj predlagal Eric, pa me samo zanima, če obstaja kakšna možnost, da bi se povezal s pc-jem nanj brezžično in ne samo preko USB-ja. Bi bilo potrebno/možno dokupiti še kakšen modul za takšen način komunikacije? Hvala za pomoč.
RootMachine ;)

black ice ::

Nekateri OBD moduli so brezžični in komunicirajo preko Blutootha. Poskusi pogledati kaj v tej smeri.

hexor ::

Sam to se prikopi na OBD II port, da senzoriko lahko prebereš brezžično, nevem pa kako potem še vezje za napad priklopiš gor, kakšen hub ne pride v poštev tu?
Mogoče kakšen sprejemnik te vrste: LINK


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pisanje diplomske in povzetki ze napisanega? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6720492 (3626) guestalison9
»

Kako pretentati samovozeče avtomobile z zlonamernimi prometnimi znaki (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
8323034 (18293) Mare2
»

[C#] Človek ne jezi se

Oddelek: Programiranje
72177 (1900) avtek
»

Linux - Kje se naučiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
10117915 (15531) NeMeTko
»

Diplomska na FDV... (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22581650 (74321) Matako

Več podobnih tem