» »

4G/LTE Router

4G/LTE Router

msjr ::

Kateri bi bil najboljši 4G/LTE router, ki bi ustrezal spodnjim opcijam:

1) enostavne prednastavitve za različne mobilne operaterje po slo, cro, ita (to ni nujno, zna bit da je to že na sim kartici)

2) ker bo v kombiju na inverterju je dobro, da se postavi hitro in da:

- da ne teži vsakič za PIN (se pravi dober setup software)
- da se čim hitreje in brez komplikacij poveže na mrežo
- da se na wifi lahko poveže vsaj 8 uporabnikov

Cenovni rang 100-200€ (lahko tudi malo več, če je res _the_thing_)

Predvsem pa, da je zadeva stabilna, _plug_to_socket_and_start_

(Trenutno imamo v cro ZTE MF83M modeme od Vipa, ki imajo ogaben software in težijo za pin vsako jutro)

Lucio ::

pin verifikacijo moraš spremeniti pri operaterju.
Daš kartico v telefonček in izklopiš preverjanje. Moreš ta to naredit enkrat na vsaki kartici in je nato trajno.

msjr ::

No shit sherlock, to je problem pri več routerjih, ki jih ponujajo operaterji mobilne telefonije (+ slab naložen software, ki te opcije sploh nima). Kako je s support centri pa vemo. Zato sprašujem za kakšen router v prosti prodaji.

telexdell ::

Sam za mobilni modem uporabljam star android telefon s počenim ekranom. Nastaviš si profile in potem le menjaš simke.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

lovro535v2 ::

telexdell je izjavil:

Sam za mobilni modem uporabljam star android telefon s počenim ekranom. Nastaviš si profile in potem le menjaš simke.

Nevem če ta tvoj telefon podpira 4g lte ki ga OP hoče pa mislim da se tudi 8 uporabnikov ne more povezat nanj.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

SeMiNeSanja ::

Cradlepoint naprave v svetu veljajo za ene bolj kakovostnih. Kakšen manjši CBR400 se dobi na Amazonu že za 140$.

Pri nas pa mislim, da jih je bolj teško za dobit, če sploh.

telexdell ::

lovro535v2 je izjavil:

telexdell je izjavil:

Sam za mobilni modem uporabljam star android telefon s počenim ekranom. Nastaviš si profile in potem le menjaš simke.

Nevem če ta tvoj telefon podpira 4g lte ki ga OP hoče pa mislim da se tudi 8 uporabnikov ne more povezat nanj.

4g LTE telefon (npr. Samsung S3 s počenim ekranom) dobiš preko bolhe že za tam 40€. Da pa bi bila kakšna omejitev št. povezav na mobilni telefon pa še nisem nikjer zasledil.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

hojnikb ::

international s3 nima lteja..
#brezpodpisa

telexdell ::

hojnikb je izjavil:

international s3 nima lteja..

Lepo da to veš, torej ne boš kupil napačnega. >:D>:D

PS- lahko greš na bolho in v polje za iskanje vpišeš LTE, pa boš dobil izpis telefonov, kateri LTE podpirajo.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

SeMiNeSanja ::

Jaz se na telefon+tethering nebi zanašal.

Kot prvo telefon dela WiFi z največ 1/3 moči nekega routerja.
Na telefon ne moreš priključiti UTP kabla in nanj navesiti stvari, ki jih nimaš na WiFi.
Tethering je zanimiv za enega, morda dva uporabnika. Za več, pa bo telefon po moje premalo zmogljiv (ugibam).

msjr ::

Za več, pa bo telefon po moje premalo zmogljiv

Točno tako.

Tale Cradlepoint se mi zdi zelo zanimiv, @SeMiNeSanja imaš mogoče kakšne izkušnje s to znamko?

