» »

Remote desktop + printer

Remote desktop + printer

Rokomah ::

V službi je glavni računalnik in na njega se preko remote desktopa priključim od doma.
Glavni problem je, ko delam doma preko RDT in želim nekaj printati, mi printa v službi.
Kako bi naredil, da bi naredit tudi remote printer in bi lahko printal tudi doma?

joze67 ::

mstsc
(po potrebi) gumb Show options
zavihek Local Resources
Tiskalniki morajo biti obkljukani (naj bi bilo default)

Potem v seji izbereš redirected tiskalnik.

To je teorija. Kje se zatakne?

Rokomah ::

joze67 je izjavil:

mstsc
(po potrebi) gumb Show options
zavihek Local Resources
Tiskalniki morajo biti obkljukani (naj bi bilo default)

Potem v seji izbereš redirected tiskalnik.

To je teorija. Kje se zatakne?


Na katerem računalniku to nastavljam? V službi ali doma?
RTD povezava ni stalno vključen. Dopoldan recimo normalno delam v službi na glavnem računalniku in takrat je pravilno da se tudi printa na tiskalnik v službi. Zvečer delam od doma in se preko RDT povežem s službenim računalnikom in takrat bi pa želel da dela printe na domači tiskalnik.

_Tom_ ::

Na službenem računalniku (tistem, na katerega se povezuješ) mora biti nameščen gonilnik tvojega domačega printerja (identična verzija).

crniangeo ::


na domačem :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

wini ::

Razn če imaš še vedno xpje, tam ne bo delalo remote maping tiskalnika.

Rokomah ::

...torej najprej na službenem inštalirati gonilnike za tiskalni ki bo printal doma.
Potem pa še nastavitve kot je zgoraj.
Je to to?

Rokomah ::

Poskušal sem inštalirati v službi gonilnike, kot je zgoraj predlagano, pa ne gre.
Ne morem zato, ker za inštalacijo mora biti tiskalnik priključen na računalnik kamor se dela inštalacija.
Moj tiskalnik je pa doma. kako naj torej pravilno inštaliram gonilnike brez da je tiskalnik priključen na računalnik? Moram imeti aktivno remote desk top?

crniangeo ::

kaj mas za doma ene driverje
point je v tem , da moras imeti isti verzijo driverja na obeh racunalnikih :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Rokomah ::

Bom odnesel domači tiskalnik v službo in inštaliral gonilnike.
Zanima me samo ali tiskalnik inštaliram kot lokalni ali kot mrežni tiskalnik?
Verjetno koz lokalni, a ne?!

crniangeo ::

lokalni
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

marjan_h ::

Ali kdo ve, zakaj se ne morem povezati preko RDP protokola na službeni računalnik na katerem je Ubuntu zadnja verzija?

- Inštaliral sem xrdp paket in dodal .xsession datoteko v home direktorij
- ko pregledam z nmap kateri porti so odprti, vidim da ni za RDP.

Ali moram dodati v iptables zapis, ki dovoljuje povezave od zunaj. Ker kakor vem, ko inštaliraš ubuntu je privzeto odprto vendar ne vse? Je možno da je še kaj drugega narobe?

Pogij ::

Zdravo

Obujam temo, ker imam problem s tiskanjem iz strežnika na tiskalnik priključen na osebni računalnik. Ob vsakem poskusu tiskanja iz notepada mi napiše error "parameter is incorrect".
Sledil sem že navodilom na linku vendar stvar še vedno ne deluje.
Stežnik lavfa Windows 2008 R2. Računalnik iz katerega pa se povezujem pa Windows 7. Tiskalnik pa je HP-jev P1102.

crniangeo ::

lahko poveš malo več ? uporabljaš vpn povezavo ? :)

marjan_h je izjavil:

Ali kdo ve, zakaj se ne morem povezati preko RDP protokola na službeni računalnik na katerem je Ubuntu zadnja verzija?

- Inštaliral sem xrdp paket in dodal .xsession datoteko v home direktorij
- ko pregledam z nmap kateri porti so odprti, vidim da ni za RDP.

Ali moram dodati v iptables zapis, ki dovoljuje povezave od zunaj. Ker kakor vem, ko inštaliraš ubuntu je privzeto odprto vendar ne vse? Je možno da je še kaj drugega narobe?

Ali si poskusil tudi lokalno ?
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Zgodovina sprememb…

Pogij ::

Ne ni VPN povezave. Je direktna povezava. In printanje deluje iz računalnika. Sumim pa da je problem v tiskalniku, saj je na istem računalniku inštaliran še en tiskalnik preko mreže. In na ta tiskalnik printanje deluje tudi iz strežnika. Je pa na tiskalniku nameščen najnovejši firmware.

videc ::

Rokomah je izjavil:

Poskušal sem inštalirati v službi gonilnike, kot je zgoraj predlagano, pa ne gre.
Ne morem zato, ker za inštalacijo mora biti tiskalnik priključen na računalnik kamor se dela inštalacija.
Tole ni ravno res...
Gonilnike lahko dodaš, brez da je tiskalnik priklopljen.
Greš v control panel, klikneš na enega od tiskalnikov, lahko tudi Microsoft XPS Document Writer, izbereš Print Server Properties in dodaš "Add" gonilnik.
Čeprav, mogoče bi pri tebi zadevo rešili "screwdrivers". Poguglaj "rdp screwdrivers".


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava z oddaljenim namizjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
183557 (2363) slitkx
»

USB tiskalnik na WiFi

Oddelek: Pomoč in nasveti
131794 (1576) Tomay
»

The Myths of Security

Oddelek: Informacijska varnost
161370 (946) ABX
»

tiskanje z remotom ?!

Oddelek: Operacijski sistemi
5916 (826) ToniT
»

kako določit printer na LPT2 v W2K?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121454 (1342) ToniT

Več podobnih tem