SeMiNeSanja ::

Cradlepoint sam nisem uporabljal, smo pa jih imeli v ceniku našega principala kot 3G/4G opcijo za požarne pregrade - po dosti manj privlačni ceni kot je tista na Amazonu (100€ več). Kar sem videl komentarjev na principalovem forumu, so bili ljudje zelo zadovoljni z to zadevo.

Se pa je v bistvu pretežno uporabljalo kot bridge. Noter vtakneš 3G/4G USB ključek in router/firewall priključiš na UTP priključek. Delaš pa tako, kot bi imel na drugi strani providerjev modem pri xDSL-u.

razer ::

Pozdravljeni


Imam sledečo težavo, preko Telekoma sem sklenil naročnino za brezžični internet, povezavo imam narejeno preko dveh usmerjenih anten na bazno da pridobim LTE signal toda težava se je začela pojavljati, da D'linkov DWR-921 router/modem po cca. 30min ne deli več internetne povezave niti preko Wifija niti žično, preko statusa na modemu je vidno da je router še vedno povezan z 4G signalom, testno se je celotna mreža prestavila na drug router tako da Dlink samo ureja povezavo DHCP pa drugi router in tudi WiFi je izključen na njemu, testirana je bila tudi obremenitev povezave ali je tukaj problem toda je še vedno isto stanje.
Sam router sem tudi tovarniško ponastavil če bi bila težava tukaj toda ni bila tudi same antene so bile prestavljene tako da je signal čim boljši zanima me ali ima kdo izkušnje z tako težavo oz če imate še kak predlog??

beta1 ::

Pozdravljen,

Tudi sam imam brezzicni internet od telekoma, ze od nocembra. Sicer nimam tezav s pridobivanjem lte signala, ker imam dober stabilen signal z integrirano anteno.

Ko sem lansko leto se zanimal ali naj vzamem dlinka ali huawei-ja, sem po dolgem brskanju in branju reviewev videl da je ta dlink za en drek. Vzel sem huaweia c5172 in je bilo stabilno, se torrenti preziveli BP. Sedaj sem dobil pa novega huaweia b315s in je se boljsi od prejsnega, zelo zadovoljen.

Tega dlinka updataj na zadnji firmware, ce pa nebo delalo pa ga daj zamenjat. Drugega za ni za naredit.

Lp

wini ::

lte usb modem in priklopiš na mikrotik router (dobiš usb kabel zravn mikrotik routerja)
nekaj takega bi blo vrh glave zate:
http://routerboard.com/RB2011UiAS-2HnD-...

razer ::

Beta1 hvala za odg. se trenutno dogovarjam za zamenjavo ker nič kar naredim ne pomaga za stabilno linijo, sem pa tudi sam prebral da je kar nekaj težav z njim toda žal ob naročilu ni bil drug na voljo pač mreža je postavljena treba je samo še glavnino urediti pa bo, wini usmerjanje prometa ni problem to skrbi že drug router za D'linkom in je tudi mikrotik samo problem je povezava glavnega routerja/modema kar je potrebno pač menjati opremo da vidimo stabilnost.

beta1 ::

Ja, menjaj. More delat stabilno.

Invictus ::

telexdell je izjavil:


4g LTE telefon (npr. Samsung S3 s počenim ekranom) dobiš preko bolhe že za tam 40€. Da pa bi bila kakšna omejitev št. povezav na mobilni telefon pa še nisem nikjer zasledil.

Internet preko telefona dela precej počasneje kot sam internet na telefonu.

Opazil na mojem Sonyju, ko sem nastavil hotspot.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

T-2 ali A1 za internet doma?

Oddelek: Omrežja in internet
4013435 (5631) crypto0
»

internet hrvaška (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
11127453 (10085) Daniel
»

Poceni mobilni modem

Oddelek: Kaj kupiti
61912 (1749) XLapse
»

Wi-Fi dobiva nova imena: 802.11ax bo WiFi 6

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
276974 (4227) SeMiNeSanja
»

Iščem LTE router.

Oddelek: Kaj kupiti
233669 (3223) SeMiNeSanja

Več podobnih tem